Avci gitmis

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Re: Avci gitmis

Post by Selcuk Samli »

Bu olaya neden milli dava olarak bakiliyor anlamiyorum.Milli davaysa eger basarisiz(TFF) yonetim oncelikli olarak istifa edip gorevini yapsin.

GS'da da,kulupte, kimsenin sesi cikmiyor, herkes suspus.Herkes topu birbirine atiyor, kemkum de kemkum. Kimse cikipta "koskoca dunyada hoca mi kalmadi, bizim ciddi yatirimlarimiz oldu, hedeflerimiz var,hocaya musaade etmemiz mumkun degil" diyemiyor. TFF yonetiminin gunu kurtarmak icin yaptigi hamleyi kimse goremiyor.

Hasan'in dedigi dogru,hocanin gitmesini istiyorlar buyuk ihtimalle,Disaridan boyle gozlemleniyor, kulupte de hemen hemen herkes olup biteni ses cikarmadan seyrediyor...
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/g ... Q341827SXQ

Bence olumlu bir karar, FT GS'i birakmayacak, ama milli takima yardimci olmaya calisacak. TFF den, hakki olmasina ragmen, maas talebinde bulunmamasi, guzel bir davranis.

Tek olumsuz olay, TFF'yi muhatap almalari, bence bastan yanlis yaptilar, FT'i ve GS'i zor duruma soktular.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

YD tam sark uc kagitcisi. Her turlu rezillik, samimiyetsizlik, yagcilik, yalancilik, sahtekarlik, firsatcilik bunda var. Teklifi onceden sizdirarak Avci'yi istifa ettirdi, Aysal ve FT vatan, millet, Sakarya edebiyati ile koseye sikistiriyor. Aklima seneler once Inonu stadi koridorlarinda Ayhan'in bogazina sarilmasi, kazandiklari kupayi kapi kapi dolastirmasi, sike olayi ortatya cikinca Kupayi iade ediyorum deyip kimseye ne kupayi nede odul paralarini vermemesi geldikce dahada tepem atiyor.

Bence FTnin hayir demesi cok zor, vatan haini olma durumu var. Evet demekde istedigini sanmiyorum cunku 4. yildiza dogru pupa yelken acmis, CLde bir seyler yapabilme ihtimali yuksek, klupde para var. Milli takimin basina gecse eldeki kadro ile anca Avcinin rekorunu agale eder, daha iyisini beklemek hayalcilik olur.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

http://www2.sporx.com/futbol/millitakim ... Q341848SXQ

Bak sen, iki isimle daha görusecekmis :-D

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Aysal karari aciklamis, FT'i istedikleri gibi GS'dan kopartamayacaklar. TFF olacak insanlar göstermelik 4 senelik bir mukavele uzatti, FT bu oyunu Aysal ile aldigi karar ile bozdu...unutsunlar artik, bir baska kapiyi calsinlar. Bence istifa etmeleri daha iyi olurdu, ama bunu idrak edecek olgunlugu, samimiyeti göremiyorum kendilerinde. "Hz. Ömer" cözemedi, basaramadi. Fatih Altayli'ya göre AY'in kuyu kazma projesi suya dustu.

Arkadaslar milli takimi kurtarmak bu sahislara kalmis bir olay degil. Turk futbolu gercekten temizlenecek ise radikal kararlarin alinmasi gerekiyor, samimice olaylarin ustune gitmeleri gerekiyor.

Not: 3-4 gun evvel arkasinda durdugun insani nasil ekersin. Senin ipin ile kuyuya inilmez...bunu en cok FT anlamaliydi, ama sanirim görusme teklifini geriye ceviremedi. Santranc oynuyorlar guya.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Yönetim çok şık bir manevra yaparak Terim'in gitmesini engelledi.
"Federasyon'un teklifini ne reddediyoruz, ne kabul ediyoruz" diye özetlenebilecek bir cevap bu.
Öyle bir cevap ki, Demirören'in benimsemesine imkan yok.
"Gel hocam, 4 maçlığına takımın başına geç. Mayıs ayından sonra da yeni hoca buluruz" diyemez Demirören.
Fatih Hoca o 4 maçta mucizeler mi yaratacak? Milli Takım umutsuz vaka. Bu enkazı kaldırmak kolay iş değil. Kaldı ki bütün maçlarını kazansa bile 2014'te Brezilya'da yerimizi almamız çok zor.
TFF artık Terim sevdasından vazgeçecektir... Denizli'nin kapısını çalarlar mı? Diyelim ki çaldılar, adam diyecek ki: Niye önce bana gelmediniz? Ben ikinci tercih olacak hoca mıyım?
Bu durumda ibre Şenol Güneş'e dönecek gibi...
AYRILMAZ İKİLİ

Eren Gumrukcuoglu

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Hasan Tezcan wrote:http://www2.sporx.com/futbol/superlig/g ... Q341827SXQ

Bence olumlu bir karar, FT GS'i birakmayacak, ama milli takima yardimci olmaya calisacak. TFF den, hakki olmasina ragmen, maas talebinde bulunmamasi, guzel bir davranis.

Tek olumsuz olay, TFF'yi muhatap almalari, bence bastan yanlis yaptilar, FT'i ve GS'i zor duruma soktular.
Muhattap almasalardı başka zorluklar çıkarılacaktı lig boyunca Galatasaray'a. Ünal Aysal en doğrusunu yapıyor kaç seferdir. Türkiye'yi iki senede çözdü herif.
Eren Gumrukcuoglu

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Baskan isin basinda dogru tutum icinde olsaydi mevcut TFF ile yasiyor olmayacaktik. Sike sureci daha kisa surede noktalanip, daha saglikli bir calisma ortami olacakti. Ne zorluklar icinde sampiyonluklar kazanildi unutmayin. 2011/2012 sezon sampiyonlugu TFF icin bir yuz karasidir. GS o sampiyonlugu Unal Aysal'a ragmen aldi dedim, ve sözumun arkasindayim. Bir sonra ki ona keza. Insan kafasini yere gömerek, turkurdugunu yalalayarak, dik durmayarak bir yere varamaz. Kisacasi GS o dönem ustune dusen görevi yapmadi, bunu hep söyledim. Simdi bu hatalar zincirine sebep olan baskana methiyeler yazmayi beklemeyin benden lutfen. Bende kredisi yok, hic bir dedigine inanmiyorum. Toparladigi yönetime de guvenim yok, birkaci cikip yakin zamanda demec verdi...bunlara profesyonel demek gercekten guc. Sen kimin malini kime pazarliyorsun, babanin mali mi diye sormazlar mi...sen nasil GS'i cikmaza atarsin, elinde ki yabancilari degerleri öyle durup dururken kime emanet edeceksin, nerede profesyonellik diye sormaz lar mi? Bu kadar ciddiyetsizlik olur mu...sonra Adnan Özturk sussun biraz diyorlar, bunlarin yaptigi kat kat daha zararli, profesyonellige aykiri bir tavir bence.

Dedigim gibi bu insanlara guven olmaz, ben daha iyi kulup yöneticisi olurum iddia ediyorum.

Not: Vatan, millet, Sakarya...turk milli takimina en cok TFF sahip cikmali, hali icler acisi. Sonra kabahati baska yerde ariyorlar. Insanlari futboldan soguttunuz, sikeye prim verdiniz. Hz.Ömer gibi cözmustunuz halbuki.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

'Carlos ayari' adi altinda bir duzenbazlik daha...

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/y ... Q341868SXQ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:http://spor.gazetevatan.com/haber/terim ... n/563537/1

Haber dogru veya yanlis bilmem ama o halen gundem belirleyici. GS baskani ilk gun cikip etik degildir, sana ne oluyor deseydi böyle olmazdi, demek ki baskan da gitmesini istiyor. GS kendisini öyle bir atese atti ki...kimler icin ustelik.

GS'in durusu bunlari cesaretlendiriyor. GS belki tarihinin en kötu yönetimi ile karsi karsiya. Sezon öncesi, sikeye prim vermis bir sahisin/ekibin masasina oturarak buyuk bir hata icinde. Ayrica karar FT'e kalmis bir karar degil, onu bu kiskactan nasil kurtarabiliriz diye dusunmeleri gerekiyor. Neticede ciddi bir yatirim yapmissin, harcanmis para var. Butun bunlari riske almanin ne anlami var?
Hasan Eren dogru soyluyor. Aysal bastan silip atsa bir suru dallama senaryo yazacakti. Simdi topu da Terim'in eline verdi. Malum o da kimkimlaniyordu elemandi melamandi filan diye. Simdi cam yarmasi ile Terim gorusmus iste, Terim GS'a sozum var birakamam ama milli takiminda basina gecerim derse, bir sezon daha boyle gidilir ve gelecek sezon GS birini bulur. Terim bulunmadik hint kumasi gibi ne kiymete bindi be. Alip aparip cekip kopartacaktir.

Bence Denizli'ye gidecekler bu is tatliya baglanacak. Cam yarmasi bir GS'i karistirayim dedi ama olmadi. Sen de bu isleri bilmez gibi boyle sinirlendigin ile kalacaksin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Is bitmis. Terim GS'dan ayrilmayacak demis. Boyle idareten isterseniz sevabina bu sene sizi goturur diye de eklemis bizim Aysal basgan! Cam yarmasii bunu kabul etmez gider Denizli'ye. O kumbet kafada hala beyin namina birsey varsa elbette,
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Denizli niye bana once sormadiniz diye red eder.

Benim tek adayim Yilmaz Vural. Eldeki kadro ile imkansizi basarmak mumkun degil. Bari bu isin bir eglence oldugunu taraftara hatirlatacak Yilmaz Vural son dort maci kaybetsin.

Ayrica son haber: Bundan boyle Fenerimin Avrupa maclarinda TDsi Terim olsun diye teklif varmis. AY cevap bekliyormus. :))

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet Marsan wrote:Ayrica son haber: Bundan boyle Fenerimin Avrupa maclarinda TDsi Terim olsun diye teklif varmis. AY cevap bekliyormus. :))
Etik degil, önce izim almalari gerekirdi.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Gelecektik ama sen denizde imissin derler Denizli'ye gonlunu alirlar. Bosta adam bugunlerde. Senede iki bucuk avro ilac gibi gelir ona simdi. Vural 'dan cekinirler. Delidir sicsa yeridir diye korkarlar. Dove dove oynatir halbuki bizim itleri.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Hasan Tezcan wrote:Aysal karari aciklamis, FT'i istedikleri gibi GS'dan kopartamayacaklar. TFF olacak insanlar göstermelik 4 senelik bir mukavele uzatti, FT bu oyunu Aysal ile aldigi karar ile bozdu...unutsunlar artik, bir baska kapiyi calsinlar. Bence istifa etmeleri daha iyi olurdu, ama bunu idrak edecek olgunlugu, samimiyeti göremiyorum kendilerinde. "Hz. Ömer" cözemedi, basaramadi. Fatih Altayli'ya göre AY'in kuyu kazma projesi suya dustu.

Arkadaslar milli takimi kurtarmak bu sahislara kalmis bir olay degil. Turk futbolu gercekten temizlenecek ise radikal kararlarin alinmasi gerekiyor, samimice olaylarin ustune gitmeleri gerekiyor.

Not: 3-4 gun evvel arkasinda durdugun insani nasil ekersin. Senin ipin ile kuyuya inilmez...bunu en cok FT anlamaliydi, ama sanirim görusme teklifini geriye ceviremedi. Santranc oynuyorlar guya.
Seneler sonra ilk defa kuzenimle kombine aldik… Antep macina gittim. Stadyum girisinde Sn. Ali Tanriyar’i gordum. Rahmetli Ali Abi’yi ve Ali Tanriyar’i ne zaman gorsem hep iyi seyler olacagi beklentisi bende olusmustur. Nitekim oldu da! Hakan Balta’nin uc metre onumde yag gibi kayip uc muz orta kesmesine, iki gol pozisyonuna girmesine sahid oldu bu gozler. Kuzenim bile santrayi takiben baskili oyuna, stadyumun atmosferine sapka cikardi. Birbirimize bakip galiba iyi is yaptik dercesine masumane bir sevinc yasadik.

Safligimiza ve iyi niyetimize yine ders olsun, tam 48 saat sonra bomba patladi. Biraz huzur be kardesim! Fatih Terim’in, sartlar ve kosullar ne olursa olsun, TFF Baskani zat ile ayni masada Milli Takim TD gorevi icin konusmasini, gorusmesini icime sin-di-re-mi-yo-rum! Benim icin buyuk bir hayal kirikligi. YD’nin vukuatlarini alt alta basliklar halinde yazsaniz yeni bir Dilbert kitapcigi olusur. Buna ilave aleni sekilde yapilan Galatasaray dusmanligi ve karsitligi cabasi.

Baski, telkin, rica, emir adi ne olursa olsun. Fatih Terim’in nasil bir tezgaha getirildigini bekleyip gorecegiz. Belli ki bu isin zemini daha onceden yoklandi. Ve belli ki Aysal’in bu olan biteden son dakika haberi oldu. Istenildigi kadar GS ile Terim arasinda imzalar atilsin, Mayis 2014’te tepeden bir tek demece bakar bu is. GS’in bu surecte herhangi bir kazanci bence yok. Gun itibariyle hasar yonetimi uygulandi, ne kadar basarili oldu? Sezonu bitirelim, gorecegiz.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Post Reply