Basketbol

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Basketbol

Post by Cengiz Akgun »

Işıl Alben – Shavonte Zellous – Alba Torrens – Sancho Lyttle – Kelsey Bone besiyle maca baslayan takimimiz (buna GS deneirse elbette) FB ile finale kalmis Avrupa liginde. Final FB ile. Erkekler de durum ayni. Carlos Arroyo – Malik Hairston – Manuchar Markoishvili – Zoran Erceg – Furkan Aldemir beşiyle Avrupa liginde ceyrek finale cikilmis. Isteniyor ki futbolda da boyle olsun. Ne anladim ulan o zaman ben GS takimindan.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Re: Basketbol

Post by Selcuk Samli »

Finalde FB'yi yenip Avrupa sampiyonu olmusuz. Butun oyuncularimizi ve teknik ekibimizi tebrik ederim.
nefvakfi.org

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Belki ilgilenen olur diye yazıyorum. Bugün de bayanlarımız Fenerbahçeyi 19 sayı farkıyla yenerek Türkiye şampiyonu oldular. Tebrikler.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ne sampiyonluk ama, kavga gurultu, bugun daha cok cikan olaylari tartisiliyor. Bu da yönetimin eseri...adamlarin ekmegine yag surmek gibi, her isi suratina bulastirmak acisindan. Adam (Mahmut Uslu, kendisi basin sözcusu guya) gunler önce ard arda verdigi demec ile sukse yapan tokadi yemis, saldiriya ugramis...eh 'you live by the gun, you die by the gun', 'etme bulma dunyasi' vesayre bilmem anlatabiliyormuyum, ayrica GS'in deplasmanda yasadiklari...bunlarin hicbiri samimi degil, hepsi kan istiyor. Olayin bas sorumlusu bence Mahmut Uslu.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ustune alindi cevap veriyor, cok lazimdi.

http://www.fanatik.com.tr/galatasaray-d ... 368420.htm

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Iyi olmus pezevenge. Ben yonetici olsaydim soyle yapardim iyi ki o zaman yonetici degildim derken tokadi basmislar demek. Hadi bakalim ne bok yiyecen simdi yoneticisin diyerek. Aziz ne zaman iceri giriyor. Girmesin diyordum ama fikrii degistirdim. Seytan azapta gerek. Pek akillanmisa benzemiyor.

Ben olsam hicbir aciklama yapmazdim. Aziz ve sizle isimiz yok, siz Allahinizdan buldunuz gozu olan goruyor kulagi olan duyuyor der gecer giderdim. Kudurmuslar. Erkeklerde durum nasil bilmem. Bir de onlar yense bir samar daha atsalar uslandirsalar Uslu'yu. Kim atti ise o tokadi elleri dert gormesin.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cengiz Akgun wrote:Iyi olmus pezevenge. Ben yonetici olsaydim soyle yapardim iyi ki o zaman yonetici degildim derken tokadi basmislar demek. Hadi bakalim ne bok yiyecen simdi yoneticisin diyerek. Aziz ne zaman iceri giriyor. Girmesin diyordum ama fikrimi degistirdim. Seytan azapta gerek. Pek akillanmisa benzemiyor.

Ben olsam hicbir aciklama yapmazdim. Aziz ve sizle isimiz yok, siz Allahinizdan buldunuz gozu olan goruyor kulagi olan duyuyor der gecer giderdim. Kudurmuslar. Erkeklerde durum nasil bilmem. Bir de onlar yense bir samar daha atsalar uslandirsalar Uslu'yu. Kim atti ise o tokadi elleri dert gormesin.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Play-off'un ilk macında Banviti 67-57 yendik. Güzel bir başlangıç .
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Derbi finali olacak sanirim :-)

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Basketten pek anlamam, cok oynamama ragmen, diyelim...ama gördugum en berbat yari final serisiydi. Arroyo dediler, bakalim dedim, adam bana sorarsaniz idare etti. Zoran Erceg'in tek özelligi rebound almak. Hele bir amerikali var, bench de kök salmis, onun takimda ne isi var bilmiyorum. Ender Arslan klasik Turk basketbolcusu, topu zamansiz kullansin, car cur etsin. Kimi begendin diye sorarsaniz, Ergin Ataman'i derim :-) Furkan, Cenk Akyol fena degiller, Ersin son maclar toparlandi...neyse laf olsun diye bir final serisi...bu ara hakemler gercekten berbat.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Öyle bir basket maçı izliyorum ki Allah Allah...olmaz olsun, böyle taraftar olmaz olsun.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ne zaman bu Aziz pezevengini tekrar iceri alacaklar. Herif kalkip basin toplantisi adi altinda yine her turlu munafikligi yapmis. Tescilli sikeci. Hukum giymis ve hala ahlak filan diyor iyi mi?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Sadece o mu Cengiz abi?

Adamlar aklandi bile, benim gözumde öyle. TR de adalet isliyor anlaminda söylemiyorum, söyle dusunuyorum...bu adam standard bir vatandas olsaydi basina ne gelirdi böyle bir hukumden sonra...onu dusunuyorum. Demek ki adalet herkese esit davranmiyor. Su an aklama operasyonu var, pazarlamasi yapiliyor. Milletimizin ve UEFA'nin bunu hazmetmesi zor gözuyor.

Ben GS yerinde bu ahlaksizi mahkemeye verirdim, 'muhatabim degil' demek hata olur. Artik FB dost kulubumuz felsefesi tutmuyor, bu adam orada oturdugu surece kin kusmaya devam edecek. Nasil bir karakter oldugunu anlasinlar artik, ve gerekeni yapsinlar...ama mevcut yönetim ile ne olabilir ki :-) Kurumsal bu adami stada cagiran adam, sonra defalarca elini uzatti...ama kisiligi bu, ne kisilik ise. Daha agir konusacagim ama yakisik almaz.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan elbette bu sekilde olayi kisilestirip GS ve Milli takiminin antrenorune ahlaksiz ve GS'ya liglere sikeyi bunlar soktu dediginde mahkemelik olmak gerekir. Zaten onlarda onu yapmislar.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/26563563.asp

Herif utanmadan kendi yaptiklari ortaya cikmis ses kayitlarinda sike verdigi sabitlenmis olmasina, ve bu suctan hukum giyip cezanin onaylanmasina ragmen kalkip basin toplantisinda basketbol hakemlerini, federasyon baskanini, GS klubunu tehdit etmesi biz FB'liyiz bunun hesabini aliriz biz istemedigiiz baskani sectirtmeyiz, istemedigimiz hakemi kabul etmeyiz gibi sozler sarf etmesi normal bir durum degil. Kimdir bu densiz hangi hadle bu basin toplantisini duzenlemis ama bunun normalde icerde olmasi lazim diyen yok hakikaten. Tutup kulagindan neden iceri atilmiyor, bundan kimler korkuyor sorusu artik bir turlu cevaplanmali. Basinda basketbol yazarligi yapan ya da yorumcular bunu kale alip bu basin toplantisina katilmamislar. Onlara da veryansin ediyor. Beni bunlarla iliskim yok maclarda merhaba diyoru diyor yanindaki Uslu Mahmut ise ben bunlari tanirim hepsini arayacagi diyor. Ulan boye bir seyi baska bir ulkede yapsalar adamin agzina huni ile sicarlar. Bu iki paralik hapishane kackini kalkip ona buna insanlik dersi verip ahlak nedir onu anlatiyor. Almis eline Erman gibi videoyu. Ileri al geri tak, al bak kurali oku diye sanki basketbol otoritesi imis gibi ahkam kesiyor. Esek herif. Kendini sopasiz koyde saniyor. Icerde hamamada karilar nasil bayilir diye seker hastaligini bahane edip sap sap bayilip ayiliyordu. Ben de artik dersini aldi yazik almasinlar iceri diyordum. Bu pezevengin acinacak hicbir tarafi yok Bir tekme de sen vuracaksin yerde iken. Ulan bu FB klubu de amma maraz bir klup imis ha. Bu herifin elinde bizi samiyon yaacak diye her turlu sarlatanliga razilar. Zaten kendii sike davasinda GS'in Isvicre takimi ile yaptigi SL gru macini hakimlere gosteri sike nasil olur diye konferenas verdi. O hakimlerde sen onu birakta bu telefonda dinlenenler senin agzindan cikti mi cikmadi mi diye soramadilar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Dun yenilmisler bizim inekler. Adam gibi bir Turk takimi olsa onca hakaretten sonra duman ederdi. Yabanci ile takim kurarsan bundan iyisi olmuyor. Fb sanki yabancisiz oynuyor diyeceksiniz. Degil elbette ama elindekiler daha iyi herhalde. Ben zaten bu cakma takimlarla bir yere varilacagini sanmiyorum.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply