GALATASARAY 2-1 GAZİANTEPSPOR

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Adem Aygun

GALATASARAY 2-1 GAZİANTEPSPOR

Post by Adem Aygun »

Spor Toto Süper Lig'in 6. haftasında Galatasaray, Türk Telekom Arena'da Gaziantespor ile karşılaştı.

Spor Toto Süper Lig'in 6. haftasında Galatasaray, Türk Telekom Arena'da konuk ettiği Gaziantepspor'u 2-1 mağlup etmesini bildi.

Karşılaşmanın hemen başında 9. dakikada Gaziantepspor, Muhammed Demir'in golüyle 1-0 öne geçti. Bu dakikadan sonra rakip kaleye yüklenen Galatasaray, sadece 2 dakika sonra golü buldu. Jason Denayer'in sağ kanattan etkili ortasında Lukas Podolski çok sert ve isabetli bir kafa vuruşu ile skora 1-1'lik eşitliği getirdi.

İlk yarıda daha atak olan takımımız, skoru değiştiremedi ve soyunma odasına 1-1'lik eşitlik ile gidildi.

İkinci yarıya hızlı başlayan Galatasaray, Hakan Balta'nın savunmanın arkasına gönderdiği enfes pasta, Umut Bulut'un ayağından gelen şık golle 2-1'lik üstünlüğü yakaladı. Kaleci ile karşı karşıya kalan deneyimli golcü, yerden net bir vuruş çıkardı ve takımımızı üstünlüğe taşıdı.

Golün ardından rakip kalede birçok pozisyon yakalayan takımız, fırsatları gole çeviremedi. Kalan dakikalarda başka gol olmayınca, Galatasaray bu sezon Türk Telekom Arena'daki ilk galibiyetini almış oldu.

Galatasaray, Gaziantespor karşısında bu 11 ile sahaya çıktı.

Galatasaray: Muslera, Denayer, Semih, Hakan Balta, Carole, Jose, Bilal Kısa, Yasin, Sneijder, Podolski, Umut.

Konuk Gaziantepspor ise: Karcemarskas, Barış Yardımcı, Elyasa, Vranjes, Mehmet Sedef, Erdem, Abuda, Orkan, John Chibuike, Larsson, Muhammet ilk 11'i ile başlayacak.
TALİHİM YOK,BAHTİM SARI-KIRMIZI

Selcuk Samli

Re: GALATASARAY 2-1 GAZİANTEPSPOR

Post by Selcuk Samli »

Cok guzel bir mac oldu. Bugun bizim takimi cok begendim, kotu oynayan yoktu bence.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ben bir turlu Semih'e isinamadim Selcuk, macin kötusu o varsa. Ilk golde hatasi buyuk, guven vermiyor. GS takim olma yolunda bir daha atlatti. Isler iyiye gidiyor gibi gözuksede hoca'nin devamli sorgulanmasi ve oyuncularin bazen gösterdigi tavir beni endiseye sokuyor.

Önumuzde ki hafta Astana maci var.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Semih yan toplarda zayif Hasan, oyuncuyu karsiladigi zaman daha etkili, dun o anlamda begendim onu. Ama bizim butun defans yan toplarda zayif zaten, bilemiyorum calisarak duzeltebilirler mi? Hocanin sorgulanmasi bizim ulkede kacinilmaz bir sey. Hep sorgulanacak maalesef.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Maci ben de seyrettim. Ama GS'dan umutlu degilim. Umut'un sezonda ilk golunu atmasina ragmen. Ha ha ha diyelim. Gaziantep zayif bir takim olmasina ragmen ilk yarida GS'in isini Larson ile bitirebilirdi. Salak ne yapti oyle akil alir gibi degil. GS ikinci yarida daha duzgun oynamasina ragmen bu hali ile Avrupada bir bok yiyemez.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Hasan Tezcan wrote:Ben bir turlu Semih'e isinamadim Selcuk, macin kötusu o varsa. Ilk golde hatasi buyuk, guven vermiyor. GS takim olma yolunda bir daha atlatti. Isler iyiye gidiyor gibi gözuksede hoca'nin devamli sorgulanmasi ve oyuncularin bazen gösterdigi tavir beni endiseye sokuyor.

Hasan'a katiliyorum. Semih'de kac yildir buyuk dusus var. Eskiden sert oynardi ve yerinde mudahale yapardi, biriki yildir ben olgunlastim havalarinda kendi tarzindan uzaklasinca sorun yasamaya basladi. Bu dusus sanirim, gozu mangaldan atilan komurle sakatlandigi donem basladi. Uzun bir sure oynamamisti ve donunce de toparlanamadi.

Denayer aslinda orda oynarsa cok daha etkili olur, ama sag beki de iyi oynadigi icin Hamza karar veremiyor. Chedjou dondugu zaman ne olur bilemiyorum ama defans arasina atilan toplarda liberolar agir kaliyor. Denayer o sorunu cozecekti. Chedjou, Hakan ve Semih, 3u de cok yavas.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Murat Fahrioglu wrote:
Hasan Tezcan wrote:Ben bir turlu Semih'e isinamadim Selcuk, macin kötusu o varsa. Ilk golde hatasi buyuk, guven vermiyor. GS takim olma yolunda bir daha atlatti. Isler iyiye gidiyor gibi gözuksede hoca'nin devamli sorgulanmasi ve oyuncularin bazen gösterdigi tavir beni endiseye sokuyor.

Hasan'a katiliyorum. Semih'de kac yildir buyuk dusus var. Eskiden sert oynardi ve yerinde mudahale yapardi, biriki yildir ben olgunlastim havalarinda kendi tarzindan uzaklasinca sorun yasamaya basladi. Bu dusus sanirim, gozu mangaldan atilan komurle sakatlandigi donem basladi. Uzun bir sure oynamamisti ve donunce de toparlanamadi.

Denayer aslinda orda oynarsa cok daha etkili olur, ama sag beki de iyi oynadigi icin Hamza karar veremiyor. Chedjou dondugu zaman ne olur bilemiyorum ama defans arasina atilan toplarda liberolar agir kaliyor. Denayer o sorunu cozecekti. Chedjou, Hakan ve Semih, 3u de cok yavas.
Semih SL'de yavas kalabilir hakikaten. Denayer daha etkili olabilir; bilemiyorum tabii Hakan ile onumuzdeki kisa donemde uyumlu oynayabilirler mi?
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Semih'in temel egitim sorunu var, nerede durmasini bilmiyor, hamle ona keza, sansa bagli ne yaptigi. Dany'i begenmeyenler ne demek istedigimi anlar, cunku sorun ayni sorun. Guvenilir yani yok. Hamle hatasi ile cok adam kacirdi, ve son yedigimiz gole bakin. Karakteri iyi olabilir ama guven vermiyor...pozisyonlari daha ciddiye almasi gerekiyor, bilmem anlatabiliyormuyum. Konsantrasyon bozuklugu degil bu, temek egitim sorunu. Zaten iyi savunmaci olsaydi Mancini onu da koparip alirdi. Italyanlar iyi stoper cikartir, biraz onlardan ögrensinler, iki italyan geldi sorunu cözemediler, yuh be :-)
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Post Reply