Unal Aysal istifa etti ve Gitti!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Hasan Tezcan
Site Admin

Re: Unal Aysal istifa!

Post by Hasan Tezcan »

Basligi okudum koptum arkadaslar :-D Zaten biliyorum demiyor ki...fantazi olsun iste, öyle degil mi kurumsal Aysal.

http://www.fanatik.com.tr/aysal-bilmedi ... 340482.htm
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Locada ki yakin cevresine kurumsal Aysal anlatmis, bilir kisi olarak tabii.

http://spor.gazetevatan.com/haber/aysal ... r/579789/5

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Rummenige neden bu kadar heyecanlandı acaba. Eğer Aysal hakkında delidir ne yapsa yeridir diye düşünse hiç sesini çıkartmaz, konuyu kaşımazdı.

Aysal tam yerini kaşımışa benzer. Dedikleri de doğru ayrıca. Küçük takımlar söğüşleniyor göz göre göre. Muhtemelen kapalı kapılar ardında bir şeyler dönmekte. Yoksa Rummenige böyle kızgın tavaya düşmüş sinek gibi hoplayıp zıplamazdı birdenbire. Ikidir o lafa atıfta bulunmakta.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Murat sorulmasi gereken soru kurumsal Aysal bu konu hakkinda ne bildigi? Benim sahsi görusum, hicbir seyden haberi yok, 'artistlik' yapiyor. Ayrica adam kurumsal Aysal'i neden muhatap aliyor bende anlamis degilim, medyanin sisirmesi olabilir.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Aysal'in soyledikleri yeni degil ki. Kac senedir gercek Avrupa ligi kurulacak denip duruluyordu. Bu UEFA'nin dusundugu bir olaydi. Aysal kicindan uydurmadi. Turkiye de analarinin liginde oynasinlar artik lafi durup dururken cikmadi yani.

Ben bu soylesilerin de masa basi oldugunu saniyorum. Bir yerlerden araklamislardir en azindan. Ya da bizim cevirmenlerin cogunun yaptigi gibi soylenmeyen seyleri uydurup soylenmis gibi yazmistir hergele. Rumenige'nin Aysal'in adini bile duydugundan supheliyim. Burakin laf sokusturma isini. Nereden taniyacakta takip edecek ne dedigini. Aysal kim ki?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Rummenige'nin tepkisi ilk olarak yabancı basında çıktı ortaya.

Aysal'ı muhtemelen tanıyorlar. Yoksa liderler toplantısına davet etmezlerdi. Ben takdir ettim. İlk kez davet edildiği bir ortamda bir köşeye çekilip kendi halinde oturur, Türkiye'de attığı hava ile yetinebilirdi. Bunu yapmak yerine GS'nin haklarını savunmayı tercih etti.

Uslubu iyi yada kötü o ayrı mesele...

Tokat Baris

Post by Tokat Baris »

Google'den bir arama yaptim. Olayin haberi Alman medyalarinda 10 Ekim'de verilmis. Haber cok kisa. Rummenigge "Sampiyonlar Liginden memnunuz, alternatifini düsünmüyoruz" demis. Aysal'in ismi Rummenigge'nin agzindan direkt olarak cikmiyor. Yani 'Aysal bilmediği işe karışmasın' ifadesi haberde gecmiyor. Haberde "son olarak GS baskani Aysal'dan böyle bir talep geldi" deniliyor.

Rummenigge'nin "Fanatik"le söylesi yapmis olabilir. Kücük bir ihtimal ama olabilir. Ama 'Aysal bilmediği işe karışmasın' gibi kücük düsürücü bir ifade kullanmayacagindan adim gibi eminim.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ne varki Aysal'in soylediginde? Onerisi cok normal. Ben de TR liginde oynayacagima, bir Avrupa Ligi'nde oynamak isterim.2 haftada bir oynasam bile olur. Bayern'den, Barca'dan 3-4 yemeye de raziyim:)

Rummenigge'nin boyle bir yorum yapmis olacagini pek sanmiyorum.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bunu da bir köseye yazalim. IBB baskan adayi olacak ustelik....oy ve destek pesinde, saf tutuyor...tutsun bakalim.

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/f ... Q351535SXQ

Efe Tuncel

Post by Efe Tuncel »

Terim'in basin toplantisini okudum simdi.
Aysal'in ne oldugunu herkes asagi yukari cok iyi anladi.
Altinda calisanlar icin de cok guzel mesajlar var; mesela, basinizdaki firildak birisi, kendinize alternatif yaratin.

notlar...
Sayın Demirören, Mayıs’a kadar izin istiyoruz. Diye sorunca cevap ‘Ne demek isterseniz Ocak’ta verelim, yeter ki 2-3 hafta önce haber verin.’ Demek ki vazgeçmeye ne kadar hazır, istekli, bundan da emin.
SMS kayıtlarının bir gazeteciye servis edilmesi haysiyet kırıcı. 6-1’lik bir maç sonrası prim pazarlığı yapmak haysiyet kırıcı.
Beşiktaş maçından önceki yemekte başkan bana ulaşamıyor. Yardımcılara da ulaşamıyor ki kaptan olmayan bir futbolcuyla prim pazarlığı yapılıyor.

Yaziklar olsun Aysal, bazi seylerin para ile kazanilamayacaginin ispati olarak orada duruyorsun.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Basin toplantisinin nedeni kurumsal Aysal'in gevezeligi, bardagi tasiran son damla Ali Kirca ile GSTV de yapilan söylesi olmus...ama kurumsal Aysal'in tabihati bu degil mi, agzi durmuyor, buna da laf yetistirecektir önumuzde ki saatlerde, sanki söylenecek birsey kalmis gibi.

FT yandaslarina, taraftarlara 'suclu aramayi birakin' dedi ama medya bunun pesini birakmaz ve yönetimde malzeme coooook.

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Terim'in basın toplantısını baştan sona kadar dikkatle dinledim. FT'nin kovulma hikayesinde taşların tamamı kafamda yerinde oturdu. Konunun özü şudur:
* GS'de çalıştığı şartlardan (maddi) çok daha iyisi daha uzun bir kontrat ile TFF tarafından kendisine teklif edilmiştir.
* Başlangıçte hem klüp hem milli takım hocalığını birlikte götürmenin yolunu arayan FT'nin bu yaklaşımına GS sıcak bakmamış, bu durumun ancak sezon sonuna kadar mümkün olacağı söylenmiştir.
* Terim, böyle bir durumda tercihini milli takımdan yana kullanacağını açıklaması durumda camiadan ciddi bir tepki ve kredi kaybına uğrayacağının farkındadır.
* Kendine göre en akılcısı da gitmek yerine gönderilmektir. Böylelikle mağdur kontejyanından hem milli takıma yumuşak geçiş yapacak hem de ilerisi için GSdeki rezervasyonunu saklı tutabilecektir.
* Başından beri suni krizi yaratan ve manipüle eden Fatih Terim'dir.
* Bugünkü basın toplantısında tek bir somut argüman sunamamış, soruları önceden toplayıp seçtiklerine cevap vermiş, bunlara da yarım yamalak demogojik yanıtlar vermiştir.
Özetle FT, GSden ayrılmak için elinden geleni yapmıştır ama öteki taraftan da mağduru oynamaya devam etmiştir. Ben yemedim! Bu işin bugün için karlı çıkanı FT ve federasyondaki anti-GS organizasyonudur. Kendilerince hem milli takıma kimsenin itiraz etmeyeceği bir ismi getirmiş hem de GS yi dinamitlemiş oldular. Uzun vadede Terimsiz bir GSnin bu işten karlı çıkacağı kesindir.
Başkanı seversiniz, sevmezsiniz ancak bu süreçte hamleleri hep doğruydu. Bazılarımız kendisini çok konuşmakla suçluyor ama karşısında dürüst davranmayan bir FT ve ahlaksız bir federasyon var. Bence PR'ı az bile yaptı...

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Hayret insan ancak bu kadar yanlis olur o zaman, durum meger neyden ibaretmis :-) Neyse basin toplantisini suradan izleyebilirsiniz.

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/g ... Q351579SXQ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tokat Baris wrote:Google'den bir arama yaptim. Olayin haberi Alman medyalarinda 10 Ekim'de verilmis. Haber cok kisa. Rummenigge "Sampiyonlar Liginden memnunuz, alternatifini düsünmüyoruz" demis. Aysal'in ismi Rummenigge'nin agzindan direkt olarak cikmiyor. Yani 'Aysal bilmediği işe karışmasın' ifadesi haberde gecmiyor. Haberde "son olarak GS baskani Aysal'dan böyle bir talep geldi" deniliyor.

Rummenigge'nin "Fanatik"le söylesi yapmis olabilir. Kücük bir ihtimal ama olabilir. Ama 'Aysal bilmediği işe karışmasın' gibi kücük düsürücü bir ifade kullanmayacagindan adim gibi eminim.
Birakin Allahaskina Fanatik kim ki Rumenigge'nin kapisini calacak. Ikincisi calsa bile Rummenige ya da su bu Avrupada genellikle kendini bilen insanlardir boyle bir laf etmez elbette. Demis iste biz SL memnunz diye. Bu o kadardir. Gerisi bu durzulerin oradan buradan arakladiklari uydurma duzmece roportajlar. Turkiyede ciddi bir basin organi var mi ki boyle seyleri spor basinindan bekliyorsunuz. Hesi tuvalet kagidi bile olmayacak pacavra. Iste tupcu bunu dedi Aziz soyle kufur etti Aydinlar salya sumuk agladi diye haber yapip geriz zekelilara sunuyorlar. Bunlara kanmak sizin elinizde.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Konu kapanmistir, diyor...görecegiz. Durur mu o :-)

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/g ... Q351613SXQ

Post Reply