Galatasaray 2016-2017

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Re: Galatasaray 2016-2017

Post by Selcuk Samli »

Oncelikle 30 Agustos, Zafer Bayramimiz kutlu olsun.

Tarik ve Umut Kayserispor'a, Salih de Gaziantepsor'a gidecek diye okuyorum, bugun yarin belli olur. Gidip duzenli olarak oynamalari lazim. Ozellikle Tarik ve Salih'in oynamasi gerekiyor; bunlar genc oyuncular ,kariyerlerini duzenli oynayarak devam ettirebilirler.Oynamayip kariyerlerini riske etmesinler. Umut icin de gecerli; kendine iyi bakiyor 3-4 sene daha oynayabilir.Olcan ile nasil anlastik, o da belli olur yakinda.

Transfer doneminde bonservislere cok para harcadik(bence); mali acidan pek memnun oldugumu soyleyemem. Tolbeinn iyi bir oyuncu, kiralik gelecek, maliyeti cok yuksek degil; umarim problem cikmaz ve oyuncumuz olur. On libero icin, 30 yasin altinda,daha genc bir oyuncu transfer edilmesini tercih ederdim. Johansen'i kacirdik maalesef. De Jong gelecekmis galiba,iyi bir oyuncu ama su anda ne durumda bilmiyorum.Denayer de geliyormus, oyununu cok begenmiyorum, umarim iyi oynar ve yaniltir beni.
nefvakfi.org

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

De Jong'un tum maclarini seyrettim. Melo tipinde ve daha sert oynuyor. Kart alma durumu yuksek. Lider vasiflara sahip, zaten Galaxy onu 2. kaptan yapti. Takima faydali olacagin tahmin ediyorum.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Olcanla anlasma filan yok. Su anda serbest ve manajeri hukuki islemi kontrati tek tarafli bozuldugu için surecek demis. Iki gun icinde bir yere giderse alacagi ucret farkini eger gidemezse tum maasini isteyecek. Umut'u duydum. Kayseri maasin yarisina kiralamis. Diger yarisini GS verecek. Tarik icin Kayseri devrede mi bilmiyorum. Onun maasinin yarisini bile vermezler. O da Olcan gibi olacak. Salihi duymadim. GS da kadroda yer bulamaz ama Gaziantep kiralar mi bilmiyorum. Olmus esek ariyorlar. Izlandali ve De Jong'a imza attirdilar mi? Donk esegi ne olacak peki? Bir isimden daha bahsetmis Selcuk. O da kim? Yine son gunlere ota boka para sacarak giriyorlar salaklar. Melo Melo dediniz Inter de bidon rolunde. Ben hakli ciktim bu herif oyuncu degil oduncu diye. Bizimkiler karaktersiz Caner'i niye dusunmedilef acaba. Kemiksiz et idi. Inter BJK'a bonservissiz veriyor. Kira bile olurdu. Bence bakmislardir ama Caner'e guvenememislerdir.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolbein kim bilmiyorum. Denayer kiralik geliyormus yine. Izlandali da kiralik olarak imzaladi diyorlar. De Jong atladi geliyor dediler gelen giden yok. Bir yarin kaldi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bilgi icin tesekkur Nezih Abi.

Tolbeinn Izlanda'li oyuncu abi; yeni transfer.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selcuk Samli wrote:Bilgi icin tesekkur Nezih Abi.

Tolbeinn Izlanda'li oyuncu abi; yeni transfer.
http://mobil.hurriyet.com.tr/galeri-40212202#p=4

Kolbeinn diye yazmislar formasina. BJK esek yuku ile transfer yapti. Bunlarin borcu yok mu yahu?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bizimkiler dogru yazmis, ben adamin adini degistirmisim farkina varmadan :lol:

Bu harcamalari aklim almiyor; gelecek sezon belli olur.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:Donk, Salih Dursun, Umut, Camdal ne olacak? Olcan nin kontrati tek tarafli fesh edilmis. Adamin parasini vereceklerdir , yaz tahtaya al haftaya.
Donk kadroda, Salih Dursun öyle....Umut Kayseri'ye kiralik gitti (maasinin bir bölumunu GS verecek buyuk ihtimal), Olcan Granada yolcusu...Camdal elde kaldi.

Bir insani transfer ederken kötu gunleri hesaba katmalisin, gaza gelip transfer yaparsan Tarik da oldugu gibi böyle elinde patlar, ve bunun gibi nice oyuncular var. Akillandilar mi....zannetmiyorum.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Umut giderken 1M avronun ustunden para ile gitmis. Kiralik filan degil. Camdal oturdugu yerde parasini alacak.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

De Jong'a esek yuku ile para vermisler. Donk'un gitmesini bekliyorlarmis. Guya ikinci lige dusen Eskisehir Camdal ile gorusuyormus. Iki saat kaldi ne gorusmesi. Donk da elde patladi.

amkspor.sozcu.com.tr/m/mobile/haber.php?p=519769
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bonservis bedeli vermemisler, 2 yillik maliyeti 5 milyon euro civari. Adam futbolcudan cok bokscuya benziyor, nasil bir katkisi olur, piyasasi var mi bilmiyorum...o parayi ona bu yastan sonra kimse vermez(di).
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Maliyetleri bir kenara birakirsak, iyi oyuncular transfer ettik diyebilirim. Sadece 4 sag bekimiz ve 1 sol bekimiz olmasi mantikli degil.

Nigel (De Jong) iyi bir transfer. Nezih Abi iyi durumda oldugunu yazmisti; hocasi Arena da cok iyi bahsetmis ondan. Fotograflarini gordum, kendine iyi baktigi belli. Ben de Amerikan "Running Back' lere benzettim onu. Maliyetini cok bulmadim, Lassana gelseydi cok yuksek bir maliyetle karsilasacaktik.

Tabii transferler ne kadar iyi ne kadar kotu esasen sezon sonunda gorecegiz.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selcuk Samli wrote:Maliyetleri bir kenara birakirsak, iyi oyuncular transfer ettik diyebilirim. Sadece 4 sag bekimiz ve 1 sol bekimiz olmasi mantikli degil.

Nigel (De Jong) iyi bir transfer. Nezih Abi iyi durumda oldugunu yazmisti; hocasi Arena da cok iyi bahsetmis ondan. Fotograflarini gordum, kendine iyi baktigi belli. Ben de Amerikan "Running Back' lere benzettim onu. Maliyetini cok bulmadim, Lassana gelseydi cok yuksek bir maliyetle karsilasacaktik.

Tabii transferler ne kadar iyi ne kadar kotu esasen sezon sonunda gorecegiz.
Evet geçen ocakta Donk buyuk bir kazik oldu. Hollanda milli takiminda oynuyordu De Jong ama Hollanda Dunya kupasindan sonra buyuk bir cokus yasadi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben pek dizilis isinden anlamam ama defans zaafindan (ki hala var diyorlar) GS'in cift santraforla macin ilk devresinde farkli bir skora gitmek istedigini saniyorum. 5-3-2 ya da 4 4 2 oynayabilirler. Muslera banko..

Muslera
Cavanda Serdar. Dejong. Chedjou. Carole

Josue Snijder Tolga

Eren Kolbeinn

Kolbeinn ve Eren ilerde de top rakibe gecince basacaklarini tahmin ediyorum. O yuzden orta sahayi uclu tuttum. Defansta Emlakciya guvenemiyorum. Cok hata yapiyor. O yuzden biri de onun bosluklarini kapamali. De Jong da kontra yenecek durumda one cikarak ortayi dortler gerektiginde. Hucumda Carole de one cikiyor acik gibi. Cavanda da guya hizli imis. O yuzden boyle hallerde geri saglam kalmali. Bizim Mert Tokman anlardi bu islerden benden iyi. Gerci Selcuk ve Hasan da benden cok mac seyrediyor. Onlar nasil 11 yaparlar bilmem. Nezih agabey useniyor. Bakalim benim kadrom tutacak mi? Selcuk bu sene bu kafayla giderse Snijderin yedegi. Ben hic onun kontratini iki uc sene filan gibi uzatmam. Senelik 800 bin avro sabit gerisi mac basi. Kendi bilir. Snijder da bu sene zirvalarsa yallah.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Wesley ve Selcuk gibi iki onemli oyuncumuz formsuz. Wesley'ninki daha cok dizinin iyi durumda olmamasindan kaynaklaniyormus. Gazeteci Levent Tuzemen'i dinledim: " Ameliyat olmasi gerekiyor, ama ameliyat olursa aylarca oynayamayacak, bu yuzden dizini kuvvetlendirip oynmaya calisiyor ama eskisi gibi oynayamiyor" dedi. Gole yakin bolgelerde daha diri olmasi lazim, o yuzden belki de daha az kosmasi gerekiyor. O zaman da geri kalan futbolcularin daha cok kosmasi gerekecek. Prekazi de, Hagi de cok kosmazdi; belki de Wesley'nin oyun tarzini biraz degistirmesi lazim. Hem dizde problem, hem de yas 32 olmus, kolay degil surekli kosmak, ve diri kalmak.

Selcuk'un ise morale ihtiyaci var. Yonetimin ona daha cok destek vermesi lazim.

Sinan antremanlarda iyi calismiyormus diye bir sey okudum. Dogru mu yanlis mi bilemem. Onun yasinda sadece antremanda calismak da yetmez. Ekstra calisma yapip kendini gelistirmesi gerekir. Mesela ekstradan yarim saat gol vurusu, yarim saat orta calisabilir.Menaceri uyarmiyor mu onu hic?
nefvakfi.org

Post Reply