Galatasaray 2018-2019

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: Galatasaray 2018-2019

Post by Hasan Tezcan »

Derin GS bu olsa gerek, sonun baslangici jenerasyon isi....benim ve cocuklarimdan sonra GS'li kalir mi bilmiyorum, muhtemelen kalir, ama kulup bu halde kalmaz gibi me geliyor. Liseciler diye adlari cikmis bu insanlarin, kurumsal Aysal'a gösterdikleri 'nezaketi' baskalarindan esirgeyerek samimiyetsizlik örnegi göstermislerdir...kongreyi bastan sona izledim, GS'in gelecegini de ben parlak görmuyorum, söz alanlardan bahsediyorum.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Gelecekte kaptanimiz olabilecek potansiyele sahip Martin ile neden sozlesme yenilenmedi anlayamiyorum.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Sabah Martin ile sozlesme uzatildigini okumus, sevinmistim.Biraz once Can Bartu'nun vefat ettigini ogrendim, ve uzuldum. Mekani cennet olsun.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Yine bir mac ve GS'in elinden alinan iki puan. Golden once Sofian'a faul yapilmis, adam odayla konusuyor VAR'a bakmiyor, baksa gorecek faulu. Hasan Ali'nin atildigi pozisyonda bariz gol sansini ve kirmizi karti ben TV'dan goruyorum, o sahada gormuyor. Sonra uyariyorlar herhalde ki beyefendi VAR'a gidip kirmizi karta karar veriyor. Skrtel denen adam Henry'nin ayagina basip, gidip bir de kiskirtiyor, Henry sari kart goruyor. Haftaya cezali, Skrtel'e kart yok. Maclarin tekrar izlenmesi ve Skrtel'in yaptigi tip hareketlere ceza verilmesi gerekiyor.

Bu sezon haybeye kac puanimiz gitti bilmiyorum. Basaksehir'in sampiyonlugu hayirli olsun. Ikincilige bakalim.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bir gun, GS'li olmayanlari kulube uye yapmamamiz gerektigini anlariz umarim.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

BJK macindaki hakem, bugun Burak'in attigi dirsege kart vermemis, uyarmakla gecistirmis pozisyonu. Simdi soruyorum, ayni dirsegi Younes atsaydi, ne olurdu acaba? Yarin kart sinirinda olan oyuncularimiza abuk subuk kartlar cikarsa da sasirmayin.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu konuya ayri bir baslik acmak lazim ama, cok da ici dolu bir sey olmadigi icin buraya yaziyorum.

FB maci bitmis, kulup nasil kume dusmekten kurtulduguna sevinir, nasil ligi onuncu bitiriri konusacaklarina Rize-GS macinin hakem kararlarini konusuyorlar. Basarisizligi ortmenin en kolay yolu konuyu saptirip, taraftari oyalamaktir. 20 senedir oyun oynaniyormus... Adama sormazlar mi, bu kulup nasil oldu da Avrupa'da iki kupa aldi, ve en baba ligde iki ceyrek final, bir yari final oynadi diye. Sistem GS'a calisiyorsa eger siz arada nasil sampiyon oldunuz demezler mi? Bu sezon hakem hatalarindan kaybettigimiz puanlar, oyuncularimizin aldigi abuk subuk cezalar olmasa lig bugun bitmisti zaten. Ilk devrede hakem hatalarina isyan ettigimizde neredeydiniz?

Bu ezeli rakip ebedi dost lafina da cok guluyorum. Rahmetli Turgay Seren, Metin Oktay, Halit Deringor, Can Bartu gibi guzel insanlar olmasa ortak bulusacabilecegimiz bir nokta da yok. Palavrayi keselim artik.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Dunku macta onemli pozisyonlari tekrar izledim. Ilk attigimiz penaltinin tekrarlanmasi lazimmis. Rize'li futbolcular penalti atilmadan cumleten ilk 18'in icine girmisler. Bir mangallari eksikmis yani. Azubuike'nin Ryan'a attigi dirsegin kasti oldugunu dusunuyorum, kirmizi kartti. Bir pozisyonda Rize sag beki pozisyonu elle kesti, hakem sari karti es gecti. Ikinci yarida ayni oyuncu sari kart gordu. Hakem dogru kart tercihi yapsa atilmasi gerekirdi.
Henry'nin pozisyonunda darbe gormedim, penalti degil bence. Samudio'nun kirmizi kart pozisyonunu goremedim.

Basaksehir baskaninin bugunku aciklamalarini dinleyin. Mustafa Cengiz'in, Fatih Hoca'nin aldigi cezalari hatirlayin. Bakalim Basaksehir baskanina ceza verebilecekler mi? Saha disi etkenlere guvenmiyormus beyefendi. FB macindaki elektrik kesintisinden kaynaklanan puan kaybi disinda hakem hatasindan kaybettikleri puan yok. Bir cok macta da lehlerine hatalar yapildi. GS ilk yarida isyan ederken, GS'a karsi bildiri yayinladilar. Simdi de 180 derece ters ifadeler kullaniyorlar. Son iki macta lehimize yapilan hatalardan bahsediliyor da, butun sezon aleyhimize yapilan hatalar hatirlanmiyor nedense. Ben basin mesubu olsam bu soruyu sorardim beyefendilere.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

FB'nin golunden once Sofiane'a yapilan faulu gormezden gelip, VAR'a gitmeyen Ali Palabiyik VAR hakemi ?
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Sakinlesmemiz lazim, top bizdeyken telasli oynuyoruz.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu kadar anlamli bir gunde gelen 22. sampiyonluk icin oyuncularimizi, hocalarimizi ve emegi gecen herkesi tebrik ederim. Daha nice kupalara !
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Abdullah Avci'nin mactan sonraki konusmasini dinledim.

Ilk once attiginiz golden sonra Bajic'in GS tribunune yonelik hareketine, sonra da kaptaninizin topu bizim tribunlere hisimla vurmasina bakacaksiniz. Oyle ya, biz Turkiye'de, bu sezon bir cok puan kaybettik. Kac tane macta kulubeler arasi olay cikti? Ayrica, bu tip olaylarda genelde iki taraf da kusurludur. "Delikanli adam vurup kacmazmis". Ne yani stadin ortasinda tekme tokat kavga cikip devam mi etseydi? Olaylar sonunda hoca sahadan ihrac edildi, iddia ettiginiz gibi hakemler olup biteni seyretmedi. Kisilerin bir donem ekmegini yedikleri kuluplere karsi saygili olmalari gerekir, son sozum de bu olacak.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

'Delikanli adam vurup kacmaz' sözunu ona yakistirdim acikcasi, herkes onun bir mok oldugunu zannederken böyle yurtlamasi iyi oldu. Rakip ile araya acmisken sampiyonlugu vermek aci oldu onun icin...bu ne ilk ne son, live with it.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Post Reply