2016-17 Ziraat kupası

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: 2016-17 Ziraat kupası

Post by Hasan Tezcan »

Martin Linnes iyi bugun, tipki hazirlik maclarinda oldugu gibi. Oyuna katkisi oldu, ileri cikislari etkili.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Levent Tuzemen'e göre 'böyle bir macta de Jong'u kaybetmek buyuk kayip' :-D

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cavanda, Josue bu heriflere para verdıler. Hem de Cavandaya bonservis ödediler. De Jong da GS da bugün oynayacak adam değil. Bunlar hep Dursun'a yazılacak. Beyinsiz herif.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

04.02.2017 Cumartesi

TUZLASPOR SİVASSPOR 14.00
GENÇLERBİRLİĞİ KAYSERİSPOR 16.15
ŞANLIURFASPOR ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. 18.30
MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK GALATASARAY A.Ş. 20.30

05.02.2017 Pazar

AKHİSAR BELEDİYESPOR GÜMÜŞHANESPOR 12.30
ATİKER KONYASPOR ÜMRANİYESPOR 15.30
KASIMPAŞA A.Ş. OSMANLISPOR FK 16.15
BEŞİKTAŞ A.Ş FENERBAHÇE A.Ş. 20.30

Program böyle. Tuzla, Gençlerbirliği, biz, Rize, Akhisar, Konya, Osmanlı, ve BJK çıkar gibi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

TSI galiba?

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Evet saatler TSİ. Bu arada son gün Medipol iyi bir transfer yaptı diyorlar. Bilgisi olan var mı? BJK niye Demba Ba' yı geri almış? Onu da anlamadım. Sakat diyorlar. Cenk Tosun mesajı almıştı halbuki. Herif 6'sı penaltı 15 gol attı. Bizim dingil hala topu önüne alamıyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Evet Basaksehir Adebayor'u transfer etti. Yasi ilerlemis ve uzun zamandir oynamayan bir oyuncu ama ayni zamanda cok iyi bir oyuncu. Futbolcu transferi isi hep kapali kutu. Yasli dersin almazsin adam harikalar yaratir, genc ve yetenekli diye alirsin hayal kirikligi olur. Zaman gosterecek.
Sol ayakli, Moldova'li beklerinin sozlesmesini uzatmislar; GS'in ilgilenebilecegi bir stoper ama simdi pahali bir oyuncu oldu. Basaksehir'den Ugur Ucar'i alabilirsek iyi olur.

Ben favori oldugumuzu dusunmuyorum, sahasinda oynayacagi icin Basaksehir favori diyebilirim.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Adebayor 84 doğumlu 32 yaşında bir forvet. 3 sene Arsenal'de iken 104 maçta 48 gol atarak parlamış. Gol ortalaması nerdeyse iki. Sonra RM'e gitmiş. Premier lige geri gelmiş. 2016 Crystal Place da sadece bir golü var ve takımda pek yer bulamamış. Togo'lu. Kaça aldılar bilmiyorum. Uğur bizim eski bekimizdi. Konyada paralandı buzda oynarken. Evet bu seneki kupa maçlarındaki yaptığımız saçmalıklar ayyuka çıktı. Sıvas ile oynayacak iken böyle daha dişli bir takıma çattık. Kağıt üstünde oyuncu kalitesine göre geçmemiz gereken bir maç. Emre şerefsizine dikkat etmek lazım. FB maçında oynamaz ama bize karşı bütün çirkefliği yapacaktır. Ben genelde böyle bok atmam ama bu karaktersizi iyi tanıyorum. Deve Dilaverden aşağı kalmaz adilik konusunda. Halbuki her şeyini GS'a borçlu. Adam gibi oynadığı takıma hizmet etmesini öğrenemedi. Kafa hala kovulduğu FB'nin önüne atacağı kemikte şahsiyetsizin.

Akhisar maçı bizim ayılar için bir ölçü değil. Ama Snijder ve Podolski gibi adamlarla uyum sağlanırsa şu anda önlerinde duracak takım yok. Buna BJK de dahil. Kafa olmayınca ne yapsan boş. Cimrilik yapıp para vermediğim için Akhisar maçını sadece özetlerden ve bedava spor programlarındaki yorumlardan gördüm. Akhisarın içini tamamen boşaltmışlar. Ama son ıki senede 8 maçın 7 sini almışız. Çok maç yaptık geçen sene bunlarla kupada. Josue'i de övdüler ki bana göre sokağa atılmış bir para kendisi. Çok ağır bir herif. Oyun moyun kuracak hali yok ve çabuk da dikine pas veremiyor. Yine spor programlarında duyduklarıma göre Podolskiyi pazarlamaya çalışanlar yine Dursun ve şürekası. Adam benim ailem benle ve İstanbulda huzursuzuz diye dedikodu çıkaranlar kimler ben de bilmiyorum demiş. Ben de durumun bu olduğunu sanıyorum. (Çinlilere Burak'ın satılması çok tatlı geldi ama yerine adam bulamadılar. Derdiyok dert oldu 5M avroya. Çinde de yabancı kuralı değişmiş o yüzden Demba Ba'yı salmışlar sakat sakat. Güya nerdeyse bedavaya geri almış BJK ve herif Mart sonuna kadar yok.) Dursun palavracısına yaranmak isteyen Nazifoğluna inanmıyorum, başkan 120M TL borç verdi diyor. Para diye ağaca çıkacaklar.... Bu arada paranın kokusunu alan baş sahtekar Ünal Aysal da hakikaten beş para etmezmiş. Hasan haklı bu konuda. Hıncal yine verdi veriştirdi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Adebayor ilk yildizinin parladigi Arsenal da cok iyidi ama ayrildiktan sonra senelerdir surunuyor. Yakin gecmisini dusunursek tam kazik yenmis. Basaksehir ligin ilk yarisinda bizi sadece yenmedi resmen ezdi. Iki gun sonra Adebayor oynasin BSporu yeneriz. Adam tam mikrop.

Josue’ya gelince. Bence bu seviyenin oyuncusu degil. Zaten aldigi para Eu 400 bin civari oldugunu duydum. Yetersiz oldugu bilinen oyunculari nediye takima katarlar anlamis degilim. Bu adam Bursa’da 1.5 sezon oynadi, pek bir varlik gosteremedi. Tek basarisi gecen sene Braga’da kiralik oynarken FB yi Avrupa liginde elediklerinde ordaki macda sahanin yildiziymis. Gerisi bos. Ilk yaridaki BJK-GS macinin (2-2) son dakikalarinda soldan nefis pas atildi, bizimki kaleci ile karsi karsiya kaldi. Ayaklari bir birine dolasti, sut atamadan topu kaybetti.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Mehmet Abi selam, uzun zamandir gozukmuyordun, iyi oldugunu umuyorum. Abi, Josue o kadar kotu bir oyuncu degil. Adam Porto'da yetismis, Portekiz ulusal takiminda bir donem oynamis. Ben Bursa'da cok iyi performans gosterdigini hatirliyorum, bayagi gol atip, asist yapmisti. Zaten Wesley'nin yedegi olsun diye transfer ettiler, kiralama bedeli verilmedi, maasi uygun. Bence GS'da yedek olacak kaliteye kesin sahip. Dogru durust oynamiyor adam, cogunlukla yedek, bazi oyuncular oynamadiklari zaman futbollari kotuluyor, Josue de onlardan buyuk ihtimalle.

Evet Cengiz Abi, Ugur'un dizi tuz buz olmustu. Sakatlanmasa hala bizim oyuncumuz olurdu, ve kulup de 15-20 milyon Euro'sunu kaybetmemis olurdu. Futbol oynamasi ve bu seviyede oynamasi mucize hakikaten. Umarim gelecek sezon transfer ederiz onu, cok faydali olur kanisindayim.
nefvakfi.org

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Selcuk ben her zaman burdayim. Daha dogrusu forumun abilerinle takisana kadar. Aktif olmayinca takisma ihtimalide azaliyor.

Josue ve onun turu yetenegi kisitli ama hic olmazsa efendi, kariyerinde ikinci basamakdan son hemleyi yapamamis, masrafi az oyuncular gunu kurtarmaya bile her zaman yetmiyorlar. Lucescu takimin basinda olsa onlara yer bulur, verim alir. Wesley'in yedegi mi yoksa "super sub" demek dogru bilemiyorum. Orta sahanin her yerinde oynadi.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote:
Fri Feb 03, 2017 6:23 pm
Selcuk ben her zaman burdayim. Daha dogrusu forumun abilerinle takisana kadar. Aktif olmayinca takisma ihtimalide azaliyor.

Josue ve onun turu yetenegi kisitli ama hic olmazsa efendi, kariyerinde ikinci basamakdan son hemleyi yapamamis, masrafi az oyuncular gunu kurtarmaya bile her zaman yetmiyorlar. Lucescu takimin basinda olsa onlara yer bulur, verim alir. Wesley'in yedegi mi yoksa "super sub" demek dogru bilemiyorum. Orta sahanin her yerinde oynadi.
Herhalde beni kastediyorsun. Ne zaman takıştık ki. Ben genelde bana ağır bir hakaret edilmeden kimsenin tavuğuna kış dememeğe gayret ederim. Ha kimsenin beni sevmesini de beklemiyorum. Böyle bir beklentim olmadığını peşin söyleyeyim. Ağır laflarım üyelere değil yönetici, teknik kadro, ve futbolculara olmuştur. Onların da beni taktığını hiç sanmıyorum. Karşılıklı tartışma ortamı için de bana ters düşen fikirlere eleştiri getirsem de susturmak yerine saygı gösterdiğimi sanıyordum. Farkında olmadan kimseyi kırdıysam da istemeyerek olmuştur. Kimseyle takışmak istemem doğrusu. Kin ve garezim de yoktur. Söyleneni unutmasam da maksat sohbet olsun diyerek uzatmakla elime birşey gecmiyeceğini bilecek kadar tecrübem var. Herkesin bir kusuru olduğu gibi benim de vardır elbette. Açık ve temiz kalplilikle söylendiğinde hatamı kabul ederim. Özür de dilerim. Buradan epey kimse geldi geçti. Hala burayı izlediklerini de sanıyorum. Değilse bazı gunler 40'a yakın sessizce buraya gelip ziyaretçi olarak kim takip edecek burayı. Bak şu anda 33 ziyaretci diyor. Yenilerin nereden haberi olacak böyle bir ortam olduğundan? Millet facebook, twitter, instagram derdinde. Forum yazışmaları tarihe karışacak nerdeyse. Rahat ol. Eğer benim yüzümdem burada şimdi kalkar bir laf eder canımı sıkar diye yazmak içinden gelmiyorsa cevap vermem Mehmet. Yazdıklarına değer vermemdir eğer cevap yazmışsam.

Not: Imzandaki alisamiyen.net/forum tarihe karışmış. Klübün sayfasına gidiyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben şahsen FB'nin BJK yenmesini iztiyorum. BJK çok şişindi. Biraz havasını alınması lazım. Nasılsa FB alamıyor bu kupayı.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Iyi oldu iyi. Şenol Güneş bile şirazeden çıkmıştı. Van Persie kaşar adam. Buldu toyları ve düşürdü ağına aptalın tekini. Oğuzhan da kaşınıyordu. Tosiç.girdi kapana. Bugün diğer maçlarıda seyrettim. Ümraniyeye yazık oldu. Aykuta güzel bir derz vereceklerdi. Onlar da toyluklarının kurbanı oldular.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bugün FB Kayseriyi 3-0 ile rahat geçti. Sergen filan ilah olmuştu. Yok faulü çabuk kullandılar filan. Geçiniz. Lens'in zekasını gördünüz. Kayseri faul bizimdi filan derken veriverdi Fernandao'a ve işi bitiriverdi.

Takımların bu tür sıkıyı görmesi lazım. Advocaat kötü bir hoca asla değil. Gördüğünü ve hak edeni takıma koyuyor. Bizim sahtekar Umut'u gördüm. 1-0 iken yine atması gerekeni atamadı yine. TB kupaya asılacak. Bizim ayılara da 10 puan farkı unutun kafa kaya gibi oynamazsınız sezon sonu bu formayı unutun demeli. Bence Muslera hariçi hepsi bozuk para gibi.harcanma kıvamında. Podolski gitti. Ben Bruma, Snijder, Selçuk dahil hapsini bonservisini verene satarım. Gitmem diyenle de UEFA'lık olurum. Burası dingonun ahırı değil. Bunu da bugün hepsine soylerim. Öyle sahaya çıksın pezevenkler. Yeter oldukları yeter. Hepsi sahtekar ve aşağılık. Aldığı parayı hak eden yok gibi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply