2013 SL Kupasi:Galatasaray Real Madrid 3-2

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Biricik

Re: 2013 SL Kupasi:Galatasaray Real Madrid 3-2

Post by Murat Biricik »

Takimi 2012 – 2013 CL surecide gosterdigi performanstan oturu tebrik ederim. 10 mac oynadik, 5 galibiyet, 2 beraberlik, 3 yenilgimiz var ( MU ve RM deplasmanlari ile icerideki Braga maci). Topladigimiz UEFA puani 14 Nisan itibariyle 23.96. Basarili bir sezon oldu.

2012 - 2013 CL grup kuralarinda sansimizin yanimizda oldugunu dusunuyorum. Takim ilk iki maci vermesine ragmen, beklenilen bir reaksiyon ve performans gosterdi. Ilk iki mac sonrasi diger grup maclarinda oyunun kirilma anlarinda ayakta kaldik.

Grup maclarini takiben yine iyi bir kura cektik diye dusunuyorum. Schalke 04 olabilecek eslesmeler icerisinde “istenilen” bir rakipti. Real Madrid maci ise bizim icin iyi bir final oldu. Eleneceksen boyle olmali.

Avrupa Liglerinin ust siralarina goz attim. Nisan 2013 itibariyle daha yetenekli ve iddiali takimlarin 2013- 2014 CL kovaladigini goruyoruz. GS, CL direct katilirsa 3. torba olasiligi gectigimiz seneye gore biraz daha az olabilir.

Defansa takviye yapilacak, bunu herkes bekliyor. Diger iki onemli konu kaleci ve oyun sistemi. Oyun sistemi icin ben daha dengeli, kalabalik orta saha ve hizli kanat oyunculu bir anlayisi tercih ederim. Muslera ve Burak transfer sezonunun konu basliklarini isgal edecek. Burak’in iyi bir fiyat gelmesi durumunda satilmasi taraftariyim. “iyi fiyat” benim icin 16 Milyon Euro. Muslera’nin bir sezon daha GS’da kalmasi onceligimiz olmali.

Super Lig'de son bes haftaya 4 puan onde giriyoruz. Dort macimiz Ist'da. Son duduk calmadan Sampiyon olduk demeden rehavete kapilmak, rahatlamak mevcut spor duzeni, spor ahlaki, TFF, MHK ve kurullar goz onune alindiginda buyuk sorumsuzluktur.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Su Almanlar ne sansli bir ulus birader. Dun ve bugun iki Munih takimi Dunya birincisi ve ikincisi filan demeden 4'er adet porsiyon dagitti Ispanyollara. Yemesinler de yaninda yatsinlar. M. Gladbach'daki Polanyali santrafor. Burak evladim bu adama bakacan ve ceza sahasinda ayaginda top buldun mu kacirmayacaksin. Bir de her mac 10-15 kere offsite'a dusmemen lazim. Artik ingiltereye gezmege gidecekler. Kupa Munich'e dogru yola cikmis.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Cengiz,
Borussia Dortmund Münih'in değil Dortmund'un takımı ve bu sehirler birbirlerine epey uzaktalar. Dortmund'un en iyi oyuncularından biri de İlkay Gündoğan , bugün çok güzel oynadı. Nuri Sahin de yedekteydi.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Hala Madrid oldu sana teyze madrid.

Alman bu acir mi, hesapta GOETZE rakibe transfer oldu, nasil oynadi gordunuz mu ?

Tadindan yenmeyecek bir CL finali olacak, hem GOETZE davasi hemde iki takimin korakor futbolu...

Bence penaltilara gider..
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Nezih Gunal wrote:Cengiz,
Borussia Dortmund Münih'in değil Dortmund'un takımı ve bu sehirler birbirlerine epey uzaktalar. Dortmund'un en iyi oyuncularından biri de İlkay Gündoğan , bugün çok güzel oynadı. Nuri Sahin de yedekteydi.

Hay Allah M. Gladbach ile karistirdim. Dortmund'un ayri bir sehir oldugunu bilmez miyim. Sinif arkadasim orada burslu okudu. Her neyse. Maksat Alman takimlarini ovmek idi ki bu B. Dortmund Malaga'yi son saniyelerde elemisti. Olacak oglak hesabi. Almanyadaki Polonyali oyuncular bayagi revacta. Eskilerden bir Gobrowski vardi. Onlarda boyle "ski" ler boldur. Dobrowski filan gibi. Polonya futbolda bir ara cok iyi idi. Koministlik bitti ilk darbe futbola geldi. Adamlar gurbet ellere cikip Almanlari ihya ettiler. Dunku Ledrowski mi ne idiyse 9 numara once SL'de "hat trick" dedikleri Kaydirmacadan gelen bir macta uc gole verilen yaftayi yapan ilk adam arkasindan da bir macta dort gol adamla tekrari zor bir rekor kirdi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Acaba bir gun GS ve FB de karsilikli SL finali oynayabilecekler mi? Insanin cani Alman olmak istiyor be. Dun RM'di bugun de Barcelona'yi fena yamultular. Gerci RM biraz direnir gibi oldu sonlarda. Ama cok az ve de cok gecko oldu. Dortmuntdaki forvet Hamitlesmese idi bir uc de onlar yazardi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Serefsiz bu hakem :D

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bayern cakti bu gece, listemizdeki Robben 1 gol, ve 1 assist ile oynadi, ilk yari 3 neti var.

Ben 4 bira 2 agizina kadar dolu JACK ile geceyi tamamladim ama hala

http://www.youtube.com/watch?v=LuqEbRzy_t8
TRUST GALATASARAY
MGC

Post Reply