2013 SL Kupasi:Galatasaray Real Madrid 3-2

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Re: 2013 SL Kupasi:Galatasaray Real Madrid 3-2

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Sneijder'in 90 dakika oynamasi care olur mu bilmiyorum ama benim hatirladigim kadari ile ust duzey bir mactaki ilk full 90 dakikasi.

Herseyin basi defans.

Defansi duzeltebilecekmiyiz bakalim..
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kacirdigi gol akil alicak gibi degildi. Benim kutuk topa iyi vurdu. Degilse ortada varil gibi bir saga bir sola yalpaliyordu. Adamlar dalga gecerken paniklediler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Emre Girici

Post by Emre Girici »

Iki macta da R. Madrid her istediginde vitesi arttirip gol pozisyonu buldu. Onumuzdeki sene defansta kokten revizyona gitmezsek bu sorunlari buyuk takimlar karsisinda gormeye devam ederiz. Avrupa'da Nisan Mayis'lari gormek de hayal olur.

Schalke macinin ikinci yarisindaki ve dunku macin 60-80. dakikalari arasindaki oyunumuzu genele yayabilirsek Avrupa'da yenemeyecegimiz takim yok, ama o seviyeye gelebilmek asil muhim olan... Yine de 2 sene once bu zamanlar Mustafa Sarp'lari Ayhan'lari izleyip kume dusmemeye oynarken simdi Real Madrid'i eleyemedik diye uzulmek buyuk bir basaridir.
Emre Girici

turgut uyar

Post by turgut uyar »

Dünkü maçta bir kez daha net olarak gördük ki şampiyonlar ligi gibi üst seviyede takımların
mücadele ettiği bir turnuvada çift forvetle oynamak akıl karı olmuyor.Hatta Sneijder gibi
forvet arkası serbest oynayan bir adam bile bu tür karşılaşmalar için çok lüks kaçıyor.
Ya Arda Turan gibi kanatlara kayarak oynayacak ki etkili olduğumuz ve golleri bulduğumuz
anlarda Sneijder bu alanları iyi kullandı yada Sneijder yerine kanatlarda adam eksiltip icabında
defansa da destek verebilecek bir kanat adamı ile başlamak en doğrusu olurdu.Sabri bile dünkü
maç için bu görevi biraz olsun yerine getirdi.En azından eskiye nazaran daha akıllı davranıp kısa ve
çabuk paslarla arkadaşlarını pozisyona soktu.Zamanında pres yaparak rakip defansı hatalı pas
yapmaya zorladı.

Kendi ligimizde çift forvet vede Sneijder gibi bir oyuncu ile maça çıkmak belki çok problem yaratmıyor
ama üst düzey takımlarla karşılaşırken sağ ve sol tarafta iki iyi kanat oyuncusuna görev vermek,
en azından rakip savunmanın biribiri ile olan mesafesini artırıp oyunun dar alana sıkışmamasını
sağlıyor ve orta sahanın çabuk kuvvetden düşmesine sebep oluyor.Dünkü maçın ikinci yarısında biraz
kanatlardan gelmeye başlayıp, rakip sahada 5-6 düzgün pas alışverişi yapmanın bile hemen getirisini
gördük.Hele ki rakip ceza sahası içine topla kat edip 1-2 düzgün pasla gole ne kadar rahat gidileceği
rakip Real Madrid bile olsa ortada.

Gökhan Zan'ı çok beğenmesem de sakat olmadığı müddetçe bu kadrodan defansta olması gereken
bir adam.

Dünkü maçta bütün takım çok iyi bir mücadele gösterdi ve galibiyeti haketti, her ne kadar Real
Madrid 1-0 öne geçtikten sonra oyuna olan konsantrasyonunu kaybedip oyunu izler hale geldiyse de

Sonuç olarak Real Madrid'le oynadığımız karşılaşmalardaki üstünlüğümüzü korumaya devam etmiş
olmamız(3-2) olası gelecekteki karşılaşmalarımız için iyi bir motivasyon olmaya devam edecek.
12 yıl aradan sonra Real Mardid'le kendi sahamızda ve deplasmanda yaptığımız maçların
sonuçlarının da bire bir aynı olması ilginç bir tesadüftü.

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Ben ortada bir başarı görmüyorum açıkçası çünkü belli bir potansiyelin üzeride bir takımla bu başarıyı elde etmek çok zor değil. Eğer elinizde bundan iki senenin önceki kadrosu olsa ve onlarla bu işi yapsanız başarı derdim ya da hakikaten takım oyunu oynayabilen bir ekibiniz olsa ve kişisel yeteneklerin daha az ön planda olduğu ve uzun süreli tempolu oynayabilen ve dahi konsantrasyonu yüksek bir takım olsak, amenna. Her ne kadar Real Madrid gibi bir takımı yenmek kolay iş olmasa dahi, mesele yüksek maliyetli yıldız oyuncuların üzerine akım kurmak ve onların takımı sırtlamasını beklemek değil. İçindeki yıldız oyuncuların dahi sistemine uyduğu ve bu oyunu sürekli kılabilen bir düzen yaratmak. Derseniz ki; bu düzen oyuncular birbirine alıştıkça oturur, da bunun için ne kadar bekleyeceğiz daha acaba?
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tanidik isimleri yazarken gormek guzel. Dun bu keramet Kelaynakdan mi kaynaklandi bilmiyorum. RM Emre'nin.dedigi gibi istedigi anda golunu atardi. Bu uc gol gol yemeden gelirdi diyecek var mi aramizda. Sanmiyorum. Ikinci yariya zevk ve heyecan getirdikleri icin kutlarim emegi gecenleri. Bu arada PSG Barcelonanin yuregini hoplatmis.

Simdi lige bakalim. Yarin Fb'ye basarilar. Avrupada.kalmalari bizim lig icin kar. Takim coluk cocugun elinde kalacak. Sastak Hasan avala Davalanin bir bok yiyecek halleri yok. Tafarellin adi nedense gecmiyor. Kadini filan cikartip caz yapacaklar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Elenmemize ragmen takimimizi tebrik ederim. Real Madrid'le olan serilerde 3-2 ondeyiz,ve bunu yapan tek Turk kulubuyuz.UEFA Kupasi ve Super Kupa kazanmanin disinda,Sampiyon Kulupler Kupasinda yari final,ve SL'nde 2 defa ceyrek final oynayan da tek Turk kulubuyuz. Bu kulturu,gelenegi devam ettirmemiz gerekiyor. Defansa (bence) en az 2 adet ust duzey oyuncu lazim.

Semih,Eboue,ve Gokhan iyi oyuncular ama son zamanlarda konstrasyonlarini yitirmisler gibi oynuyorlar.Ozellikle Semih daha cok genc, moralini fazla bozmadan oyuna iyice konsantre olmasi lazim.Zaten cok zor iyi oyuncu yetistiriyoruz,yetiseni de kaybetmeyelim.
nefvakfi.org

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

turgut uyar wrote:Dünkü maçta bir kez daha net olarak gördük ki şampiyonlar ligi gibi üst seviyede takımların
mücadele ettiği bir turnuvada çift forvetle oynamak akıl karı olmuyor.
Ağzına sağlık Turgut Uyar! Sadece ŞL'de değil bu sene bir çok Süper Lig takımından tokat yedik bu yüzden. 4'lü orta saha oynadığımız zaman, bekleri hücuma çıkan takımlar karşısında sıkıntıya düşüyoruz. Bkz son MİY maçında yediğimiz gol. RM maçının ikinci yarısına 5'li orta saha ile başladık ve bir devrede 3 gol bulduk! Bizim takım potansiyelli bir kadro; 2 maçlık RM serisinin ilk 3 devresi çok ucuz kaybedildi. Çünkü RM orta sahada bizden 1 kişi fazla oynadı. Bırakın RM'yi çeyrek final takımlarından diğer 7 takım (biz hariç) hep tek forvet oynuyorlar. Ama bizim elité TD şehzade çok forvetle oynamayı cesaret zannediyor. Roket ilmi değil ya gör artık hoca kalabalık orta saha ile takımın performansının nasıl şahlandığını. Bu arada 4 4 2 oynattığı zaman Sneijder'a kenarda oynatarak (gerçek pozisyonunun dışında) rakip beki kovalattırıyor. Hal böyle olunca Wesley' de kendinden asıl beklenenleri yapamayarak çoğu zaman günah keçisi olarak devrede oyundan alınıyor.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bayern-Barcelona
Dortmund - Real Madrid

En cok bagiran taraftarin takimi kazansin :)

Bu arada FB Benfica'yi cekti.
Bu sene gol ortalamasi 1,85 olan takimi.

Hasbel kader finale cikarlarsa, karsilarinda kimi bulacaklar merak ediyorum.
Bu finalin kilit takimi Basel olabilir.
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Bayern-Barcelona
Dortmund - Real Madrid

En cok bagiran taraftarin takimi kazansin :)

Bu arada FB Benfica'yi cekti.

Bayern alsin bu kupayi. FB de alsin da artik su Avrupa sampiyonuz kompleksi ortadan kalksin. Biliyorum icimizden buna cok uzelecekler olacak. Dun Amerikada Fox maci bantdan verdi. Soylesine biraz baktim. Sonucu biliyordum. Ama Lazio 'nun cezali oldugunu bilmiyordum. Ulan herifler hos tribunlere oynuyorlar dedim. FB golu yiyene kadar Canakkale gecilmezi oynamis. Ben Caner'in golunu gormek istedigim icin oyunun sonlarini seyrettim. Guzel gol atti. Biz bu adami niye sattik da Danni filan gibi adamlari aldik. Kelaynak isi mi yoksa o gelmeden mi sattilar?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz Akgun wrote: ..... Ben Caner'in golunu gormek istedigim icin oyunun sonlarini seyrettim. Guzel gol atti. Biz bu adami niye sattik da Danni filan gibi adamlari aldik. Kelaynak isi mi yoksa o gelmeden mi sattilar?
Keske satabilseydik. Bizde kirallik oynuyordu, sene sonunda bonservisine para cikmayinca kaptan Servetle kavga etti bahanesi ile kapiyi gosterdik. Halbuki bize cok hizmet olmustur, meshur bol gollu Manisa-FB macinda en az bir gol attigini hatirliyorum. Ben burada ah ulan AY bu cocugu bize birakmaz kelaminda bulunmustum.

Ek: 5-3 luk macda Caner 3 gol atmis ==> Caner, Dk. 55, 71 ve 90 (penaltıdan)

Malum adam olacak cocuk bokundan belli olurmus.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote:
Cengiz Akgun wrote: ..... Ben Caner'in golunu gormek istedigim icin oyunun sonlarini seyrettim. Guzel gol atti. Biz bu adami niye sattik da Danni filan gibi adamlari aldik. Kelaynak isi mi yoksa o gelmeden mi sattilar?
Keske satabilseydik. Bizde kirallik oynuyordu, sene sonunda bonservisine para cikmayinca kaptan Servetle kavga etti bahanesi ile kapiyi gosterdik. Halbuki bize cok hizmet olmustur, meshur bol gollu Manisa-FB macinda en az bir gol attigini hatirliyorum. Ben burada ah ulan AY bu cocugu bize birakmaz kelaminda bulunmustum.

Malum adam olacak cocuk bokundan belli olurmus.
Kiralik oldugunu unutmusum. Bir de aklima bir Avrupa macinda (galiba PSG idi) iskaladigi top gol olmustu ve epey bir homurdanilmisti. Dani, Ebu, ve Semih sanki yapmazlarmis gibi. Gecen hafta mi ne FB'deki ayilar adami saracoglun'da yuhalamislar. Halbuki kac kere adamlari ipten aldi. Solda oynuyor galiba. Dun attigi gol gayet guzeldi. Durdurup duzeltip vurdu. Biz de Riera diye itip kalkip duruyoruz. Ya o ya da balta olan Balta. Sec sec oynat.

Lazio'nun FB icin taihi bir onemi de vardi. Can Bartu orada az buz oynamadi. Hem de begenilerek. biz de metin Oktay'i yollamistik ama o da ayni Saban'in Torino macerasi gibi geriye cabuk postalandi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Mehmet Gurdal Cetin wrote: Bu arada FB Benfica'yi cekti.

Nereden nereye... Benfica'nin TDsi Rui Costa imis. FT'nin Italya gunlerinden en favori adamidir. Eliyle Fiorentina'dan alip Milan'a getirdigi adam --- Umit Davala ile beraber Milan'a iyi bir kazik olmustu.

Rui Costa nasihat icin FT'yi aramasa bari :-)

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Cengiz Akgun wrote:
Mehmet Marsan wrote:
...Bizde kirallik oynuyordu, sene sonunda bonservisine para cikmayinca kaptan Servetle kavga etti bahanesi ile kapiyi gosterdik. Halbuki bize cok hizmet olmustur, meshur bol gollu Manisa-FB macinda en az bir gol attigini hatirliyorum. Ben burada ah ulan AY bu cocugu bize birakmaz kelaminda bulunmustum.
...
Kiralik oldugunu unutmusum. Bir de aklima bir Avrupa macinda (galiba PSG idi) iskaladigi top gol olmustu ve epey bir homurdanilmisti. ...
25 şubat 2010, UEFA Avrupa Ligi 2. turunda 1-1 biten ilk macin ardindan Istanbul'da, o sezon kupayi kazanacak olan A. Madrid ile oynuyoruz. Mac 1-1 devam ederken 79. dakikada bir pozisyon, ardindan 80. ve 81. dakikalarda gelen sari kartlar ve aci bir son.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kusura bakmayin. PSG diye uydurmusum. Eray guzelce hatirlatmis. O mac sonu olmus Caner'e GS'da.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply