CL 6. mac: G.Saray Juventus 1-0 (Snijder)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: CL 2. Round Juventus 2 : 2 G.Saray (Gol: Drogba, Umut)

Post by Cengiz Akgun »

Once Mancini'ye bir tesekkur edelim. Grazie Mancini!

Boyle bir seyin olmasi aklima geldi ve de yazdim da. Keske yenerek donselerdi. Biraz da Hasan'ima dokunayim. Hak etti cunku adama daha ayaginin tozu ile demedigini birakmadi.

Benvenuto nuovo imperatore!

Bu macin ozeti asagida. Dun aksam TV'den seyrederken bir telefon yuzunden yarim biramak zorunda kaldim. GS defansi bayagi iyi idi. Maci anlatan Ingilizler Juventusun ikinci yari bu kadar baskiya ragmen ceza sahasi etrafinda erimesini ve dan dun vururak cok etkisiz olduklarini soyleyip duruyorlardi mac 1-0 GS lehine devam ederken. Penalti ile herhalde bir sarsinti oldu. Ben de o ana kadar Juventusu begenmedim. Onlarda da Vidal denilen bir Burak var. Kafayi ayni sekilde kazimis. Safi poz herif. Dan dun vuruyordu topu daglara taslara.

Bu da Ingilizlerin gorusu Ben penaltiyi ucuz bulmustum aksam seyrederken. Ama burada gozukuyor Amrabat okuzunun yaptigi. Bulent asagida guzel soylemis.

Bu da yeni impratorun mac sonrasi demeci.

Bulent Korkmaz ve Metin Tekin ne demis derseniz o da burada

Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz abi, CEO gibi sende Mancini'ye tesekkur ettin...kader birligi yaptiniz gibi me geliyor,

Cengiz abi ben mac hakkinda yazacagimi yazdim, önumuzde Akhisar maci var, farkli bakis acisi, farkli yorumlar ile bulusmak uzere. Evet bunu simdiden söyleyebilirim. cunku dunku mac az daha klasik Turk takimi maci gibi sona erecekti, Mancini Allahina dua etsin...bak sonra taslardan bahsettim, ve zaman asimi ne getirir diye görus bildirdim...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Cengiz abi, CEO gibi sende Mancini'ye tesekkur ettin...kader birligi yaptiniz gibi me geliyor,
..
Terim'i sevmiyenler klubu as baskani oldum. Baskan Yogi. Fahri baskan Yoda. Ben de as baskan.

Mancini adam gibi oynatiyordu takimi. Amarabat Bulent Korkmaz'in dedigi gibi zirvaladi ve icine etti esek herif. Kim aldirtti idi onu. Kim? Soylemeyim artik.

O herif o sacmaligi yapmasa gol mol atacaklari yoktu. Fena halde sikismislar panik icindelerdi. Kuru sIkI geliyorlardi. Muslera terlemedi bile. Hic luzumu olmayan bir sekilde o penalti bizimkileri bozdu onlara ise moral verdi.

Akhisar maci zor. Baslarinda gayet iyi bir hoca var. Zorlayacaklar ama Mancini gecer o maci. Sen Kopenhag macini dusun. O adamlar hizli ve guclu kuvvetli besili herifler. Bir bokluk cikarsa o macta cikar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz abi maca farkli bakmisiz, ben 2. yari oynanan ezik oyun, 2. golde ki defans hatasinin ustunde durmanizi isterdim. Biraz yanli tutum icindesiniz bence. Allah sizleri utandirmasin, ama ben gercekleri görmeye özen gösterecegim...mac 1-2 bitse ne diyeceginizi cok iyi biliyorum, bilhassa senin Cengiz abi.

Nostradamus vari bir seyler yazdim 2. yarinin baslarinda, az daha tutuyordu...o an GS 1:0 öndeydi, ama gidisat belliydi. Umut GS'i ve sizi hayata döndurdu.

Neyse önemli olan oyundan keyif almaniz, digerlerimize (ben dahil) Allah sabir versin.

Not: Görgusuzler bugun demec verdiler mi acaba...hemen sporx bakayim :-)

Not 2: Iyi uykular.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Cengiz abi maca farkli bakmisiz, ben 2. yari oynanan ezik oyun, 2. golde ki defans hatasinin ustunde durmanizi isterdim. Biraz yanli tutum icindesiniz bence. Allah sizleri utandirmasin, ama ben gercekleri görmeye özen gösterecegim...mac 1-2 bitse ne diyeceginizi cok iyi biliyorum, bilhassa senin Cengiz abi.

Nostradamus vari bir seyler yazdim 2. yarinin baslarinda, az daha tutuyordu...o an GS 1:0 öndeydi, ama gidisat belliydi. Umut GS'i ve sizi hayata döndurdu.

Neyse önemli olan oyundan keyif almaniz, digerlerimize (ben dahil) Allah sabir versin.

Not: Görgusuzler bugun demec verdiler mi acaba...hemen sporx bakayim :-)

Not 2: Iyi uykular.

Dedigim gibi maci tam seyretmedim. Ben biraktigimda GS 1-0 onde idi ikinci yari. Sonra olanlari yani uc golu de gormedim. Soylediklerim Amrabat'in sacmaligindan onceki durum icin gecerli. GS gayet iyi defans yapiyor adamlari ceza sahasina sokmuyordu. Daha ne olacakti ki? Bir iki kontratacta da gol de aradi. Bruma acemilik yapmasa 2-0 bile olmustu. Ama amac 1-0'a yaslanmakti. Orta saha ve defans iyi calisiyordu. Penaltidan sonra bozulmus olabilirler. Hadi bak ben futbol bilmem. Buyuk kaptan Bulent Korkmaz neler demis astim yukariya. Oyle hemen pesin fikirli olma.

Benimkisi biraz da sana takilma. Anlaman lazim. Degilse dun gelen Mancini iki gunde bunca bozuklugu duzeltecek biri olsa zaten GS'da olmaz cok daha iyi bir klubun basinda olurdu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Yönetim yaptı yapacağını Cengiz abi gerisi boş. Benim meselem ortada.

Taşlar ile oynamak riskli ve bunun etkisini şimdi değil birkaç ay sonra göreceksiniz. Yabancı TD rotasyon ne bilmez, oyuncuları aptal hale sokacak, o zaman ayıklarsınız pırıncın taşını. Burak ilk tokadı yedi, Engin unutsun artık oynamayı, Emre Çolak ona keza, ve birkaç oyuncu daha...ama bu oyuncular sizler için çöp, öyle değil mi. Futbol biraz özveri isteyen bür iş, sabır da ister.

Sil baştan yapmak bu rezil yönetimin tercihi oldu, umarım en yakın bir zaman içinde çekip giderler.

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: CL 3. G.Saray : Kopenhavn TSI 21:45 23/10

Post by Hasan Tezcan »

Juventus'un ustune basligi degistirdim...devam edelim, CL sonunda butun maclari ayni yerde okur okurlarimiz.

Mancini faturayi Semih'e kesmis anlasilan, Dany ve Eboue sahada olacaklarmis. Simdi bazilariniz 'oh olsun, cok iyi yapmis' diyecek, ve ben sizlere cevap vermeyecegim. Mac sonrasi yazisiriz. Hic sasirmadim, kendine göre saglam ve kariyerli adamlara sans taniyacak. Gol pozisyonuna girermiyiz bilmiyorum, ama yenilmemek önemli, veya az gol yemek :-D

Hadi iyi uykular.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: CL 3. G.Saray : Kopenhavn TSI 21:45 23/10

Post by Cengiz Akgun »

Maci veren kanal var mi Amerikada? Nezih agabey olsa soylerdi ya. Yoksa o da umidi kesti mi? Kzenim anneannesine yahu kadina nasilsin demeye korkar oldum. Ne zaman sorsam pisan eder "olumumu beklerim" diye dersi. Burada olan uc besimizde ayni durumdayiz. GS olumune bekler bir haliniz var.

Dun soyle Barcelona AC Milan macinin basina baktim. Ilk devreyi seyrettim. SOnra isim vardi. Golleri gordum ve 1-1 bitmis. Milan firtina gibi basladi. Besinci dakiak ettiklari gol offsite diye sayilmadi. 9' dakikada GS'dan filan beklenen bir defansif hata ile geri pas verecekken aldilar topu ve uc kisi kurtaramadi bu hatayi. Robinyo diye bir bizdik Breziyali var Milan'da. O af etmedi bu hatayi. Gostere gostere atti golunu. Sonra Alexis Sanchez uzaktan Milan kalesini denemeye basladi. Malum bucur Messi yine yapacagini yapti ve golunu atip Milan'i durdurdu. Bu heriften ne cekiyorlar bilmem. AMa Barcelona gibi takim boyle defans hatalari yapmaz sanmak da abesmis. GS yapinca agzima geleni yaziyorum.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: CL 3. G.Saray 3 : 0 Kopenhavn (Gol: Melo, Sneijder, Drog

Post by Hasan Tezcan »

GS su an harika bir kadro ile sahada. Dany den solbek icaati bence yerinde bir karar. Paslasmada zorluklar yasiyor takim, yan pas geri pas olayini sevmiyorum, sevmeyecegim.

Durum 3:0 GS lehine, moral acisindan cok iyi bir sonuc. Umarim 2. yarinin baslarinda Bruma'yi oyundan almaz. Onun oynamaya, guven tazelemeye ihtiyaci var...ama hissediyorum iste, alacak gibi :-)

Tekrar kadro seciminden öturu Mancini'yi tebrik ediyorum, umarim bu anlayis degismez...bu kadro gecen maclarda ne yapardi dusunmek bile istemiyorum, kaybedilen puanlara aciyorum.

Yan pas geri pas anlayisini sevmedigimi belirtmistim daha önce...anliyorum bazen gerekiyor ama bunu orantili yapman gerekiyor, abartmiyacaksin, GS bunu abartiyor kanimca.

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: CL 3. G.Saray 3 : 0 Kopenhavn (Gol: Melo, Sneijder, Drog

Post by Hasan Tezcan »

Aferin Burak, bugün koşu rekoru kırıyor arslanım. Çok gayretli, iyi mücadele örneği gösteriyor....ama pozisyonlara çok ters giriyor.

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: CL 3. G.Saray 3 : 1 Kopenhavn (Gol: Melo, Sneijder, Drog

Post by Hasan Tezcan »

Sukru Ergun demec veriyor, vermeseydi daha iyi hazim olurdu. Suratini görmelisiniz.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Şampiyonlar Ligi'nde üstün bir oyun ve farklı bir galibiyet... Hoca'yı ve oyuncuları kutluyorum.
Pazar günü Kayseri'yi yenersek düze çıkacağız.
Ah şu yabancı sınırlaması olmayacaktı ki... Sezon başında kadro planlaması iyi yapılmadığı, kaliteli yerliler alınmadığı için sıkıntı çekiyoruz.
Üç kuruş etmez yerliler bizi bozuyor.

Bizim oyuncular 3-0'dan sonra Burak'a gol attırma çabasına girdiler.
Ben sevmiyorum böyle jestleri. Burak da tıpkı H. Şükür gibi nazlı ve duygusal bir futbolcu. Yani benim en sevmediğim futbolcu tipi...
Biz seni kazanmak zorunda değiliz kardeşim, sen bu formayı kazanmak için çalışacaksın.
AYRILMAZ İKİLİ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasanim kurumsal Aysal filan dememis. Vay anasina sayin seyirciler. Mancini gidiyor. Bugun yenilse idi seyedecektik kasap havasini. Aferin Mancini.

http://m.youtube.com/watch?v=AqfGfdA8cHc

http://webtv.hurriyet.com.tr/4/56055/0/ ... ozeti.aspx
)
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:Hasanim kurumsal Aysal filan dememis. Vay anasina sayin seyirciler. Mancini gidiyor. Bugun yenilse idi seyedecektik kasap havasini. Aferin Mancini.

http://m.youtube.com/watch?v=AqfGfdA8cHc

Melo'da golu sana armagan etmis Cengiz abi ;)

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kurumsal Aysal'in mac ile ne alakasi olabilir ki, tipki Sukru Ergun'un bir alakasi olmadigi gibi. Bu insanlar gidici, gitmelerinde yarar var. GS'a yakismiyorlar, tutumlari, söyledikleri, karakter yapisi ile. 'Hazim' kelimesinin manasi o, görmeseydim daha iyi olurdu. Sözde yönetici kesim oyuncularin basarisini sahiplenemeyecekler, taraftar ve kongre uyeleri buna izin vermemli...unutma, hatirlat.

Mancini hakkinda söyleyeceklerim, tekrar ediyorum, kadro secimi (beni cok sasirtti, ama bicak kemige dayandi mi böyle oluyormus) ve Dany'den solbek uretmesi. Insallah böyle devam eder. Denge olayini halen anlamis degilim, 2 mac farkli, ve cok dengesiz kadro...ikincisi kafama göre :-)

Post Reply