Galatasaray 1:1 Chelsea (Chedjou)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Biricik

Re: Galatasaray 1:1 Chelsea (Chedjou)

Post by Murat Biricik »

CL gruplarini lider bitiren takimlar, grup ikincileri ile deplasmanda oynadiklari ilk maclarda ezici ustunluk sagladilar. Barcelona, Bayern, PSG, Dortmund, Real Madrid turu ilk maclar sonunda gecti gibiler; “gecti” nin tescili icin evlerinde sahaya cikacaklar . Bir tek biz ve Milan sahasinda berabere kaldi, Olimpiyakos ise cok daginik buldugu M United’i 2-0 yendi.

Grup ikincileri arasindan surpriz olursa GS ve/veya Olimpiyakos yapar gibi duruyor.

Mart ayinda bizden once oynanacak iki karsilasmada, Arsenal ve M City buyuk ihtimal devre disi kalacak. Ingilizlerin iki takimi kaliyor. 18 Mart’ta biz, Olimpiyakos ise 19 Mart’ta oynuyor. Eger bir surpriz yapar Chelsea’yi elersek, Ingiliz basininin Moyes ve M United uzerine yapacagi baskiyi gormek lazim. Hem United li oyuncular hem Moyes icin cok ciddi bir sinav olacak. Olimpiyakos’un isi pek kolay degil.

Bizim takimda Snejdier farkli. Hemen her atakta, oyunu yonlendirmede, ters kanada atilan hedefe paslarda bu adamin rolu var. Bu elemani etkili kullandigimiz her macta sansimiz var. Melo yine iyi oynadi. Attigimiz gol 2013 sezonunda iceride M United’a Burak’in attigi golun kopyasi gibi. Taraftar resmen golu attirdi! Gol oncesi oyle bir tezahurat oldu ki, 18 icinde bazi Chelsea’li oyuncularin konsantrasyonunun kayboldugunu rahatlikla gorebilirsiniz.

Ben yine iddialiyim. Formda ve etkili bir Snjedier, Melo ve Muslera turu getirebilir. Ingiliz takimlarina karsi Sabri her zaman cok iyi oynadi. Londra’da ilk 11’de yer bulabilir.
Grup ikincileri arasinda turu zorlayacak ve alacak takim bence GS.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Biricik wrote:...
Yani evinde MU'i 2-0 yenmis bir Olimpiakos ikinciler arasinda turu zorlayamaz diyorsun. Adamlara 3-1 yenilgi bile yeterken hem de. MU yapamaz demiyorum ama Olimpiakos turu zorlayamaz gibi bir anlam cikardim ve pek katilamayacagimi soyleyim. Bana gore GS'dan fazla ikinci tur sanslari var. Hele boyle 1-1 berabere kaldik yenilmedik diye oraya gidiyorlarsa hele. Hicbir zaman kolayi basardiklarini gormedim. Ne zaman olduler bittiler derken birseyler oldu. Yani kabahat bende degil.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Mancini problemi 30 ve 45. dakikalarda degisikliklerle cozerek oyunu cevirdi. Ilk devre rezil olurken ikinci yari oyunu tek kaleye cevirdik. Mancini'ye denecek sey bire adam bu kadar bu isi gorup cevirebiliyorsunda neden macin basinda dogru kadro ile cikmadin. Elinde Semih gibi cabuk onde basabilen stopper varken agir Hakan'i niye atese atiyorsun. Bosnak oyuncu resmen ilk otuz dakikayi 4-2-4 oynatdi, hayatinda defansa gelip yardim etmemise benziyor. Hoca sanki yabanci kisitlamasina nezire yapmak icin eldeki 9 yabancidan 8ini ilk 11de baslatti. Genc Arjantinli kadroda yok.

Mourinho TDligi vitesi otomatige atarim, golu cakarsam, ustune yatarim felsefesinde durumu idare etmeye indirgemis.. Cani yanabilirdi, bir ara defansdan cikarken pas verecek oyuncu yoktu cunku cogu hala 18 icinde bekliyordu. Chelsea'nin bu hali bence birazi seyirci baskisindan, birazi bizim guven kazanip iyi oynamay baslamamizda, cogu Mourinho'nun 1-0 yatma arzusundan oldu. Ayni halti Londra'da isleyeceklerini sanmiyorum.

Eboue kardesimze gelince. Yapilan idari hatalar yuzunden elimizdeki en iyi sag bek bence Eboue. Veysel henuz kapali kutu, zaten CL kadrosuna yazmamislar. Sabri'mi Eboue diye sorulunca benim cevabim Big E.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote:... Hoca sanki yabanci kisitlamasina nezire yapmak icin eldeki 9 yabancidan 8ini ilk 11de baslatti. Genc Arjantinli kadroda yok.

....Chelsea'nin bu hali bence birazi seyirci baskisindan, birazi bizim guven kazanip iyi oynamay baslamamizda, cogu Mourinho'nun 1-0 yatma arzusundan oldu. Ayni halti Londra'da isleyeceklerini sanmiyorum.

Eboue kardesimze gelince. Yapilan idari hatalar yuzunden elimizdeki en iyi sag bek bence Eboue. Veysel henuz kapali kutu, zaten CL kadrosuna yazmamislar. Sabri'mi Eboue diye sorulunca benim cevabim Big E.
Bildigim kadari ile devre arasi transferlerde UEFA sadece uc degisiklik kabul ediyor. Oyle ikinci turda takimi tamamen degistirip icin cicigini cikarmak yok. Yanlisim olabilir iddia etmem ama Arjantinli Avrupaya buyuk bir ihtimal ile bildirilmedi. Yenilerde Veli, Izzet, ve Telles buyuk bir ihtimal ile.

Chelsea oyle oyunun ustune yatmayacak Bir an evvel iki uc cakip eve gitmeyi deneyecekler. 0-0 bile islerine geliyor degilse. O yuzden bizimkilerin saldirmasini beklemeleri normal. 1-0 tehlikeli cunku ir gaza golu maci uzatmalara ve hatta penaltilara goturur. 2-0 bulmadan rahat edemezler.

Eboue'yi ise geciniz. Sokaga atilan para o cunku.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Yenilerde Veli, Izzet, ve Telles buyuk bir ihtimal ile.
Alex Telles, İzet Hajrovic ve Guillermo Burdisso olmasi gerek. Uc yabanci cikarilip yerine 3 yabanci listeye alindi diye biliyorum. Veysel listede yok . Eboue, geldigi ilk sene iyi idi sonra her sene biraz daha kotuye gidiyor. Turk futbolcularinda hastalik olan kendini yere atma konusunuda oldukca abartti :mrgreen: Adam yerden kalkip top oynamaya zaman bulamiyor. Sabriden iyidir ama amasi var iste. Yollamaya kalksan Riera gibi parasini verip anca yollarsin.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Murat Biricik wrote:CL gruplarini lider bitiren takimlar, grup ikincileri ile deplasmanda oynadiklari ilk maclarda ezici ustunluk sagladilar. Barcelona, Bayern, PSG, Dortmund, Real Madrid turu ilk macular sonunda gecti gibiler;
“gecti” nin tescili icin evlerinde sahaya cikacaklar . Bir tek biz ve Milan sahasinda berabere kaldi, Olimpiyakos ise cok daginik buldugu M United’i 2-0 yendi.

Grup ikincileri arasindan surpriz olursa GS ve/veya Olimpiyakos yapar gibi duruyor.

Mart ayinda bizden once oynanacak iki karsilasmada, Arsenal ve M City buyuk ihtimal devre disi kalacak. Ingilizlerin iki takimi kaliyor. 18 Mart’ta biz, Olimpiyakos ise 19 Mart’ta oynuyor. Eger bir surpriz yapar Chelsea’yi elersek, Ingiliz basininin Moyes ve M United uzerine yapacagi baskiyi gormek lazim. Hem United li oyuncular hem Moyes icin cok ciddi bir sinav olacak. Olimpiyakos’un isi pek kolay degil.

Bizim takimda Snejdier farkli. Hemen her atakta, oyunu yonlendirmede, ters kanada atilan hedefe paslarda bu adamin rolu var. Bu elemani etkili kullandigimiz her macta sansimiz var. Melo yine iyi oynadi. Attigimiz gol 2013 sezonunda iceride M United’a Burak’in attigi golun kopyasi gibi. Taraftar resmen golu attirdi! Gol oncesi oyle bir tezahurat oldu ki, 18 icinde bazi Chelsea’li oyuncularin konsantrasyonunun kayboldugunu rahatlikla gorebilirsiniz.

Ben yine iddialiyim. Formda ve etkili bir Snjedier, Melo ve Muslera turu getirebilir. Ingiliz takimlarina karsi Sabri her zaman cok iyi oynadi. Londra’da ilk 11’de yer bulabilir.
Patron selam,
Sana daha once soylemistim ve yeni bir forvetimiz oldu:Chedjou. :) Bir bakmissin adam her maca forvet olarak cikiyor ve gol atiyor:)Saka bir yana ikinci macta isimiz cok zor. Ozellikle cabuk oynadiklari zaman bocaliyoruz.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:Eboue'yi ise geciniz. Sokaga atilan para o cunku.
Butun bu sacamaliklar icinde Eboue'ye takmissiniz. Adam bana göre son 2 sampiyonlugun basaktöru, oynadigi mac adeti, attigi kritik goller ile. Bu macin son ceyrekgine bakin, ciddi bir sekilde, kumanda ile, ileriye ciktigini görursunuz. Ilerlemis yasina ragmen zorlu bir mevkide, zorlu bir TD ile elinden geleni yapiyor, paranin ustune yatmiyor bazilari gibi. Görev verildiginde cikip en iyisini yapmaya calisiyor. Takim icinde nese kaynagi ayrica. Melo'yu hizaya getirebilecek ender oyunculardan. Bir arkadasin dedigi gibi, sagbekte yillarca varolan acigi son 2 sezon iyi kötu kapatti...ama sonrasi yönetimin bilecegi is. Veysel ve Salih kapatir mi sizce...görecegiz.

Not: Cikarken Izzet'in surat ifadesini görecektin. Cocuk 30 dakika dayandi, sonra tirt. Daha cok firin ekmek yemesi gerekiyor.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben her maci seyredemiyorum. Hele su aralar hic. Sacma sapan bir unutkanlikla rahatca TV'den seyredecegim (Amerikan TV'dan verdiler cunku) GS ve Chelsea macini bile seyretmedim. Macin ozetlerini gordum. Ama Eboue'yi ne zaman sahada gorsem herifin sahtekarlikla kendini yere attigini ve fiziki guc konusunda sefilleri oynadigi ve onun boyle yere dusup kalkamama yuzunden bir iki kere de sacma sapan gol yendigini gordum. Degil dolar Hint Rupeesi ile bes kurus vermem onun gibi got gobek baglamis bir herife futbolcu diye. Herif pilli bebek gibi dusunce ayaga kaldirmaz isen kalkamiyor. Bak Arda tig gibi oldu. Bu herif kebaba mi dayandi, baklava borek mi yiyor ne bok yiyor diye soran yok; cunku o got ve gobek her sene dahada kalinlasti. Son ceyrekte ne yapti bilmem. Ben gordugum ve aklimda kalan rezil hallerine bakarak konusuyorum. Onu bir dakika bile olsa sahaya surmem bu hali ile. Gitsin tribunde otursun esek herif. Melo'yu adam eden ise onun tekar milli takima girebilirim sevdasi ile GS'dan kovulma esigine gelmesi oldu. Aysal onun hakkinda ayni benim gibi dusunuyordu. Bu sene iyi imis. Aman iyi olsun. Ama Eboue bu hali ile iyi olamaz. hic durmasinlar kira ile sepetlesinler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Asagidaki roportaj gectigimiz sene CL ceyrek final GS - Madrid eslesmesi oncesi yapilmis. Seyretmenizi oneririm.

18 Mart aksami oynayacagimiz rovans bana gore bu sezonun maci. Londra'da , Drogba ile Chelsea'yi Mourinho'yu elemek muhtesem olacak.

"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Post Reply