Türkiye ligi dışındaki maçlar ve oyuncular...

Türkiye dışındaki ligler, takımlar ve oyuncular hakkında bilgilerin paylaşıldığı, fikirlerin tartışıldığı forumumuz.

Moderator: Staff

Locked
Cemal_Sarici

Post by Cemal_Sarici »

Bu gece Kanal Turk'te 22.00'de Sheffield-United-Arsenal

Yarin gece Kanal Turk'te (sanirim 21.45'te) Nottingham Forest-Tottenham

5 th round replay bu maclar.

Sevgiler,

Cemal

Cemal_Sarici

Post by Cemal_Sarici »

Ilgilenen icin F.A. Cup ceyrek final eslesmelerini asayim...onumuzdeki haftasonu oynananacak bu maclar.

Bolton-Arsenal

Blackburn-Leicester

Southampton-Man United

Newcastle-N.Forest-Tottenham macinin galibi (bu mac bu gece 21.45'te Kanal Turk'te)

Bu arada, bugun oynanan Denizlispor-Konyaspor Kupa macini hicbir kanalin vermemesi, bence cok tuhafti.

Sevgiler,

Cemal

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Sizi bilmem ama işyerindeki arkadaşlarla konuşmalarımızda hangi takımdan olursa olsun herkesin fikir birliğinde olduğu olay salı akşamındaki chelsea-barcelona maçının futbol adına çok zevkli,heyacanlı ve güzel görüntülerle dolu olmasıydı.Futboldan hoşlanan herkesin zevk aldığı bir maç oldu.
Kendi adıma chelsea'nin tur atlamasına sevindim.Maurinho da şampiyon olmuş gibi sevindi.

Finalde chelsea-lyon maçı olmasını bekliyorum.

Lyon takımın orta sahası bence abrupadki en iyi orta sahalalardan biri. Tek kesiği forveti yeteri kadar iyi değil.Tek wiltord var.Frau ve nilmar yeteri orta saha kadar başarılı değil. Orta sahada essien,malouda,diarra,juninho dörtlüsü çok iyi.

Dün juventus-real madrid maçı da iyiydi fakat bir önceki gün maç kadar da değildi.Real madrid son 5 dakikada yıkıldı.

Arsenal bayern karşısında iyiydi.Fakat ilk golü çok geç attılar.Bu yüzden 2. golü atacak zamanları az kalmıştı.Bayern de ilk golden sonra gol atamk için çok uğraştı. Seyredebildiğim kadarıyla Ballack çok iyi oynadı.

Liverpool da leverkuseni deplasmanda ezdi.

İnter-porto maçı san siro da bu hafta milan maç yaptığından haftaya oynanacakmış. Tek stadı 2 takım kullanırsa olacağı bu.

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Su Chelsea-Barca macinin goruntulerini izleyebilecegim bir yer var mi UEFA.com'dan baska? Izleyebilrisem bayagi bir sevenecegim, ozellikle Ronaldinho'nun golunu ove ove bitiremiyorlar.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mehmet Cirak wrote:Su Chelsea-Barca macinin goruntulerini izleyebilecegim bir yer var mi UEFA.com'dan baska? Izleyebilrisem bayagi bir sevenecegim, ozellikle Ronaldinho'nun golunu ove ove bitiremiyorlar.
Mehmetcigim,

Daha aransa, belki videosu da bulunur ama, gecen gun gormustum bu golun haberini ("fotoromanini"), onu link olarak geceyim hemen dedim. Ters siralamada secenegi koymamistim script'e onun icin, once butun sayfanin yuklenmesini bekleyip, sayfa sonuna gidip, ordan yukari dogru gitmek gerekiyor dogru kronolojik siralama icin maalesef... :)

"HepsiBirArada" Ronaldinho'nun golu

Hoscakal,
Özgür

Niyazi Gunay

Post by Niyazi Gunay »

Mehmet Gorgen wrote:Sizi bilmem ama işyerindeki arkadaşlarla konuşmalarımızda hangi takımdan olursa olsun herkesin fikir birliğinde olduğu olay salı akşamındaki chelsea-barcelona maçının futbol adına çok zevkli,heyacanlı ve güzel görüntülerle dolu olmasıydı.Futboldan hoşlanan herkesin zevk aldığı bir maç oldu.
Kendi adıma chelsea'nin tur atlamasına sevindim.Maurinho da şampiyon olmuş gibi sevindi.

Finalde chelsea-lyon maçı olmasını bekliyorum.

Lyon takımın orta sahası bence abrupadki en iyi orta sahalalardan biri. Tek kesiği forveti yeteri kadar iyi değil.Tek wiltord var.Frau ve nilmar yeteri orta saha kadar başarılı değil. Orta sahada essien,malouda,diarra,juninho dörtlüsü çok iyi.

Dün juventus-real madrid maçı da iyiydi fakat bir önceki gün maç kadar da değildi.Real madrid son 5 dakikada yıkıldı.

Arsenal bayern karşısında iyiydi.Fakat ilk golü çok geç attılar.Bu yüzden 2. golü atacak zamanları az kalmıştı.Bayern de ilk golden sonra gol atamk için çok uğraştı. Seyredebildiğim kadarıyla Ballack çok iyi oynadı.

Liverpool da leverkuseni deplasmanda ezdi.

İnter-porto maçı san siro da bu hafta milan maç yaptığından haftaya oynanacakmış. Tek stadı 2 takım kullanırsa olacağı bu.
Mehmet abi Juve-Real macinin neresini begendin anlayamadim...Ekran basinda uyuya kalmisim. Real de iki uc ayuncu sinda hepsi futbolu unutmus, elleri belinde adamlar, Conce ye laf eden Cengiz abi herhalde Ronaldo yu Zidane i izlese giden paraciklarin arkasindan iki kova goz yasi dokerdi.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

en azından son dakilarda maç real madride gidebilirdi .Maçta kupa maçı olması nedeniyle heyecan fazlaydı.Dediğin gibi maç esasında iyi sayılmazdı.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bu hafta sonu almanya liginde şampiyonluk yolundaki rakiplerin maçında schalke kendi sahasında brezilyalı 10 numaralısı lincoln2un serbest atıştan attığı golle bayern münihi yenerek rakibinin 3 puan önüne geçti.

Bu lincoln'ü sezon başından beri takip ediyorum birkaç maç dışında çok güzel top oynuyor.

K.lautern belçikalı thijs(eski trabzonlu)'in takımı M.gladbah'ı 1-0 yenmiş.Golü halil altıntop 45+1 'de atmış.Selim teber de 2.yarı oyuna girmiş.

Herta berlin leverkusen ile 3-3 breabere kalırken yıldıray ve ilhan mansız kadroda yokmuşlar.Sanırım yıldıray cezalı veya sakattı.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Pazar gunu Fox Sport World kanalina soyle bir bakayim dedim. Daha hangi memleketin ozetlerini seyretigimi kavriyamadan gol oldu. Golden sonra 18 icinde itis kakis bir baktim Alpay golu atana bir tane cakti. Hakem kirmiziyi gosteriverdi. Meger J-lig maciymis. Alpay eski formunu koruyor.

Biraz sonra baska bir macin ozetlerini gostermeye basladilar. Bu sefer baktim eski Fenerli Washigol oynuyor. O da golunu atti. Japon ligi eski yildiz coplugu olmaya devam ediyor.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Alman liginde bayern rostock'u 3-1 yenmiş.

Leverkusen k.lautern'i 2-0 yenerken halil altıntop k.lautern de ilk 11'de,selim teber son 20 dakika oynadı.Leverkusen de genç s.öztürk son birkaç dakika oynayabilmiş.

Lig sonunda yeralan bochum rakibini 5-1 yenerken fatih akyel maçı trübünden seyretmiş.Werder Bremen de ümit davala oynayamadı.

Yıldıray baştürk ise ilk 11'de forma giydiği maçta a.biefeldi herta 3-0 yendi.3.golü son dakikada yıldıray attı.

İngiltere liginde chelsea- c.palace'ı 4-1 yendi.2.yarı çok iyi oynadılar. 3.ve 4. golü kezman attı.Kezmanın ilk golünü kaleci kirali çok çok acemice bacak arasından yedi.son 15 dakikada oyuna giren arjen robben yine formunu bulmuştu.Pozisyonlara girdi.

Özledik keratayı.

Chelsea bence şampiyonluğu garantiledi.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bitik bir takım: Bosna Hersek

Dün akaşm bizim milli maçtan sonra bosna hersek-litvanya milli maçını Bosna hersek televizyonundan canlı seyrettim.Maç 1-1- bitti.

Bosnada birkaç tanıdık isim vardı. Baliç sol açıkta, 7 numaralı boliç forvette ve kalede antepin kalecisi hasagiç vardı.

Baliç ilk yarı sonunda çıktı.Jübile yapmış oyuncular gibi gezindi durdu. Boliç bosna'nıu ilk golünü veza yayı üzerinde köşeye astı. Gole hiç sevinmedi.Trübüne karşı soğuktu bir tavır sergiledi.Sanırım seyiric boliç'e tepki göstermiş daha önce.

Maça ilgi de azdı.

Solda baliç çıkınca 6 numaralı milinkoviç oynadı.Ortada alman liginde oynayan 5 numaralı formasıyla bayramoviç, defansta vidic ve hamburg'ta forvet oynayan sergei barbarez(takım kaptanı) vardı.Açıkçası forvet oynayan oyuncunun kalecinin önünde oynatılmasını anlayamadım.

Sağ bekte sipahiç, daniloviç,breşa, gırliç, ve daha sonra haliloviç gibi adamlar oynadı.
Hepsi vasatın altında oyuncular.

Bosna'nın en iyi oyuncusu bayern'li hasan salihamidziç ise nedendir oynamadı.

Bosna baliç ve boliç'in fenerde olduğu zamanlar en iyi futbolunu oynuyordu.Bu oyuncular bitince bosna da bitmiş.

Fakat maçta son dakikada bosna'nın nizami bir golünü de hakem faul var diye vermedi.Fakat bosna'lı adam rakibine değmemmişti bile. Demekki kötü oynayan takımın şansı da yaver gitmiyor.

Litvanyada 9 numara ile oynayan eski portolu ve bu sene fransa liginde oynayan jankauskas tanıdığım tek isimdi.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Şuanda dün oynanan arjantin liginden river plate-arsenal maçını saudi sports kanalından banttan seyrediyorum.Maç 2-0 oldu.Zaten böyle bitmiş. İlk golün asistini kornerden gallardo verdi 2. golü Gallardo kendisi attı.

Marcelo Gallardo coşuyor coşturuyor.Bize böyle bir adam lazımdı.River plate 7 maçta 16 puanla arjantin liginde 2. sırada. Bu hafta velez deplasmanında 2-0 yenilen boca juniors ise ligde 11.sırada.

Alman liginde Yıldıray'ın takımı mali durumdan krizde olan dortmund!a 2-1 yenilmiş.Halil altıntop ilk 11'de oynarken takımı kendi sahasında hannover'e 2-0 yenilmiş. Selim teber son 15 dakika oynamış.Werder kazanmış ümit davala kadroda yok.

Aynı puanlı bayern ve schalke kazanrken schalke de hamit ikinci yarı oyuna girmiş.

Tugay'ın takımı blackburn m.united ile 0-0 kalmış.Tugay yedek kulübesinde oynamadan beklemiş.(subs not used)

Chelsea,Barcelona,lyon,PSV şampiyonluğu garantilediler.

Lyon da juninho bu hafta da golünü yazmış.Bu adama bayılıyorum.

Benfica portekiz liginde aradki farkı 6'ya çıkardı.Trapottoni'nin talebeleri 2.yarı kazasız ilerliyorlar.

Yunan liginde Panatiankos ile AEK takımları rakipleri ile berabere kalınca gerideki olimpiyakos bu hafta galip gelip liderliği tekrar ele geçirdi.

Cumartesi akşam fransa liginde metz-toulouse maçını seyrettim.Maç rakip takımın 1-0 üstünlüğüyle geçti.Ribery gibi başka kaliteli adam bu takımlarda var mı diye baktım.Her iki takımda vasat oyuncu bile göremedim.Çok kötüydüler.

Rusya liginde bu hafta 3.hafta oynandı.CSKA-Lokomotif derbisi vardı maç 0-0 bitti. 2 takım 5'er puanla 5. ve 6. sıradalar.Lider Zenit St Petersburg 3 maçta 9 puana sahip.
Rusyadan yazan alan kod isimli arkadaşın sarı kırmızılı takımı alania-vladikavkaz 0 puanla ligde sonuncu. Umarım sarı-kırmıızlı bu takım bir yükselişe geçer.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Gallardo'nun sezon sonu sozlesmesi bitiyor mu?

Bir de sozlesmesi biten futbolculari ogrenebilecegimiz bir web sitesi biliyor musunuz?

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Selçuk Samli wrote:Gallardo'nun sezon sonu sozlesmesi bitiyor mu?

Bir de sozlesmesi biten futbolculari ogrenebilecegimiz bir web sitesi biliyor musunuz?
sözleşmesi bitecek oyuncuları transfer gündeminde yazmıştım.

Ben buradan öğreniyorum.
http://www.footballtransfers.info/contr ... eam05.html

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Tesekkur.

Locked