2013-2014 Super lig

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Fahrioglu

Re: 2013-2014 Super lig

Post by Murat Fahrioglu »

Fener agladi agladi gecen gun tak diye 2 penalti aldilar. Biz aglamiyoruz diye Burak'in kaleye giden kafa sutunu elle kesen adama penalti yok. Ligi zaten bosuna izliyoruz Feneri birinici bizi ikinci yapacaklar, onlar sampiyonlukla avunsun biz de direk sampiyonlar ligine gidelim. Puan farkini da yaklastiracaklar ki rekabet olsun biraz tadi ciksin hesapta.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

'Gercekci' futbol uzerine ne yazmisim bir bak Murat. Sen gercekci oyna, benim gözumde antifutbol, butun takimin top arkasina gecmesi gibi. Buna yurek yetmez zaten, iyi bir takima karsi oynuyorsan, öyle serefli maglubiyetler ile avunursun, TR liginde ise rakibin yuregini kabartirsin ancak. GS bugun 3. lig takimi ile oynasin gol yer, zor kazanir. Mevcut kadro icinde Mancini'nin duzenini kaldiracak disiplinde adam yok bence, zaten gercekci bir beklenti degil.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Hasan Tezcan wrote:'Gercekci' futbol uzerine ne yazmisim bir bak Murat. Sen gercekci oyna, benim gözumde antifutbol, butun takimin top arkasina gecmesi gibi. Buna yurek yetmez zaten, iyi bir takima karsi oynuyorsan, öyle serefli maglubiyetler ile avunursun, TR liginde ise rakibin yuregini kabartirsin ancak. GS bugun 3. lig takimi ile oynasin gol yer, zor kazanir. Mevcut kadro icinde Mancini'nin duzenini kaldiracak disiplinde adam yok bence, zaten gercekci bir beklenti degil.
Haklisin Hasan, dediklerin de dogru bir de biz durum 1-0 iken zaten iki tane nerdeyse bos kale gol kacirdik, defansimiz da cok iyi durumda degil ama bu yaratilan medya durumuna gore hakemlere karar verme hakki vermez. Fener de iki kurusluk futbol oynamiyor penalti vermeselerdi gol atacagi da yoktu. Hep boyle yapiyorlar sanki hakemlerin tek yanlis karar verdigi maclar kendi maclariymis gibi. Sivas'a yenildikleri macin bir gun oncesi biz Eskisehir'i 3-0 yendik o macta bizim bariz penalti ve kirmizi kart olacak pozisyonu Cuneyt Cakir es gecti biz de zaten kazandik diye ustune dusmedik. Bursa ve Eskisehir maclarinda iyi futbol oynadik, tabii Eskisehir macinda yine defans hatalari oldu ama basimiz dara girince aglayip hakemlerden medet ummuyoruz bu aralar onlar da zaten gidisattan memnun. Dun gece Burak'in basina atilan bicak icin oyunu bile durdurmadi sonra da uzatma dakikalarinda olan duraklamalari oynatmayarak maci hatta 5-10 saniye erken bitirdi kazayla bir son dakika golu atmayalim diye. Haftaya Fener Trabzon'a gidiyor puan farki kontrollerinden cikmasin aman aman sakin ha.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Tam dingonun ahiri, Turk futbolunu bu hale getirenler utansin...utanc tablosu. Hakem maci oynatmamasi gerekiyordu, ilk yarinin sonlarina kadar nedense oynatti, simdi iceride, sican gibi. Macin tamamlanmasi guc gözukuyor.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Yillardir az cektirmediler GS'a SS'de...bende isterdim o zaman GS'in mactan cekilmesini...0-6 lik mac öyle bir macti.

Bugun TS'dan hicbir beklentim yoktu, ve hersey FB'in yolunda gitti. Kart bile görmediler mesela, ve yakinda hukmen galip ilan edilebilirler.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Vay efendim sahaya atilan cisimlerden öturu maci iptal et, cikmayi dusunmuyormus...o zaman SS'de oynanan butun maclari iptal etseydiniz sikarsa tabii :-D

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Dikkatinizi cekiyorum su ana kadar sahaya giren TS'lu taraftar yok, olmadi da.

Tribunler neden bosaltilmiyor...

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Sadece para akitiyorlar meymenetsizler o kadar. Spordan ne anlarsiniz, fair play sizin neyinize, ne anlarsiniz angut herifler.

Macin hakemi maci iptal etmis bu ara.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Durum eskale etmiyordu, daha 10. dakikasinda sona erdirecegi maci bekledi bekledi ilk yarinin sonlarina dogru tatil etti.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

TR futbolu 3 senedir artci ustune artci yasiyor...yasamaya devam edecek.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan TS taraftari her zaman olay cikaran herifler. Bugun yine yenileceklerini anladilarsa atmislardir ellerinde ne varsa. Hani Haluk Ulusoy vardi TFF baskani iken "ne olmus yani magnum kursunumu atmis da TD kendini yere atmis" demisti. Boyle olacagi belli idi. FB'ye 3 puan bedavadan yazilacak. Lala pasa eglendirmiyorlar. Hakeme ne kiziyorsun. Herif oraya olay cikarmaya gelmis. Sahaya mesale dahil elinde ne varsa atiyor. Ne yapacakti ya. Vah vah adamlarin kupasi calindi o kadar olacak mi dese idi. Keskin sirkekupune zarar.

Ha bu arada sunu da es gecmeyeyim. Birgun Deli Dilaver'i esek sudan gelinceye kadar adamakilli dovecekler. Saha icinde mi olur saha disinda mi olur orasini bilemem. Ama bir guzel oh cekecegimi simdiden soyleyeyim. It herif.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Her sey Fener'in istedigi gibi oldu. Trabzonun olmayan imaji sifirlandi, daha 45 dakika kalan mac oynanmayip Fener'in hanesine 3 puan yazildi. Mactan once 1 puana razi idiler. Puan farki bu zor deplasmanda korundu. Simdi mazlum rolune dahada sarilacaklar. Karabuk'u yenemezsek bu is biter gibi. Trabzon seyircisi takimin en buyuk sorunu. Futbolcularin takimdan kacmasina sebep zaten. Macin o ortamda oynanmasi imkansizdi. Bundan sonra bizim yapacagimiz, gecmiste korner atamadigimiz maclarin oldugu Saracoglunda oynanacak mac oncesi bildiri yapmak. Trabzon olaylari ornek olur ve takimi cekeriz demeci verilmeli. Azize bir daha hakem odasi basarsa olay gundeme hemen getirilmeli ve ciddi baski uygulanmali.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cemal Savas wrote:Her sey Fener'in istedigi gibi oldu. Trabzonun olmayan imaji sifirlandi, daha 45 dakika kalan mac oynanmayip Fener'in hanesine 3 puan yazildi. Mactan once 1 puana razi idiler. Puan farki bu zor deplasmanda korundu. Simdi mazlum rolune dahada sarilacaklar. Karabuk'u yenemezsek bu is biter gibi. Trabzon seyircisi takimin en buyuk sorunu. Futbolcularin takimdan kacmasina sebep zaten. Macin o ortamda oynanmasi imkansizdi. Bundan sonra bizim yapacagimiz, gecmiste korner atamadigimiz maclarin oldugu Saracoglunda oynanacak mac oncesi bildiri yapmak. Trabzon olaylari ornek olur ve takimi cekeriz demeci verilmeli. Azize bir daha hakem odasi basarsa olay gundeme hemen getirilmeli ve ciddi baski uygulanmali.
TS seyircisinin bu ilk yedigi bok degil. Her zaman yaptiklari olay. Klubun yeni baskani ise ta bir suzme. Herif herkezden daha kabadayi.Saracoglu cikisinda sopayi yiyeceki saga sola satasinca. FB kartlari gayet guzel oynadi. Hic kimse kabahat bulmasin. Yukarda mazlumu oynayacaklar demissin. GS gibi hiyar olup Hasan Sas'in kafada su sisesi patlarken tac atmaya kalkmamalari mi kabahat. Olaylari okudum. Sahaya madde atilmasin diye gerilen aglari filan kesmisler. Hasan bir de hakeme kizmis. Niye kizmis anlamis degilim. O statda can guvenligi kalmamisken bile ilk yariyi bitirmeye calismis. Iki kere anons var. Daha ne yapacak hakem. TS iyi olmus zaten bu lige yakismayan takimlardan biri de onlar. Kupa isteriz diye tutturdular. Ne bok yiyecekler kupayi bilmem. UEFA vedi onlara o sansi o kupayi almis gibi sampiyinlar lige katildilar. GS o sekilde kupa alsadi verir mi idi geriye. Once onu bir dusunun. Ben bu olaylari gordukten sonra Aysal'i takdir eteye basladim. Bugun Turkiyede olabilecek en iyi baskan, Kimse kuura bakmasin. Onun da cok gaflari oldu ve olacak ama TS'nun filan basindaki herifi gorunce ellerinizi yuzunuze surun. Aziz'den hic bahsetmiyorum bakin Herkez laykini bulur onu secer. FB'nin de layiki o. Baska denilecek soz yok. Hala daha hangi suc hangi orgut ben ne yapmisim diyor ya. Bu yeter. Bak ayni taktigi bugun onca kaset ortaya ciktiktan sonra kullanip benzer seyleri soyleyip hala arkasindan kosulanlar var. Bu Turkiyenin makus talihi. Insanar bu kadar cahil olursa universite filan ne yapsin. Odun gelmis odun gidecek.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bursaspor kupa maci ardindan yazmisim.

Nezih abi ben maçlara falan bakmam artık, burada da fazla yazmam. 0:2 geriye düşmüşler. Ilk yarının son saniyesinde o gol gelmeseydi görürsünüz. Sonra uyduruk bir penaltı, Bursaspor'un dağılışı...sizleri ve kurumsalı tatmin ediyorsa ne iyi. Oyundan hiç bahsetmeyelim çünkü önümüzde ki haftalar ne olur kimse kestiremez.

Bu hafta ise tarihi hezimet. RM maglubiyetini icerleyen yönetim ve baskan olacak sahis, bu maglubiyeti nasil kabullenecek cok merak ediyorum (basariya endeksli bir baskan guya).

3. luk de tehlikede bu gidisle, benden söylemesi, 2. lik gitti dedigimde 3. lugun de gidebilecegini tahmin etmemistim.

Oyun, kadro oralara girmeyecegim, maci izlemedim, ama telefonum ötuyor sagolsun, demek ki birileri hata veya hatalar yapmis...

Bakin bu adami göndererek tazminat verme durumu var, camia olarak bunu da OK lerseniz vay halinize, basta Lutfu ve kurumsal olmak uzere.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hami Mandrali TS yaradi. Senol Gunesten sonra GS sayesinde meshur olan bir onceki TD ve sabalak baskanlari ile icine edip surunurlerken Hami ilac gibi geldi.

1988 de askerlik icin gittigimde Hami TS da oynuyordu. Ya Milli mac idi ya da TS Avrupa maci idi. Frikik oldu. Kardesim Hami bunu atar dedi. Ben biyik altindan guldum. 35 metreden frikikten gol atan Turk futbolcu o zamalarda yoktu simdi de yok. Hami soyle bir 15-20 metre gerildi. Sonra garip bir sekilde kosup topa bir vurdu mermi gibi gitti top. Kaleci kipirdayamadi. Sonra Hamiden boyle epey gol seyrettim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply