2013-2014 Super lig

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: 2013-2014 Super lig

Post by Cengiz Akgun »

Masa basi haberi bunlar Inanma diyorum.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Bu turlu haberler tekrarladikca, yazdikca, TV programlarinda konusuldukca hayata geciyorlar ve millet artik inanmaya basliyor. Aksini bile soylesen kimse artik takmiyor.

Dun aksam Maraton programinda Marcus, Egemen'in hareketinin faul oldugunu soyledi diger iki dangalak hic takmadan temas yoktu nakaratina devam ettiler. Futbolun 12. kuralini acip bakinca temas olmasini sart kosmuyor, mesela "trips or attempts to trip an opponent" yani "rakibe takma veya takmaya yeltenme" diyor. Ben bu isin uzmani degillim ama o kadar laf arasinda Markus kardesim niye ogle diyorsun diye sormadilar. Mesele karisiklik olsun, ilgi artsin.

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Merak ettigim bir baska husus sari kartm kirmizi kart olayi...Egemen sayet sari kart görmus ise kart cezalisi olacakti, kirmizi kart görmus olmasi sari kartlari siler mi, zannetmiyorum.

Hasan,

Egemen kirmizi kart gordugu icin, sari kartlar silinmiyor.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Marcus icin kotu seyler soylendigini ben de bir yerlerde okudum. Sansal efendi de hakeme verip veristirmis, Ridvan da, Cakar'da. Hatta Cakar pis pis bu isin icinde oyunlar var cok rahatsizim filan diye laflar ederken youtube'a koymuslar. Hakem ele boyle carpinca saaak diye ses cikar gormesine luzum yok bunu duyunca penaltiyi vermeli filan diyordu. ROK denen serseride arkadan yilisiyordu. Artik ben bu turlu programlari seyretmiyorum ama Marcus'lu olani seyretmek isterdim. Adamin meslekdas diye bugune kadar hicbir hakem hakkinda kotu konustugunu gormedim. Bana gore hata var ama ben biradan seyrediyorum dedigini kac kere duydum Maraton'u sifresiz internetten seyredilebilen bir yer var mi? Yer yerinden oynamis (bugun de ayni hizla devam ediyor) ve obur sahtekarliklar, hirsizliklar, soysuzluklar bir anda unutulmus. Acaba Yunus Yildirim bu is icin mi gorevlendirildi diye benim gibi bu nasil istir ki boyle obur seyleri golgesinde birakmis diye dusunenleri ortaya cikmislar.

Dun twitter'da Kaya Cilingiroglu'da cok kufur yedi FB'lilerden. Ne kizi kaldi ne de karisi. Ulan asker kacagi oldugu sahte raporla tescilli herifin lafina bakip vatan millet Ataturk edebiyati yapiyorsunuz demis.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Nezih Gunal wrote:Merak ettigim bir baska husus sari kartm kirmizi kart olayi...Egemen sayet sari kart görmus ise kart cezalisi olacakti, kirmizi kart görmus olmasi sari kartlari siler mi, zannetmiyorum.

Hasan,

Egemen kirmizi kart gordugu icin, sari kartlar silinmiyor.
Hasan'in akli iki sari iken ucuncuyu alip onemsiz bir macta oynamayip ondan sonraki onemli macta oynamayi garantileme isine gitti herhalde. Aslinda bir sezonda ikinci direkt kirmiziyi alan uc mac otomatik olarak oynatilmamali. Eger ekstra ceza verilecekse aldigi kirmiziya bu uc otamatige eklenmeli.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ben Egemen'in cezasini beklerken hakeme ceza kesmisler...

http://www.sabah.com.tr/Spor/Futbol/201 ... si-kesildi
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Engin Baytar'in gözyaslari kadar inandirici...mi? Ceza bile vermeyebilirler...hakem faciasi oldu ya.

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/f ... Q368288SXQ

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Egemen'e 2 mac ceza gelmis :-) agladi diye cezayi indirirler buyuk bir ihtimal.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sergen TD cok kolay diyordu. Yine bos vaktim bol diye at yarislarina agirlik vermise benzer. Seni koca sahtekar seni
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sergen TD'lik cok kolay diyordu. Yine bos vaktim bol diye at yarislarina agirlik vermise benzer. Seni koca sahtekar seni. Mancini isine baksin demisti Turk TD genelde tecrubesiz dediginde. Karni doyasiya gol yemisler. Beni de aldatti pezevenk bir bok biliyor sanmistim. Bu arada bizim "kes" Engin niye bilmem oynamamis galiba,
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

BJK-Bursa macini izliyorum. BJK iki faul yaparak bir gol atti. Once Almedia kambura yatti, sonra gitti defans oyuncusunu iterek gollu atti.

Ridvan sarlatanini seyrediyorum. Kambura yatmasi nizami hareketmis.

Yanliz haftaya Gokhan Tore'ye dikkat etmek lazim. Cok formda. Veli ve Necip bir Anadolu takiminda oyanasa hic bir maci bitiremezler. Melo ile tepismelerini bekliyorum.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

":-D"

Haftanin yorumu^^

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Ligimizde ilk defaya mahsus hakem hatalari yasaniyor, daha once hicbir buyuk takima hakem hatasi yasanmamisti zavalli Fener nasil da haksizliga ugruyor!!

Sivas macinda yan hakem itiraf etmis ceza alanlarinda Fenerli oyuncularin ayricaligi vardi (bakiniz Anelka ve Luciano) elle mudahale serbestti ben yanlis yorumladim elle oynayan Sivasliydi penalti olmasi lazimdi demis :D

Dun de Christian yanlis kural yorumuna kurban gitti. Emre ve Caner'in yerde yatan rakibe tekme atip kufur etme haklari vardi ama tekmeyi bu defa Christian atti ve kirmiziyi yedi. Federasyon tam olarak Fenere uygulanan ayricaliklari bir seminer duzenleyerek hakemlere anlatsa bu hatalar olmayacak haliyle akillari karisti adamlarin, cifte standardin da bir raconu vardir Fenerli oyuncular da bunun magduru oluyor, cok uzuluyorum bir an once belki bu cifte standard iyicene bir aciklanir da hakemler ona gore rahat karar verebilir :wink:

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Yöneticilere konusma ve bildiri verme yasagi koymalari gerekekiyor kanimca. Birsey olmaz korkmayin, insanlari araftarlari korumus olursunuz. Kuru sIkI atiyorlar genelde, tribunlere oynuyorlar, tribun anarsisinin kaynagi bir bakima...ve lutfen artik geregi yapilsin, yasalari isletsinler.

Cekilsinler bakalim, sonra dönmesi en alt kumelerde basliyor...ve bundan haberdar olmadiklarindan eminim...maddeleri degistirmezler ise tabii.

TFF binasina yuruyus varmis gene. Gidisattan memnun degiller. TS'a sordunuz mu, onlar da memnun degiller. BJK zaten bir alem...GS ise yönetimi ile birlikte sadece idare ediyor, suc ortagi adeta, en buyuk suclu bence, dediklerinin hicbirini yapmamis zavalli, koskoca bir fiyasko, her acidan.

Bugun FB'ye göre TFF yönetimi gecerliligini kaybetmismis, ayni nakarati 2 sene önce GS haykirdi (yemezler), sonrasi malumunuz, eline kupayi sIkIstirdilar ve hersey, butun olumsuzluklar bitti. 'Ayni nakarat, hep ayni ayni'...

Serefsiz medyada 'balls' yok bunlari yazsin. Tezgah hazir, ne olacagi belli.

http://www.sabah.com.tr/Spor/Futbol/201 ... -cekiliriz

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu carsamba Isvec'e antreman veriyormusuz. Kelaynak is basinda desenize. Maca giden olacak mi? Ayip olmasin diye bedava olsun bari.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply