WC 2006: TÜRKİYE - ISVICRE 4-2 tuncay(2),38 sukur,51 necati

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Yucel F Genc

Post by Yucel F Genc »

Bugunku sonuclardan sonra Danimarka'nin umidi kalmadi. Onun icin Yunanistan'a karsi, sirf bize uyuzluk olsun diye, onem vermeyecekler. Yani, her ne kadar cikmayan candan umit kesilmezse de, durumumuz pek parlak gozukmuyor. Gerci maci seyretmedim ama, bu kadar sakat ve eksige ragmen gercekten iyi bir sonuc. Neyse, Allah buyuktur.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hah $imdi biz zoru severiz diye man$et atarlar $abalaklar. Bu arada Ali yahu evet her nekadar top ayakla ve kafa ile oynansa da bu oyun akil ve takim oyunu. Kazanmak icin tekmeye kafa sokmaya filan luzum yok. Aklini kullanan ve oyunu takim oyunununa iyi yayabilen vasat oyunculardan kurulu takimlar bile kazaniyorlar bu oyunda. Malasef bu oyunun takim oyunu oldugunu unutup ve topu isabetli $ekilde ayaklarda dola$tirip kendileri yerine topu ko$turmayi deneyemeyen kisacasi toplu hucum toplu defans yapmasini bir turlu ogrenmek istemeyen Turk futbolculari bu olayin farkinda degil. $ans mans diyerek once kendilerini sonrada etrafindakileri kandirmaktalar.
Last edited by Cengiz Akgun on Wed Sep 07, 2005 9:56 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Bunlar reesmen kasap yahu. adamin ayaklarini eline veriyorlardi. Insallah Song sakatlanmaz. Cu$ yani yine iyi gecirdi adamin bileklerine. Kamerun kasaplardan kurulu herhalde

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Yucel F Genc wrote:Bugunku sonuclardan sonra Danimarka'nin umidi kalmadi. Onun icin Yunanistan'a karsi, sirf bize uyuzluk olsun diye, onem vermeyecekler.

Yanlis. Danimarka'nin hala ikincilik sansi var, cok da uzak olmayan. Danimarka Yunanistan'i yenip bizim Arnavutluk'ta puan kaybetmemizi bekleyecek ikincilik icin. Arnavutluk evinde Yunanistan'i yendi. Turkiye'den puan almamasi icin sebep yok. Daha dogrusu biz Turkler Arnavutluk maci garanti deriz de, Danimarkalilar demez.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Danimarka 2-0 onde. Seker gibi masallah. :lol:

Yucel F Genc

Post by Yucel F Genc »

Evet Ali, o konuda dogrusun. Bizim maci bu saatten sonra kaybedecegimizi ne biz dusunuruz, ne de Danimarka bence. Matematiksel olarak...evet var sanslari. Ama ben zaten reverse psychology yapiyorum burda kendi kendime:)

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Yucel F Genc wrote:Evet Ali, o konuda dogrusun. Bizim maci bu saatten sonra kaybedecegimizi ne biz dusunuruz, ne de Danimarka bence. Matematiksel olarak...evet var sanslari. Ama ben zaten reverse psychology yapiyorum burda kendi kendime:)
Bence bu matematigin otesinde. Yani Turkiye evinde Kazakistan ile oynayacak olsa onun adi matematiksel olur. Deplasmanda Arnavutluk ile baska. Arnavutluk evinde Yunanistan'i yendi. Su anda bu ihtimal hesaplarinin falan konusulmasinin sebeplerinden biri zaten Arnavutlugun evinde Yunanistan'i yenmis olmasi.

Hatta adamlar Turkiye Arnavutluk arasinda oynanmis mac sonuclarina bakarak dahi bunun sadece matematik olmadigini gorur. Ayrica Danimarka'nin oynayacak birseyleri oldugu gibi, Yunanistan'i da gerecektir bizim bugunku galibiyet.

Iyi gidiyor su anda hersey bizim icin. Ama eleme oynamak acisindan tabii. Ben de eleme icin sansimizin yuksek oldugunu dusunuyorum.

Danimarka ve Ukrayna deplasmanlarindan 4 puan aldik. Hem de dogru kombinasyon ile. Danimarka'yi yenip bugunku macta berabere kalsak daha kotuydu durumumuz.

Reverse pyschologye devam. :) Gurculer 10 kisi penaltidan 2-1 yapti durumu. Belki de senin dedigin gibi Danimarka'da uyuzlasma derhal basladi. :lol:

Ali

Ergün Simsek

Post by Ergün Simsek »

Cumleten selamlar...
Ali Gursel wrote: Reverse pyschologye devam. :) Gurculer 10 kisi penaltidan 2-1 yapti durumu. Belki de senin dedigin gibi Danimarka'da uyuzlasma derhal basladi. :lol:

Ali
Danimarka hemen geldi kendine 4-1 (dakika 56)

10' [1 - 0] C. Jensen
19' O. Khizanishvili (Kirmizi kart)
30' [2 - 0] C. Poulsen
36' [2 - 1] G. Demetradze (penalti)
43' [3 - 1] D. Agger
55' [4 - 1] J.D. Tomasson

Maclardan once Tumer 30 yasina gelmis bi topcu olarak Dunya Kupasina gitmeyi cok istedigini, elinden geleni ardina komayacagini soylemisti...
2 macta 2 gol... Ayagina,yuregine saglik...
Ergun Simsek

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hurriyet grubunda Turkiye'nin tek namaglup (yenilgisiz) takim yenmesini konu ederek son dakika haberi yapmi$. I$te kansiz gazetecilik buna denir. Boyle ustun koru bakarsaniz yillar sonra gazete kupurlerine yalan yok sahtekarlik yok gibi gozukur. Adam bulmu$ ve yazmi$tir gercek diye bunu. Gercektirde elbette. Ama orada olan bir gercek var ki o maskelenmi$tir (icerde olaydan bahsetse de fark etmez). O gercek ise Ukraynanin daha grup maclari bitmeden dogrudan dogruya Almanyada yerine alacagi ve Turkiyenin ise bu hakki kazanmasi icin hala birkac firin ekmek yemesi gercegidir. Belkide olmayacaktir. Yarin kiz-oglan kiz gerdege girdiler ve ama biz alnimizin aki ile ciktikta derler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Tumer gercekten guzel gol atmis. Attigi son iki gole bakip Besiktas'ta son yillarda daha cok forma bulamamsina anlam veremiyor insan.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yahu bu "lker her-ne-ise" filan gibi adamlar nasil ekmek yiyorlar bu i$ten anlamiyorum. (Biliyorum soyadi Yasin adi batacasinin). Bu salakk Cumartesi gunu artik bu i$ bitti bu kakeme kar$ida yendik bu adamlari Danimarka ne yaparsan yap bo$ diye aniriyordu 2-1'den sonra ve gordu Danimarkanin ne yaptigini bu seferde elle oynadi diye goz gore gore yalan soyluyordu). Yani her mikrofonu eline alabilene bu i$ yaptirilsa idi $ebeklerede i$ cikmali Turkiyede TV'lerde mac sunuculugu filan gibi. Ne kadar vicik vicik bir adam bu yahu. Sadece bu mu surusune bereket. I$sizligin ayyuka ciktigi bir yerde her i$in bir krteri olmali. Antu'da macin golunu seyrederken bile dayanamadim midem bulandi bu adamin yalakligina. Yok mu bu adamlarin ekmegine mani olacak (evet mani olacak. Bunlar ba$ka i$ yapmali hammallik filan gibi. Dolar temelinde anla$ma yapip bu paralari bu $ekilde kazanmak haram cunku) 1000-1500 tane adam Kanal-D'ye e-mail filan atarak kaliteyi yukseltmek isteyen.

Gorgen bu websayfasi degilde bu Kanal-D'nin genel mudurlugunun bir e-mail adresi yok mu? Buradan kalkip telefon etmeye degmeyecekte. Ha eger Turkiyede adam kalmadi bunlardan ba$ka diyorsaniz soyleyecek lafim yok elbette. Bunu da bildiriverin ki anlayayim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

çek cumhuriyeti ermenistanı 4-1 yenmiş. 1 gol atan Heinz 90 dakika oynamış.
http://www.lequipe.fr/Football/Football ... 59312.html

Sırbistan deplasmanda ispanya ile 1-1 berabere kalırken ilk yarıda 45 dakika oyunda kalan iliç en etkisiz adam olduğundan 2. yarıda oyundan alındı.
http://www.lequipe.fr/Football/Football ... 59501.html

Malta Hırvatistan ile 1-1 kalırken Tomas hiç oynamamış.
http://www.lequipe.fr/Football/Football ... 59574.html

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

TÜRKİYE-ALMANYA maçı cumartesi günü Kanal-d verirken saynı saatte TSI 21.00'DE Danimarka- Yunanistan maçını Show tv verecek.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Danimarka-Yunanistan maci icin bizim basinda ve ortalikta sacma sapan laflar dolasip durdu yok efendim Danimarka yatarmista hacli dayanismasiymis da falan filan. Yani su igrenc komplo teorileri söylemini Turkiye liginde kullanmaktan bikmayip disari da tasidilar. Birincisi Danimarka'nin iddiasi var yenerlerse Arnavutlugun Turkiye'ye celme takmasini bekleyecekler (ki bana göre 2.lige en yakin Danimarka su an). Bu yuzden hayatta islerini sansa birakmazlar. Ikincisi kuzey ulkelerinde spora bakis cok amatörce (bunu olumlu anlamda söyluyorum). Rakip kim olursa olsun sahaya yenmek icin cikarlar. Artik deli oluyorum bu cirkef söyleme. Bu ithamlari yapanlar önce bes cekeriz alti cekeriz diyen icerde kaplan disarda sut dökmus kedi futbolcu bozmalarina baksinlar. Necati efendi sacina ceki duzen verecegine ayagina duzen versim Tromsö macinda ayni gecen sene ligte CL'e gidememize neden olan kazma özelliklerini sergiledi. Bakalim Terim neler yapacak? GS'in bu hale gelmesinde bas sorumlulardan birisi. Guzelim takimi gelir gelmez bozmustu. Eger Danimarka Yunanistani pencelerse, bunlar da Arnavutluga takilirsa oradan Adis Ababa'ya bilet alsinlar ve ömur boyu orada uzun essek oynasinlar. Bu arada Hasan Sas'in ilk macta yedigi kirmizi kart yuzunden giden iki puani Turkiye hanesine koyun ve bakin ne oluyor diye. Ama Terim efendi gene cagirmis kendisini. Tek umudum bucurlerin uyumu eger is Arnavutluk macina kalirsa.

Oltunc Özgür

Post by Oltunc Özgür »

Kerem cok guzel belirtmissin, ama sorun Turkiye'nin bir yere gelmesi degil gelirken veya gelmezken medyaya insanlara verecegi sansasyonel olaylar yani malzeme; bak 12 cüce adam olayi 1 haftada kapandi, herifler Amerika'daki realite sovlardaki gibi birbirlerini suclayip durdular sonra ses seda yok cunku ulkede hersey tam fastfood tadinda tuketiliyor, inan takimdaki herkes Ergun gibi mazbut olsa takim butun maclarini kazansa medya kafayi yer insanlar rahatsiz olur, Bahadir Boysal'in cok guzel bir tespiti var Mizah dergisinde " insanlar kaos ve huzursuzluga karsi inceden ilgi duyuyorlar sorunlar arkasindaki bilinmezlik ve olusan adrenalin insanin daha cok ilgisini cekiyor" diye anlatmis...

Tikir tikir isleyen Isvec Norvec gibi ulkelerde bile arada bir seks skandali filan cikartilip soguktan uyusan insanlar biraz canlandirilmaya calisiliyor, Turkiye'de malzeme cok o yuzden basarisizlik ve ulkenin hicbitmeyen kavgasi mazosist halkimiza ilac gibi geliyor.

Post Reply