STSL: 3. hafta - Eskisehirspor-Galatasaray 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Marsan

STSL: 3. hafta - Eskisehirspor-Galatasaray 0-0

Post by Mehmet Marsan »

Anadolu turuna devam ediyoruz. Seyrettigim EsEs'de Erkan disinda bir numara yoktu. Malumunuz Anadolu takimlari transfer sezon sonuna dogru eksiklerini anca giderirler. Yeni transfer, bizi zorluyacak oyuncular karsimiza cikabilir. Deplasmanda beraberlik iyidir modundan kurtulmak icin Drogba'ya ihtiyacimiz var. Ofansiv anlamda takimin gerisi cok formsuz.

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: STSL: 3. hafta - Eskisehirspor-Galatasaray

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet neden yarismaya katilmiyorsun? Sonuncu olmaktan mi korkuyorsun yoksa, bak ben korkmuyorum iste...geriden gelmek daha guzel.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz'e kaybetmekden korkuyorum.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Cift forvet inadinin yarattigi .... Ilk Yari iyi effor Sarf ettik? Ikinci Yari gol yersek takimin bunu cevirecek fiziksel gucu ilk yari tukendi. Sneijder'in kanata yollanmasini pek anlamiyorum. Bu Adam pozisyonunun en iyilerinden.

GS daginik bir goruntu ciziyor, oyuncular bu nedenle gergin ve sinirli.
Last edited by Murat Biricik on Fri Aug 30, 2013 10:48 pm, edited 1 time in total.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

GS ilk yarida 2-0 ondeymis gibi rolanti top oynadi. Kosu, mucadele, galibiyete ac bir takim havasi yoktu.

Bunu soyleyecegimi hic zanntemezdim ama takimin Sabri gibi bir itici guce ihtiyaci var - girip takimi canlandiracak - arkadaslarini yeterince kosmadiklari icin utandirip kosturacak bir adam.

GS'in illk yarida en cok kosani Sneijder'mis... dusunun artik...

Ikinci yarida Sabri ve Amrabat girecekmis... tahminim Engin ve Burak cikarlar.

Sozde FT'nin hedefi mac basina en az 12,000 ortalama kosan takim yaratmakti... takimin ilk yari ortalamasi 5,100 ancak ediyor.

Tahminler dogru...

Engin ve Burak out... Sabri ve Amrabat in. 4-2-3-1 ciler bakalim ne olacak.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Necati'den ikinci yarinin basinda sahaya yansiyan bir gonul sikesi geldi gibi :oops:

Cam adamin iki maclik pili bitti, fisi cekti - buyuk ihtimalle kasik lifi atti - ilk devreyi kapatti.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Haybiye gecen bir ilk Yari sonrasi takim biraz daha toparlandi. Pozisyonlar buluyoruz, takim goruntusu sahaya yansiyor.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

0-0 bitti... ikinci yari biraz daha canliydilar ama Amrabat kazigi biraz daha acitti bugun :roll:

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Amanin kelaynak yine cuvallamis. Sira milli takimi hal etmek olacak. Imparator tarator.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:Necati'den ikinci yarinin basinda sahaya yansiyan bir gonul sikesi geldi gibi :oops:

Cam adamin iki maclik pili bitti, fisi cekti - buyuk ihtimalle kasik lifi atti - ilk devreyi kapatti.
Sanmam. O kabiliyetsiz FB'ye de penaltiyi atamadi. Cam adam simdi oturdugu yerde yem keser artik. Ne olacak klup Terim'in tekkesi. Geldiginden beri bu adam GS ne verdi diye biri hesap yapmadigi icin takimda. Ama takim da kimler yok ki?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: STSL: 3. hafta - Eskisehirspor-Galatasaray 0-0

Post by Hasan Tezcan »

Bence takim cok iyi oynadi, diriydi cuvallamadi. Oyuncular birbirleri ile uyum icindeydiler. Sneijder'i bilhassa cok begendim, her hareketi klasti.

Gökhan'in sakatligini bir sansizlik, olacagi varmis oldu.

Amrabat ona verilen sansi degerlendirmedi bence.

Muslera icin cok sevindim, uzun zamandir bir maci gol yemeden kapatti.

Not: GS Es-Es'e alan birakmadi, FB macinda oldugu gibi rahat hareket edemediler. Erkan'in mac sonrasi mac yorumuna katilmiyorum...bahane uretti, etkisiz olusu kendinden degil rakip takimin diri durusundan kaynaklaniyor.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

İyi sinyaller gelmiyor.
Şansımızın tutmadığı, hep hayal kırıklığıyla döndüğümüz deplasmanlar var: Bursa, Eskişehir, Kadıköy gibi...
Bunlardan iki tanesiyle ligin ilk üç haftasında oynadık. Fikstürün geri kalan 31 haftasından çok önemli ve zorlu iki deplasman eksilmiş oldu.
Skibbe-Rijkaard dönemlerinde yumuşak futbol oynardık. Fizikî mücadeleyi bir kenara atar, güya tekniğe önem verirdik. Ve her seferinde ikili mücadelelerde ezile ezile bu deplasmanlarda kaybederdik.
Fatih hoca geldiğinden beri fizik kondüsyon olarak daha iyiyiz. Fakat oyun içi sistem ve organizasyon bakımından bir türlü giderilemeyen eksiklerimiz var.
Bu halimizle hiçbir zorlu deplasmanda kazanabilecek gibi durmuyoruz.

Bugünkü maçta 3 puan kucağımıza gelmedi değil. Melo'nun kafayla boş kaleye atamadığı pozisyon var. Keza Drogba ve Sneijder'in 20 saniye içerisinde önce direği nişanladığı, sonra ikinci pozisyonda da kalecinin müthiş bir refleksle çıkardığı toplar var.
Bütün bunlara rağmen oyunun genelinde parlak bir görüntü vermedik.

Drogba-Burak-Sneijder üçlüsünün bir arada oynayıp oynamayacağı çokça tartışılıyor... Sneijder'e takımın formatında ideal yer bulunamamış olması sahiden de bir sorun.
Ama esas sorun, oyunu geniş alanda oynayan, kanatlara yayılan bir sistemin olmayışı.
Aslında sıkıntı en geriden başlıyor. Topu öne doğru oyuna sokabilen, ayağı kabiliyetli stoperlerimiz yok.
Böyle olunca, Melo ile Selçuk gerilere kadar geliyorlar topu almak için.
Onların yeri boşalınca hücumda güç kaybediyoruz.
Orta sahamız kanat oyunu oynayamayınca da rakibi ortadan delmeye mahkum oluyoruz.

Sorunlarımız yazmakla bitmez... Şimdilik bu kadar.
AYRILMAZ İKİLİ

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Selcuk ilk yari sahada görunmedi, 2. yari biraz daha iyiydi...bence GS'in eksik yönu bu...sakatlikmidir, taktik magduru mu bilmiyorum, ama ilk yari iyi bir göruntu cizmedi. Melo öte yandan bana göre harikalar yaratiyor. Drogba sahsi oynuyor, free kickleri Selcuk'a birakmali.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Hakan Unsal'in bu haftaki yazisi... Terim'in 2 yerde yapacagi td'lukten ve takimi etkilemesinden cekiniyordum,bakin Hakan neler yazmis. 6-0-4 ve 2 yerde td'luk ile GS'i ayaklarindan ve kollarindan cekip durdurdular.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/24621819.asp
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bir suru mazaret. Eskisehir ve Bursayi yenemeyen SL'de ne yapacak. Bu kadar sisirirsen ve 6 yabanci takimda oldugu halde Anadolu takimlari onunde iki macta dort piano birakirsan adama sorarlar sen ne yapiyorsun diye. Ama herif zemin diyor. Sanki kendi sahasinin zemini kusursuz gibi. Gulunc elbette.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply