STSL 20: G.Saray 3:0 Eskisehirspor (Burak, Chedjou, Umut B.)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: STSL 20: G.Saray 2:0 Eskisehirspor (Burak, Chedjou)

Post by Hasan Tezcan »

Izzet out, Emre Colak in dk 70.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

2. yari Es-Es daha tehlikeli gelmeye basladi, Muslera biraz gununde olmasa ne olurdu dusunmek bile istemiyorum, 2-0 aldanmasinlar, mac cabuk döner....biraz gayret lutfen.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Son 10 dakikaya girdik...Es-Es saman alevi gibi pozisyon buluyor.

Veysel girmek uzere, bence iyi tercih olur.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

GS Muslera ile mukavele uzatmismiydi, bugun olmadi, fazla istedi haberi cikti...bence GS'in sayili kalecilerinden.

...Emre Colak topun gelisine cok guzel vurdu...ah bir gol olsaydi, tarihe gecerdi.

Alex out, Veysel in Dk 85.

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: STSL 20: G.Saray 3:0 Eskisehirspor (Burak, Chedjou, Umut

Post by Hasan Tezcan »

Umut GS'in 3. golunu atti, pas Burak...ah Umut 5 puanim gitti, ama olsun :-)

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bidon bugun kotu idi demek. Onun yuzunden Umut korleniyor. Bildigim kadari ile bugun en iyi Turk kaleci Onur. TS ile mukavele yapti. Muslera iyi cikti ama anasinin nikahini istiyorsa kotu. Simdiden alternatifini bulsunlar. Aysal biliyor isini. Guzel bir takim kurulmasinda aktif bir rol oynadi. Albayrak morbayrakla yapilani gordunuz. Kongrede aman dur nereye diyecekler. Nerde Ozturk? Dili kicina tikildi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Galatasaray aydinlatma platoformlarindan kurumsala tesekkur etsinler o zaman..."en böyyuk baskan bizim baskan", el öpmeler falan :-D

Adnan Özturk diyecegini dedi, daha ne desin, hergun demec vermiyor bazilari gibi, laf yetistirmiyor. Dediklerim benim icinde gecerli mesela, ama kasirlarsa konusurum. Kurumsal agzi ile kus tutsa fayda etmez bu saatten sonra, ne oluyor ise ona ragmen ceyran ediyor, asagida ne yazmisim; "Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya" ve "Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır"...kurumsala insan olarak böyle bakiyorum.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Gunun bana gore en kotuleri Selcuk ve Sneijder di... Eskisehir'in sert ve yakin presi karsisinda sindiler... Hem sonuk oynadilar hem de cok pas hatasi yaptilar. En azindan bir tanesi gununde olup Melo'ya ayak uydursa mac daha da rahat gecebilirdi. Melo geldigi ilk sezon dahil en iyi donemini geciriyor... Selecao ya girebilmek icin kicini yirtiyor.

Burak'in Drogba gibi ileride top saklayamayisida bir baska handikap oldu... Bircok GS atagi baslamadan bitmis oldu...

GS'in skoru korumayi one aldigi dakikalarda takim defansi guven vermedi... Ozellikle kanatlardan cok acik verdiler... Bu kadar transferden sonra hala Sabri ve Balta'yi bek olarak gormek sinir bozucu. Sabri gayret edip hucuma destek verdi ama Hakan bitmis artik.

Bu kadar negatife ragmen ligin iyi takimlarindan birini 3-0 yenmek tabii ki guzel. Ama Chelsea macindan once ideal defans dortlusunu bulmak lazim artik.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Olur mu? Ozturk iki uc ay evvel klubu batiracak herkesi kovdu kongre isterim diye bagiriyordu. Devre arasi en iyi transferler yapildi. Ne batan var ne yikilan ne de coken. Kongre de yapilacak. Elbette konusamaz artik. Diyecek hicbir sey yok. Hersey tikir tikir isliyor. Maclardan sonra garip garip demecler de kalkti. Herkez isini yapmaya basladi. Takim takir takir futbol oynamaya da basladi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:Gunun bana gore en kotuleri Selcuk ve Sneijder di... Eskisehir'in sert ve yakin presi karsisinda sindiler... Hem sonuk oynadilar hem de cok pas hatasi yaptilar. En azindan bir tanesi gununde olup Melo'ya ayak uydursa mac daha da rahat gecebilirdi. Melo geldigi ilk sezon dahil en iyi donemini geciriyor... Selecao ya girebilmek icin kicini ...

GS'in skoru korumayi one aldigi dakikalarda takim defansi guven vermedi... Ozellikle kanatlardan cok acik verdiler... Bu kadar transferden sonala Sabri ve Balta'yi bek olarak gormek sinir bozucu. Sabri gayret edip hucuma destek verdi

Bu kadar negatife ragmen ligin iyi takimlarindan birini 3-0 yenmek tabii ki guzel. Ama Chelsea macindan once ideal defans dortlusunu bulmak lazim artik.
Sabri ve Hakani oynatmayip ne yapsin? Yerine aldiklari son dakikada geldiler. Yabancilar ise 6+4 ile sinirli. Yine iyi bugun gecen hafta FB devirenlere uc tane atmislar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Ben galiba bugün başka mac seyrettim. Hakan takımın en iyilerinden biriydi bugün. Kendisine güveni gelmiş ve bir kaç haftadır çok iyi oynuyor.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:Olur mu? Ozturk iki uc ay evvel klubu batiracak herkesi kovdu kongre isterim diye bagiriyordu. Devre arasi en iyi transferler yapildi. Ne batan var ne yikilan ne de coken. Kongre de yapilacak. Elbette konusamaz artik. Diyecek hicbir sey yok. Hersey tikir tikir isliyor. Maclardan sonra garip garip demecler de kalkti. Herkez isini yapmaya basladi. Takim takir takir futbol oynamaya da basladi.
Yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal, bilmem anlatabiliyormuyum. Allah seni ve bu şahısa bel bağlamış insanları utandırmasın. Ben ikilem içindeyim, unutmak istiyorum sen sağ olasın hatırlatıyorsun. Sıçayım futboluna diyecek kadar güvenimi yıtırmişim artık, bende ki mide bu kadar, hazmedemiyorum işte. Şike olayından tut kulüp yöneticiliğine kadar, iğrenç. Sadece futbola odaklanmak istiyoruz ama izin yok işte.

Kurumsal hakkında öyle kötü şeyler geliyor ki aklıma kendime saklıyorum. O ve GS yönetimi, bu şike sürecinde takındıkları tavır, insanlara bakış açıları vesayre. Allah islah etsin, akıl versin.

Hayatım boyunca bu olan bitenleri unutmayacağım unutturmam.

Hafızamda son olay TFF başkanı ve FT'in kol kola pozu, eh bravo doğrusu. Dinsizin hakkından imamsız gelirmiş. Demek kurumsal onu kovmakla iyi etmiş. Hepsi aynı mal, aynı tezgahın ürünü.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan birak futbolu, TFF'yi, Terim'i, Aysal'i ve de sikeyi. Turkiyede sun son iki ay icinde ortaya cikanlari gordugunde duydugunda miden kaldiriyor mu? Civisi cikmis herseyin. Ben artik hirslanmiyorum. Mustehak bu olanlara orda yasayip bunu kabul edenlere. Onun icin uzulmuyorum artik. Amacim seni de uzmek degil. Icine etmisim Aysal'in da Gs'in da.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Chelsea maci yaklasiyor, bu kadar fazla pozisyon verilmesi normal degil,Chelsea affetmez.
nefvakfi.org

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Selcuk Samli wrote:Chelsea maci yaklasiyor, bu kadar fazla pozisyon verilmesi normal degil,Chelsea affetmez.
Patron, selamlar:

Sahadan seyrettigimiz icin midir yada taraftarin enerjisinden midir, ben Eskisehir maci performansi icin olumlu dusunuyorum.

Kimse konu bahsi etmemis! 15 yada 16 dk. da 1-0 onde goturdugumuz sirada kaleciye verilmeyen kirmizi kart ve penalti macin rengini degistirirdi. Buna ragmen cok iyi bir mac cikardik.

Oyun duzeni dortlu savunma, Ceyhun tek on libero, dortlu orta saha ve ileride Burak. GS mukemmele yakin bir 30 -35 dk oynadi. Gectigimiz hafta oynadigimiz Bursa hamurdu , Eskisehir’e ne demeli? Ayaga pas yapan duzgun bir takima karsi net galibiyet aldik.

Benim mactan hatirladigim 30 dk da Burak’in yapilan ortaya akillara ziyan bir iskasi var. Top sonra dondu dolasti, faul aldik ve Chedjou golu atti. 70’lerde Necati’nin kacirdigi bir pozisyon var. Bu pozisyon dahil GS’in verdigi aciklarda ne yazik ki hep Chedjou var.

Oyunda bariz aksayanlar Chedjou ve Emre. Chedjou takim oyuncusu olmaga calisiyor ama GS’da olmayacak. Nasil Fransa Liginin en iyi savunmacilardan biri secilmis anlayamadim. Emre ise israrla takim oyunu disina cikip bireysel beceri gosterme gayretinde. Snejdier’e vermedigi ve oyunu ters yone yonlendirdigi bir akillara ziyan pozisyon var. Tribunde hemen herkes kulaklarini cinlatti. Macin sonlarinda atilan toptan kacisi, bir diger pozisyonda ise 18 disindan iceriye orta kesecegine kapali koseye anlamsiz vurusu. Adamda fizik yok; sadece kafasini kullanip, oyun duzenine sadakat ve takim oyunu ile ilk 11’de yer bulabilir. Buna taban tabana zit isler yapiyor.

Izet ise takim oyuncusu profili ciziyor. Gosterissiz iyi isler yapiyor. Fizigi 90 dk yi cikaracak durumda degil. Ama olumlu transfer. Telles’de iyi performans gosterdi. Oynadigimiz duzende Ceyhun’a Eskisehir iyi baski koydu, zaman zaman iyi adam paylastilar, Ceyhun bocaladi. Burak’ in ileride top tutamamasi ise zaman zaman oyunu tenis macina cevirdi.

Ilerisi icin:
Tokat macinin tamamini ozetlerden seyrettim. Burdisso hava hakimiyeti iyi, toplari sektirmeyen, ayagi duzgun, oyunu kurma becerisi olan bir oyuncu izlenimi verdi. Sirti donuk top alip oyunu kurabilecek mi? Belki Ceyhun’a alternatif olabilir.

Yada Yekta iyi performans yakalarsa, Melo’yu Ceyhun’nun pozisyonuna alip on orta dortlunun ortasi Selcuk ve Yekta olabilir. Oynadigimiz duzende Alex ve Sabri cok iyi is cikaracaklar.

Chelsea maci oncesi iceride ve disarida Antalya ve Arena’da BJK maclarimiz var.
Drogba sakatligini atlattiyor, forma giriyor. 26 Subat 2014 tahmin ediyorum GS’a gelisinin ilk yil donumu. ve 26 Subat'ta Arena’da Chelsea karsina cikacak. 8) Chelsea maci kadrosunda stoperlerin Semih – Burdisso olacagini tahmin ediyorum. Chedjou’nun GS'in uzun vadeli planlarinda yeri yok. Burak’in neden defansif gorevde sag kanada cekildigi bu son macta da goruldu. Stoperlerin kucaginda topu tutamiyor. Kanatta araya atilan paslara, ikiye birlere yada kontralara odaklanacak. Herkes gorevini yapsin, artisini eksisini bilsin. GS takir takir top oynayan ve rakibi domine eden bir takim oluyor.

Onumuzdeki Antalya maclarini bilemem ama BJK’ya buyuk ihtimal
Muslera
Sabri - Semih - Burdisso - Alex
Ceyhun
Burak - Melo - Selcuk -Snejdier
Drogba

oynayacagiz. Bu kadrodan belki Sabri - Eboue degisikligi ile Arena'daki Chelsea’ macina cikariz. Surprizler ise Melo'nun Ceyhun nun pozisyonuna gecip, Yekta'nin Selcuk ile orta alani paylasmasi olur.

Antalya macinda hoca stoperlerde Semih – Burdisso, hatta Semih - Koray on liberoda Burdisso’yu deneyebilir. Bu uc oyuncu form ve ahenk yakalarsa, GS’in hem Super Lig de hem Avrupa da ciddi sansi var.

Bu oyun duzeni goz onune alindiginda Sabri'nin, Ceyhun'nun ve Yekta'nin sozlesmesi yeni sezon uzatilir. Emre kafasini kulanmak zorunda, basit oynadigi surece cok faydali bireysel oynadigi surece cok zararli bir oyuncu.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Post Reply