Bugun futbol yok, haberiniz yok mu

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: Bugun futbol yok, haberiniz yok mu

Post by Hasan Tezcan »

Bu gercekten 'FT gitsin' tartismasina döndu. Arkadaslar beni muhalefet daha cok korkutuyor.

Bu sabah Nazim Hikmet hakkinda bir program izledim NTV de, ibret olsun diye koymuslar sanki...az cektirmemisler adama. Insan cok cabuk unutuyor. Isin gulunc tarafi NTV o programi mesaj vermek icin koymus olabilir, ama mesaj nereye gider programa kimin, nasil baktigina bagli. Kendi acimdan söyluyorum, sözum muhalefete. Bunun da gunu gelir muasebesi yapilir, yapilmasi gerekiyor cunku insanimiz cok cabuk unutuyor.

Taksim dayanismasina birkac sözum olacak...isiniz is sizin kardesim. Konusmaya gidiyorsun (sözde) ama 60% ile yetinmeyip 100% istiyorsun...sen önce sana basbakanin gece seansi verdigine sukret (ortami göz önune alirsak), sonra gezi park ve etrafi hakkinda verdigi söze. Ardindan, ayni sabah simarik cocuk gibi 'devam' karari aliyorsun...sizleri gercekten samimi bulmuyorum.

Sizce RTE gercekten cizmeyi asti mi, yoksa antipatik buldugunuz icin mi gitmesini istiyorsunuz. Bence butun olaylara ragmen hukumet gecmise nazaran daha duyarli/uygar davraniyor, 70, 80 leri ve hatta 90 lari hatirliyorum da.

Bence bu olayi TR atlatirsa buyuk bir sinav vermis olacak, atlatabilecek mi hepberaber görecegiz.

Uzuluyorum cunku Turk insani bunlari hak etmiyor, sizleri anliyorum ama yöntem ve tavir bu olmamali. Yollar kapanmis degil, sandik ve meclis var...ama daha önce de dedim karsit kesimleri koruyacak, savunacak muhalefet yok malesef.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Al iste...insan hayati bu kadar ucuz ise buyurun, bunun sonu nereye gidiyor bilmiyormusunuz??

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23517868.asp

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Isiniz ne be kardesim bu gosteri falan filan, ot gibi yasayin bu hayati. TV basinda uyuklayin, size dayatilan onursuzca hayati kabul edin, gune hamdolsun ile baslayin, neymis dayanisma, insanlik, paylasma arkadaslik. Din kitaplarini ezbere okuyun, anlamadiginiz icin hayatin anlami cebi doldurmak olsun, baskasinin acisi derdini niye takin sadece 'aileniz' onemli olan, ustelik transfer haberleri de golgede kaldi ah simdi olur mu. Basbakaniniz cok degerli kiymetini bilmediniz, size lise diplomasi ile dunyayi yorumluyor, kac cocuk yapacaginizi soyluyor, el ele parkta dolasmayin diyor, icki icilmez haramdir diyor, etnik ayrisimi korukluyor oyle dindar ki, hemi de 7 yildizli otellerde kaliyor, calisin sitem etmeyin nazar etmeyin sizin de olsun, Bulent Ersoy dinleyin, Seda Sayan dinleyin, yarisma programlarini, Acun'u dinleyin, futbol izleyin, duzenin adami olurn, sorgulamayin, sadece kendiniz icin yasayin,

Aklima su pasaj geldi alinti yapacagim, burda anlayacak bir grup var ama bon bon de bakanlar olacak. "The story is told by Soren Kierkegaard of the absent-minded man so abstracted from his own life that he hardly exists until, one fine morning, he wakes up to find himself dead'.

Iste boyle yasayin, calisin, ise gidin, eve gelin, TV basina oturun gorev basinda, duzeni, gelenekleri gorenekleri kendinize dayatilan hayati kabul edin, gevis getirin, dunyanin en sIkIci adami olun amma onemli degil. Aklima gene nedense Ettore Scola'nin 'una giornata particolare' filmi geldi. Sophia Loren ve Marcello Mastorianni oynuyorlardi. Lutfen konuyla alakasi ne demeyin cok kisa konuyu anlatayim da dinleyin. Sophia Loren evli ve dort cocuk annesi ve Hitler Almanya'dan Italya'ya Mussolini'yi gormege gelir. Meydanda buyuk miting vardir. Evin duzene uyumlu aile babasi da diger Italyanlar gibi cocuklarini alir ve mitinge gider. Sophia Loren evde yalniz kalir ama mitinge gitmeyen birisi daha vardir. Gizemli ve homo olan komsusu. Butun film aralarindaki konusma ile gecer ve aralarinda cok ozel bir iliski baslar. Hayat boyu duzene uyumlu dindar ve hersyi bir gorev olarak yasayan ve kacinilmaz olarak son derece sIkIci ruhsuz kocasi ile yasadigi tutkusuz ve cehenneme donmus bir hayat ve bu alisilmisin disinda gizemli farkli insan. Kadinin dunyasi allak bullak olur ve kendini Marcello ile nefes nefese bulur bir anda.

Gene aklima nedense Amerika'li yazar Jack Kerouac'in On the Road kitabindan su alinti geldi "“the only people for me are the mad ones, the ones who are mad to live, mad to talk, mad to be saved, desirous of everything at the same time, the ones who never yawn or say a commonplace thing, but burn, burn, burn like fabulous yellow roman candles exploding like spiders across the stars.”

Kerouac'in dedigi gibi 'uyumlu' insanlardan tiksinti duyuyorum nedense. Bu tur ruhu kipir kipir, heyecanli, zincirlerini kiran en azindan kirmaga calisan, ha bu direniste, ha icabinda bir gecelik kararla herseyi tasi taragi birakip arkasina bakmadan baska yerlere gocen eden cilginlara, ruhu zengin insanlara sevgim var ve onlarla konusmak hosuma gidiyor. Bu yazarlar birbirlerine cok benziyorlar. Camus de son okudugum denemelerinde kucuk burjuvadan tiksindigini ve kose bucak kactigini, kucuk burjuvanin kendisini nasil sIktIgini ve bu evrende kendisine yalnizlik hissi verdigini anlatiyordu. Bilmem anlatabildim mi.

Alta bu gosterilerle ilgili bir klip koyacagim kafasi calisan anlar ne dedigimi basmayan ve kafayi alisilmis kaliplardan, geleneklerden dogmalardan kurtaramamis kisi ise bon bon bakacaktir maalesef. Klip bu gostericilerle ilgili. Ben izlerken ilk defa insan olarak umutlandim, kendimi yalniz hissetmedim. O dayanisma duygusunu gormek bile bu topraklarda yetti bana. Sonuna kadar direnirler umarim ve fasizme boyun egmezler. kendilerine dayatilan onursuz yasama, kendilerinden zeka, egitim, kulturel anlamda 1000-10000 kat geride olan hasta ruhlu insanlara ve onlarin kendilerine yasam tarzi dayatmmasina boyun egmezler. Ben bu klipte iste o Kerouac'in mad ones'larini gordum.
http://www.youtube.com/watch?nomobile=1&v=4KtV8WRK6xg
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Demin yanlis yere eklemisim.

Cenk AKYOL Gezi olaylarindaki yayinlarindan dolayi NTV muhabirine ayar veriyor.

http://twitpic.com/cxi5zc
TRUST GALATASARAY
MGC

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

hala tayyib'e destek veren var mi? yuh artik be yuh!!!!!!!!!!!!!!!!
Savasta bile yapilmaz bu savasta bile. En zalim diktatorlerin yontemleri bu!

http://haber.gazetevatan.com/doktora-ke ... 1/1/gundem
http://haber.gazetevatan.com/tomadan-si ... 5/1/gundem
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Corriere soruyor polisin halkina karsi kullandigi sivi ne? Yazida ozellikle altini cizmisler.
Hala bazilari destek olsun tayyibe, yikilin ulan gozumden pislikler!
Bunu kendi halkina kim yapar be!
http://www.corriere.it/esteri/13_giugno ... 20bc.shtml
Last edited by Kenan Atak on Sun Jun 16, 2013 6:19 pm, edited 1 time in total.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ispanyol El Pais gazetesinde Polisin kullandigi kapali alanda kullandigi gazin saglik icin buyuk riskler olusturdugunu dile getiriyorlar ve Amnesty gozlemcisinin dediklerine vurgu yapiyorlar. Destege devam edin tayyibi destekleyin suc zaten muhalefette ilacli suyu sIkan onlar, halkinin ustune coluk cocuk demeden gaz sikanlar, kapali evlere gaz atanlar da onlar degil mi?

"El gas lacrimógeno nunca debería ser usado en espacios cerrados, donde representa un grave riesgo para la salud. (Esto) viola los estándares internacionales de derechos humanos y las propias regulaciones turcas del uso de la fuerza", denunció esta mañana Andrew Gardner, investigador de Amnistía Internacional (AI) en Turquía en un mensaje enviado a la prensa.
http://internacional.elpais.com/interna ... 49403.html

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Oluyorum yarabbim :lol: :lol:

https://vine.co/v/hBirld7j1xv

Kazlicesme mitinginde teysenin biri soyluyor

ERDOGANIN GOTUNUN KILIYIK

Yorumlarini alalim Ismail :lol:
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Konu uzerine vali aciklama yapmis.

http://gundem.milliyet.com.tr/tazyikli- ... efault.htm

Su an RTE bir konusma yapiyor...

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

http://www.radikal.com.tr/politika/guna ... ez-1137842

Sözu RTE'ye ama ucu baskalarina da dokunmakta.

Basbakan sinirli. öfkeli, bu dogru bir tutum degil kanimca.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Dunya tabibler birligi diktatoru 2. kez uyariyor.
Kendi halkina bunu yapana ne denir! Hala basbakan biraz fazla ofkeli diyen var,adam hasta be ne ofkelisi, adam acimasiz, coluk cocuga yasli insanlara, kendi ulkesnin insanina bunu yapana ne denir!!! Doktorlari insanlari tedavi eden doktorlari kelepce ile iceri atiyorlar, hala sayin basbakan biraz fazla ofkeli cak cuk. Bir Alman da 1944'de soyle yazsaymis, sayin Adolf size katilmiyorum toplama kamplarini dogru bulmuyorum, sizi akli selime davet ediyorum. hey allahim be aklima mukayet ol! Mektubun turkcesi:
----------------------------------------------------------------------------------
Sayın Başbakan Erdoğan,

Size, milyonlarca hekimi temsil eden ulusal tabip birliklerinin dünya çapındaki ortak federasyonu olan Dünya Tabipler Birliği (DTB) adına yazıyorum.

Size geçtiğimiz hafta, Ankara, Adana, Eskişehir ve Gaziantep’teki protestoculara karşı aşırı güç kullanımına ilişkin derin kaygılarımızı ifade eden bir mektup göndermiştik.

DTB üyelerinden biri olan Türk Tabipleri Birliği, son günlerde, geçici revirlere çevrilen evlerde, lokantalarda ve camilerde yaralılara hizmet sunan sağlık çalışanları ve tıp öğrencilerine yönelik şiddet olayları yaşandığını bildirmiştir. Revirler dağıtılmış, Ankara’da 13 hekim ve tıp öğrencisi gözaltına alınmıştır.

DTB; sağlık hizmeti sunumunun tehdit altında bulunduğu ve bu nedenle tıbbi tarafsızlık ilkesini korumanın güçleştiğine dair ciddi kaygılar taşımaktadır. Uluslararası insan hakları hukuku, tıp etiği ve insancıl hukuk kurallarından kaynaklanan bu ilkeye göre sağlık çalışanlarının, yaralıların politik ilişkilerini dikkate almaksızın hizmet sunmalarına izin verilmelidir. Tüm taraflar tıbbi birimlere, nakillere ve çalışanlara saldırıda bulunmaktan ve onları kötüye kullanmaktan kaçınmalıdır.

Bu nedenle size, tıbbi tarafsızlık ilkesine tam olarak saygı gösterilmesi ve tüm sağlık çalışanlarının kime yardım ettiklerine bakılmaksızın korunması için çağrıda bulunuyoruz. Ayrıca, barışçıl göstericilere karşı aşırı güç kullanımını acilen sona erdirme ve ifade ve toplanma özgürlüğünün güvence altına alınması çağrımızı tekrarlıyoruz.

Dikkatiniz için teşekkür ederim.

Dr Cecil Wilson, Başkan
Dünya Tabipleri Birliği

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Beyler sakin olun Tayyip aciklama yapiyor, sIkIlan su eldivenle doldurulsa ve yaniklar olustursa bile sivilceye ve bagsura iyi geliyormus.

Efe Tuncel

Post by Efe Tuncel »

Hasan Tezcan wrote: Kendi acimdan söyluyorum, sözum muhalefete. Bunun da gunu gelir muasebesi yapilir, yapilmasi gerekiyor cunku insanimiz cok cabuk unutuyor.
Hangi muhalefet?
Sorunun kaynagi, hukumetin ortada muhalefet birakmamasi ve insanlarin gazini alacak bir mecra kalmamasi.
Biraz aksi gorus bildirenin tak diye kafasina odunla vurulup sahneden cekilir oldu.

Hasan Tezcan wrote: Taksim dayanismasina birkac sözum olacak...isiniz is sizin kardesim. Konusmaya gidiyorsun (sözde) ama 60% ile yetinmeyip 100% istiyorsun...sen önce sana basbakanin gece seansi verdigine sukret (ortami göz önune alirsak), sonra gezi park ve etrafi hakkinda verdigi söze. Ardindan, ayni sabah simarik cocuk gibi 'devam' karari aliyorsun...sizleri gercekten samimi bulmuyorum.

Hasan sikinti, senin su soyledigin dusunce yapisinin icinde zaten.
Hulya Avsar, Necati Sasmaz ve bilimum dunyanin en gereksiz adami ile saatlerce basbasa gorusebilen basbakan, boyle bir konuda protesto yapan insanlarla tam 15 gun sonra gorusuyor.
Onda da istisare etmekten ziyade yeni kararlarini aciklayip gidiyor.
Ama sana gore samimi olmayan protestocular... 15 gun sonra Necati Sasmaz'a 24 saat icinde verilen randevuyu koparabilen protestocular ise sukretmeli...

Hasan Tezcan wrote: Sizce RTE gercekten cizmeyi asti mi, yoksa antipatik buldugunuz icin mi gitmesini istiyorsunuz. Bence butun olaylara ragmen hukumet gecmise nazaran daha duyarli/uygar davraniyor, 70, 80 leri ve hatta 90 lari hatirliyorum da.

Bence bu olayi TR atlatirsa buyuk bir sinav vermis olacak, atlatabilecek mi hepberaber görecegiz.

Uzuluyorum cunku Turk insani bunlari hak etmiyor, sizleri anliyorum ama yöntem ve tavir bu olmamali. Yollar kapanmis degil, sandik ve meclis var...ama daha önce de dedim karsit kesimleri koruyacak, savunacak muhalefet yok malesef.

Protesto edenlerin yas ortalamasi 25. 70lerden, 80lerden, 90lardan onlara ne, o zamanlardan iyi davranilmasi bugunun sartlarina gore de iyi davraniliyor anlamina gelmiyor. Polis kursunu ile olen cocugun cenazesinde toplananlari gene gaz ile dagittilar...
Daha once de yazdim, 11 yil basta kalmis birisi kendi birakmadigi surece hic bir secimde kaybetmez. Buna 1 ornek dahi yok.
Last edited by Efe Tuncel on Sun Jun 16, 2013 7:05 pm, edited 1 time in total.

Post Reply