STSL 33.Hafta Fenerbahce - GALATASARAY 12.05.2013 TSI 20:00

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: STSL 33.Hafta Fenerbahce - GALATASARAY 12.05.2013 TSI 20

Post by Hasan Tezcan »

FIFA ve UEFA irkciliga karsi kampanya baslatti, bu dogrultuda TFF'nin tavri ne olacak hepberaber görecegiz :-D

Yargitay ne mokuna bekliyor bilmiyorum, bunu da karistirsinlar bakalim :-)

...Cengiz abi gerisi bos. Eboue olmasaydi ne olurdu, 2 sezon öncesine bakin.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Nasıl dokunmayım Cengiz Abi? Çoğumuz unutmuştur ama 6-0'lık fener mağlubiyetinin baş mimarıdır kendisi. Ortega atılıp rakip 10 kişi kaldıktan sonra orta-sahadan Ayhan ve Batista'yı çıkarıp yerine Ümit Karan ve Arif'i almıştır. Zaten o anda sahada 3 forvetle oynuyorduk (Christian, Pinto ve H.Şaş). Oldu mu sana 5 forvet! Topu alan fenerli kendini kalemizde buldu neticede; Ümit Özat bile gol atmıştı o gün! Böyle bir oyun kurgusunu en son bizim mahalle maçınlarından hatırlıyorum. İsyan ediyorum, ne bir futbol yorumcusu ne de bir yönetici durumun farkında değil. Yaptığı çağ dışı bir şey! Bu kadro zaten bağlasan şampiyon olur yerel ligte; doğru bir sistem ile de şampiyonlar liginde en kötü çeğrek final/ yarı final görür. Ama herkes büyülenmiş gibi izliyor FT'nin akıl dışı hamlelerini. Ferguson ve Morinho bizimkisi kadar bilmiyorlar mı futbolu? Adamlar mağlup durumdayken bile, lig sonuncusuna karşı oynarken bile Higuain'le Benzema'yı, V.Persie'yle Roonie'yi yan yana oynatmıyor; prensip meselesi işte! Yani çok forvetle daha atak, daha hücumcu olmuyor takımın!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Benimkisi hani su Turkceye giren irony isi. Sadece 6-0 mi. ASY de dort sifir gibi daha ne herzeler var. FB'yi ne kendisi oynarken ne de takimi calistirirken adam gibi yenebildi. Utanmiyor birader. Yenilip yenilip geliyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Aklima bir sey daha geldi,yazmayi unutmusum. Emre mactan once futbolcularin arasinin iyi oldugunu,esas problemin yoneticiler ve camialardan kaynaklandigini soylemisti(alkislama sorusu uzerine).Futbolculara cok is dusuyor,ozellikle senin gibi kaptan olarak maca cikanlara.Her macta rakibinle tartisip,kavga edecek hale geliyorsun.Seyirci,futbolcu,hakemler kim varsa geriyorsun.Sahada evvela kendini kontrol etmen gerekiyor.
Meireles'in Sabri'ye cektigi hareketi gordun mu sayin kaptan?Araniz Allah'tan iyi, kotu olsa ne olacak acaba?

Seyircinizin cok centilmen oldugunu soylemistin.Centilmenlermis hakikaten,Fatih Hoca'nin annesine, Anneler Gunu'nde, koro halinde kufretmisler.Eboue ve Drogba'ya muz gostermisler.Bakalim UEFA,FIFA, ve TFF ne diyecek? TFF bir sey demez de, UEFA ve FIFA ne diyecek, cok merak ediyorum.

Drogba ve Eboue'ye gosterilen muz,Meireles'in Sabri'ye yaptigi hareket, bak
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Birisi ile Eboue konusunda cakistik
Hincal Uluc wrote: Eboue'nin olduğu yerde faul yoktur! Eboue ve Burak'ın olduğu yerlerde faul yoktur. Şimdi uzat elini... Ben bütün gücümle vurayım eline, orta parmağın da kırılsın. Kendini yere atıp üç takla mı atarsın yoksa elini mi tutarsın? Eboue üç takla attı yerde! Eline ayağı temas ediyor, vurmuyor, temas ediyor sadece... Çünkü elde herhangi bir incinme de yok, herhangi bir kan izi, çizgi de yok. Belli! İki dakika yerde yattı ya! Üç takla attı yerde, ondan sonra yerde yattı, tedavi gördü. Gidersin elini kenarda doktora uzatırsın, bakar 'Bir şey yok' der. Hayır! Eboue sahtekârın biri... Galatasaray forması giymeye layık bir adam değil. Ben bunu anlatamıyorum Galatasaray'a...
Adama muz gosterirler boyle ilkel olursa.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bunu mactan sonra degil benim gibi mactan once soyleyecektin. Cikar B takimini onlarda rahatlasin sen de.
Hincal Uluc wrote: Galatasaray'ın 'aptallığından' başlıyorum. Bu kelimeyi gayet bilerek kullanıyorum. 'Koskoca Galatasaray' dediğimiz camiada aklı başında bir tane Galatasaraylı çıkmadı. Ne başkan, ne yönetim kurulu, ne teknik adamları, ne ağırlığı olan eski ve yaşayan başkanlar, ne Galatasaray'da büyük etkisi olan cemiyetten ses çıkmadı. Geçen hafta, pazar akşamı Galatasaray, Fenerbahçe ile arasındaki farkı 10'a çıkardı ve şampiyonluğunu ilan etti. O gece takım, maçtan sonra Florya'ya gitmedi. Orada binlerce taraftar beklerken... Nereye gitti; Reina'ya gitti. Birinci aptallık bu... Bitmemiş ligin şampiyonluğunu niye kutluyorsun? Tabakhaneden mal mı kaçırıyorsun? Üstelik senin taraftarın Florya'da, mabedinde beklerken!.. Onları da hiçe sayarak. O gece Reina'da olan arkadaşlarım var. Reina'dan çıkış, sabaha karşı 4... Çıkan herkes zom... O saatte eve gitmiyorlar, Reina'dan Şamdan'a geçiyorlar. Şamdan da Galatasaraylıların eğlence yeri ya aslında... Şamdan'dan çıkıldığında kimsenin ayakta duracak hali yok. Yorgunluktan, içkiden... Herhangi bir fizik kondisyon uzmanına sorsunlar bakalım; böyle bir vücut fizik olarak ne kadar zamanda toparlanır. Böyle bir vücut yeniden doğru dürüst antrenman yapacak duruma kaç günde gelir. Bu işin fiziksel yanı... Bir de işin manevi yanı var. Sen şampiyon olmuşsun, sabahlara kadar da şampiyonluğu kutlamışsın. Kafanda artık lig bitmiş. Bütün motivasyonun bitmiş, sıfırlanmış. Bu adamları motive edecek güç kim? O da tribünde... Sahaya girmesi yasak. Kenarda kim motive edecek; Hasan Şaş ile Ümit Davala mı? Güldürmeyin adamı!.. Hıristiyanlığın ilk günlerinde Roma İmparatorları'nın yaptığını Ünal Aysal yaptı. Hıristiyanları aç aslanların önüne attı! Dua etsinler Fenerbahçe bu sezon iyi takım değil. Yoksa parçalarlardı. Hele 3 dakikada 2-1 yaptıktan sonra Galatasaray iyice darmadağın olduktan sonra Fenerbahçe biraz top oynayabilseydi, 7, 8, neler olurdu! Bugün ortada ne Galatasaray'ın yönetimi kalırdı, ne teknik yönetimi kalırdı. Şampiyon olmuş, 3 hafta evvelden şampiyonluğunu ilan etmiş takım darmadağın olurdu. Bugünkü manzara ne; cumartesi günü çökmüş, birbirine düşmüş Fenerbahçe şimdi dimdik ayakta ve kenetlenmiş. Galatasaray ne halde bilmiyoruz. Bunu adı eğer aptallık değilse, 'aptallık' neye denir! Galatasaray'ın sene başından beri şu veya bu sebeple oynayamayan, kadroya giremeyen, yer bulamayan, ancak maçın son dakikalarında taktik icabı yapılan değişikliklerde forma giyebilen adamları var. Orada kenarda oturuyorlar. Sabriler, Aydınlar, Yektalar, Emre Çolaklar, Hakan Baltalar, Enginler... Onlara birkaç takviye genç takımdan... Geçen senenin başında seyrettiğimiz Mertan... Fenerbahçe, Salih'i oynatıyor da Galatasaray niye Mertan'ı oynatmıyor? Böyle bir takımla sahaya çıkacağını pazartesi günü ilan et ki Fenerbahçe'nin 'Saracoğlu Stadı'nda şampiyonu yeneceğiz' hevesini ve hesaplarını söndür. Fenerbahçe'nin motivasyonunu da sıfırla... 'Ben sana yedek takımımla geliyorum' dediğin zaman o Fener'de şampiyonu yenme hevesi kalır mı? O tribünlere 50 bin kişi gelir mi? Sen olsan gider misin? Fenerbahçe'ye durduk yerde milyonlarca liralık maddi kazanç sağladılar, bir de manevi kazanç sağladılar. Bunun adı 'aptallık' değilse nedir! Ağır konuştuğumu iddia edecekler, gelsinler yüz yüze konuşalım. Ünal Aysal başta, herkesle, 'Bu yaptığınız aptallıktır' tartışmasını yapmaya hazırım. İstedikleri ortamda... Manchester United, İstanbul'a yedekleriyle şike yapmak için mi geldi? Yedek takımı ile 'Cluj ve Braga değil de Galatasaray tur atlasın' diye mi geldi? Hedefine ulaşmış takımını orada riske etmenin, ezdirmenin manası yok onun için...

Sabah USA | English | Kırmızı Alarm | RSS | Podcast | Mobil | Sesli Haber | E-Gazete | Habereskop | Gazete Reklam | Internet Reklam | Gizlilik Bildirimi | Künye / İletişim | Bize Ulaşın | Sık Kullanılanlara Ekle | Açılış Sayfası Yap | Servisler

Beğen 1

Tavsiye Et Gönder Bir kişi
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Cengiz Akgun wrote:Birisi ile Eboue konusunda cakistik
Hincal Uluc wrote: Eboue'nin olduğu yerde faul yoktur! Eboue ve Burak'ın olduğu yerlerde faul yoktur. Şimdi uzat elini... Ben bütün gücümle vurayım eline, orta parmağın da kırılsın. Kendini yere atıp üç takla mı atarsın yoksa elini mi tutarsın? Eboue üç takla attı yerde! Eline ayağı temas ediyor, vurmuyor, temas ediyor sadece... Çünkü elde herhangi bir incinme de yok, herhangi bir kan izi, çizgi de yok. Belli! İki dakika yerde yattı ya! Üç takla attı yerde, ondan sonra yerde yattı, tedavi gördü. Gidersin elini kenarda doktora uzatırsın, bakar 'Bir şey yok' der. Hayır! Eboue sahtekârın biri... Galatasaray forması giymeye layık bir adam değil. Ben bunu anlatamıyorum Galatasaray'a...
Adama muz gosterirler boyle ilkel olursa.
Abi ne kosulda olursa olsun adama muz gosteremezsin.

Hakemler iyi takip etsinler,gerekeni yapsinlar.Ama Burak'tir,Eboue'dir diye sabit fikirli olup yanlis duduk calmak da olmaz.Collina gibi, oyunculari a'dan z'ye tanimak lazim,isi iyi yapmak lazim yani.Teknik ekibin de,artistlik yapmamalari konusunda ciddi bir sekilde uyarmasi gerekiyor bu oyunculari.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Benimkisi seytanin avukatligi. Muz gosterende safak atmis hakkinda alti aydan iki seneye hatta savci nefret sucunu da isin icine katarsa alti sene hapis istemi ile dava acabilecegini duyunca. Ben doguluyum horlanmayi bilirim eger oyle bir sey olursa intihar ederim. Bana muz ikram ettiler o yuzden elimde muz vardi ve sahada Ebuoe ve Drogba yoktu, daha cikmamislardi diye nana gibi kivirtmis. GS pesini birakmaz sictirtacaktir agzina.

Ama Hincal'in ve benim dedigimi es gecmeyip ikiye bir nalinci keseri gibi Eboue, Melo, Riera, Dani hatta Burak gibi sahtekarlarin saha icinde yaptiklarini soyleyip bu adamlari kinayalim. Bu artik karaktersizlik seviyesine ulasti. Takima verdikleri zarar faydalarini asti.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Hincal Uluc'un yazdigi yaziya bakip gulsen mi aglasan mi! neden mi? Bir gun evvel 45 kusur kisi olmus ulkenin guneyinde. Uygar bir ulkede yas ilan edilir. Senin ulkende tv kanallarinda dansozler oynuyor Sedacim oynayalim nidalari arasinda. Ayni gun GS camiasi saha ortasinda gerdan kirip oynuyor. Hincal 'yahu insan 45 insanin anisina vakur olur' diyecegine, niye Reina'da oynadin bir de Florya'da gerdan kirip oynasaydin seni bekleyen taraftarinla diyor. Beyninden bir parca akli kalmis insan bu duyarsizliga isyan eder. Ama ne diyeyim ben 70 milyondan toplasan (buna disarda yasayan Turkler de dahil)100 adam cikmiyor iste. Diyojen'in Sinop'ta adam aramasi gibi birinin elinde cep feneri ile adam aramasi lazim 70 milyonda. Ondan sonra da burda abuk subuk yok o camia oyleymis de biz boyleymisiz de. Ulkenin GK baskani suclu diye icerde, akademisyenler, yzarlar 4-5 senedir icerde curuyor bir hukuk rezaleti altinda, kisenin umursadigi yok, kac bin kisinin bedeninden sorumlu cani ise Mandela ilan edilmis. Butun bunlarin oldugu ve insanlarin umursamadigi yerde benim icin hicbirsey sasirtici degil. Bu arada taraftar olmus. Insanlar twetter denen yerlerde olen icin canice laflar etmisler birisi 2-2 bitmis diye yazip gulucuk bile kondurmus. Yasadiginiz toplumu gorun iste. Ordan ne sporcu cikar, ne sanatci (cikana da ne yapiliyor malum) ne dusunur, ne fikir, ne bir halt.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Quiz; 53 ulke arasindan 46. siraya yerlesmisiz ...hmm ne olabilir :-D
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yirtilan deli Bekir'in yakasi. Insanlar oluyormus. Baris geliyor eski Osmanli hortlayacak. Kolay mi elbette biraz olecek. Futbol ile yatip kalkanlar, ulen bari bu konuda bir basari saglansa ya. Onbir kisiyi sahaya surup bir takim oyununa bu kadar para dokup karsiliginda muz alanlar devlet nasil yonetip insan yetistirecek. Asil yamyamlari Afrikada arsmayi birakip Istanbul Ankara da aramak lazim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Iddialara cok guldum.Cevir gazi yanmasin; Kuyt'in futbolu biraktiktan sonra kesinlikle politikaya atilmasi gerekiyor :D Nouma'nin benzer bir hareketten futbol kariyeri bitti.Bakalim PFDK Mr. Meireles'e ne diyecek?(GS'li oyuncular FB'ye ceza aldirmak icin sahaya cikmislar,hala guluyorum)

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/23285498.asp
nefvakfi.org

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

http://www.aftonbladet.se/sportbladet/f ... 6772632.ab

fb basin toplantisi yapti. Muz sallayan eleman sindirim sistemi yuzunden 1 ay once ameliyat gecirdigini yaninda hep meyve tasimasi gerektigini o yuzden yaninda muz oldugunu soylemis.

Digeri de tribunde muzu ona bir amcanin verdigini soylemis :lol:

UEFA isin icinde bu sefer DROGBA oldugu icin kulaginin ustune yatamaz. Drogba dunyada cok populer bir adam. Iki lafi ile fb yi dunta racism liginin liderligine yukseltti. Roma, Lazio, Milan teesuf mesajlari yayinlamak uzere imis...

fb cikip bize iftira atiyorlar , muzu Muslera'ya salladik biz demis

Saka gibi, gercekten saka gibi...

AKIL TUTULMASI
TRUST GALATASARAY
MGC

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Eski Fenerbahceli yonetici Murat Özaydınlı, Drogba'yi mahkemeye verecekmis :shock: Bizden ozur dilesin diyormus. Allahim, hikmetinden sual sorulmaz ama akil dagitirken su kuluna biraz daha comert davranamazmiydin der eskiler

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu muz isinin arkasini birakmayacaklar. Yalniz sunu unutmayin. Turkiye de pis zenci derlerken ya da Kurdo diye alay ederken bunu Avrupa ve Amerikadaki irkcilikla es degerde yapmazlar. Adamin kiz kardesi zenci ya da Kurtle bile evli olsa amaci karsisindakini ofkelendirmek oldugu icin der. Bu kavramlar dogu ve bati kulturunde. degisiktir. Muza irkcilik diyen anani sey yapayim denildiginde elini kana bulamaz. Hadi ordan nasil yapacan der gecer gider. Ama Turkiyede anasina kufredersen sislerler adami.

Yahu FB de en az bes tane gunduz feneri diye dalga gecilen ama gol atinca ayaga kalkip neredeyse sahaya inilip sapur supur opulecek adam varken elinde muzla nefret ve irkcilik yapilacagina inaniyormusunuz. Guldurmeyin beni. Sizler ki ASY'de Pascal Nouma'ya Siyah kole pankarti acmis adamlarsiniz. Bunu sunu buna degil genel olarak soyluyorum. Bunu zenci nefreti ile mi yaptiydiniz o zaman. Elbetteki hayir. Besiktasli ayak takimi bile ayaga kalkti idi irkci GS diye. Amac adami cileden cikarmakti. Nitekim cikti. Inonude herkezin dudagini ucuklatti. Attigi golden sonra tombala cekisini (Ermanin deyimi ile) hatirlatiyorum. Herif o zamana gore bayagi bir ceza almisti. Simdi Turkiyeden kovulsa gitmiyor. Niye gitsin ki. Fransada yasayamayacagi hayati yasiyor. Bana siyah kole dediler irkci bu esogluesekler mi diyor. Drogba ve Eboue'ye de yapilan bu. Herifleri ifrit edip oynatmamakti amac. Terbiyesizlik adilik diyebilirsiniz ama irkcilik bana gore abartilmis bir olay. Eboue gibi adama gicik olmamak cok zor. Pascal Drogba'ya durumu ortak dilleri Fransizca anlatir. Olay normalde kapanir ama bizimkiler bunu sonuna kadar kasiyacaktir.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply