Basimiz Buyuk Belada!!!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Yucel F Genc

Basimiz Buyuk Belada!!!

Post by Yucel F Genc »

Maalesef, bayagi buyuk bir ceza kapida, men olmamiz bile soz konusu ki, hic sasirmam. Beni asil sinirlendiren Cumartesinden beri basin buyuk bir doldurma harekatina basladi. Ancak bu doldurus futbol icin degil, vurun oldurun, ib..ler gibi bir havadaydi. Simdi de, basimiz belada, ne yaptik, suydu, buydu diye isyan ediyorlar :(

Burak Fenercioglu

Post by Burak Fenercioglu »

Kibris farkli miydi Yucel, ya Kardak krizi... Binlerce ornegi vardir bunun. Maalesef bizler once yapar sonra takkemizi onumuze alir dusunmeye baslariz, naptim ben diye. Dusunelim bakalim nasil cikacagiz bu isin icinden. Kibris'in icinden cikabildik mi, bundan da cikamayiz. Milli takim men olmustur DK'den, birkac kus beyinli yonetici nedeniyle. Suclu basin falan degildir, cunku basini da o kus beyinliler fitillemistir.

Kuslara bile ayip oldu ya... Beni mazur gorsunler!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Burak Fenercioglu wrote: ...
Kuslara bile ayip oldu ya... Beni mazur gorsunler!
Bilesi fazla Burak karde$im. Ku$ konusunda ben de hasasim. Evimde bir cockatiel dedikleri papagan cinsi bir ku$ var. Konu$ur. Hem de yolu ile yordami ile. Gunduz gunaydin gece iyi geceler filan demesini geciniz. Onun sayesinde ku$ beyinli demenin ne kadar yanli$ oldugunu ogrendim. Ke$ke ondaki beyin bugun futbolu yonetiyoruz diye gecinenelerde olsa. Burada egitim seviyesi guya yuksek sayilir Turkiyedeki sokaka ortalamasina ragmen. Hala bu adamlari ovenler bunlara inanalar ve bunlarin yaptiklarindan medet umanlar var aramizda. Benim ku$ akil ve fikir konusunda bugunku Turkiyedeki spor alemindeki butun $ahsiyetleri dereye goturur su icirtmeden getirir. Annem bile ben korkuyorum bundan evde donen her $eyi biliyor yahu diyor bazen. Gozunun ucu ile her$eyi takip eder. Evde kim var kim yok bilir kafeste bile olsa.
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Nov 17, 2005 10:51 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Icimden once soyle okkali bir ceza verseler de guzel bir ders olsa diye geciyor ama sonra tekrar dusununce nerdeee diyorum... kim ders alicak --- 25bin kisinin hayatini yitirdigi depremden sonra bile hala ruhsatsiz, iki gunluk muteahhitlerin bina yaptigi ulke de neyin dersi allaskina... 10 sene men cezasi bile verseler bizimkiler hala "ama onlar baslatti" sarkisini soylemeye devam edicekler... en temizi hayat boyu men etsinler hatta sporu men etsinler de hepimiz kurtulalim... :x :x :x

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cezanin okkali olacagini pek sanmiyorum. Isvicrelilerin de pek bu isde sucsuz olmadigini her kez biliyor. Tunel civarinda olan olaylar vahim, digerleri her macda olan kucuk para cezalari ile atlatilan olaylar.

Bizim acimizdan yapmamiz gerekenler bana cok acik geliyor. Bu islerden sorumlu bakan kimse TFF baskanini, Davut Pa$a'yi ve FT'yi derhal azletmesi gerekir. Ayni hassasiyeti lig maclarina da uyguluyacagini belirtmesi lazim. FT hic bir sey yapmamis olsaydi bile sabikali Alpay'i basimiza tekrar bela ettigi icin gitmelidir. Olaylara karisan diger futbolcularin cezalarini UEFA nasil olsa verir.

Biraz kafayi calistirip FIFAya savunmaya giderken olaylarin bizim tarafdaki suclularindan arindik diyebilmeliyiz.

Ek: Biraz once Ingiltere'den telefon geldi. Ingiltere'de olaylari genis bir sekilde havaalanindan basliyarak koridorlara kadar dokumanter olarak gosteriyorlarmis. Haberi veren Ingiliz gorduklarinden cok etkilenmis.
Last edited by Mehmet Marsan on Thu Nov 17, 2005 10:59 pm, edited 1 time in total.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Simdi neler olacak?

Ilk once Sabah'tan "O. COCUKLARI !" diye bir baslik bekliyorum. Bu olmazsa olmaz...

Sonra da 9 Aralik'da Turk milli takiminin hem Euro 08'dan hem de WC 2010 dan men edilmesini bekliyorum.

Euro 08'in ev sahibi kim bilin bakalim??

Isvicreeee...

Ohh ohh suyundan da..

Ozan Ersoy

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote:Cezanin okkali olacagini pek sanmiyorum. Isvicrelilerin de pek bu isde sucsuz olmadigini her kez biliyor. Tunel civarinda olan olaylar vahim, digerleri her macda olan kucuk para cezalari ile atlatilan olaylar.

Bizim acimizdan yapmamiz gerekenler bana cok acik geliyor. Bu islerden sorumlu bakan kimse TFF baskanini, Davut Pa$a'yi ve FT'yi derhal azletmesi gerekir. Ayni hassasiyeti lig maclarina da uyguluyacagini belirtmesi lazim. FT hic bir sey yapmamis olsaydi bile sabikali Alpay'i basimiza tekrar bela ettigi icin gitmelidir. Olaylara karisan diger futbolcularin cezalarini UEFA nasil olsa verir.

Biraz kafayi calistirip FIFAya savunmaya giderken olaylarin bizim tarafdaki suclularindan arindik diyebilmeliyiz.
Sana acik gelir ama bur suru ham halat insan var ortada. Coguda yeni yeti$en universite mezunu filan adamlar. hani e$ekligin baki kali$ini aciklayan degi$teki gibi. Onlar bunu goremezler. Onlarda a$agilik duygusu damarlarina i$lemi$. Dogruyu guzeli insanligi ayirt edemiyorlar malasef. Ben de yukarda belittigim gibi ayni $eyleri du$undum. Bana bu cezayi almadan buna cesaret edecek bakan olmadigini onun da zaten bunlarin cinsi biri aldugunu bildigimden ben cezadan sonra belki diyorum bu gorevden uzakla$tirma olayina. Evet cok gec olur ama bunu yarin yapacak adam yok Turkiyede. acaba FIFA/UEFA ulke yerine Terim'i afaroz edemez mi? Var mi acaba mevzuat dedikleri olayda boyle bir ceza.

Oturmu$ alay eder gibi hep birlikte olmamiz lazim FIFA ba$kani duygusallik yapiyor biz elimizden gelen misafirperverligi gosterdik demi$ hic utanip sIkIlmadan. Insanlikta gozu yok adamin zorla degil ya. Vuracak kiracak ondan ho$laniyor. Onun icin bu kopugun spor sahalarindan ilel ebed FIFA tarafindan uzakla$tirilmasi lazim.

Bir de $u konu var. Isvicreliler sucsuz degildi sahada pek bir $ey olmadi derken asil vahim konu koridorlarda oyunculari dovme olayinin goz ardi edilmesi. Adamlar sahadan iceriye guvenlik icin kactik ama asil dayagi icerde yedik diyecekler. Raporlarda bunu gosterecek. Isvicreliler enayi degil. Bo$una o oyuncu hastahaneye gitmedi. Yok incileri dokuldugunden degil yedigi tekmeden dolayi, amac olayi zabita gecirtmek icin yapildi bu. Bu hafta sonunda kendi doktorlarindanda bir rapor alirsa hic $a$mam. I$te o zaman vuracaklar TFF'ye. Adam gibi biri gelmedi TFF ba$ina malasef. Gelemez de.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: ...
Sonra da 9 Aralik'da Turk milli takiminin hem Euro 08'dan hem de WC 2010 dan men edilmesini bekliyorum.
Karar 9 Aralikta mi? bunu atlami$im.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Birol Önder

Post by Birol Önder »

Merhaba,

bazen sizleri anlamakta zorluk cekiyorum.
Hemen, kesin öldürün biz cok büyük bir hata yaptik cezasi ölüm. Neden
Türk Milli Takimi 2008 Avrupa 2010 yilinda Dünya kupasi finallerinden men
edilsin?. Mac sonu olaylari tavsip etmiyorum ama cezasi da futbol ölümü
olmamali.
Interlilerin olaylar yüzünden maci iptal oldu, cezasi seyircisiz mac oynamak oldu.

Yapmayin lütfen, söyle bir karsilastirin, dünyanin en medeni ülkesi Isvicre ilk macta neler yapmis.

1- Ikinci macin hakemi nedensiz olarak degistirilmis.
2- Milli marsimiz okundugu sürece isliklanmis.
3- daha macin basinda isvicreli defans oyuncusu topu bizim yedek kulübesine vurur gibi yaparak tahrik etmistir.
4- Mac icinde %100 penalti verilmemis.
5- Bizim oyunculara yabaci maddeler atilmis, örnek ikinci yari Volkan'a
atilan yabanci maddeler.
6- Futbolcularimiza yapilan türkce küfürler.
7-´Tünelde olan olaylar
8- Zengin teknik direktör, fakir teknik direktör diye asagilamak amaci ile
yapilmis karsilastirma.

Sali günü yazmaya vaktim olmadi, Alman TV Videotext lerini bir okuyayim
dedim, aman
-Isvicreliler 2,5 saat ( bazilarina göre 4 saat) nedensiz olarak gümrükde
bekletilmis, otobüsleri üc defa durdurulmus taslar yumurtalar atilmis,
Isvicre FIFA'ya gitmis belki maca bile cikmayacaklarmis.

Yahu bizler azmi havaalanlarinda bekletildik, köpeklerle azmi futbolcularimizin üzerinde uyusturucu aranmadi.

Macin ilk yarisini Alman TV kanali da vermis bilmiyordum. Alman arkadas
bugün
- Neden dakikalarca milli marsda islikladiniz
dedi.
bende
- Ilk macda aynisini onlar da bize yapdi
dedim
- gercekdenmi?
diye sordu.

Bilemez di cünkü hic bir yerde ne yazdilar ne söylediler. Bu sabah radyoda
ilk haber olarak, isvicrelilerin mac sonrasi saldiriya ugradi haberini verdiler.

Mac biteli bir gün oldu, Fatih Terim gitsin, Hakan futbolu biraksin, Ahmet'i gönderelim, Mehmet'i gönderelim diye yaziyorsunuz.

Ben mac bittiginde cok üzüldum, eger orada olsaydim herseyden önce bizim futbolculari dakikalarca alkislardim.

Hosca Kalin
Birol Önder

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Birol Önder wrote:Merhaba,

bazen sizleri anlamakta zorluk cekiyorum.
Hemen, kesin öldürün biz cok büyük bir hata yaptik cezasi ölüm. Neden
Türk Milli Takimi 2008 Avrupa 2010 yilinda Dünya kupasi finallerinden men
edilsin?. Mac sonu olaylari tavsip etmiyorum ama cezasi da futbol ölümü
olmamali.
Turkiyede oldurulecek bir futbol oldugunu sanmiyorum. Once bir futbol dogsun hele bir
Birol Önder wrote: Interlilerin olaylar yüzünden maci iptal oldu, cezasi seyircisiz mac oynamak oldu.
Adin cikmi$ dokuza inmez 8'e olunca boyle olmuyor.
Birol Önder wrote: Yapmayin lütfen, söyle bir karsilastirin, dünyanin en medeni ülkesi Isvicre ilk macta neler yapmis.

1- Ikinci macin hakemi nedensiz olarak degistirilmis.
Soylenene gore iyi oldu Ispanyol maci 15. dakikada bitiridi diyen arkada$lar var. Belcikali iyi iadre etmi$ ba$kasi olsa Emre Tuncay Alpay 15 dakiakada atilirdi dediler. Ben Tumeri gordum adami indirdikten sonra ona da dokunan oyuncuya cakarim ha diye ustune yuruyordu daha topla yeni siftah ederken.
Birol Önder wrote: 2- Milli marsimiz okundugu sürece isliklanmis.
Turklerin buna hic itirazi olamaz. Sen hangi milli macta Turkiyede kar$i takimin ulusal mar$inda anirmadan ulumadan sessizce saygi gosteren bir seyirci gordun Turkiyede de bunu tahrik olarak kabul ediyorsun Birol. evinizdeki atmosferi yaratalim da yabancilik cekmeyin diye yaptik deseler ne cevap vereceksin.

Birol Önder wrote:

3- daha macin basinda isvicreli defans oyuncusu topu bizim yedek kulübesine vurur gibi yaparak tahrik etmistir.
Vurmu$ mu topu. Vurmami$ degil mi?
Birol Önder wrote: 4- Mac icinde %100 penalti verilmemis.
Futbol tarihinde hakemin %100 penaltiyi es gectigi ilk bu macta mi olmu$?
Birol Önder wrote: 5- Bizim oyunculara yabaci maddeler atilmis, örnek ikinci yari Volkan'a
atilan yabanci maddeler.
Bunlar Turkiyenin itiraz edecegiz bizim yapmadigimiz bize yapilmasina cok icerledigimiz olay degil. Evinizde bu i$ler boyle degil mi deseler ne diyecen? Ben Isvicrelileri savunmuyorum. Madem ders verecen medeni Isvicrelilere onlarin ve tum Avrupanin bildiklerini tekrarlamakla degil onlari mahcup ederek vereceksin ki bir $eye benzesin. Bunu sadece kazandiginda degil kaybettiginde haksizliga ugradiginda da yapacaksin. Bu kucultmez insani. Gandiler Mandelalar (Yok a$kinda degilim kendisinin. Ama egilmedi zulume davasinda. Yakalim yikalim demeden) M. Luter Kingler, M. Kemal'ler di$e di$ goze goz diyerek insanlara ornek olmadilar. Iyilik guzellik yilani deliginden cikarir demi$ler. Ben $amar oglani olsunlar demiyorum. Her $eyin bir dozu var. Insanlari Isvicrelilerden cok tahrik edenler bunlari vatan millet a$ki icin yapmadilar. Mabatlarindaki deligi gorunmesin diye kapama derdiyle bunlar orgutlendi. Basin icin zaten hergun bayram. Onlar hirgur olsun yalan dolan ile kimi ki$kirtalim diye ugra$iyorlar.

Gerisine gerek gormuyorum saydiklarina cevap icin. Bana yapildi aynisini yaparim demekle hakli iken adami boyle haksiz duruma du$urturler. Cunku sevilmiyorsun. Seni aralarinda gormekten haz duymuyorlar. O zaman hem kel hem de fodul olmanin bir anlami yok. Atacagin adimi sonra olursa ne yapacagim diye du$unerek atacaksin. Obur tarafi kolay. Bugun Turkiyede stadyumda olan didi$meleri hangi ulkede goruyorsunuz siz. Almanyada gittigin futbol macinda kar$i tarafinin anasindan sulalesine kadar kufur ediyor mu Almanlar yoksa Birol.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hakki Bulut

To cengiz akun

Post by Hakki Bulut »

Su kadarini soyleyeyim Cengiz Akgun sen Turk degilsin, sen fazla uzun sure yurt disinda yasamis ve onu kaybetmissin...

Cengiz Akgun
Moderator

Re: To cengiz akun

Post by Cengiz Akgun »

Hakki Bulut wrote:Su kadarini soyleyeyim Cengiz Akgun sen Turk degilsin, sen fazla uzun sure yurt disinda yasamis ve onu kaybetmissin...
Turk olmak icin gorduklerini inkar etmek gerekmiyor. Varsa benim kim oldugumun di$inda bir fikrin sen de acilan bu konu altinda soylersin. Amacin sata$mak ise hic aldirmam. Benim sana kim oldugumu anlatma gibi bir niyetim olmadigini bil yeter .
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Eger Turk olmak butun bu olaylarda inanilmaz bir sekilde suclu oldugumuzu anlamamak demekse eger, ceske kimse Turk olmasa.

Bunun yurt disinda oturmakla falan alakasi yok. Bizim basinin salakca yaptigi propogandayi daha az duymak zorunda olan yurt disindakiler zaten...

Simdi:

Turkiye'de oynanan her macta karsi tarafin milli marsi isliklanmiyormu yani?

Dunya Kupasina katilacaklari icin sevinen futbolculari tunelde dovmek dogrumu yani?

Her macta iki tarafinda yaptigi kufur mufur turu seyleri inanilmaz bir sekilde abartan, karsi teknik direktor basin toplantisini bitirmedigi icin FT'yi odaya almayan kiz yuzunden 5 yasindaki bir cocuk gibi davranan taraf biz degilmiydik?

"sen Turk degilsin" gibi laflari en azindan bu forumda gormek istemiyorum...bu tur seyleri okuyunca Turk olduguma degil, bunlari yazan insanlarla ayni ulkeden olduguma (yani onlarin Turk olduguna) uzuluyorum.

Deniz

Eren Gumrukcuoglu

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Deniz Selman wrote:Eger Turk olmak butun bu olaylarda inanilmaz bir sekilde suclu oldugumuzu anlamamak demekse eger, ceske kimse Turk olmasa.

Bunun yurt disinda oturmakla falan alakasi yok. Bizim basinin salakca yaptigi propogandayi daha az duymak zorunda olan yurt disindakiler zaten...

Simdi:

Turkiye'de oynanan her macta karsi tarafin milli marsi isliklanmiyormu yani?

Dunya Kupasina katilacaklari icin sevinen futbolculari tunelde dovmek dogrumu yani?

Her macta iki tarafinda yaptigi kufur mufur turu seyleri inanilmaz bir sekilde abartan, karsi teknik direktor basin toplantisini bitirmedigi icin FT'yi odaya almayan kiz yuzunden 5 yasindaki bir cocuk gibi davranan taraf biz degilmiydik?

"sen Turk degilsin" gibi laflari en azindan bu forumda gormek istemiyorum...bu tur seyleri okuyunca Turk olduguma degil, bunlari yazan insanlarla ayni ulkeden olduguma (yani onlarin Turk olduguna) uzuluyorum.

Deniz
Deniz ve Cengiz Akgun'e kesinlikle yurekten katiliyorum. Aynen Mert Tokman gibi de soyle iyice bir yerin dibine batirilalim istiyorum. Yahu bir dibe vuralim artik yeter. Ekonomimiz iyi bir dibe vurdu bak azicik kipirdanmaya basladik bile. Bu ne kepaze bir futbol kulturudur niye futbol oynuyoruz biz? Dun Lig Tv'de Sansal Buyuka ve Erman 'i alkislayasim geldi her ne kadar bu adamlara zaman zaman gicik olsak da. Erman hele. Ne kadar dogru konustu. Ya bosverin futbolu dedi. Bence biz dolalim ucaklara. Gidelim Isvicrelileri olduresiye dovelim dedi. En guzeli. Biz bunu istiyoruz dedi. Cok hakli. Soyle iyi bi men edilelim. Sansal da az kalmadi artik gercekleri konusana vatan haini diyolar dedi, Atilla Gokce de artik su vatan haini lafini bir cope atalim yeter dedi. Sansal bundan boyle tum medyada kampanya baslatmaliyiz lutfen butun gazeteleri okudum baska mac mi izledim ben demek geldi icimden dedi.

Ben bizim futbolcularin yerinde olsam (Alpay'i ayri tutuyorum) lanet olsun boyle ulkeye , futbol oynamaya ne hacet, hic biriniz bize layik degilsiniz der ve birakirdim bu i$i. Isterdim Tuncay Fener taraftarina saydirsin, isterdim Hakan Sukur GS'lilara saydirsin, isterdim herkesimden futbolcu kendi camiasini soyle bir yerin dibine batirsin.

Ardindan mac sonu goruntuler gosteriliyor, ordan Yasin bak bak nasi vuruyo Sifo'ya diyo. Atilla Gokce de , ya birak allahaskina Yasin simdi bu gorduklerimiz olaylarin yuzde yuzu mu ? Lutfen ! dedi. ( kendisini de tebrik ediyorum lig tv'nin de bu tarafli ve vicik vicik medyanin bir parcasi oldugunu kendi kanallarinda itiraf etti goruntulerin tumunu yayinlamadigini acikca belirterek ) Danimarkalilarin bir atasozu vardir: "Gorduklerinin yuzde ellisine, duyduklarinin da yuzde yirmibesine inanacaksin" diye dedi.

Gercekten bir rezil olalim , artik inkar edilecek bi tarafinin kalmadiginin en beyinsiz Turk vatandasi tarafindan bile anlasilmasini istiyorum. Yeter !
Eren Gumrukcuoglu

Yucel F Genc

Post by Yucel F Genc »

Bu topic'i acarken, bayagi sicak tartismalar olacagini, Cengiz Bey'in de 1-2 laf mutlaka sokusturacagini biliyordum :) Nedense, bende de Cengiz Bey'in genelde her seye negative bir goruntusu vardir, ama dusuncelerini acik acik yaziyor diye de "Turk Degilsin" gibi bir laf biraz sert.
Gelelim bu konudaki dusuncelerime: Evet hepimiz sinirli ve kirginiz, ancak Dunya Kupasindan men olmamizi bu kadar isteyen olmasina pek anlam veremiyorum. Bunun kime yarari olacak, kim ders alacak??? Su andaki takimdan %50 si orda bile olmayacak. Ondan sonra, elemeler baslayinca, bizde TV'den baska ulkeleri seyredince "Men edilelim" diyenler acaba "ufff, biz niye yokuz, demeyecek mi, bu futbol heyecanini ozlemeyecek mi? Cengiz Bey'in saldiracagi konu kalmayacak mi? :) Bence olaylarda 2 ulke de ayni derece suclu, ama maalesef bir tarafda herkesin gipta ettigi Isvicre, bir tarafda da cogu insanin, nedense, sevmedi Turkiye. Yani sonuc kotu olabilir. Ama artik, evet men olalim, onu kovalim, bunu kovalim demesek, sonrada cok pisman olabiliz.

Be carefull what you wish for!!!!!

Post Reply