Galatasaray 2018-2019

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Re: Galatasaray 2018-2019

Post by Selcuk Samli »

Maalesef transfer konusunda yonetimden tatmin edici aciklama gelmiyor. Deniyor ki, bahsedilen Alan'in sozlesmesi uzamis, ve bonservis odemesi gerekecekmis.Kiralik olarak, Demba Ba konusuluyordu, neden olmadi anlamiyorum.Sezon sonuna kadar faydali olacak transferler de dusunulmeli.
6 puan gerideyiz, pragmatik olmamiz gerekiyor.

Ozan'in gidecegi konusuluyor. Tekrar soyluyorum buyuk bir hata yapmis oluruz.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Dun Fatih Altayli'nin tv programinda yaptigi aciklamalari dinledim. Katildiklarim da var, katilmadiklarim da. "Sampiyon olduk da ne oldu" diye bir yorum yapti ki anlamakta gucluk cektim. GS ikincilige, besincilige,onunculuga oynamaz sampiyonluga oynar. Ayrica, mac kazandikca kazandigin para artiyor,SL'ne gidiyorsun ve oradan para geliyor, sponsor daha rahat buluyorsun, daha cok lisansli urun satiyorsun, vs. Sampiyon olmanin getirdigi ciddi avantajlar var.

Transfer surecinde futbolculara gosterilen asiri ilginin maliyetleri yukselttigini soyledi ki dogrudur. Fakat, dunya oyuncu dolu. Sadece bizim lige gelen oyunculara bakarsaniz, cok yuksek maliyetlere girmeden iyi oyuncular bulunabilecegini gorursunuz. Bir de yoneticiler cikip, bazi oyuncularla anlastik, devre arasinda aramiza katilacaklar derse, kampa katilmalarini beklersiniz. Bu gerceklesmezse tuhaf olur, kusura bakmayin.

Umarim Younes ve Ozan'i takimda tutarlar. Devre arasinda, 15 gun icinde, bu oyuncularin yerini layikiyla doldurmak oldukca zor olur. Younes giderse orta sahadaki akli ve sertligi kaybederiz. Ozan konusunda yeteri kadar yazdim zaten.

Bugun Bolu macindaki sahayi gorunce mac umarim oynanmaz dedim. Seneler once, buzda oynadigimiz maci unutamiyorum. Ugur'un dizi kirilmisti.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ozan gidiyormus, hayirli olsun, bu dakikadan sonra soyleyecek bir sek yok. GS'in guc kaybedecegi kesin. Semih geri donecekmis diye bir soylenti var. Bence hata olur. Illa genc takimlarimizda yetismis bir oyuncu isteniyorsa Malatyaspor'dan Murat Akca alinsin.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bugunku macta aleyhimize verilen penaltidan once Maicon'a faul yapilmis. Peki, hakemler, ve VAR hakemleri bunu nasil gormediler? Penalti kacmasaydi, puan kaybi yasayabilirdik. Gecen hafta Trabzonspor Basaksehir macinda da VAR hakeminin yanlis bir karari oldu, ve Trabzonspor zarar gordu.
Hakemler pozisyonu gormeyip hata yapabilirler de, VAR hakemleri nasil hata yapiyor anlamakta gucluk cekiyorum. Bu soruna bir cozum bulmanin zamani geldi, ve geciyor bile...
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

VAR YOK zaten.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Lig, Avrupa Ligi, Turkiye Kupasi'nda yarisacagimiz zor bir doneme giriyoruz. Camia olarak hazirizdir umarim.

Oyuncularimizin Hatayspor macina iyi konsantre olmasi lazim. Ozellikle Hatay'daki mac zor olur diye tahmin ediyorum.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Fatih Hoca'nin babasi vefat etmis, mekani cennet olsun. Allah hoca'ya ve ailesine sabir versin.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Basaksehir aciklama yapmis. Goren de hakem yuzunden surekli puan kaybediyorlar zanneder. Bugune kadar, bu sezon, hakem hatalarindan kac puan kaybettiniz? GS'in kaybettiginden fazla mi? Ya da ligde herhangi bir takimdan fazla mi?
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Antalya-Basaksehir macinin son bolumunu seyrettim. Hakem 85. dakikadaki pozisyona nasil penalti calmadi inanamadim. Insan en azindan VAR'a danisir.
Ben olan tek hata bu diye dusunurken baska ciddi hatalar oldugunu da ogrendim. MHK degisti ama degisen bir sey yok maalesef.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Hafta sonu oynanacak Erzurum macinin erkene alinmasi icin basvuruda bulunmustuk. Federasyon ve Erzurumspor karsi cikmis. Mac -20'ye yakin sicaklikta, ve muhtemelen rezalet bir zeminde oynanacak. Bugune kadar kis maclarini Erzurum oglen 1 civarinda oynamis. Bize bunun mantikli aciklamasini yapin.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Aradaki puan farkinin tekrar 8'e cikmasi sampiyonluk sansimizi azaltti. Buyuk takimlar kritik maclarda yapilan hatalari telafi eder ve o maclari kazanir. Biz bu sezon maalesef bunu fazla yapamadik. O yuzden Avrupa kupalarinda basarisiz olduk ve sampiyonluk yarisinda geri dustuk. Rakibimizin hakem hatalariyla kazandigi puanlari da unutmamak lazim tabii ki.

Sezon sonuna kadar buyuk takim refleksini gostermemiz gerekecek.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Sol kanat calismiyor, Henry kotu oynuyor.Gole kadar Badou ortalikta yoktu, guzel bir gol atti ama 2. yarida toparlanmasi lazim.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Baskan dun TRT Spor'a konuk olmus:

https://www.youtube.com/watch?v=4rk4V-mT6Vs
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mevcut yönetim idari olarak ibra edilmemis....kurumsal Aysal'in ibra edildigi bir ortamda, kurulda, bu oylamanin hicbir degeri yoktur bence.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Genel kurullarin isleyisinin degismesi gerekiyor. Toplam uye sayisinin 10%'undan az bir grup uye kuluple ilgili onemli kararlar aliyor. Keyfi olmayan,cesitli,nedenlerle salona oy kullanmaya gidemeyen bircok uye var. Internet ortaminda, elektronik oy kullanimina musaade edilmesi gerekiyor. Yonetim, sagolsun,mali verileri internet uzerinden gonderdi. Genel kurul naklen yayinlaniyor, orada olamayanlarin da takip etme sansi var. Belirli bir saate kadar, elektronik oy kullanma hakki verilir(tek kullanimlik sifre ile), ve katilim artmis olur.

Bir uye GS TV'de yapilan tacizden bahsetti. Neden genel kurula kadar bekledi, anlayabilmis degilim. Bu ciddi bir suclama.

Dunku kongrede kisisel egolar, cekismeler, problemler, menfaatlar Kulup menfaatlerinin onune gecti. Yapilan yonetimsel yanlislar muhakkak var ama bu yonetimin ibra edilmemesini gerektirmez. Bu boyle devam ederse, kulubu yonetecek uye bulamayiz. Faruk Baskan, dusunceli hareket ederek , baskana, secime git, salondaki hava iyi degil demis. Baskan kabul etmemis. Etseymis de sunu dusunmek lazim. Bu kulup, her sene secim mi yapacak?
Hep sil bastan mi gidecegiz?

Bu kadar kritik bir donemde, kisisel meseleler yuzunden kulup atese atilir mi? Insan oturur on kere dusunur. Yine isleyen carka comak sokuldu. 2013'e geri donduk. Cengiz Abi, Hasan, kulup uyesi arkadaslarim, herkes isyan ediyor. Benim de sitkim siyrildi yahu, yeter artik.

Ekte Fatih Altayli'nin yorumu var:

https://www.haberturk.com/fatih-altayli ... 12814-spor
nefvakfi.org

Post Reply