Genc Takimlarimizdan Gelen Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Biz transfer falan yapamayız, eldekileri kaybetmeyelim yeter. Gençleştirmede, eldekilerin yaptığını aynen yada daha iyi yapabilecek genç bir oyuncu varsa onu takıma koymak şeklinde olmalı. Yoksa sabi sübyanla takımı doldurup gençleştirme fetişizmine kapılırsak yanarız :)
Mert Tokman wrote:[
Genclestirmeye baslamisken tam yap hem de alternatifli olsun...

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Aykut (Fevzi) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxx Song (Erkan) xxxxx Kalla (Cihancan) xxxxxxxxxxxxxx
Ugur (Volkan) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Ferhat (Sinan)
xxxxxxxxxxx Sabri (Cihan) xxxxxxxx Zafer (M.Guven) xxxxxxxxxxxx
Arda (M.Topuz) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Caner (Cafercan)
xxxxxxxxxxxxxxxxx Aydin (Mulayim) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Kabze (Ozgurcan) xxxxxxxxxxxxxx

Gidenler belli...

Geri gelenler:
Arda ve Zafer - Vestel Manisa
Sinan - Kayseri?

Transferler:
Kalla - Sivas
M.Topuz - Kayseri
Caner - Vestel Manisa
Volkan - Trabzon
Meczup

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:

Transferler:
Kalla - Sivas
M.Topuz - Kayseri
Caner - Vestel Manisa
Volkan - Trabzon
Mert'in bu listesi cok iyi bir liste. Turkiye'den alinabilecekleri siralamis. Gokhan Unal, Hayrettin vs bence sisirilen topcular. En azindan bizde daha iyileri var. Mehmet Topuz'a hayran oldum GS macinda. Bu hafta izlemek lazim FBye karsi yeniden. Kalla Song'la cok iyi ikili olurdu. Havadan da yerden de saglam. Caner'den elli kere bahsettim biliyorsunuz. Cok iyi topcu olacak 2-3 sene sonra. Volkan'i bilmiyorum. U17 turnuvasinda Meksika macinda Trabzon'dan Cengiz diye kel kafali bir sag bek izlemistim. Sahada Caner ve Nuri'den sonra en iyi topcuydu. Trabzon hic oynatmiyor onu bakin. Belki daha cok genc. Alt yapiya ondan sonra da takima kazandirilacak biri olabilir.

Mehmet Cirak'in dedigi dogru, Mukumkuya 3 milyon verecegine Caner'e ver. Bana gore riski cok daha az. Kaldi ki Caner 3 milyondan daha aza alinabilir. Insallah degisecek butun bunlar...

Ozan Ersoy

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Caner'le Mehmet Topuz'u ben de cok istiyorum zaten Hagi de israrla istemis gecen sene. GS'da bu adamlari alacak yönetici baskan vs yok. 15-20 sene evvel olsa olurdu ama su an bizim yönetimde kimse adlarini bile duymamistir. Seneye FB alir ve Turk futbol hanesine kayip iki oyuncu olarak gecerler FB'nin elinde. Daha bunlar bir yana kendi alt yapmizdan yetisen Arda da bile ipler Vestel'de imis.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:Volkan'i bilmiyorum. U17 turnuvasinda Meksika macinda Trabzon'dan Cengiz diye kel kafali bir sag bek izlemistim.
Ha yasa Volkan degil Cengiz... :oops: kel kafali diye cocugu Volkan yaptim herhalde... veya adi Cengiz olan toptan anlamaz diye dusundum belki de... :wink:

Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Ozan yine karsi cikacak ama; emekliline yakin yabanci futbolcu gelecegine iyi paralar verip su Alamacilarida topluya bilsek mukemmel olur, NURI, ve Altintop kardesler.....

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ozan Ersoy wrote:
Mert Tokman wrote:

Transferler:
Kalla - Sivas
M.Topuz - Kayseri
Caner - Vestel Manisa
Volkan - Trabzon
Gokhan Unal, Hayrettin vs bence sisirilen topcular. En azindan bizde daha iyileri var. Mehmet Topuz'a hayran oldum GS macinda. Bu hafta izlemek lazim FBye karsi yeniden. Kalla Song'la cok iyi ikili olurdu. Havadan da yerden de saglam. Caner'den elli kere bahsettim biliyorsunuz. Cok iyi topcu olacak 2-3 sene sonra. Volkan'i bilmiyorum. U17 turnuvasinda Meksika macinda Trabzon'dan Cengiz diye kel kafali bir sag bek izlemistim. Sahada Caner ve Nuri'den sonra en iyi topcuydu. Trabzon hic oynatmiyor onu bakin. Belki daha cok genc. Alt yapiya ondan sonra da takima kazandirilacak biri olabilir.

alinabilir. Insallah degisecek butun bunlar...

Ozan Ersoy
KAlla Afrikalı, insallah bonserviside Sivasda degildir. O zaman zor aliriz.
Caner Vestel Grubunun Manisasinda. O da zor.
Ama Ardanin oynadigi takimda oynatilmadi. O da enteresan.
Mehmet Topuzuda o kadar cok begenmiyorum.
Hayrettin iyi, kuvvetli. Eski TS'li Unala benziyor.
Avrupa macinda ayakta kalir.
TS'de bir oyuncu iyiyse zor gelir. Fatih ve Gokdeniz cikabildidemi o ciksin. Ancak formsuz falan olacak, gozden cikaracaklar.
NO ADNANS, NO CRY !!

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Iki tane begendigim oyuncuyu ekliyorum.

Rize'li stoper Yasin. Fener macinda 2 aptalca kart almasina ragmen o ve daha once ki maclarda cok begendim.

Vesteli Hakan Balta. Gecen hafta saglam fizikli ve cok dengeli bir oyuncu gorunumu verdi. Daha once hic farketmemisdim.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Alpay Dedeoglu wrote: KAlla Afrikalı, insallah bonserviside Sivasda degildir. O zaman zor aliriz.
Caner Vestel Grubunun Manisasinda. O da zor.
Ama Ardanin oynadigi takimda oynatilmadi. O da enteresan.
Mehmet Topuzuda o kadar cok begenmiyorum.
Hayrettin iyi, kuvvetli. Eski TS'li Unala benziyor.
Avrupa macinda ayakta kalir.
TS'de bir oyuncu iyiyse zor gelir. Fatih ve Gokdeniz cikabildidemi o ciksin. Ancak formsuz falan olacak, gozden cikaracaklar.
Kalla'ya cok ihtiyac yok. "Wish list" yazilmis sanirim. Caner'i niye oynatmadi bilmiyorum EY. Orta saha oyuncusu, sol ayak. Cok kosuyor ve yaratici yani da var. Vestel'in sahibi Zorlu "koyu GS'li" imis. Vestel macindan sonra "benim icin iyi bir sonuc" vs dedi. U17 dunya kupasindan sonra "Caner'in fiyati 3 milyon dolar getiren alir" dediydi. Belki simdi takima girmeyen oyuncuya indirim yapar. Dediginiz gibi zor bir transfer olur. Belki ver Arda'yi al Caner'i diyebilir. O zaman dusunulecek bir durum. Bu hafta izledigim Arda'yi kaybetmek istemem. Mayasi da Caner gibi Manisa falan degil, GS alt yapisi. Risk analizi yaparsaniz, sadece bu Arda'nin daha az riski olacagini soyler size.

Mehmet Topuz'u daha cok izlemek lazim. Ben bir macta izleyebildim o kadar.

Hayrettin sol bek. Ben cok begenmedim. Bizim Orhan'i bile kesemez bana gore. Kaldi ki Ferhat'imiz geliyor.

Trabzon'daki oyuncu A takimda degil. U-17 takiminda da zaten yedekti sadece bir mac oynadi turnuvada. Cok iyiydi. Simdi ucuzken alinabilir. 2-3 sene sonra adam olur. Bu isler boyle calisiyor. Herkesin gozune girdikten sonra begenmissin bir faydasi yok. Yanilmiyorsam Tugay Trabzon alt yapisindan GS alt yapisina getirildi kucuk yasta. O yuzden olmayacak diye bir sey yok. PAF takimlarinda transfer nasil isliyor onu bilmiyorum. Adi uzerinde Profesyonel Alti... Profesyonel olmayan topcuya bonservis odenir mi bilmem.

Mehmet abi Hakan Balta demis, asil o takimda Selcuk gozume batti. Yeni geldi Dardanel'den. 2. ligi takip eden futbolserverler cok begeniyorlardi. Ilk defa duydugum biri degil.

Ozan Ersoy

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

U19 Genç Milli Takımımız Rusyayı 2-0 yenmiş.. İlk golümüzü Cafercan atmış..
Bu çocuk baya milli maç oynuyor gibime geliyor.. İnşallah tez zamanda form tutar..
Meczup

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Erkan Ferin ve Serdar Kesci U-18 Ulusal Takim kadrosunda. 29-03-06 carsamba gunu Italya ile ,ozel macta,karsilacagiz.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

17 yas alti milli takimin kadrosunda 6 GS'li oyuncu bulunuyor. Ve bunlar da yeni duydugumuz oyuncular. Bir onceki turnuvadaki 6 GS oyuncuyla ayni isimler degil. FB'den 2, Besiktas ve Trabzon'dan hic bir oyuncu yok.

Ozan Ersoy

Türkiye, elit turunda Çek Cumhuriyeti, Danimarka ve Fransa ile grup birincisi olmak için mücadele verecek.

Turnuvanın maç programı şöyle:
29 Mart Çarşamba:
15.00 Fransa-Çek Cumhuriyeti

17.00 Türkiye-Danimarka

31 Mart Cuma:
14.00 Fransa-Danimarka

16.00 Çek Cumhuriyeti-Türkiye

2 Nisan Pazar:
14.00 Türkiye-Fransa

14.00 Danimarka-Çek Cumhuriyeti

Grubu lider bitiren takım mayıs ayı başında Lüksemburg'da yapılacak 17 Yaşaltı Avrupa Şampiyonası'na katılmaya hak kazanacak. Futbolseverler maçları ücretsiz olarak seyredebilecekler.

Antrenör Fatih Eser yönetimindeki Türkiye'nin 19 kişilik aday kadrosu şöyle:
Fatih Serkan Kurtuluş (Bursaspor), Yasin Evşen (Dardanelspor), Ahmet Arı (Gaziantepspor), Burak Tok (FC Nürnberg), Jem Paul Karacan (FC Reading), Fehmi Mert Günok, Arslan Kuru Uğur (Fenerbahçe), Çağrı Yarkın, Harun Temur, İlker Cihan, İrfan Başaran, Recep Soner Cihan, Erhan Şentürk (Galatasaray), Uygar Rıza Arslan, Ferhat Kiraz (Gençlerbirliği), Seçkin Getbay (Gençlerbirliği ASAŞ Spor), Mahmut Ertuğrul Taşkıran (Kartalspor), Vedat Taşdemir (Malatyaspor), Semih Aydilek (Eintracht Frankfurt)

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ozan Ersoy wrote:Fatih Serkan Kurtuluş (Bursaspor), Yasin Evşen (Dardanelspor), Ahmet Arı (Gaziantepspor), Burak Tok (FC Nürnberg), Jem Paul Karacan (FC Reading), Fehmi Mert Günok, Arslan Kuru Uğur (Fenerbahçe), Çağrı Yarkın, Harun Temur, İlker Cihan, İrfan Başaran, Recep Soner Cihan, Erhan Şentürk (Galatasaray), Uygar Rıza Arslan, Ferhat Kiraz (Gençlerbirliği), Seçkin Getbay (Gençlerbirliği ASAŞ Spor), Mahmut Ertuğrul Taşkıran (Kartalspor), Vedat Taşdemir (Malatyaspor), Semih Aydilek (Eintracht Frankfurt)
İrfan ismine dikkat. Emre Belezoglu gibi kucuk yasta , yetenegi farkedilipte alinan bir oyuncu. Cok methini duyuyorum.
NO ADNANS, NO CRY !!

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Serdar Keşçi milli takımda

G.SARAY’ın altyapısındaki yetenekli futbolculardan Serdar Keşçi, 18 Yaş Altı Milli Futbol Takımı’nın, 29 Mart Çarşamba günü deplasmanda İtalya ile yapacağı özel maç için kadroya çağrıldı.

Serdar, Şenol Ustaömer yönetimindeki 18 Yaş Altı Milli Takımı’nın en önemli oyuncuları arasında yer alırken, sarı kırmızılı ekipte gelecek için yıldız adayları arasında gösteriliyor.

Sevgili Alpay,

bende yıldız takımda oynayan emre çolak'ın çok methini duyuyorum.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

U-18 Ulusal Mac Sonucu:

Italya:2-Turkiye:0

(Kaptan Erkan kaburgasina darbe alip,sakatlanmis ve hastaneye kaldirilmis.Gecmis olsun.)

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

"U 16 Milli Takımında İki Galatasaraylı

Abdullah Avcı yönetimindeki U 16 Milli Takımı 11 ve 13 Nisan 2006 tarihlerinde deplasmanda Yunanistan Genç Milli Takımı ile iki özel maç yapacak.

11 Nisan Salı günü Atina’nın D. Dimitrou Municipal Stadı’nda oynanacak karşılaşma saat 17:00’de başlayacak. Her iki takım 13 Nisan Perşembe günü yine aynı saatte bu kez Atina’nın Agios Kosmas Stadı’nda karşılaşacaklar. U 16 Milli Takımı’nın kadrosu ise şöyle:

Ersel Çetinkaya, Gökhan Öztürk (Galatasaray) , Umut Sözen (Altay), Bülent Uzun, Emir Gökçe, Ömer Sümer (Beşiktaş), Ceyhun Demircan, Eren Albayrak, Sercan Yıldırım, Serdar Aziz (Bursaspor), Abdullah Filik (Dardanelspor), Efe Gökbayrak (Fenerbahçe), Aykut Çeviker, İrfan Bal (Gençlerbirliği), Mehmet Sarper Kıskaç (Ankaragücü), Ferhat Aydın (Trabzonspor), Savaş Yılmaz (Zeytinburnuspor)

U 19 Milli Takımında İki Galatasaraylı

Mayıs ayı içerisinde Slovakya’da düzenlenecek UEFA U 19 Avrupa Şampiyonası Elit Tur karşılaşmalarına hazırlanan, U 19 Milli Takımı, 12 Nisan Çarşamba günü İzmir’de, İtalya Genç Milli Takımı ile özel bir maç oynayacak. Alsancak Stadı’nda yapılacak karşılaşma saat 14:30’da başlayacak. U 19 Milli takımı kadrosunda şu oyuncular yer alıyor:

Cafercan Aksu, Oğuz Sabankay (Galatasaray), Arda Turan, Caner Erkin (Vestel Manisaspor), Enis Kahraman, Serdar Özkan (A.Sebatspor), Alp Ergin, Eren Güngör (Altay), Fatih Gültekin (Aydınspor), Kenan Özer, Mehmet Seyfettin Sedef, Serkan Boydak (Beşiktaş), Serdar Kurtuluş (Bursaspor), Barış Ataş (Diyarbakırspor), Gürhan Gürsoy (Fenerbahçe), Emre Karaman (Giresunspor), Ufuk Arslan (Karşıyaka), İlhan Parlak (Kayserispor), Mevlüt Erdinç (Fc Sochaux), Ali Melih Özçelik (Turgutluspor) "

Vestel Manisaspor'da kiralik oynayan Arda Turan da U-19 Ulusal Takim'da gorev yapacak.

Kaynak: www.galatasaray.org

Post Reply