Bugun futbol yok, haberiniz yok mu

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Efe Tuncel

Re: Bugun futbol yok, haberiniz yok mu

Post by Efe Tuncel »

Kirca'yi ciddiye alan var mi?

Efe Tuncel

Post by Efe Tuncel »

Image

Hasan, sence sinir asilmis mi?

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Hangi muhalefet?
Sorunun kaynagi, hukumetin ortada muhalefet birakmamasi ve insanlarin gazini alacak bir mecra kalmamasi.
Biraz aksi gorus bildirenin tak diye kafasina odunla vurulup sahneden cekilir oldu.
Buna gercekten inaniyormusun? Inaniyorsan söyleyecek bir lafim yok. Sen muhalefetin acizligini, kadrolar kuramamasini buna bagliyorsan gercekten söyleyecek bir lafim yok. Ne baskisi, kongrede baskani AKP mi secti, elemanlarini AKP mi belirliyor.

...israr ile hep yanlis ata oynayan bir baskandan bahsediyorum. Sag kolu gecenlerde cikip "baskanimiz tabanda Ataturk'ten sonra gelmis gecmis en populer baskan" dedi...

Ayrica "70, 80, 90 lardan bana ne" nasil dersiniz, anlamakta gucluk cekiyorum.

Not: Ey emekci Levent Kirca senin demokrasi anlayisina tukureyim ben emi. Sen kendinden baska kimseyi temsil etmiyorsun, yalinda, bir duzine araban ile otur...eh 'olacak o kadar' öyle degil mi sirin biyikli amcam benim.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

-Savasta bile doktorlara kelepce takilmaz. Bunu goreme ondan sonra Kirca ne demis?

-Silvri'de 5 senedir HUKUM GIYMEDEN yaziyorum en cahil bile anlar HUKUM GIYMEDEN 5 senedir TUTKLU insanlar. Gizli tanik, tekrar yaziyorum Turkce gizli tanik ifadeleri ile mahkum insanlar. Turkce yaziyorum, avukatlarin tanik dinleme talebi reddediliyor. Hukuk artik cellat olmus insanlar intihar ediyor, aileleri bitmis. Hala Tayyip cizmeyi asti mi? Dunyanin neresinde var boyle hukuk ve kendisi bu davanin savcisiyim diyor.

- Reyhanli'da 53 sunni vatandasimiz katledildi diyor. Ayrimcilik yapiyor daha evvel Alevilere asagiladigi gibi ayirimcilik yapiyor. Alevilere nasil ibadet edecklerini ogretiyor. Din ve mezhep ayirimciligi yapiyor. Konusmalarinda 'Kilicdaroglu biliyorsunuz Alevi' diyor. Taraftarlari yani Tayyibin gotunun kiliyiz diyen suru 'yuuuhhh' cekiyor. Bunu defalarca yapiyor. Halkina mezhep ayriligini bilinclere dayatiyior. Kendisi Kahramanmaras olaylarini bildigi halde.

-Alkol yasagina referans olarak din kitabini gosteriyor. Laiklik uzerine yemin etmis bir kisi kendi Allahina yalan soyleyen bir kisi.

- Deniz Feneri, Almanya'da mahkum oldu, Turkiye'de serbest kaldilar, konunun savcilari hakkinda dava acildi. Daha en olsun? En yakinlari hakkinda dava acildi ve serbest kaldilar.

-Sinavlarda sorular calindi. Gencecik liseliler yollara ciktilar, liselilere 'karsiniza 100,000 kisi cikaririm dedi.

-Insanlara ne kadar cocuk yapacagini, kurtaji, el ele gezip gezmemeyi ve daha nice seyi buyuruyor.

-En yakinlari kose oldu, devlet olanaklarini kullanip korkunc sirketler kurdular.

-Artvin'de olan gosetrici icin 'ustunde durmaga degmez adam' dedi. Bu ulkenin basbakani.

-Hakkinda bekleyen kac dosya var dokunulmazligi kalktiginda biliyrmusunuz?

Daha yuzlerce sey cikar. Bunlari goremeyen ve hala bu adami savunanlara en anlatacaksin? Ama son iki haftadir bu halka reva gordukleri yeter de artar. En adi savasta bile yaraliya yardim eden doktor kelepcelenmez. Bunu goremeyene ne denir?
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Efe Tuncel wrote:Hasan, sence sinir asilmis mi?
Doktorun bu sekilde muamele görmesi dogru degil, ama sunu sormadan edemeyecegim, hekim oldugunu nereden biliyorsunuz, eminmisiniz gercekten? Bekleyip görecegiz.

Cocuklar oyuna gelmeyin. Ben hicbir seye insan hayatindan deger verdigim kadar deger vermem. Bu olayin bu sekilde patlak vermesi garibime gidiyor, oyuna gelmeyin diyorum.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Hasan Tezcan wrote:
Efe Tuncel wrote:Hasan, sence sinir asilmis mi?
Doktorun bu sekilde muamele görmesi dogru degil, ama sunu sormadan edemeyecegim, hekim oldugunu nereden biliyorsunuz, eminmisiniz gercekten? Bekleyip görecegiz.

Cocuklar oyuna gelmeyin. Ben hicbir seye insan hayatindan deger verdigim kadar deger vermem. Bu olayin bu sekilde patlak vermesi garibime gidiyor, oyuna gelmeyin diyorum.
Oha be Hasan! PES! Benden paso. Bildigin gibi yasa Hasan. Bu kadar saf veya tarafli olunmaz. Burda yazarsam lanett olsun!
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kerem beni taniyanlar bilir, ben taraf falan degilim. Ben gecmiste yasadiklarimi sizlere aktarmaya calisiyorum. Cengiz abi fikirlerimi az cok bilir, RTE ci gercekten degilim. Ayrica taraf olmakta bir sakinca yok, insan oturur karsi karsiya konusur...saf falan da degilim, su an oturup sadece kara kara dusunuyorum. Gulse'nin yazisini okudun mu bilmiyorum, olaylara bakis acim tipa tip öyledir. Bircok olayda oldugu gibi, hatayi önce kendimde ararim ben.

Efe Tuncel

Post by Efe Tuncel »

Hasan Tezcan wrote: Buna gercekten inaniyormusun? Inaniyorsan söyleyecek bir lafim yok. Sen muhalefetin acizligini, kadrolar kuramamasini buna bagliyorsan gercekten söyleyecek bir lafim yok. Ne baskisi, kongrede baskani AKP mi secti, elemanlarini AKP mi belirliyor.

...israr ile hep yanlis ata oynayan bir baskandan bahsediyorum. Sag kolu gecenlerde cikip "baskanimiz tabanda Ataturk'ten sonra gelmis gecmis en populer baskan" dedi...

Ayrica "70, 80, 90 lardan bana ne" nasil dersiniz, anlamakta gucluk cekiyorum.

Not: Ey emekci Ali Kirca senin demokrasi anlayisina tukureyim ben emi. Sen kendinden baska kimseyi temsil etmiyorsun, yalinda, bir duzine araban ile otur...eh 'olacak o kadar' öyle degil mi sirin biyikli amcam benim.
Inanmam icin ortada bir suru done var; is adamlarina, askerlere, eski siyasilere verilmeyen gozdagi kalmadi, bunlari gercekten gormedin mi?
Taraf olan bertaraf olur aciklamasindan sonra zamaninda en agir toplarin baskan olmak icin deliler gibi kulis yaptigi Tusiad'a aday 1 adam cikmadi.
Son 15 gunun en cok izlenen kanali Halk Tv, peki alabildikleri reklamlari goruyormusun? Bayrak seti reklami... Sence neden?
Daha dun aksam, milletvekiliyim denen adamin suratina polis kaskini vurmus, milletvekilinin burnu kirilmis.
Ergenekon ve balyoz davalari ile iceriye alinan insanlarin kim olduklari malum. Mustafa Balbay'in terorist olduguna inananin aklina sasarim. Cikanlar da o kadar sinmislerki, mesela Ahmet Sik, hic birisi sesini cikarmiyor. Sen olsan cikarirmisin?
Kilicdaroglu'na edilen hakaretlerin ucu bucagi yok. Ben de kendisini iyi bir siyasetci olarak gormuyorum ama su ortamda ne yapabilir diye dusununce inan aklima bir sey gelmiyor. Cunku adamin karsisinda Melih Gokcek var, kelimelerle anlatilamayacak bir varlik.
Hasan Tezcan wrote: Ayrica "70, 80, 90 lardan bana ne" nasil dersiniz, anlamakta gucluk cekiyorum.
Banane demedim, orada protesto yapanlar 70lerde, 80lerde daha dogmamistilar onu belirttim.
O zamanlarda insanlara kopek gibi davranilmis olmasi, bugun insanlara kopek muamelesi yapilmasini hakli cikarmiyor.
Aksine, boyle bir teknoloji caginda insanin inanasi gelmiyor.

Efe Tuncel

Post by Efe Tuncel »

Bu arada, basbakan az once Divan'a siginan gostericilere terorist demis.
Orada dun en az 5 tanidigim vardi.
Amerika'da universite okumus, beyaz yaka islerde calisan terorist kadinlar erkekler.
Bunu aklin aliyor mu Hasan?

Efe Tuncel

Post by Efe Tuncel »

Hasan Tezcan wrote: Doktorun bu sekilde muamele görmesi dogru degil, ama sunu sormadan edemeyecegim, hekim oldugunu nereden biliyorsunuz, eminmisiniz gercekten? Bekleyip görecegiz.
Birkac tane doktor arkadasim var.
Kendileri ile sabah mesajlastim, birkac arkadasimiz gozaltina alindi dediler, benim de oyle haberim oldu.
Yukaridaki fotografi twitter'dan bulup koydum, yazmaktan kolay geldi ama gercekten gozaltina alinanlar mi yoksa temsili fotograf mi, o kadarini bilemem.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Iciniz kan agliyor farkindayim, onun icin susmaya karar verdim. Ben sadece nöyans katmak istedim, ama sizi incittigimin farkindayim, kusuruma bakmayin.

Allah herkese akil fikir versin diyor köseme cekiliyorum.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bugün mecidiyeköy polis ve asker kaynıyor. Sebep, sokakları dolduran şapşallar ve teröristler.

Yazık!

Gerçi adamlar o kadar salak ki, askeri görünce alkışlamaya kalkmışlar. Heralde darbe ümitleri yeniden yeşermiş olmalı.

Zaten darbe ihtimali olsaydı, teröristler sokakları yakıp yıkacak kadar kudurmazdı. Adamların umudu kalmadı!

Zavallılar,

Emperyalizmin öncüsü Starbukcs’a M’c Donalds’a sığınmak sizi kurtarmaz,

IMF sizi kurtarmaz, artık “IMF defol” falan da diyemiyorsunuz!

Kızılhaç çadırı sizi kurtarmaz,

CNN, BBC sizi kurtaramaz,

Twitter yalanları sizi kurtaramaz,

Kaldırım taşları sizi kurtarmaz, molotoflar sizi kurtarmaz, demir bilyeler, sapanlar sizi kurtarmaz,

Toma’ların altına yatmalar sizi kurtarmaz,

Polise kurşu sıkmak sizi kurtarmaz,

Başörtülülere saldırmak sizi kurtarmaz,

Sizi kimse kurtaramaz!

Allah kurtarsın!

Efe Tuncel

Post by Efe Tuncel »

Hasan Tezcan wrote:Iciniz kan agliyor farkindayim, onun icin susmaya karar verdim. Ben sadece nöyans katmak istedim, ama sizi incittigimin farkindayim, kusuruma bakmayin.

Allah herkese akil fikir versin diyor köseme cekiliyorum.
Valla beni etkileyen bir sey yok :)
15 seneden fazla suredir yurtdisinda yasiyorum, Turkiye'de 1 kere oy vermisligim yok.
Ama mizacim geregi gozumun onunde birileri ezildiginde, hakki yendiginde kafami baska yone ceviremiyorum.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yahu delirdi mi bu insanlar? Polis nasil ilacli su sikar? Bu resimdeki kadin sedef hastasi filan degilse derisi nasil bu sekilde kizarip kabarir? Bu hoyratligi insane eziyeti butun kalbimle kiniyorum. Bunu da direk olarak yapiyorum. VIste Amnesty International'in konu ile ilgili kinamasi. Bu gaddarliga bir dur demenin zamani geldi ve geciyor. yaziklar olsun be.

http://www.amnesty.org/en/appeals-for-a ... o.facebook

Hasan Levent Kirca'ya kizmis ama herif yalan dememis ki? Adnan Menderes de aynisini yaptirdi. Kardes kardesi vurdurmaya kirdirmaya kalkti. Insanlarin ilk sokakta birbirini bogazlamaya kalkmasi sayesinde oldu. Senelerdir Turan Emeksiz vapuru ile Kadikoy Karakoy arasinda mekik dokuduk. Bakin bakalim Turan Emeksiz kimmis ve kimler knina girmis internetten.

Suphe ile bak elbette Hasan ama Once gazetecileri topladilar, sonar Avukatlari topladilar, simdi de doktorlari. Savasan iki dusman ordusu bile yaralisini tedavi eden dusman doktora ve ordu hastahanesine dokunmuyor. Doktorlar hemsireler polise mi saldirmis? Yapmayin lutfen. icinde insan sevgisi olan yere dusmus ve cani yanmis bir insani yerden kaldirip yarasina melhem olacakken terrorist diye insanlari gebersin diye yolda bir de tekme mi atsinlar, Hem ne yapmis bu insanlar? Silah mi cekmisler soygun mu yapmislar? Tadinda birakmamis olabilirler ama sen kalkip meydanlarda iki gun ust uste gotunun killari ile govde gosterisi yap sana karsi olana hadi evine git de. Nerde var bu ileri demokrasi?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Hasan Tezcan wrote:
Not: Ey emekci Levent Kirca senin demokrasi anlayisina tukureyim ben emi. Sen kendinden baska kimseyi temsil etmiyorsun, yalinda, bir duzine araban ile otur...eh 'olacak o kadar' öyle degil mi sirin biyikli amcam benim.
Ali KIRCA ne demis oglum :D O Levent KIRCA seninde hatlar karismis anlasilan :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Post Reply