FB:0-GS:0, 17-03-2018, TSI:19:00

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Selcuk Samli

FB:0-GS:0, 17-03-2018, TSI:19:00

Post by Selcuk Samli »

Futbolu ve genel olarak sporu, dedem sayesinde sevdigimi soyleyebilirim. Cocukluk yaslarimda, anlamsiz aciklamalar, hakemler, ici bos tweetler konusulmazdi. Dedem futbolu, tarihini ve kulturunu, anilari anlatirdi. Iki haftada bir maca giderdik. Iyi bir FB'liydi, ama bir gun bile oglum gel sen de FB'yi tut dememisti. Tabii, her takimdan begendigi futbolculari anlatirdi. FB'den iki isim hatirliyorum: Lefter Kucukandonyadis, ve Halit Deringor. Halit Deringor hafta icinde vefat etti, mekani cennet olsun.

Maca gelince. Cedric ve Eren hala sakat, Jason iyilesti bildigim kadariyla. Yazacak cok bir sey yok. Kavgasiz, sakatliksiz bir mac olsun, mac 22 futbolcu ile tamamlansin.Umarim oyuncularimiz hem fizik hem de psikolojik olarak iyi hazirlanmislardir.
Last edited by Selcuk Samli on Sun Mar 18, 2018 7:55 am, edited 1 time in total.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Re: FB:GS, 17-03-2018, TSI:19:00

Post by Cengiz Akgun »

Yine yenemeden geldiler. Aykut da hakeme yine aklına ne geldiyse söylemiş ve bok yemiş. Bir iki sert faul var ki nasıl sarı ya da kırmızı çıkarmamış hayret. Üç penaltımızı yedi diyor hazret. Hani eskilerin dediği gibi hiç sopa yememiş Aykut herhalde. Alıp kaçacaktı demek.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Re: FB:0-GS:0, 17-03-2018, TSI:19:00

Post by Selcuk Samli »

Cengiz Abi selam, uzun zamandir yazmiyordun, iyi oldugunu umuyorum.

Aykut Hoca'nin aciklamalari bana da bayginlik verdi. Gecen sezon hakem hatalarindan 10-15 puan kaybetmisizdir, biz ne yapalim o zaman?

Maca gelince, takimin oyununu cok begenmedim. Fatih Hoca'nin takimlari genelde oyunun hakimiyetini elinde bulundurmayi amaclar. Dunku macta, FB buyuk bir bolumde oyunu kontrol eden tarafti. Sofiane ve Younes'ten sira disi bir oyun bekliyordum. Sakin kalmayi basardilar ama oyunda etkisizdiler. Fernando'yu da cok hazir gormedim; eski oyun hizina henuz donememis. Surekliligi olmayan ataklar yaptik, Ne kanatlari, ne de ortayi etkili kullanamadik(genel olarak). Takimin en iyileri Fernando Muslera ve Yuto'ydu.

Sofiane ve Younes devreye girmezse geri kalan maclarda zorlanabiliriz.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz abi yarismaya katiliyor !

GS iyi gidiyor diyemiyorum, cunku o kadar guven vermiyor bence. Lig cok cekismeli gececek, FB'nin bile sansi var.

IBB'yi yenmelerini cok istiyorum, 0-5 lik skor beni derinden etkiledi. Belediye takimina bu sekil yenilmelerini kaldiramiyorum, umarim kendi sahalarinda gereken cevabi verirler.

TS maci cok guzel gececek. BJK maci klasik BJK maci olmaya aday, hele BJK yenilirse görun cumbusu siz.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Yarismaya katilmiyoruz diye tasi yedik yani :D
nefvakfi.org

Post Reply