2014-2015 TRANSFER CALISMALARI

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Fahrioglu

Re: 2014-2015 TRANSFER CALISMALARI

Post by Murat Fahrioglu »

Aslinda su anda istesek de yabanci transferi yapamayiz. Dany ve Amrabat'in kiralik transferleri resmiyet kazandi ama takimda kontratli olarak 8 yabanci futbolcu var. Dun aksam kadroda olan 6 yabanci arti Onteviero ve Eboue. Bilindigi gibi Eboue hicbiryere gitmiyor cunku aldigi maasi verecek olan yok, kariyeri bitecek ondan haberi yok bir inat sozlesmesinin fesh edilmesini ve maasinin tumunu almayi bekliyor. Onteviero ise Gaziantep'e kiralanack dedikodusu var ama transferin bitmesine 36 saat falan kaldi hala daha bir vukuat yok.

Yani su anda bir yabanci ile anlasmis bile olsak imza attiramiyoruz. Dun kazanmamiza ragmen gorduk ki takimda ciddi bir sag ve sol bek acigi var. Ayrica da Burak ile bu sene gecmez, yabanci saglam bir forvete ihtiyac var, bize gelebilecek yerli forvet kalmadi. Umut'un da adi her taksta gectigi icin pek mutlu oldugunu sanmiyorum zaten Umut devamli oynarsa faydali olabilir.

Stoper olarak da iyi bir oyuncuya ihtiyac var. Chedjou dun cok iyi oynadi ama bu ne kadar devam eder belli degil. Bir sakatlik durumunda alternatifler Hakan Balta ve Zan. 3 kulvarda yarisacak bir kadromuz yok.

Prandelli 3 oyuncu bekliyormus baskan soz vermis, isim veremem dedi. Herhalde yarin sabah harekete gecerler, alabilecegimiz tum adamlarin dedikodusunu gazeteler yazmis zaten hicbiri de iyi degil. Yine son saniye sacmaligi falan izleyecegiz herhalde. Ya da soz verilen sag bek olarak Eboue, yeni forvet de Ontaviero diye supriz bir hamle yapilir, Prandelli'ye sana saka yaptik bunlari sakladik al simdi kullan diyebilirler. Transfer konusunda gercekten cok yaraticiyiz!

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Allah bunlara akil fikir versin, bir adam istiyor diye paralari cöpe atiyorlar, benden söylemesi. Elde ki yabancilari gönderiyorlar, yerine doldurduklarina bir bakin. Bunlar adam olmaz, ve kim hesap soracak.

Kurumsalim sana 'insert a coin' diyen var mi, ben demiyorum...zaten ne mok olacagi belli bu takimin...degmez.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Eboue'nin kariyerini biterecek inat ediyor demis. Eboue'nin kariyeri biteli cok oldu. 2.5m avro aliyormus. Bunu cebine koyacak ve emekli ikramiyesi gibi o koca gotu ile emekli olacak. Koysunlar A2'ye her gun sabah aksam 2 idman. 18 yasindakilerle kosularda kosamasin o zaman bakalim sen mi yamansin biz mi denecek. Idmana iki kere ust uste cikmasin ve klup doktorundan sakat raporu yoksa dusursunler kontrati.

Bu arada Sabri'nin derdi nedir. Sen hem kel hem de fodul ol. Hocanin arkasindan konus. Futbolculugun da oduncu seviyesinde olsun ondan sonra ben futbolu birakacagim diye gonul koy. Albayrak gideli iki yil oldu kicin dimdazlak acik. Beyin de yok. Evet Monoca'ya son dakikalarda attigin bir gol var ama o kredi biteli cok oldu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Blerim Dzemaili ( isvicre milli ve Napoli ) ve Tarık Camdal Galatasaray'da. Goran Pandev le de anlaşmışlar. Bunlar bence iyi çilekler.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Elde patlayacak bomba transfer bunlar, 1/2 sezon sonra yazisiriz.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Tarik'a kefilim, cok begendigim bir oyuncu. Bursa'nin beli donmiyen sag bekine kalacagiz diye korkuyordum.

Pandev'in hala top oynadigini bile bilmiyordum. Zamaninda hocalarin oyunun akisini degistirmek icin kullandigi super yedek diye aklimda kalmis. 5-6 sene once cok iyi oyuncuydu.

Isvicreliyi hic duymamisdim.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Tarik o kadar para etmez, diyorum bende. GS'in cöpe atilacak parasi yok. Umut + 4.5 milyon euro...sen daha Umut parasini ödememissin (kac para ise).

Tekrar soruyorum, gecen sezon ortasindan yapilmis transferlerden kim sorumlu, geride ne kaldi, kac para zarar etti kulup? Neredeyse 100% basarisizlik orani....sizi bilmem ama ben cus derim. Meydani bos buldular, onun bunun artiklarini super transfer diye lanse ediyorlar, utanmazlar.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

2 yabanci...kimleri kesecekler diye merak ediyorum. Bruma'yi keser, Sneijder'in ayagini kaydirirlar (bir 'degeri' daha böylelikle car cur etmis olurlar).

Bana kalsa hic transfer yapmazdim, yapardim Hakan'i alarak, sezon basinda 10-15 milyon euro bastirip alirdim mesela. Tarik'i gecen sezon ortasinda baglardim, öyle bir imkan vardi cunku, ama yapmadilar beceriksizler. Storper alirdim, sartlar uygun ise tabii, 5 milyon euroyu asmama sarti ile. Bu hesabi nasil yapiyorum, CL den gelecek parayi göz onune alarak. Deger ustune deger katarak, öyle laf olsun transferler ile degil.

Tarik isinde inanilmaz zarar, diger transferler kumar bile degil, 100% zarar. Kurumsal, sen bir felaketsin, her halinle, ne yazik ki bunu benden baska kimse görmuyor. Gittigin gun camia bayram yapacak, hic aranmayacaksin.

Eboue 1 sene daha oynayabilirdi ayrica. 'Yerde yatiyordu' diyorsunuz...ben anlamam, oynarak para kazanmasi daha yerinde olurdu, daha kuvvetli pazari olurdu (var olduguna inaniyorum, ingilizler aptal transferlerin ulkesi degil mi). Bunu FT'in GS'a kazigi diye sakin lanse etmeyin, mevcut durum basli basina pazarlama faciasidir. Simdi Blerim ile 3 yillik mukavele imzaladin, 2 sene sonra istemeyiz dediginde ne olacak...cekip gidin rezil herifler, ne anlarsiniz bu isten.

Yahu kimse cikip 'bu adamlari izlediler de aldilar' diyebilir mi?

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Yillar önce, Mehmet Cansun zamaninda Sporting Lizbon'dan yapilan 'paket transfer' aklima geldi. 5'i bir arada :-)

http://www.sporx.com/yeni-transferler-i ... Q404186SXQ

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Eboue artik istiyeni olmiyan bir oyuncu, kendini devamli yere atmasida cabasi. Ne oldugunu bilmedigim siskin maasini bir sene daha alir, emekli olur. Kendisi farkindami bilemiyecegim ama Avrupa futbol hayati bitmistir.

Gazeteler olayi sisiriyor, parami verin gideyim demesine imkan yok, odeme zamani gelince parasini alir. Tabiki en son o alacak.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bunlar budala, bunlar manyak, kimse aksini iddia edemez.

http://www.sporx.com/beklenen-dzemaili- ... Q404323SXQ

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kurumsalim kendini tutamamis poz vermis :-) Sezar eksik kalmamis. Sezon sonunda kendilerine iade etmek icin degildir insallah...akil tutulmasi diye buna denir herhalde. Profesyonellik, kurumsallik adina yapilan tum hareketleri saklabanlara yedirmek görevimiz.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/27122998.asp

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sabit garanti para uc sezon icin fazla hakikaten. Cunku pezevenk son sene yatiyor. Sakata gelmeyim diye. Ben sahsen vermezfim. Oynasin alsin parasini. Sabit garanti para ne demek yahu. Kim kime boyle sabit para veriyor oynasa da oynamasa da alacak o parayi. Biraz daha ver iki sene ve bir sene ayni maasla opsiyon yap kazik yeme. Al iste surungen Eboue. Herife GS da sldiginin yarisini ya da ucte birini teklif ediyorlar hakli olarak hassiktir cekmis. Bari kiraya versinler diyecegin ama o demin soyledigim teklifler yalan olmali. Degilse bizimkiler kabul ederlerdi paranin yarisini ya da ucte birini kurtarmayi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

'Surungen' Eboue'nin kariyeri ortada, ama Djemaili ne olacak onu merak ettin mi Cengiz abi. 3 senelik mukavele, 31 yasina kadar 2M+ euro alacak :-D Bunlar adam olmaz. Gecen sezon oratasi yapilan transferler (25 kusur euro), Hayrovic olayi vesayre...önumuzde ki mali kongreyi cok merak ediyorum, alkislanarak ibra edilmezler herhalde. Bu kadar savurganli olmaz ki, suc islercesine. Sonra GS neden zarar yapiyor...yapar, bakarsin iflas da eder.

Mancini dönemi + bu dönem yapilan tranferlerin degerlendirmesini sezon sonu yapacagiz hepberaber. Mancini dönemi hakkinda söylenecek cok sey var bu hususta ama susmayi tercih ediyorsunuz.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hayrovic olayinin hicbir ozuru yok. O transferi yapan zarari cebinden odemeli. Degilse mahkemeye verilip azi disi sokulerek odettirilmeli.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply