Ribery gitti!!!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

�Franck Ribery bizim sözleşmeli oyuncumuz. Haziran 2005 ücretini dahi ödemişiz. Franck Ribery ile ailesi ve arkadaşlarından sonra görüşmesi en doğal kurum biziz. Yani halen işvereniyiz. Dolayısıyla bizim kendisiyle görüşmemizden daha doğal bir hakkımız olamaz. Biz hala yazılı kurallara uyarak, biz de resmi görünen menajeriyle ve Galatasaray�ın tam yetkisiyle Galatasaray�ı Avrupa�da temsil eden Haim Fresco ile beraber Ribery ile görüşmek ve uyarmak üzere Fransa�ya gittik. Beni görünce şaşırdı çünkü kendi düşüncesine göre orada bulunan en resmi kişi bendim. Kendisine dedim ki �Franck şu anda iki ayrı kulüple kontrat imzalamış durumdasın ve sen iyi bir oyuncusun, çok gençsin ceza alacaksın. Bizim için genç ve başarılı bir oyuncunun ceza alıp futboldan uzak kalması hoş bir şey değil, senin için hiç hoş bir şey değil. Sana sadece bunu söyleyip, uyarmak için geldik.� Dedi ki �benim menajerimle görüşün�. Ben de dedim ki �bizde senin resmi bir menajerin yok. Bize hiçbir şeyi teskif edemedi.� Cevap olarak �yok menajerimle görüşün� dedi. �Peki bu sözlerimi dinledin mi?� dedim, �evet dinledim� dedi. Teşekkür edip elini sıktık ve arabamıza bindik. Bu neden yapıldı, bir bizim kendi oyuncumuz böyle bir hakkımız var, iki �böyle bir uyarıyı neden yapmadınız bu oyuncuya� gibi bir şeyle karşılaşmamak için. Neyse, biz işimizi yapıp arabımaz bindik tam bu arada John Bico�yu, Marsilya Kulübünün İkinci Başkanı aradı. John Bico, Marsilya Kulübünün yaptığı şeyin ne kadar yanlış olduğunu, resmi olduğu iddia edilen menajerin ne kadar yanlış yaptığını ve Ribery�nin de buna alet edildiğini anlatan, ders mahiyetinde yaklaşık 30 dakikalık bir telefon konuşması yaptı. Arayan adam dinledi çünkü bunlardan haberi yok. Bu konuşmadan sonra da biz arabımızla devam ettik ve döndük. Şimdi bugün gazeteyi açıp baktığımızda görüyoruz ki beyzbol sopasıyla camlar kırılmış, araba tahrip edilmiş... İnanılır gibi değil, bunu yazan Vatan Gazetesi yalan yazıyor. Ben bunu kamuoyu önünde söylüyorum, yalan yazıyorlar. Bu yalanı nasıl yazıyor? Bu kendilerini ilgilendirir ama biz yeni TCK kapsamında kendilerine gerekli hukuki davayı açaçağız. Bu kadar basit.�
Milliyet - SAADET ORUÇ Paris DHA

MARSİLYA ile 4 yıllık sözleşme imzalayan Fransız futbolcu Frank Ribery, Türkler tarafından tehdit edildiğini öne sürerek jandarma birliğine suç duyurusunda bulundu. Fransız L’Equipe gazetesinin haberine göre Ribery, kendisine yönelik kötü davranışlarda bulunulduğunu da öne sürdü.
Habere göre Ribery, ailesi ve eski menajeri Johan Bico ile bir arada olduğu sırada, aralarında Galatasaray Sportif Direktörü Bülent Tulun’un da bulunduğu çok sayıda Türkün, evinin önüne geldiğini iddia etti. Gelen kişilerin beyzbol sopası ile kapıya vurduğunu ve Türkiye’den ayrılışıyla ilgili konuşmak için kendisini dışarı çağırdığını öne süren Ribery, dışarı çıkmadığı takdirde arabasına zarar verileceği yönünde tehditler aldığını savundu.
Ribery’nin daha sonra evden dışarı çıktığı, ancak hiçbir açıklama yapmadığı öğrenildi.
Birincisi oyunucun meneceriyle baglanti kurmaya calisirsin...
Ikincisi oyuncunun kendisiyle baglanti kurmaya calisirsin evine gitmezsin. Butun bunlar avukatlar tarafindan yapilir, sahsen degil. Baktin olmuyor herseyi kayit edersin, avukatlara devredersin, davayi hizlandirmak icin her turlu kanali degerlendirirsin. Politik, ticari her turlu baglantinla bu isi halletmeye calisirsin. Oyle baskin yapar gibi, evine mevine gitmezsin. Gidersen elin sumuklu iti boyle beni dovduler de der, beyzbol sopasi da der, tehdit de ettiler der.

"Yarin FIFA'daki davada, beni turkiye'de zorla oynattilar, hayatimi karimi tehdit ettiler, bakin pesimi birakmadilar Fransa'ya taaaa evime kadar gelip, arabamin camlarini kirmakla sunla bunla tehdit ettiler, iyi ki 20 kisiydik, yanliz degildik, yoksa belki de oldureceklerdi" de der.

Sen ne diyeceksin? Eee efendim bunlarin hepsi yalan.

Ya biraz kafa calismasi bekliyorum. Yok cok degil.. Biraz yani. Kariyi komsuya kaptirdiniz, bari evi, arabayi, televizyonu, haliyi, masayi kaptirmayin.

Ozan Ersoy

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tulun'un ozuru kabahatinden buyuk. Bunlara biri oturup hak hukuk konusunda bir konferans vermeli. Avukatlarin ilk verdikleri akil olay mahkeme veya bu konuda karar verecek yetkili organa iletildildi mi yani hukuki yoldan i$lem ba$ladi mi taraflarin yanlarinda avukatlari olmadan asla boyle evde car$ida barda kafalarina estigi gibi bir araya gelmemeleri oluyor. Cunku soylenecek her laf ve yapilacak yanli$ bir hareket kar$i tarafin eline koz olarak geciyor. Bo$anma konusunda da bu boyle kan davasinda da. Bu kadar dangalak olabilir bu serseriler yahu. Agzinla dogrulami$. Valla sokaktaki serseri yapmaz bunlarin yaptigini. Kendilerinin hakki imi$ i$vereni oldugu futbolcu ile evinde goru$mek icin kapiya dayanmak. Ulan seni davet etmezse boyle kapisina dikildiginde adami bana saldirmaya geldi haneye tecavuz diye vururlar bile Texas gibi yerlerde bok yoluna gidersin. Fransada olmaz belki ama senin ne i$in var artik Riberi'nin kapisinda. Bu kafa ile hala AB'ye filan alacaklarini saniyorlar. Bu taktikler Fatih Akyel'e, Ayhan Akman'a, Hakan $ukur'e veya Hasan $a$'a belki soker "gel oglum yolun yol degil yanli$ i$ler yapiyorsun" diye. Senin elin Fransizinin evinde ne i$in var boyle cagrilmadan a be $a$kin dememi$ler TRT-1'de bunlari anlatirken. Riberi senin ve GS'yin a$kinda olsa boyle $eyler yapmazdi evine filan gidilip samimiyetle olayi ele almak icin. Bu kadar mi $erefinizi iki paralik etmeye meraklisiniz boyle Allahin kopugu Fransiz herifinin ailesinin onunde yalvarmaya filan giderek. Gorunce demek cok $a$irmi$ ve hic beklemiyormu$. $a$irmaz mi ne i$in var ulan senin benim evimde demi$tir elbette.

Hakikaten bunlar her hareketleri ile GS kucuk du$urmekteler. Utanmadan resmi sitede boy boy aciklamalarda ve onu bunu tehdit etmekle me$guller. Sulari isindi yakinda yakasina yapi$acaktir bunlarin biri "yeter oldugunuz yeter" diye anladiklari dilden. Ke$ke Chirac'in evine filan dayansalarmi$ "gecerken bir ugrayalim dedik hem bak ulkeninizin futbolcusu Fransanin adini lekeleyip bizi kazikliyor. Aslinda kandirildi cocuk. Siz bir kulagini cekiverseniz biz korkutmaya cali$tik ama laf dinlemiyor ama sizi dinler"diye. Bu kadar acizlik ve izansizlik olur.

Ali Gursel Pri$tinayi filan birak sana Turkiyede maden var maden. $u $irketinle bir goru$ 'Turkiyede yolunucak GS adinda bir bildircin var. Birakin Arnavutlari da bu salaklari sogu$leyelim. Hala hak, hukuk uluslararasi hukuki ili$kiler konusunda ta$ devrini ya$iyorlar." desen. Alalem yiyeceginie birazda sen nemalansan bu i$ten diyorum. Hem de Istanbulda ara sira maca da gidersin. Ama para olmadigini biliyorum benim culsuzlarla i$im yok dersen haksiz da sayilmazsin. Benimkisi sadece bir onerme.

Pundunu bulsam ben de vuracam ama daha yakla$acagim aciyi (c'nin cengeli var) kestiremedim. Bir web sitesi de ben mi acsam acaba. "Sports Venture Capital, USA" filan diye. Ozgur'e ihtiyacim olacak bu i$ icin; bilmem o kabul eder mi? En azindan Sahip Som'dan daha inandirici olurum. Ahmet Cakar basbas bagiriyordu TV'de Som baglandiginda. Sahip bey siz Ingilizce bilirmisiniz bir iki cumle sarf etseniz dediginde testi gecerim.
Last edited by Cengiz Akgun on Tue Jun 21, 2005 1:52 am, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Valal Ribery olayında en fazla güldüğüm konu şu beyzbol sopası oldu. Bülent tulun bugün televizyonda Ribery'nin aklı ile ilgili şüphelerinin olduğünu söylemeye çalışıyordu.Sanıırm Marsilyada Ribery hiç yüz vermemiş.

Yöneticimizin biri dün nasıl anlamlı ve veciz bir demeç vermişti.

"ULENNNNNNNNN tutmayın lan beni. DAGITRIM LEN BEN BU MARSİLYAYI" :lol:

Cengiz abi sen capital investment şirketinde ısrarlıysan, seni Canaydın'a pazarlama görevi de bize düşer. Alpay bu konuda bir aracı da bulur heralde :lol:
Kredi faizini de çok tutma ki balıklama atlasınlar.Libor+1 yeter :lol:

Ferraribery oldu firari bery

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Gorgen wrote:
Ferraribery oldu firari bery
:D:D:D

Guleriz aglanacak halimize..

Bu herifler beni 10 tane espresso icmis gibi yapiyor valla. Elim falan titriyor ekranin karsisinda.

Ozan Ersoy

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Bizim sosyete bir de AB'ye girmek ve bunu yaparken de halkin onderligini yapmak sevdasinda. Tulun gibi adamlardan olusan bu sosyete burnunun buyuklugunden nereye gittigini goremiyor daha birak ki milleti pesinden surukleyecek.

Yine sosyeteye damdan pike yaparak giren Ugur Dundar da ABD'de roportaj yapmak istemeyen adamin burnunu kirmisti. Hem de adamin kendi evinde. Sonra adami rusvete razi edip guya yirtmislardi. Ugur Dundar'i kacarken hoplaya ziplaya kayda ceken kameramanin hali hala gozlerimin onunde. Sonradan gormusun de sonradan gormusu oluyor demek ki.

Bunlar GS icin iyi gunler kanimca. Mesela simdi AB, Turkiye ile pazarliga oturmayi askiya almaya niyetleniyor. Simdi bizim basin kalkip da Ribery'nin laflarini kullanip "bak GS Fransa'da Turk'leri bir guzel rezil etti. Zaten isteksiz olan Fransiz halki simdi tamamen bize sirtini dondu. GS, Turk halkinin gelecegini mahvetti. UEFA kupasini al da basina carp" gibisinden teraneye baslarlarsa hic sasirmam.

Hay yarabbim... Bakalim bu yonetim bizlere baska neler tattiracak.

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Riberry ntv de röportaj veriyor..
Kandırılmış..
vesaire..
Meczup

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Mustafa Dogan wrote:Riberry ntv de röportaj veriyor..
Kandırılmış..
vesaire..
Vesairesi falan yok. Dedikleri seyler cok ciddi ve inandirici geldi bana. Verdigi tarihler benim L'equipe'te ve fransiz basininda, avukatindan ve OM sitesinden okuduklarim ile tamamen uyusuyor. O belgeyi 'sen bizim evladimiz sayilirsin gel sunu imzala biz sana ödeme yapariz' diye sark kurnazligi ile imzalattiklarina eminim. Birakin artik herkesi hain ilan etmeyi. Yöneticiler sicsin sivasin sonra futbolcu hain olsun. Bu yönetim tarzi ve yöneticiler ile klubun kapisina kilit konacak farkinda degilsiniz. Tek ama tek kisinin dedigine inanmiyorum bizim yönetimden. Iste sorun da burada aslinda. Tutkal gibi de yapismis vaziyetteler. Resmi sitede aciklama yapmaktan baska yaptiklari bir bok yok. Klubun icine ettiler, koca ismi bes paralik ettiler. GS taraftari bunlari protesto etmeli. Bu camia bu isin profeyonel yöneticilerle yönetilecegini idrak etmedikce bu camia artik sirf liseden diye (ki kendim de lisedenim) organik bagla kelle hesabi yaparak adam secmenin GS'in önune engel koydugunu görmedikce bu rezaletleri daha cok yasar bu klup. GS'in icler acisi halini görmek istiyorsaniz gidin storlara bir bakin koca klup ne satiyor diye: incik boncuk. Ama bakin olacaklar belli: Ribery hain ilan edilir ve taraftar bunu yer. Bunlar Mart'a kadar kalir. Mart'ta ya devam ederler ya da uzun Özhan gider ayi Turhan gelir degisen hicbirsey olmaz.

Iste Ribery'nin dedikleri

http://www.ntvmsnbc.com/news/329924.asp

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote: ..
Bu yönetim tarzi ve yöneticiler ile klubun kapisina kilit konacak farkinda degilsiniz. Tek ama tek kisinin dedigine inanmiyorum bizim yönetimden. Iste sorun da burada aslinda. Tutkal gibi de yapismis vaziyetteler. Resmi sitede aciklama yapmaktan baska yaptiklari bir bok yok. Klubun icine ettiler, koca ismi bes paralik ettiler. GS taraftari bunlari protesto etmeli. Bu camia bu isin profeyonel yöneticilerle yönetilecegini idrak etmedikce bu camia artik sirf liseden diye (ki kendim de lisedenim) organik bagla kelle hesabi yaparak adam secmenin GS'in önune engel koydugunu görmedikce bu rezaletleri daha cok yasar bu klup. GS'in icler acisi halini görmek istiyorsaniz gidin storlara bir bakin koca klup ne satiyor diye: incik boncuk. Ama bakin olacaklar belli: Ribery hain ilan edilir ve taraftar bunu yer. Bunlar Mart'a kadar kalir. Mart'ta ya devam ederler ya da uzun Özhan gider ayi Turhan gelir degisen hicbirsey olmaz.
...

$apkami olsa cikaracagim. Bizim Alpay nerelerde? Artik $u i$i tez elden hallediverin ne olur. Yok mu bu gence ku$aktan sizin gibi du$unene bir kac bin ki$i. Mahmut Degerler, Tezicler, Dedeogullari one du$tumu sarsaklarin kenera cekilmeleri gerektigini goreceklerdir. Dilekce mi vereceksiniz olaganustu kongre icin yoksa klube fax/telgraf mi cekeceksiniz yapiverin. Merak etmeyin taraftar arkanizda. Cunku dogru olan her zamansonunda kazanir. Bu kol kirilir yen icinde kalir martavali ile cok uyuttular sizi. Agabey karde$ masali ile yapilan pe$rev ile bu kadar.. Artik dinamik ne yaptigini bilen sizin gibi dunya goru$u ve kulturu engin kimselerin susup oturmasini ben liseli olmadigim halde kendime yediremiyorum. Kapiay "blow-torch" ile dayanmanin zamani coktan gecti. Her turlu ananeneyi yiktilar her turlu degeri yitirdiler. Bu kadar ba$arili ve degerli insanlar yeti$tiren bir kurulu$un bugunku halini ba$ka turlu degerlendiremiyorum. Kayitsizlik yuzunden iclerinizde en son bu i$lere bula$acak olanlar en ba$ta bu i$e atiliyorlar. Icerde de tam anlami ile Ingilizce'de "racketeering" denilen Mafyayi kiskandiracak sistem kurulmu$ vaziyette. Yahu her taraf elden gidiyor denildiginde taraftarlara "kek yiyiniz" diyorlar.

$aka ile kari$ik birkac kere soyledim. Artik ayi Turhan filan gelmesin sirada o var diye. $u yonetim i$ini GS derneginden ayiriverin. Mal mulk logo tamam ama bu i$in erbabi olmayanin yonetimde i$i yok. Isterse liseyi birincilikle bitirsin ya da dunyanin en durust insani olsun. Kriter o degil cunku. Elbette hamurda bunlar lazim ama bu i$i profesyonelce yapanlar GS'li degil diye bu i$e gelemiyecekse Kerem'in dedigi bibi bu i$i bitti bilin. Madem $irket olundu $irket gibi yonetilsin. Yazik gunah sarfedilen bunca paraya.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Merhaba Kerem,

Ribery'e inanmadigim bircok nokta var.

Ribery o kagitta ne oldugunu gayet iyi biliyordu.
Kagit ingilizce, cevresinde bircok fransizca bilen adam var,
icerigini biliyordur. Sampiyonlar ligi icin gerekli, o da kendini CL'de gostermek istiyordu, bile bile imzaladi.
UEFA o kagidi gormemezlikten gelemez, bundan sonra butun takimlara ders olsun diye. Helvacı kagidi olmadigini anlasinlar bakalim..

6 aydır o menajerle calismiyorum diyor, ama 4 ay once resmi olarka GS klubune o menajeri bildirmis ve anlasma eski menajeriyle. Yalan..
Para almadim diyor, baslangicta aldigini ve prim aldigini biliyoruz.
14'unde is isten gectikten sonra GS tamamini odemis.
Bu arada Marsilyanin Avukat Dupont'a GS ile uzlasma icin basvurdugu soyleniyor.
Ben GS'nin para lacagina inaniyorum.

Ozhan Canaydin gitsin, ama kim gelecek Kerem?
Muhalefet dedigin GS'yi bu duruma dusurenler.
Var mi 50-60 milyon dolarin altina elini koyabilen adam gibi biri.
Sorun liseliler falan degil. Kerem ,adam ve ekip yok.
Urfada Harran vardi da gitmedik mi der gibi,
Bill Gates adayligini koyduda secmedik mi?
Klube uye degil falan demeyin. Adam gibi biri ciksin, niyeti olsun,
muhakkak uyelerden bir temsilci baskan sectirir..
Mesela Uzan, Ates Unal Erzeni desteklemisti.

Yok agbicim yok, adam ve ekip yok . Bu tekavutler kıraathanesi oldugu surece hangi akilli girer?

Kerem Tezic wrote:
Kandırılmış..
vesaire..
Vesairesi falan yok. Dedikleri seyler cok ciddi ve inandirici geldi bana. Verdigi tarihler benim L'equipe'te ve fransiz basininda, avukatindan ve OM sitesinden okuduklarim ile tamamen uyusuyor. O belgeyi 'sen bizim evladimiz sayilirsin gel sunu imzala biz sana ödeme yapariz' diye sark kurnazligi ile imzalattiklarina eminim. Birakin artik herkesi hain ilan etmeyi. Yöneticiler sicsin sivasin sonra futbolcu hain olsun. Bu yönetim tarzi ve yöneticiler ile klubun kapisina kilit konacak farkinda degilsiniz. Tek ama tek kisinin dedigine inanmiyorum bizim yönetimden. Iste sorun da burada aslinda. Tutkal gibi de yapismis vaziyetteler. Resmi sitede aciklama yapmaktan baska yaptiklari bir bok yok. Klubun icine ettiler, koca ismi bes paralik ettiler. GS taraftari bunlari protesto etmeli. Bu camia bu isin profeyonel yöneticilerle yönetilecegini idrak etmedikce bu camia artik sirf liseden diye (ki kendim de lisedenim) organik bagla kelle hesabi yaparak adam secmenin GS'in önune engel koydugunu görmedikce bu rezaletleri daha cok yasar bu klup. GS'in icler acisi halini görmek istiyorsaniz gidin storlara bir bakin koca klup ne satiyor diye: incik boncuk. Ama bakin olacaklar belli: Ribery hain ilan edilir ve taraftar bunu yer. Bunlar Mart'a kadar kalir. Mart'ta ya devam ederler ya da uzun Özhan gider ayi Turhan gelir degisen hicbirsey olmaz.

NO ADNANS, NO CRY !!

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Kerem Tezic wrote:
Kandırılmış..
vesaire..

Kerem bir GS liselinin soyledikleri acisindan yazdiklarini dikkatle okuyorum. Goruldugu gibi aslinda Ribery konusu futbolcu kacti kacmadi konusu degil asil tartisilmasi gereken GS'in kurumsal yapisi ve yonetimi. Bir kac kisa yorum...

BIR - Sen azinliktasin. Bugun kongre uyesi olan cok az kisi ayni dusuncede.

IKI - Profesyonel yonetim demek, para demek. Bilanco, Net Income Statement, Statement of Cash flows. Yani bottom line demek. Dipte kirmizida misin artida misin. Yani artik bu dernek, tarikat anlayisi yok demek. HHADIIII LEEEN cekebilmek birisi gak guk ederse. Mesela beni CEO diye al ise, ben ekibimi kurayim ilk yapacagim islerden biri, butun kendini mali acidan destekleyemeyen amator dallari suresiz kapatmak olur. Sen GS liseli + voleybolcu olabilirsin ben de senelerce GS'da yuzdum. Bunu rahatlikla gozumun yasi akmadan bir hafta icinde yaparim. Butun arta kalan parayi GS'in futbol alt yapisina, scoutinge harcarim ki kaynak yaratabileyim. Surekli kaynaklari curuten hortumlayan deliklerden kurtulayim.

UC- GS'a uye olanlar 10 bin dolar versin demis Ufuk Sezekkaplan arkadasimiz. Yani yani... Yahu arkadaslar biri de cikip delikanli gibi beyan etsin. Su GS'a uye olanlar kac para veriyorlar senelik? Ben tahmin ettigimi soyleyeyim: KOMIK rakamlar 100-200 lira. Sonra birisi cikip soylesin yuzde kaci bu KOMIK rakamlarin odemesini yapiyor. Yine tahmin edeyim: Yarisindan cogu vermiyor. Yani bir kac bin kisi yilda bir kac yuz dolar atiyorlar, sonra da bu showun krali oluyorlar. Hersene cak cak Liseliyiz de kultur de, 500 yillik gelenek de, koklu de yaprakli da. Buyrun iste iclerinden cikacak yoneticiler de bunlar. Yazik. Bunun lisenin kotuluguyle falan alakasi yok. Bu duzeni Robertliler arasinda ya da Alman liseliler arasinda ya da Fen liselileri arasinda kurun, yine ayni ortam olusur. Bugun Istanbul'da herhangi bir spor salonunun senelik uyelik aidati bile en az bin dolar.

Yahu arkadaslar sorun bakalim su GS adasinin rant getirecek sekilde kiralanmasi ne kadar uzun surdu, neden surdu? Seneler surdu seneler. Neden? Cunku GS uyeleri ne guzel mayolarini giyip, gidip BOgazin ortasinda guneslenip, 3 kurusa aldiklari kolayi yudumluyorlardi her yaz. Ama ada simdi kulup oldu oraya da gidemiyorlar, keyifleri bozuldu. 10 bin EURO'dan bahsediyorsunuz. E komik oluyor tabii.

Var mi delikanli yonetim aidatlara %1000 zam yapacak, sonra da aidatini vermeyini direk atacak gozunun yasina bakmadan. "Oyle bedavaya duduk yok yetti artik otturdugunuz borunuzu" diyecek?

Bunlarin degismesi ne kadar zaman alir? Ben de Hasan'a katiliyorum. Bu kulup iflas edip, kapilarina kepenk vurulup, butun tasinmaz mallari satilmadikca bir halt degismez.

Profesyonel yonetim!!! peeh. Koyun bir CEO alsin 500 bin dolar maas, bugunku Kalpakcioglu'ndan hic bir farki olmaz, bu duzen degismedikce. Yalan dolan o defteri boyle degistir, vergi kacir, futbolcuya maas verme, onu bunu tehdit, tribunde adamlarin olsun, futbolcu kovdur. Ayni hamam ayni tas. Iki tane Kalpakciglu, 4 tane Ozhan, 8 tane Faruk suren olur herkes gider yoluna, biz de kerevitine.

Ozan Ersoy

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: Bunlarin degismesi ne kadar zaman alir? Ben de Hasan'a katiliyorum. Bu kulup iflas edip, kapilarina kepenk vurulup, butun tasinmaz mallari satilmadikca bir halt degismez.
Iflas etti. Goz boyaniyor.
Ozan Ersoy wrote: Profesyonel yonetim!!! peeh. Koyun bir CEO alsin 500 bin dolar maas, bugunku Kalpakcioglu'ndan hic bir farki olmaz, bu duzen degismedikce. Yalan dolan o defteri boyle degistir, vergi kacir, futbolcuya maas verme, onu bunu tehdit, tribunde adamlarin olsun, futbolcu kovdur. Ayni hamam ayni tas. Iki tane Kalpakciglu, 4 tane Ozhan, 8 tane Faruk suren olur herkes gider yoluna, biz de kerevitine.

Ozan Ersoy
Oyle $ey mi olur? Bugun iflas e$iginde $irketlere getirilenler $500 bin dolarla mi i$e ba$liyorlar. Chrysler'i kurturan Iacoca ba$a geldiginde ben $500 bin dolar isterim mi dedi ba$ladiginda. Yapilacak kontrat ba$aridan hisse ile 10 tane Kalpakci eder bu i$i soyunacak adami bulma konusunda. Her mactan once ASY'de saatlerce once toplanan 10 binler ki$i koyun gibi mac saatini bekliyor. kafasi cali$an boyle bir topluluga verecegi hizmet sadece bir bilet ise elbette ortada yanli$ i$ler var. Ortada $irket var deniyor. Bu da diger amator dallardan ayrilmi$ demektir. Ama yapilan sadece gelir dagitimi. Bunu bir profesyonel yonetici kabul eder mi? Boyle nemle $ekil bir duzen olabilir mi? Neden GS topu dikmeden duzeltilemiyecek burasini anlamak mumkun degil. Iflas edince ta$inamaz mallarinin satilacagini kim soyluyor ki? bunlar ayrilmi$ bir kenara konmu$ dernek mali diye. kimse elini suremez. Adamlar senin ada dedigin yeri i$letebildiler mi. Geceleri koy $uradan iki baligi izgara diye uc be$ ayya$in demlendigi ve ucret olarakta di$arda zikkimlandiginin onda birini verdigi yer burasi. GS derneginden cikanin bundan otesini yapmasi imkansiz. Profesyonel yonetim buna izin verir mi dersin? Ozhan ya da ayi Turhan veremez ama GS $irketinde GS olmayan genel mnuduru caart diye verir ve senin de dedigin gibi uc kuru$ dernek ucereti verdim diye ba$ta boza pi$irecegini sananlar yedigi ictiklerinin kar$iligini azi di$ini sokerek alir. Onlar olmazsa da di$ardan mu$terisini bulur. Yeter artik bu asalak takiminin somurgesi.

Turkiyede bulamiyorsan di$ardan getirirsin yonetici. Bak Ciragan otelinin Isvicreli muduru Hincal'in bas bas bagirttigi halde bedava zikkimlandigi bilmem ne barinda bedavaya oturtmadi. Sokup atti herifleri oradan kontratlari bitince. Turkiyede boyle nazi zihniyetli otel muduru nasil barinir bunun cali$ma izinin kaldirin diye bas bas bagirdi. Ciragan oteli ise cok memnun adamdan.
Last edited by Cengiz Akgun on Wed Jun 22, 2005 7:18 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:
Chrysler'i kurturan Iacoca ba$a geldiginde ben $500 bin dolar isterim mi dedi ba$ladiginda. Yapilacak kontrat ba$aridan hisse ile 10 tane Kalpakci eder bu i$i soyunacak adami bulma konusunda.

...
BINGO!!!! Cengiz abicim, isin icindeki cikmazi goremedigini dusunuyorum. Benim ustteki yazida cabaladigim konu bu. Konu bunu yapabilecek adamin olup olmadigi, sozlesmesinin nasil yapilmasi gerektigi degil ki. Adam gelecek ekibini kuracak, butun yetki ona verilecek. GS'in kurtulusu icin yapacagi 20 maddelik listenin %100 GS bunyesinin icinden tepkiyle burokrasiyle karsilasacak.

Mesela uye aidatlarini arttirmaya kalkti sonra aidatlarini odemeyeni atmaya kalkti.

"Sen manyak misin adam 1940'dan beri uye, yedi kusak Sultani Mektebiyeli nasil atarsin, kimse bu parayi vermekle zorunlu degil !!! "

Voleybolu kapamaya kalk.. Hadi voleybolcular ayak kaldirir, bir suru lobi vs. Ne o senede 10 kisi ekmek yiyecek, topu topu 100 kisi GS'in maclarini seyredecek, TV da ratingler %1 civarinda seyrecek diye koca bir sube ayakta kalacak her sene, bilmem kac yuz bin dolar veya milyon harcanacak.

Uyeligi lise disi parali adamlara acmaya kalk baska bir olay.

Yeni stada bir sponsor bul ama adam ismini ya da sirketinin ismini stada vermeye kalksin, butun kulup ASY'nin mezarinda donmeye basladigindan bahsetsin.

Hadi sunu yapmaya kalk, baska bir direnc, baska bir lobi. Hadiii onu yapmaya kalk, baska birinin damarina bas.

Ne olur soyleyeyim.. adam iki ay sonra "Xtrin gidin, hepinizin cani cehenneme ben aklimi peynir ekmekle yemedim" diye ceker gider. Cunku senin o yukarda bahsettigin basariya oranli primleri almasinin imkansiz oldugunu 2 ayda cozer.
Turkiyede bulamiyorsan di$ardan getirirsin yonetici. Bak Ciragan otelinin Isvicreli muduru Hincal'in bas bas bagirttigi halde bedava zikkimlandigi bilmem ne barinda bedevaya oturtmadi. Sokup atti herifleri oradan kontratlari bitince. Turkiyede boyle nazi zihniyetli otel muduru nasil barinir bunun cali$ma izinin kaldirin diye bas bas bagirdi. Ciragan oteli ise cok memnun adamdan.
Ah bu da 70'lerde Ecevit'in Amerika'dan Turk beyin ithal etmeye calismasina benzemis. Hani adamlar kurtaracakti TR yi ya. Burokrasiyi gorunce 2 hafta sonra terketmislerdi bu yeni beyinler.

Ozan Ersoy

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Alpay Dedeoglu wrote:Merhaba Kerem,

Ribery'e inanmadigim bircok nokta var.

Ribery o kagitta ne oldugunu gayet iyi biliyordu.
Kagit ingilizce, cevresinde bircok fransizca bilen adam var,
icerigini biliyordur. Sampiyonlar ligi icin gerekli, o da kendini CL'de gostermek istiyordu, bile bile imzaladi.
UEFA o kagidi gormemezlikten gelemez, bundan sonra butun takimlara ders olsun diye. Helvacı kagidi olmadigini anlasinlar bakalim..
Ben de senin adin gibi kontrati adamin parasini vermeyerek bozulma noktasina getirenin GS oldugunu bildigini soyleyebilirim. Riberi Fransiz. GS klubu ise Fransiz ve Turk kulturunu yakinla$ma amaci ile kurulmu$ bir ogrenim kurumunun uzantisi oldugu halde ve ikinci dilin Fransizca olmasi lazim iken neden kagit sadece Ingilizce duzenlenmi$ dersin? Onemli degil aslinda ne dilde yazdigi ben de Riberi'nin o kagitta ne yazdigini bildigine eminim. Kendisine yarin paran hazirda denmi$tir bu kagidin acelesi var sen imzani at bizde paran kalmaz diye. Ikincisi Riberi'nin bunu koz olarak kullanip GS'da kalmamak istememesinin sebeblerini de guzelce aciklami$sin. Haksiz mi? Spor icin mi futbol oynuyor. Kendi parasinin dilencisi olup uzun Ozhan'in agiz kokusunu cekecegine gider memeleketinde oynar. Bir daha bak bakalim yabanci oyuncunun parasi gun sekecek mi? Turk oyunculara bekleyiniz diye once onlarin hesabini kapatacaklar ve cingarda ondan cikacak.

Uzun lafin kisasi GS Metz'e odedigi bonservis parasini OM alabilirse buyuk bir mucize olacak cunku elinde Riberi'ye verdigi maa$in bordrolari yok. Cunku boyle bir para verilmedi ki nasil olsun. Elden verdik filan hikayesinide ne FIFA ne de Fransiz mahlemeleri yutar. Sonunda METZ'e verilen para pic olarak kurtarilir iki uc sene icinde ve onun icindenden avukat ve mahkeme masraflari cikarildi mi GS ustune bir bardak su icmi$ olur. Yonetim hala 10 milyon Avro tazminat koyduk desin. Verirlerse almamazlik etmesinler boyle uc kagaida yatanlara.
Last edited by Cengiz Akgun on Wed Jun 22, 2005 7:46 pm, edited 3 times in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: BINGO!!!! Cengiz abicim, isin icindeki cikmazi goremedigini dusunuyorum. Benim ustteki yazida cabaladigim konu bu. Konu bunu yapabilecek adamin olup olmadigi, sozlesmesinin nasil yapilmasi gerektigi degil ki. Adam gelecek ekibini kuracak, butun yetki ona verilecek. GS'in kurtulusu icin yapacagi 20 maddelik listenin %100 GS bunyesinin icinden tepkiyle burokrasiyle karsilasacak.
...
Sana yonetimin mutevelli heyeti ve GS kongresinden bagimsiz olmasi gerektigini soyledik ya bizde. Degilse bul bir adami gerisini kongredekiler ayarlasin demiyoruz.

Liseli ya da kongreli biri bu dediklerini soyledigin sebebten yapamaz. Bunu bizde biliyoruz. Cunku secilecem derdin de ya. Di$ardan atanarak gelen ise bunu yapar. Vermeyeni de tuzugun maddesini gosterip atar. Zaten kongre dursun onlar boyle evcilik oynar gibi yine ba$kan filan secsinler yine. Logo bizim Rivca bizim Seyran tepe i$leri ile ugra$sinlar. Ama ellerinin hamuru ile erkek i$ine kari$masinlar transferdi profesyonel futbol klubu idi gibi i$ler bu i$i profesyonelce yapanlara verilsin diyoruz.

$irket'in guya donen parasi var ya. Gelirini giderine bakarak adam gibi biri oturup planini programini yapar. $irket yonetimi nasil bir board dedikleri yonetimi atadiktan sonra yonetimi $irketin mudurune emanet edip sene sonunda hesap soruyorsa bu i$te boyle olmali degilse bir anlami yok elbette. Degilse bugun GS di$indanda GS ba$kani seciliyor. Al i$te Faruk Suren boyle idi diye soylenip durur. Genel mudur gelir yonetimini kurar planini yapar ve her uc ayda raporunu verir. Yaptiklari i$tende tek sorumludur. Begenmeyen i$ten atar yenisini getirir. Boyle iki sene Uzun Ozhan ya da ayi Turhan kongre olacak diye cekilmez.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ben 100% hakliyiz diye orada burada beyanat verip duran yonetime hodri meydan diyorum...

Madem bu kadar eminsiniz 10 milyon euro geri alacaginizdan - cikarin cebinizden 8 milyon hibe edin Galatasaray klubune - 10 milyon gelince kalan 2si de sizin cebinize hibe ettiginiz paranin faizi olsun - olurmu? :roll:

Post Reply