Gercek arkadaslik

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

Gercek arkadaslik

Post by Cengiz Akgun »

Hergun ayni saatte bekliyor. O gelince damdan iniyor. Koklasip beraberce yuruyuse cikiyorlar.

https://pbs.twimg.com/media/BQNnZBuCYAAyS1Y.jpg
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Nezih Gunal

Re: Gercek arkadaslik

Post by Nezih Gunal »

Harika
Keske insanlar da boyle olabilse
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Insanlarin hayvanlardan ogrenebilecegi cok sey var.Basta kendim olmak uzere :D
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kedi ile kopek dersin. Ben buna benzer bir hikayeyi karimdan duydum. Genc kizliginda evlerinde Beauty adi verilmis doksen ve beagle kirmasi bir kopekleri varmis. Yazin. Connecticut'a yazlik icin bir gol kenarina kurulmus yazlik kolonisine giderlermis. Annesinin bir arkadasinin da Jinks adinda melanet ve normal kedilerden daha iri bir kedisi varmis. Koca koca kopekleri susta durdururdu. O dolasirken bizimkini asla goz onunden ayirmazdik der. Birgun bir dalginlik aninda disi olan Beauty basi bosken. Jinks hisimla gelmis. Eyvah bizimkini kiyma yapacak derken burun buruna gelip koklastilar ve erkek olan Jinks bir goruste bu alimli kucuk kopege asik oldu. Annem ve arkadasi kucuk dillerini yutacakti. Birbirlerini koklayip yaladilar ve Jinks ne zaman istese tel kapimiza geldi ve miyavlayip bizimkini cagirdi. Kapiyi acip salardik beraberce birbirleri ile oynadilar ve bu her yaz devam etti taa ki Jinks olene kadar der. Yani bu ilk defa olan bir olay degil. Neden acaba Jinks Beauty secti derdim. Herhalde boyu boyuna uydu ve cok sakin bir hayvandi. Jinks bu huyunu sevdi ve diger kedi kopeklerle gecinemedigi icin arkadas ihtiyacini onunla giderdi der. Bence mantikli bir aciklama. Bu yukardaki olay da cok benzer. Ama roller degismis. Ziyarete gelen kopek.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply