Basketbol

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Kenan Atak

Re: Basketbol

Post by Kenan Atak »

Al iste sondan ucuncu paragrafi okuyun ne dedigimi gorursunuz.
http://www.hurriyetdailynews.com/five-g ... sCatID=509
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Birkac söz de GS'in coach'u hakkinda söylemeniz gerekiyor, ben söylemiyorum, cunku cok agir konusacagim. Camia gercekten ölmus. Mac sonrasi söylediklerini kabul etmek mumkun degil.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

"Some members of UltrAslan, a Galatasaray supporters’ group, have also added to the tension by creating one of their own banners, featuring a checklist of the supporter groups for Red Star, Olympiakos, Partizan and CSKA and the words, “Who’s Next?” as well as a check mark by Red Star’s name."

Buna nasil izin vermisler, cok merak ediyorum. Polis veya kulup idarecileri neredeydi acaba?
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Hasan bahsettikleri bu galiba dehset verici. O engin denen coach'a hic girmiyorum bile.
https://twitter.com/ultrAs_uA_

Benim icin GS olmustur ve bitmistir. Benim bu pisliklerle ortak hic birseyim kalmadi artik. Bu klubun batmasini cani gonulden istiyorum. Bir insanin gelebilecegi en asagilik nokta bu. Iki Leeds taraftarinin hunharca oldurulmesini bile check list yapmislar. Ayni mahluklar 11 Eylul'de saygi durusunu isliklayan, buraya gelen Israil takimina tekbir ceken, olen eski saygideger bir FB futbolcusunun saygi durusunda yuh ceken kisiler, engelli basket macinda sahaya yabanci madde yagdiranlar gene bunlar, FB taraftarini pusu kurup, BJK'li muhendis Oktay'i pusu kurup oldurenler gene ayni kafanin uzantisi. Zaten ancak pusu ile yapiyorlar bu isi. Bu saatten sonra GS'i tutan da benim gozumde bunlardan farksizdir. Bir suru arkadasim bunlar yuzunden takimi tutmuyor. Vay be koskoca ilim irfan ocaginin geldigi hale bak. Avrupa'nin en vahsi hooligan kulturunde bile bu kadar asagilik birseyi goremezsiniz, onun bile bir raconu var. Adamlar hic olmazsa yumruk yumruga kendi aralarinda kavga edip sonra cekip gidiyorlar, boyle koseye sIkIstir, pusu kur ve bicakla yok. O yuzden GS butun Avrupa futbol taraftarlarinin nefretini toplamis ve intikam duygularini koruklemis durumda. Ondan sonra Metin Oktay icin Baba Gunduz icin saygi durusunda bulun. Baba Gunduz veya Metin Oktay bunlarin suratina tukururdu, klupten kovardi. Bu ulke nasil bu hale geldi aklim almiyor. Insanlarda ne utanma, ne haysiyet, ne akil, ne vicdan, ne anlayis, hicbir sey kalmamis artik.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ergin Hoca bizim ulkedeki en efendi hocalardan biridir,belki de en efendisidir.Bugune kadar hicbir yoneticinin yapmadigini(varsa da ben gormedim) yapip FB baskanina soven seyircileri susturmustur.Bunu da herkes kolay kolay yapmaz,yapamaz. Bir insani sevmeyebilirsin, hatta nefret de edebilirsin ama o insana ve akrabalarina,yakinlarina hakaret edemezsin.

Saygi duruslari tam bir skandal.Saygi durusunda saygisizlik edenlere soruyorum: Olen sizin kardesiniz,agabeyiniz,babaniz, dayiniz,amcaniz olsa ve onun icin yapilan bir saygi durusunda boyle bir saygisizilik yapilsa siz ne hissedersiniz?

GS'in cok kaliteli,egitimli,gorgulu uyeleri var. Ayaga cok rahat kalkar. Cirkinlikleri yapanlara iyiyi gostermek bizim vazifemiz. Bizim birakip gitme luksumuz yok.Bazi seylerin duzelmesi uzun zaman alir,ve mucadele ister.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ergin Hoca'nin aciklamasini bekliyordum, vazgecti herhalde. Bizim yonetim ve taraftarlarin cogunlugu soyunma odasindaki tokat ve kufur olayini normal karsiladi. Ben normal karsilamadim. Bir oyuncu disiplinli degilse, calismiyorsa, saygisizlik ediyorsa uyarirsin, eger devam ederse takimdan uzaklastirirsin.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Turkiyede kimin kime gucu yeterse dusuncesi hakim. Hic surpriz degil olanlar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Yabanci oyuncular bana musaade deyip, gitmeye basladilar. Cogu yabanci oyuncu istedigi sure icinde parasini alamazsa gider zaten. Benim ilgimi ceken Arroyo'ya verdigimiz maas oldu. 2 milyon USD veriyormusuz. Duyunca kafamdaki kep uctu:) 2 milyon USD'a butun takimi kurarsin neredeyse.Ahmet Hoca(Kandemir) soylemisti istifa ettikten sonra BJK'nin butcesi 2.5 milyon USD'mis.

Bu paralari nasil veriyoruz? Aklim almiyor. Buz gibi zarar, bu paralari kazanmak mumkun degil.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Uzun zamandir yazmak istedigim seyler vardi, simdi yazacagim.

2 ay once, bir gun sans eseri BJK-Efes macina denk geldim, son derece cekismeli gecen maci Efes 2 sayi farkla kazanabildi. Mactan sonra kendi kendime Ahmet Hoca'ya helal olsun yine iyi bir takim kurmus dedim. Ondan sonra mac seyretmedim, takip de etmedim. Gecen ay ortasinda,gazetede, Ahmet Kandemir'in istifa edecegi ile ilgili aciklamalar gordum. Sasirdim, ne istifasi yahu dedim? Megerse o Efes macindan sonra takimda sakatliklar falan olmus, 6 ya da 7mac ust uste kaybetmisler. Bu arada hocayi karalama muhabbeti baslamis tabii, yoneticiler de seyretmekle yetinmisler. Hoca da istifa etti zaten.
Ligin en dusuk butcesiyle iyi isler yapsan da yaranamiyorsun. 6 hafta'da unutuluyorsun.Bu dusunce yapisi yuzunden memleketteki profesyonel spora ilgim azaldi.
BJK'nin yeni Fin'li hocasi da sabir istemis. Hocam Turkce sozlukte sabir kelimesi artik sporda kullanilmiyor,kullanimdan kalkti. Yakinda anlarsin zaten.

Ergin Hoca'nin olayli bir sekilde kadro disi biraktigi gence tekrar takima donme yolu acilmis gibi bir sey okudum. Takima donebilir tabii ki; ama Ergin Hoca'nin rizasiyla donmeli. Hocanin onayi sart.

Bugun Aziz Yildirim GS'a kufur eden taraftarlara tepki gostermis ve uyarmis. Bunun uzerine ona kufur edenler olmus.Kendi taraftari kufretmis yani. O da hukuk yoluyla sikayetci olmus onlardan. Valla helal olsun, bugun Aziz Yildirim'in yaptigini yoneticilerin %99'u yapmaz, yapamaz. Tebrik ederim. Simdi ayni duyarliligi bizim gostermemiz lazim.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bugunku durumu sezon basinda eski yonetimin yaptigi hatalar dogurdu.Butceni realist bir sekilde belirlemeyip hayal alemine dalarsan bu duruma dusersin. Profesyonel yoneticileri, teknik ekibi, oyunculari zor durumda birakirsin.

Cok basit bir mantikla cebinde 20,000 USD para oldugunu ve o parayla araba alacagini dusun. Ne tur bir araba alabilirsin? Ferrari mi? Ancak orta halli bir araba alabilirsin. Kredi alip luks bir araba alayim dersen, bir sure sonra arabanin benzinini, sigortasini odeyemeyecek, bakimini yaptiramayacak hale gelirsin. Araba oyle durur.

Kim istemez Arroyo kalitesinde oyunculardan kurulu bir GS basketbol takimini? Ama elindeki para kisitliysa daha degisik, daha az para talep eden oyunculara yonelirsin. Bu kotu bir takim olacaksin demek degildir. Sezon oncesinde herkes bir calisirken sen uc calisip, arastirip uygun fiyatli iyi oyuncular bulabilirsin. TR liginde playoff'lara kalirsin, Avrupa'da Eurocup'ta oynarsin, butcen denk olur, paralari zamaninda odersin, herkes isine odaklanir. Bu kuculmek degildir, tam tersine buyuk bir kulube yakisandir.

Acikcasi umutsuzum, baskan adaylarini dinliyorum, gercekci dusunen birini goremiyorum. Kulubun borc yuku daha da artacak gibi.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ergin Hoca'yla 2 seneligine tekrar anlasmisiz, hayirli olsun. Pazarlik yapilmis, Ergin Hoca yillik ucretinde indirime gitmis, Odeabank erkek takimina sponsor olmus okudugum kadariyla.Butun bunlar olumlu gelismeler. Rakam belli degil ama 5 milyon Euro(bu rakami paylasirlar umarim) civarindaysa iyi bir takim kurarsin. Agustos ayina kadar da 2 ay var,yani kampa kadar takim buyuk olcude sekillenir diye tahmin ediyorum.

Dun Pinar Karsiyaka FB'yi eleyip finale kaldi; finaldeki rakipleri Anadolu Efes olacak. Pinar KSK cok onemli bir mesaj da vermis oldu: Sampiyon olurlar, olmazlar,onu kimse bilemez ama rakiplerinden cok daha kisitli bir butceyle takim kurup finale kaldilar. Iyi bir yonetim(kulup+profesyonel), iyi bir hoca , ve iyi oyuncular olursa ,ve takim olmayi basarabilirsen kimsenin tahmin etmeyecegi basarilara ulasabilirsin.

Son olarak hafta icinde birinci lige yukselen Yesil Giresunspor icin bir sey yazmak istiyorum. Sehirdeki kutlamalarin fotograflarini gordum cok sasirdim. Normalde bizim ulkede bu tip kutlamalari futbol sampiyonluklarinda gorursunuz. Sehrin basketbola olan ilgisi ve sevgisi dikkatimi cekti. Umarim ligde kalici olurlar.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bugun Avrupa kupalarina katilacak takimlarimizin oynayacaklari ligler belli oldu. Eurolig'e katilma sansimizi fazla yuksek gormuyordum, maalesef tahmin ettigim gibi oldu. Pinar KSK, Efes, FB'yi anliyorum da D.Dogus niye katiliyor onu cozemedim. Bu sene ligde yari final, Avrupa'da final oynayan TS'u niye tercih etmediler ? Mantik yok, ne yaptiklari belli degil.

Gecen sezon basketbolu bosladik maalesef.Takim, konsantrasyonunu ve havasini kaybetti; bu disaridan bariz bir sekilde gorunuyordu. Eurolig'e katilma sansini kendi hatalarimizdan dolayi kaybettik desek yanlis olmaz.Daha cok yonetimsel hatalar yuzunden kaybettik.Yine de GS gibi bir kulubu dislamadan once iyi bir inceleme yapmalari gerekirdi. Ama dedigim gibi, ne yaptiklari belli degil, sasirmadim.

Bu sezon Ergin Hoca'nin iyi bir takim kuracagini dusunuyorum.Iyi savunma yapan, hirsli, mucadeleci bir takim bekliyorum. Gelecek sezon Eurolig'e doneriz diye tahmin ediyorum.(falci gibi oldum valla :D )
nefvakfi.org

Post Reply