Galatasaray 2015-2016

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: Galatasaray 2015-2016

Post by Hasan Tezcan »

Baskan kimseye borcumuz kalmadi dedi ama baksaniza :-) 40 kusur oyuncusu vardi, adamcagiz ne yapsin, diyorum. Daha kosmayi bilmeyen adami GS'a nasil transfer ettiler hayretler icindeyim...ah kurumsal.

http://www.sporx.com/g-saraya-futbolcus ... Q489918SXQ
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

'Agzi ile kus tutsa' gönderecekler, karar vermisler artik, su tunel, bu tunel...Hamza hoca'nin isi is gercekten.

http://www.sporx.com/galatasarayin-kork ... Q491414SXQ

TS maci sonrasi spor medyasi uzgun bu ara. Erkan Zengin'in kacirdigi o golde bir gariplik varmis :-) TS intihar etmis mis, bu kadar baskili oynadigi maci nasil kaybedermis...Burak 4 hafta yok bu ara, bu GS icin cok sey kazandirabilir.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Vitor samimi bir aciklama yapmis PVP hakkinda :-D ....Hamza hakkinda yapilan yorumlari hatirlatmak isterim, Burak uzerine. Serefsiz medya az dememisler.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bir derbi geldi gecti, tiksinti gecmedi...o mactan sonra verilen demecler, ertesi gun yapilan yorumlar.
Maçtan sonra Mahmut Uslu basın mensuplarına, "Hakemler bizi çıtır ettiler. Bu akşam bir futbol faciası yaşandı. (Hakem) resmen bizi doğradı" demişti.
'citir', 'dogradi'...yahu birak Allah askina.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Neler olmus neler meger...ben dedim bu sezon sampiyon olmazlarsa yer yerinden oynayacak. Maci izledim ama bu kadar haksizliga ugradiklarina inanin görmedim. Hakem o bildigimiz hakem tarzinda mac yönetti...ama yeter artik, icine ettiniz futbolun denilen guzelim oyunu, hep ayni sahislar gundemde.

http://www.sporx.com/volkandan-olay-yar ... Q493007SXQ

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Gecen hafta basketbol subesinden bazi aciklamalar geldi. Butce 6 milyon $ olacakmis,bunun 3.5 milyon $'i sponsordan gelecekmis. Aradaki 2.5 milyon $ nereden gelecek acaba?

Bugun gazeteleri okuyordum bir habere gozum takildi, Bilal Kisa'ya blog (yanlis anlamadiysam)sayfasindan agir kufurler edilmis. Neden ki, ne yapmis adam merak ettim ? Futbolunu begenmiyorsan begenme, niye kufur edersin? Memleketin geldigi duruma uzuluyorum hakikaten.

Podolski oyundan alininca su siselerini tekmelemis. Bence su siselerini biraksin, antremandan sonra toplari alip sag ve sol ayakla sut antremani yapsin.Belki eskiden attigi gibi guzel goller atar da biz de keyifle seyrederiz.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Sponsor ile anlasmaya varmislar...

http://www.galatasaray.org/haber/gs-spo ... lama/30078

TL uzerinden yapmis olmalari olumlu degil kanimca, ama gene de hayirli olsun.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

10. Hafta sonunda Liderin attigi gol sayisi 27 ve yedigi 12, biz ikinci sirada 22 ve 9 ile geliyoruz. FB ise 15'e 9. Adamlar cok verimli. Az gol ile 21 plan toplamislar. Bir gol 1.4 puan getirmis. Biz de ise bir gol .9 puan getirmis. BJK ise bir gol ile .85 puan alabilmisler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kur farkindan borc firlamis...o zaman neden yerli parasi uzerinde sporsor anlasmasi yaptin diye sormazlar mi insana, ustelik 3 senelik.

http://www.radikal.com.tr/spor/galatasa ... r-1470539/

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Gectigimiz hafta sonu GS adasinin gelecegi icin bir oylama yapildi, sosyal tesis olarak kullanilmasina karar verildi. Benim aklimda tabii ki soru isaretleri kaldi.

Konusulan rakamlar karmakarisik. Kira geliri 500 bin $ diyen var, 86 bin $ diyen var. Arada 500-1000 $ fark olur da anlarim,fark 400 bin $.

Kacak insaattan dolayi mahkemelik olunmus, kiraci(eski) ve GS beraber dava acmislar anladigim kadariyla. Simdi eski kiracinin cikmasi ve kacak yapilan bolumun yikilmasi gerekiyor(mus). Bakalim eski kiraci ile olan dava ne kadar surecek. Duygun Baskan 6-12 ay arasinda dava lehimize sonuclanir demis. Sureci biraz kisa buldum ama Duygun Baskan hukukcu benden daha iyi bilir.

Kira gelirini kaybedince para kaybedecegiz diye dusunuyordum. Cepheye alinan reklam iyi bir gelir getiriyormus; boyle bir reklami biz de alabiliriz.Isletme zarari da olmazsa beni korkutacak bir zarar(kardan zarari da hesaba katiyorum) olusmaz,gelir cok dusmez diye dusunuyorum.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu konu hakkinda nereye yazayim bilemedim, bu basliga yaziyorum. Bu Kevin transfer edildiginde bravo demistim. B. Dortmund'da oynamis, kaliteli bir futbolcuyu cok uygun bir fiyata transfer ettik diye dusundum. Turk mahallesinde buyumus olmasi da, Turkiye'ye uyum saglayabilmesi acisindan onemliydi. Bugune kadar da TR'ye uyum saglayamayan bir Alman td, ya da oyuncu gordugumu hatirlamiyorum. Derwall, Daum,Low,Skibbe, Kuntz,Podolski,Gomez...

Insanlar ceplerinde 5 kurus para olmadan,yasadiklari yerlerde hor gorulerek, memleketlerinden, ailelerinden,arkadaslarindan uzak senelerce yasiyorlar.Kevin'in para derdi yok, Almanya ucakla 2-3 saat mesafede.Istanbul gibi bir sehirde yasayacaksin, git bogaza nazir bir ev tut, arkadaslarini, aileni cagir keyfini cikar.Bu tip firsatlar insana bir iki defa gelir ve degerlendirmek gerekir.Almanya senin memleketin istedigin zaman donersin zaten. Adam diyor ki ailemi ozluyorum geri donecegim.Bonservis parani getir ayril o zaman.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yok canim. Daha iyi teklif var. Esek kadar adam. Istanbula yasayamam ne demek. Ama bunlar kimin hatasi. Baskan diye secilen dangalagin degil mi? Ulan nerde gorulmus faks cekememek.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu sene yaptigimiz en iyi sey Prof. Dr. Aziz Sancar'i GS kulup uyesi yapmamiz oldu.

http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/azi ... k-1006339/

Gectigimiz gun kulubun divan kurulu toplantisi vardi, konusulanlari okudum, ne yazik ki hep ayni seyler konusuluyor. Gecmise bakmak hatalardan ve yapilan iyi seylerden ders cikarmak icin iyidir ama baska durumlarda zaman kaybidir. Artik bugunu ve gelecegi dusunup calismalari ona gore yapmaliyiz.

Subeler zarar ediyor. Subelerden biri kapatilsin dense buyuk bir tepki gelir.Ama kimse bu zararin nasil kapatilacagina dair cozum onermez.Kullanabilecegimiz arsalarimiz var; onlarla ilgili de bir gelisme yok.
Yonetim kurulu uyelerimizden biri Kucukcekmece'deki arsa ustune tesis yapayim ama tesislere abimin adini vereyim demis, kabul gormemis. Bu dogru mu?

SL'nde piyasa degeri bizden daha dusuk olan iki takim, PSV ve Gent, tur atladi.UEFA Avrupa Ligi guruplarini piyasa degeri bizim piyasa degerimizin yarisindan az olan 3 takim lider olarak tamamladi: Molde, Rapid Wien, Braga. Piyasa degeri bizden daha asagida olup lider bitiren FC Krasnodar, Lokomotiv Moskova,ve Basel'i de unutmamak lazim.Butun bunlar bazi seyleri yanlis yaptigimizin kaniti. Dogru seyleri yapmazsak da hicbir sey degismeyecek.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Dun guya Telegoldeki dingil Serdar Ulueren DUrsunla ropartaj yapmis. Goruntuyu yayinlamayin demis. Sozlu olarak soyledi dediklerini ekrana da yazdilar. Buyuk isler yapiyorum. Borclari duzene koydum cebimden simdiden 27M TL para koydum. GS'yin Mecdiye koydeki oteli bitmek uzere senede 5M dolarlik bir ciro sade oradan gelecek demis. Guya 127 icra davasida 5-6'ya inmis. Hamzaoglu isine hic girmem. Istenirse 26 sebeb var Sayarim o da cevap verir ve bu uzar gider. Kimseye de bir faydasi olmaz diye ustu puften bir aciklama getirmis. Asil ayip Prandelliye yapildi. Adam antremana cikarken kovuldun git ustunu degistir gidiyorsun dediler. Erkek adammis 11M Avro tazminatinin sadece 3'unu istedi diye zirvalamis. Ben Yersuvata birakma dedim ama ben bunu bir sene daha yapamam dedi. Sonra Durust Aliye sen ol dedim ama kacti. Aslinda Albayrak'a da kal dedim ama hastayim dedi diye de kivirtmis. Durust Ali icin yalan degildir ama Albayrak cevabi beni kesmedi. Onun hayir demesi zor. Stadin ustunu kapatacagim daha 2.5 senem var ve bir donèm daha adayim. Beni istemeyen dusurur ve karsima cikar diye de tehdit etmis. Ocak da UEFA su koymazsa uc dort transfer yapacagim. Denizliye guvenim sonsuz. Istediklerini yapmaya soz verdim. Klubun icinde oturdugu yerden Maas ve yolsuzlukla zengin olan sulukleri teker teker bulup temizliyoruz. Basina laf sizdirip munafiklik yapanlarda bunlar. Bir suru transferde bu klubu milyonlarca dolar zarara sokulmasinda parmaklari var. Yakinda bunlari aciklayacagiz gibi laflar da etmis.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bunu atlamissin nedense Cengiz abi; "The Million Dolar Man" kontrati bitene kadar burada, diye bir iddiada bulunmus...görecegiz.

Yönetim hakkinda konusmak istemiyorum ama olmuyor iste. Kulubun davalik oldugu bir insan ile röportaj yapmak da ne demek. Neden bu ihtiyaci duydun...ayrica divan toplantisini yarida birakmak da ne demek, saygisizlik olmuyor mu...baska toplantiya yetisecekmis...hadi oradan.

Kulubun her acidan icine ettiler, adam olmayacak korkarim.

Post Reply