Fortis Türkiye Kupası D.BAKIR-GS 0-1 84 heinz

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Fortis Türkiye Kupası D.BAKIR-GS 0-1 84 heinz

Post by Mehmet Gorgen »

Türkiye Kupası Kuraları Çekildi

Türkiye Kupası'nda Galatasaray; Diyarbakırspor, Malatyaspor, Mersin İdman Yurdu ve Giresunspor ile aynı grupta yer aldı.

Galatasaray, Türkiye Kupası A Grubu'ndaki ilk maçını, 26 Ekim Çarşamba günü Ali Sami Yen Stadı'nda Mersin İdman Yurdu ile yapacak.

2. kademeyi aşan 20 kulübün temsilcilerinin katıldığı kura çekiminde, çeyrek final öncesi 5'er takımdan oluşan 4 grup oluşturuldu. Geride kalan sezonda Birinci Süper Futbol Ligi'ni ilk 4 sırada tamamlayan Fenerbahçe, Trabzonspor, Galatasaray ve Beşiktaş'ın seri başı olduğu kurada, 2. kademe müsabakalarını geçen 16 takımın katılımıyla düzenlenen Türkiye Kupası Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Levent Bıçakçı tarafından lanse edildi ve ardından kupanın yeni hali, logosu ve şartları tanıtılarak kura çekimine geçildi.. Bu arada Türkiye Kupası'nda oynanacak 53 maçın 33'ü Lig Tv'den yayınlanacak..

Maçlar
Grup 1. Maçlar - 26.10.2005
Grup 2. Maçlar - 21.12.2005
Grup 3. Maçlar - 13.01.2006
Grup 4. Maçlar - 17.01.2006
Grup 5. Maçlar - 25.01.2006

Çeyrek Final 1. maçlar – 01.02.2006
Çeyrek Final 2. maçlar – 08.02.2006 tarihlerinde oynanacak.

Her takımın 2 kendi sahasında, 2 de dış sahada olmak üzere 4 ayrı maç yapacağı ve her takımla 1 kez karşılaşılacağı açıklandı. Türkiye Kupası'nda grup maçları sonunda ilk iki sırayı alan takımlar adlarını çeyrek finale yazdıracaklar. Çeyrek final eşleşmeleri ise, A Grubu 1.'si ile B Grubu 2.'si, B Grubu 1.'si ile A Grubu 2.'si, C Grubu 1.'si ile D Grubu 2.'si ve D Grubu 1.'si ile C Grubu 2.'si şeklinde olacak.

Türkiye Kupası'nı müzesine götüren takımın, tüm galibiyetle bitirmesi halinde toplam 3 milyon 250 bin dolar para ödülü kazanabileceği ifade edildi. Grup maçlarına katılım payı olarak her takıma 100'er bin dolar verilirken, grup maçlarında alınan her galibiyet için 67 bin 500 dolar, her bareberlik için 33 bin 750 dolar, çeyrek finale grup birincisi olarak kalan takımın 350 bin dolar ve grup ikincisi olarak çeyrek finale kalacak takıma ise 250 bin dolar verileceği belirtildi.

A GRUBU:
26 Ekim Çarşamba:
Diyarbakırspor-Malatyaspor
27 Ekim Perşembe:
Galatasaray-Mersin İdmanyurdu
Giresunspor (Bay)

21 Aralık Çarşamba:
Giresunspor-Diyarbakırspor
Malatyaspor-Galatasaray
Mersin İdmanyurdu (Bay)

13 Ocak Cuma:
Mersin İdmanyurdu-Malatyaspor
Galatasaray-Giresunspor
Diyarbakırspor (Bay)

17 Ocak Salı:
Diyarbakırspor-Galatasaray

Giresunspor-Mersin İdmanyurdu
Malatyaspor (Bay)

25 Ocak Çarşamba:
Malatyaspor-Giresunspor
Mersin İdmanyurdu-Diyarbakırspor
Galatasaray (Bay)

B GRUBU:
26 Ekim Çarşamba:
Gaziantepspor-Kayseri Erciyesspor
Ankaragücü-Fenerbahçe
Tarsus İdmanyurdu (Bay)
21 Aralık Çarşamba:
Tarsus İdmanyurdu-Ankaragücü
Fenerbahçe-Gaziantepspor
Kayseri Erciyesspor (Bay)
13 Ocak Cuma:
Kayseri Erciyesspor-Fenerbahçe
Gaziantepspor-Tarsus İdmanyurdu
Ankaragücü (Bay)
17 Ocak Salı:
Ankaragücü-Gaziantepspor
Tarsus İdmanyurdu-Kayseri Erciyesspor
Fenerbahçe (Bay)
25 Ocak Çarşamba:
Fenerbahçe-Tarsus İdmanyurdu
Kayseri Erciyesspor-Ankaragücü
Gaziantepspor (Bay)

C GRUBU:
26 Ekim Çarşamba:
Denizlispor-Altay
Trabzonspor-Kayserispor
Fatih Karagümrük (Bay)
21 Aralık Çarşamba:
Fatih Karagümrük-Trabzonspor
Kayserispor-Denizlispor
Altay (Bay)
13 Ocak Cuma:
Altay-Kayserispor
Denizlispor-Fatih Karagümrük
Trabzonspor (Bay)
17 Ocak Salı:
Trabzonspor-Denizlispor
Fatih Karagümrük-Altay
Kayserispor (Bay)
25 Ocak Çarşamba:
Kayserispor-Fatih Karagümrük
Altay-Trabzonspor
Denizlispor (Bay)

D GRUBU:
26 Ekim Çarşamba:
Konyaspor-Beşiktaş
Sarıyer-Samsunspor
İnegölspor (Bay)
21 Aralık Çarşamba:
İnegöspor-Sarıyer
Samsunspor-Konyaspor
Beşiktaş (Bay)
13 Ocak Cuma:
Beşiktaş-Samsunspor
Konyaspor-İnegölspor
Sarıyer (Bay)
17 Ocak Salı:
Sarıyer-Konyaspor
İnegölspor-Beşiktaş
Samsunspor (Bay)
25 Ocak Çarşamba:
Samsunspor-İnegölspor
Beşiktaş-Sarıyer
Konyaspor (Bay)
Last edited by Mehmet Gorgen on Wed Feb 15, 2006 10:41 pm, edited 17 times in total.

Ozgur Huseyinoglu

Re: Türkiye Kupası 2005-2006

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mehmet Gorgen wrote:Türkiye Kupası'nı müzesine götüren takımın, tüm galibiyetle bitirmesi halinde toplam 3 milyon 250 bin dolar para ödülü kazanabileceği ifade edildi. Grup maçlarına katılım payı olarak her takıma 100'er bin dolar verilirken, grup maçlarında alınan her galibiyet için 67 bin 500 dolar, her bareberlik için 33 bin 750 dolar, çeyrek finale grup birincisi olarak kalan takımın 350 bin dolar ve grup ikincisi olarak çeyrek finale kalacak takıma ise 250 bin dolar verileceği belirtildi.
Eh artik, kimseler, "Turkiye kupasi maci" diye burun kivirmaz herhalde... Sakasi bir yana, parasi acisindan, kendi icimizde mini-CL yapmisiz onca yillik kupayi yahu... Normalde "cerez" sayilacak takimlar da, maclara daha da bir istekle asilacak anlamina gelir bu. Sakatlik filan olmadikca, fena da olmaz aslinda...

53 mac da, az bir sayi degil bu arada... Yarisma duzenleyelim mi?

Hoscakalin,
Özgür

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
53 mac da, az bir sayi degil bu arada... Yarisma duzenleyelim mi?

Hoscakalin,
BENCE FENA OLMAZ..

Kupayı alanın 3.250 milyon usd alması bence özellikle anadolu takımları açısından çok önemli. Adamlar bu kadar parayı senelik tv gelirlerinden almıyorlar.

Ozgur Huseyinoglu

Mehmet Gorgen wrote:Türkiye Kupası'nı müzesine götüren takımın, tüm galibiyetle bitirmesi halinde toplam 3 milyon 250 bin dolar para ödülü kazanabileceği ifade edildi.
Mehmet Gorgen wrote:
Ozgur Huseyinoglu wrote:53 mac da, az bir sayi degil bu arada... Yarisma duzenleyelim mi?
BENCE FENA OLMAZ..

Kupayı alanın 3.250 milyon usd alması bence özellikle anadolu takımları açısından çok önemli. Adamlar bu kadar parayı senelik tv gelirlerinden almıyorlar.
Ok, bir bosluk yaratip, maclari girmeye calisayim ben ilk firsatta. Bu haftasonundan once hazir olur herhalde...

Hem mac saatleri filan belli mi diye, hem de bu para durumunun resmi kaynagi, diger turlardaki rakamlar filan nedir diye TFF sitesine gideyim dedim. Elemanlar, kimbilir farkinda olmadan, ana sayfaya sifre koymuslar... Bu da bir "TFF web sitesi anisi" olarak kalacak bize herhalde... :) :(

O 3.250 rakami, sanirim butun maclari da kazaninca olacak tutar Mehmetcigim... Sonucta yine dedigin dogru, Anadolu klupleri icin, hele de ikinci ligden filan kalabilenler icin, bayagi hatiri sayilir paralar bunlar. Bakalim, LigTV heyecani canli tutup, bu sponsorluk isine devam edebilecek mi onumuzdeki yillarda da... Para musluklari sanirim onlarin maclari toptan yayinlamasi sayesinde acilmis oldu (TFF'nin o sekilde pazarlamis olmasi demek daha dogru olur aslinda herhalde)...

Hoscakalin,
Özgür

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

http://www.tff.org/
yazınca ben TFF sitesine girebiliyorum.

Ozgur Huseyinoglu

Mehmet Gorgen wrote:http://www.tff.org/
yazınca ben TFF sitesine girebiliyorum.
Ben http://www.tff.org.tr/ olarak alismistim adrese. O sekilde girilince, bahsettigim sifre sorgulama penceresi cikiyor. Artik ".tr" kismini dusurmek gerekecek demek ki... (Bir suredir de ugramamistim, bazi degisiklikler olmusa benzer site design'inda ve linklerde)

Hem kendime, hem ilgilisine referans olmasi acisindan: "Türkiye Kupası’nda Kura Çekimi Yapıldı" baslikli bir haber de var netekim sitede, tff.org diye girildigi zaman ama, saatleri filan iceren detaylar "10, 11, 12. Hafta Maç Programı" haberinde (Ister istemez kontrol etmis de oldum. TFF diger maclara dikkat etmis ama, 26 Ekim gunu, Konya-BJK macini, iftardan 50dk sonrasina koymus. Bizim Erciyes maci da 35dk sonra idi. Bakalim orda da degisiklik yapacaklar mi?! :) )

Hoscakalin,
Özgür

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

ilk maçımızda mersin idmanyurdunu yenmiştik.Salı günü 2 . maçımızda son haftalarda yükselişe geçen Malatya ile deplasmanda oynuyoruz.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Eksik kadro, rehavet vesayre, banko Malatya diyorum. GS taraftarina yeni
yil hediyesi!

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Hasan Tezcan wrote:Eksik kadro, rehavet vesayre, banko Malatya diyorum. GS taraftarina yeni
yil hediyesi!
Her maçtan önce yazdığın gerçekleşiyor.

BJK ve KAYSERİ maçlarından önce yazdıkların nasıl % 100 tuttuysa inşallah bu da öyle olur. :lol:

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bu arada maçın hakemleri

Cem Papila, Fatih Gündoğdu, Özgür Fatih Kalaycı

Maçı Yarın Lig tv canlı veriyor....

Hasan şaş, hakan, saidou, ve mondragon yarın oynamayacak.

Tomas ve İliç de Malatya'ya götürülmemiş.

Sanırım saidou yerine volkan oynayacak.

aykut
cihan yalçın song orhan
sabri ayhan ergün(volkan) heinz
necati ,karan(hasan kabze)

Ozgur Huseyinoglu

Mehmet Gorgen wrote:Hasan şaş, hakan, saidou, ve mondragon yarın oynamayacak.

Resmi sitedeki "Maça Doğru" sayfasinda Hakan Şükür, Hasan Şaş disinda sakat/cezalidan bahsedilmemis. Saidou, Mondi, Tomas, Ilic izinli mi hepsi?!? Hadi son 3'u noel izni aldi desek de, Saidou icin, Ramazan performansindan bahsediyorduk yahu?! :) Niye yoklar ki?
Özgür

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu Dunya'da garip i$ler oluyor. Hele Turkiyede garibin karesini birakin kupunu almak lazim. Saidou birden degere bindi.

Benim de aklima FB'nin attigi daha dogrusu Denizli'nin leblebi gibi yedigi 6 golden sonra kaleci Suleyman'in (O da Kamerunlu imi$) o gun aci haberle sahaya cikmasina kafam takildi. Denizli'de ba$ka kaleci yok mu idi acaba? Hali ile Suleymanu'nun kafasi dumanli olacagi ortada iken her nekadar o "ben cikip vazifemi yapayim" dese bile yahu senin acin taze bir an once evine git karini gor demek varken adami o halde kaleye sokup yarim duzine gol yedirtmenin anlamini cozebilmi$ degilim $ahsen. Suleyman o kafa ile atlami$ durmu$ bo$a. Hatta bir golu tuttugu halde iceri almi$. Yani kalede var mi yok mu belli degil o gollerde. Yahu yonetici teknik adam filan bu kadar mi basiretsiz canim Turkiyede. Adam gol yedikce sa$kinligi artmakta hani kader vurmu$ bir de FB vursun der gibi adami bozuk para gibi harcami$lar. Yok hani lafi kicindan anlayan olmasin diye Suleyman bu halde olmaza FB yenemezdi demek istemiyorum ama adami bu ruh haliyle kendi "birakin ben oynamak istiyorum boylece acimi unuturum" dese bile sahaya surmek i$in gul pembesi degil mi?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ozgur Huseyinoglu

Ozgur Huseyinoglu wrote:

Resmi sitedeki "Maça Doğru" sayfasinda Hakan Şükür, Hasan Şaş disinda sakat/cezalidan bahsedilmemis. Saidou, Mondi, Tomas, Ilic izinli mi hepsi?!? Hadi son 3'u noel izni aldi desek de, Saidou icin, Ramazan performansindan bahsediyorduk yahu?! :) Niye yoklar ki?
Mondi (4 yillik nisanlisiyla evleniyormus) ve Saidou (2. cocugunun dogumu yakindaymis) ulkelerine gitmek icin izinlilermis. Tomas grip, Ilic de sakat oldugu icin kadro disindalarmis... Benim gibi merak eden varsa... :)
Özgür

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Ozgur Huseyinoglu wrote:

Mondi (4 yillik nisanlisiyla evleniyormus) ve Saidou (2. cocugunun dogumu yakindaymis) ulkelerine gitmek icin izinlilermis. Tomas grip, Ilic de sakat oldugu icin kadro disindalarmis... Benim gibi merak eden varsa... :)
Bahame hepsi..
Bu hafta gördük ki çocuğu ölen oyuncu (Süleymanou), babası ölen Teknik direktör (Rafael Beniztez)maça çıkabiliyor.

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

evet bahane tabii ama bu kupa maclarinda zaten farkli kadroyla oynayip degisik oyunculari denemek lazim. Ikinci yarinin basinda lig maclari baslamadan iki kupa maci olmasi bizim icin cok buyuk avantaj bence. Efes Cup maclari ve bu kupa maclarinda denenmesi gereken oyuncularimizda var, taktik acidan SONG ve SAIDOU'nun 22. haftaya kadar Afrika Kupasindan donmeyecek olmamalarindan kaynaklanan sorularin bulunmasi gereken cevaplarida...Saidou'nun yoklugunda Malatya karsisinda tek on libero oynayip Ayhan'i burda denemek iyi olur gibi geliyor bana (Volkan'i gorduk artik kac sene ugrasicaz bu herifle anlamadim)...ayrica Mondragon kart sinirinda, her an mac kacirabilir, Aykut'un mac'a cikmasi iyi olacak.

Umit Karan...Hasan Kabze
.......Necati.....
Heinz............Sabri
.......Ayhan.....
Orhan..Song...Yalcin...Cihan
.......Aykut.....

Ayrica Zafer ve Ferhat'i bu macta yedek olarak gormek isterim. Ferhat'i sol bek'de yedek olarak "hazirladigini" okuyorum Gerets'in, son uc mactir 18 kisilik mac kadrosunda...bakalim simdilik ne kadar hazir...

Deniz

Post Reply