2014-2015 TRANSFER CALISMALARI

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: 2013-2014 TRANSFER CALISMALARI

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz abi, GS'in transfer politikasi, hamleleri fiyasko. Alex, Umut transferleri bir kac örnek. Rui Costa sartlari 'uzatmalarda' degistiridiler diyor mesela, bunlara yakisir, kendisine inaniyorum. TR'de usul bu, döneklik, karaktersizlik dizboyu. Umut, yerli oyuncu olmasina ragmen, halen neticeye varilmamis, nedenlerini yakinda ögreniriz. Kisacasi, bunlardan bir mok olmaz, rezil olurlar...

Not: Melo milli takim aday kadrosuna secilerek ne kadar 'tuh kaka' oyuncu oldugunu herkese gösterecek. Melo'suz orta saha dusunmek bile istemiyorum acikcasi.

Bu ara asil Izzet transferinin fos cikma ihtimali yuksek. Misimovic'i hatirlayin.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Cengiz abi, GS'in transfer politikasi, hamleleri fiyasko. Alex, Umut transferleri bir kac örnek. Rui Costa sartlari 'uzatmalarda' degistiridiler diyor mesela, bunlara yakisir, kendisine inaniyorum. TR'de usul bu, döneklik, karaktersizlik dizboyu. Umut, yerli oyuncu olmasina ragmen, halen neticeye varilmamis, nedenlerini yakinda ögreniriz. Kisacasi, bunlardan bir mok olmaz, rezil olurlar...

Not: Melo milli takim aday kadrosuna secilerek ne kadar 'tuh kaka' oyuncu oldugunu herkese gösterecek. Melo'suz orta saha dusunmek bile istemiyorum acikcasi.

Bu ara asil Izzet transferinin fos cikma ihtimali yuksek. Misimovic'i hatirlayin.
Yani Brezilyalilar cok durusttur dedikleri sozleri hep tutarlar yamukluk bizimkilerdedir muhakkak diyorsun sen bu yonetime duydugun asiri sevgiden dolayi. Bizimkiler 6 milyon vermisler alti ay vade istemisler. Daha iyisini veren varsa hemen durmasinlar. Aslinda bizim basinin uydurdugunu sandigim Rui Costa eger hakikaten oyle konusmussa ki yine de inanamasi guc sanki babamizin oglu. Su krizde verilen paralara bak.

Umut'un transferinde ne gibi bir sorun var bilmem. Muhakkak birileri yine birseyler koparmak istiyorlardir. En kotusu yine kiralik kalir. O yuzden bekliyorlardir. Nasilsa bizde diyerek. Zaten cocuk her mac 10 dakika filan oynadi ortalama olarak. Bana kalirsa cok daha fazlasini hak ediyordu onundeki bidona bakarsaniz. O is pek kolay yatmaz. Melo Brezilya milli takiminda direk oynamaz. Yedektir muhakkak. Bugune kadar Turkiyede direk milli takimda oynayan bir Brezilyali gelmedi. Yedek vardi. Alex bile milli takimda oynayamaz iken Melo'nun Brezilya milli takimina cagrilmasi elimizde bulunsundan oteye gitmez. Gecen sene burnunu surtmeselerdi bu sene bu kadarini asla vermezdi. Aysal'in hakkinda ne dusundugunu herkezden cok o biliyor. Ona guzel bir kontrat yaptilar galiba diye dusunuyorum bu seneki gayretini gorunce.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:Yani Brezilyalilar cok durusttur dedikleri sozleri hep tutarlar yamukluk bizimkilerdedir muhakkak diyorsun sen bu yonetime duydugun asiri sevgiden dolayi. Bizimkiler 6 milyon vermisler alti ay vade istemisler. Daha iyisini veren varsa hemen durmasinlar. Aslinda bizim basinin uydurdugunu sandigim Rui Costa eger hakikaten oyle konusmussa ki yine de inanamasi guc sanki babamizin oglu. Su krizde verilen paralara bak.
Rui Costa, biz bir kontrat imzaladik, iki tarafli bir kontrat, 'uzatmalarda' ödemelerde degisiklik istediler, dedi. Bizimkiler bugun ödemelerde anlasma saglayamadik diye bir bildiri yazmis... Ödemelerde anlasma yok ise imzaladiginiz ne anlasmasi aciklasinlar bakalim. Bu yönetimi ben bilmem ne edeyim ben, ama olay bu yönetime has bir olay degil, gecmis yönetimlerde buna benzer olaylar yasadik. Ben ne zaman adam gibi bir transfer yaptiklarini görecegim, dilenci gibi oyuncu almaya calisiyorlar...istiyorsan, gucun var ise bastir parayi al kardesim, uzatma. Medyada olmayi cok seviyorlar, marka degeri artar diye, ama bende ters etki yapiyor, tiksinmeye basladim.

GS'in bu yöneticiler ve ekip ile isi zor. Temelden degistirmek gerekiyor. Bu isten anlamayan, özveri ile calismayan bir suru ot insan var.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:
Cengiz Akgun wrote:Yani Brezilyalilar cok durusttur dedikleri sozleri hep tutarlar yamukluk bizimkilerdedir muhakkak diyorsun sen bu yonetime duydugun asiri sevgiden dolayi. Bizimkiler 6 milyon vermisler alti ay vade istemisler. Daha iyisini veren varsa hemen durmasinlar. Aslinda bizim basinin uydurdugunu sandigim Rui Costa eger hakikaten oyle konusmussa ki yine de inanamasi guc sanki babamizin oglu. Su krizde verilen paralara bak.
Rui Costa, biz bir kontrat imzaladik, iki tarafli bir kontrat, 'uzatmalarda' ödemelerde degisiklik istediler, dedi. Bizimkiler bugun ödemelerde anlasma saglayamadik diye bir bildiri yazmis... Ödemelerde anlasma yok ise imzaladiginiz ne anlasmasi aciklasinlar bakalim. Bu yönetimi ben bilmem ne edeyim ben, ama olay bu yönetime has bir olay degil, gecmis yönetimlerde buna benzer olaylar yasadik. Ben ne zaman adam gibi bir transfer yaptiklarini görecegim, dilenci gibi oyuncu almaya calisiyorlar...istiyorsan, gucun var ise bastir parayi al kardesim, uzatma. Medyada olmayi cok seviyorlar, marka degeri artar diye, ama bende ters etki yapiyor, tiksinmeye basladim.

GS'in bu yöneticiler ve ekip ile isi zor. Temelden degistirmek gerekiyor. Bu isten anlamayan, özveri ile calismayan bir suru ot insan var.
Yahu Hasan uzatmalar ne demek? Odemede anlasmadan nasil kontrat imzaladigini bir aciklasin bizim Rui midir Ruhi midir Costamiz. Ben bunu bizim Kelaynaktan taniyorum. Adami idi bir zamanlar. Italyada iken. Bunlar hep basinin uydurmasi diyorum sen hala bunlara inaniyorsun. Odemede anlasma olmadan kontrat imzalanmaz. Imzalanirsa o odemeler yuzunden adamin burnundan tutarlar. Bir on anlasma yapilmistir fiyat bu kadar diye pazarlik konusunda sonrada kontrat sirasinda bunu nasil odeyecegin konusunda anlasmazlik cikmistir. Onlar pesin istiyor sen 6 ay vade istiyorsun. Yerse. Yemez ise anlasma filan bozulur ve kontrat da imzalanmaz. Olay budur. Hic sen araba filan almadin mi yahu? Oturur pazarlik edersin. Sonra adam documani hazirlarken sorar odeme seklini. Sen benim su an bu kadar pesin param yok bu parayi vade ile yapacam dersen ya kabul eder ya da etmez. O zaman bir daha anlasma yoluna gidersin. Fiyati odeyebilecek bir kolaylik yaparsa arabayi alirsin. O elbette vadeyi duyunca fiyati artirmaya kalkar falan filan. Uzatmlar boyle oynani ticaret isinde. Tamamen de etige uygundur. Bunlar hep basinin yalaklikla uydurduklari seyler. Ortada kontrat filan yok. Fiyat konusunda anlasilmis ama pesinat konusunda puruz var. GS borc ustune borc yuklenmemek ve SL gelecek parayi kullanmak istiyor ki tamamen haklilar. Ruhi dusunur tasinir verirse verir degilse baska kpiya. Bak ne kadar da isteyeni varms cocugun.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:...Ortada kontrat filan yok. Fiyat konusunda anlasilmis ama pesinat konusunda puruz var. GS borc ustune borc yuklenmemek ve SL gelecek parayi kullanmak istiyor ki tamamen haklilar. Ruhi dusunur tasinir verirse verir degilse baska kpiya. Bak ne kadar da isteyeni varms cocugun.
Istedigin gib anliyorsun Cengiz abi. Rui mutabik olduk her konuda ama uzatmalarda temel sartlarti degistirmek istediler demis (ödeme plani). Bu gazetenin uydurmasi degil, kendisi söylemis, ister inan ister inanma, ama ben inaniyorum. Karakter ve etik olarak mantikli dedikleri bence, bunlara yakisir kusura bakmasinlar.

Tutarlik konusuna gelince....cok tutarlilar gercekten :-) Su stat olayinda mesela, devlet yapmiyor diye zemini bilmem kac kez duzelttiler. Eh, onun bunun agzina bakarsan, dilenci gibi davranirsan surunursun iste (is bilmemeleri cabasi). Bunlara tutarli davraniyor diyenlerin aklina sasarim ben, kusuruma bakma Cengiz abi ama seni taraf olarak görmeye basladim. Tutarsizlik, ahlaksizlik bu yönetim ile alakali bir durum degil, tum yönetimleri kapsayan bir saptama sadece. Unal Aysal'in nasil bir balon oldugunu birkac ay icinde göreceksiniz, mali acidan diyorum, gidisat bunu gösteriyor.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Tutarlilik, genc ve viril olma uzerine :-) Teknik sorunlar varmis, ve flas transfer, 2-3 alternatif...birakin Allah askina....teknik sikintisi olan adam nasil flas transfer yapacak, hangi teknik arac gerec ile??!! Palavraci, olmaz olsun öyle tranfer...bilmem ne edeyim ben senin yönetim tarzina.

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/g ... Q362921SXQ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben taraf degilim. Bir tarafta Aziz Yildirim bir tarafta Fikret Orman bir kosede de Haciosmanoglu varken Aysal iclerinde ne yaptigini bilen biri olarak gozukuyor simdiye kadar. Bak Kelaynak gitti olduk bittik derken SL ikinci turuna ciktik bile. Rui'yi filan bos ver. Ben zaten oldum olasi Brezilya ve diger Latin ulkelerden gelenlere isinamadim. Turkiye'ye gelenleri cer cop. Icinde bugune kadar adam sirasina cikacak kac tane vardi? O da bize rastlamadi. Cebimize uymayani zorla verecek degiller Bak ne adar cok isteyeni varmis zaten. Versinler o isteyenlere. Hani alan varmi?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:Bak Kelaynak gitti olduk bittik derken SL ikinci turuna ciktik bile.
Gecen sene ceyrek finale ciktilar, neden bahsediyoruz? Simdiden söyleyeyim, TR kupasini da alirlar...bunu da yere göge sigramazsiniz, buyuk basari diye lanse edersiniz. Bu gune kadar elde edilmis bir basari yok, 2. yarinin baslangici kritik dönemec, bakalim nasil atlatacaklar. Leylek ve kurmsal Aysal yakin takipte, bugun kampa ziyarete gelmisler...kurumsalin montu omuzuna gecirmis halini görecektiniz...artist.

Ajax macinda öyle bir gol yediler evlere senlik, adama Allah boy pos vermis sican mubarek. Yedek kalecilerin hepsi fos, zerresine gelisme yok, isik görmuyorum ben acikcasi.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:
Cengiz Akgun wrote:Bak Kelaynak gitti olduk bittik derken SL ikinci turuna ciktik bile.
Gecen sene ceyrek finale ciktilar, neden bahsediyoruz? Simdiden söyleyeyim, TR kupasini da alirlar...bunu da yere göge sigramazsiniz, buyuk basari diye lanse edersiniz. Bu gune kadar elde edilmis bir basari yok, 2. yarinin baslangici kritik dönemec, bakalim nasil atlatacaklar. Leylek ve kurmsal Aysal yakin takipte, bugun kampa ziyarete gelmisler...kurumsalin montu omuzuna gecirmis halini görecektiniz...artist.

Ajax macinda öyle bir gol yediler evlere senlik, adama Allah boy pos vermis sican mubarek. Yedek kalecilerin hepsi fos, zerresine gelisme yok, isik görmuyorum ben acikcasi.

Sinyor Mancini isini biliyor. Aysal da. Su an hicbir problem gozukmuyor. Herkez isine odaklanmis. Masallah diyerek nazar degdirmemek lazim. Ligde FB iki kere yenilsin yeter.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:Ligde FB iki kere yenilsin yeter.
GS'in ne yapmasi gerekiyor bu durumda? O istikrari yakalar mi sizce? Görecegiz.

Odaklanmis diyoruz ama tren kacti gibi me geliyor. Tren 3 Temmuz da kacti bana göre. Tarihi firsati kacirdilar, suc ortagi oldular.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ronaldinho 'transferinden' sonra özguven depoluyor. GS'i alet etmelerine uyuz oluyorum. Dany olayindan sonra Fernandez....tursusunu cikarsinlar, kim istiyor ise.

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/b ... Q363221SXQ

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bu adamin gulusunden ne cikartiyorsunuz, ictenlik, samimiyet var öyle degil mi :-) 2 sene önce neler olmadi ki...ne kararlar alinmadi ki.

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/t ... Q363217SXQ

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Karabuk baskani biz bekletilecek kulup degiliz Dany defterini kapattik dedi. Izet ve Telles icin son model play station alsinlar da en azindan orda futbol oynarlar yabanci kontenjani bosalmayacak. Dany'yi bile alicisi varken gonderememek gercekten buyuk yetenek istiyor. Albayrak olsaydi Dany de Amrabat da simdiye gitmisti.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bir babayigit sormuyor (sikiysa sorsun o ortam icinde) ne mokuna Ronaldinho'yu almak istedin diye.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/25551430.asp

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Transfer suresi Ocak sonu degil mi? Danny de Akrobat Amrabat da gider. Olmus esek arayanlar biraz beklerler. Izzet'i Turk statusune de sokacaklar zaten. Geriye o da olursa Brezilyali sabalak kalacak. O da Danny kiralanmasi ile olur. Albayrak degil mi idi zaten bu herifleri GS'in basina saran. Neydi o Kayserli Ali sacmaligi. Rezil rusva etmisti GS'i el aleme. Hakikaten transfer isini cok biliyordu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply