G.S-Ç.Rize 4-2 (Ilic 22', Hakan 47,64',Santos 81'(kk))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

G.S-Ç.Rize 4-2 (Ilic 22', Hakan 47,64',Santos 81'(kk))

Post by Tolga Girici »

Son 4 haftadir yenilmeyen, gecen hafta V. Manisaspor'u deliye ceviren C. Rizespor ile ASY'de karsilasiyoruz.

Acaba Ergun yine oynayacak mi? Saidou hakkaten sakat mi yoksa sene sonunda Fransa'ya gidecegim diyince aforoz mu edildi? gibi sorular kafamizi mesgul ediyor, onun disinda kadro belli gibi.

-----------Mondragon----------
Cihan---Song--Tomas--Ferhat(Ergun)
--- Hasan----Saidou(Volkan)---Ayhan----
---------------Ilic------------
-------Hakan(Kabze)------Necati---

Son haftalarda yedek kulubesinde unutulan Sabri bu macta sonradan girerek de olsa oynamali. Fenerbahce macinda ona cok ihtiyac olacak.

**Rizespor'da Serkan gecen macta kirmizi kart almisti, bu mac oynayamiyor.
-------------------------------------------

**13 Nisan Son durum: Yalcin, Umit, Orhan disindaki sakatlar iyilesmis durumda. Yani Saidou'yu tekrar kadroda gormek olasi.
Erik Gerets, kendileri adına sevindirici bir gelişme olarak sakat oyuncularının iyileştiğini açıkladı. Daha önce ameliyat geçirerek sezonu kapatan oyuncular dışındaki sakat futbolcuların iyileştiğini anlatan Gerets, ''Bu bizim için sevindirici bir durum. Kadrom biraz daha genişledi ve bu da beni sevindiriyor'' dedi. Gerets ayrıca, bu hafta takıma bir gün fazladan izin verdiğini ve bunun da karşılığını gördüğünü belirterek, ''Oyuncularımı daha istekli ve arzulu gördüm'' derken, İstanbul dışında maçlarının kalmamasıyla ilgili olarak ise ''Seyahat yapmayacak olmak bir faktör olabilir ama maç maçtır. Büyük avantaj yaratmaz'' şeklinde konuştu.

Hafta sonu yapacakları Çaykur Rizespor karşılaşmasının kendileri için büyük önem taşıdığını anlatan Erik Gerets, ''Biz o maçı kazanırsak ancak Fenerbahçe maçı önem kazanacak. Futbolcularımızı yalnızca Çaykur Rizespor maçına konsantre edebilmek için çalışmalara başladık'' diye konuştu.

Diğer yandan, sezon başı Galatasaray kadrosunda yer alan ve devre arasında Çaykur Rizespor'a transfer olan Altan'a da değinen Gerets, ''Altan kendisi ayrılmak istemişti çünkü sürekli forma şansı bulmak isteyen bir oyuncu. Biz onu gönderen taraf değildik. Kendisi rica etti ayrılmak için. Ne kadar kaliteli bir futbolcu olduğunu biliyoruz. İyi gününde olduğunda bir takımı tek başına taşıyabilir. Şimdi karşımızda rakibimiz olacak'' diyerek sözlerini tamamladı.
** Altan gecen hafta Vestel'e frikikten Hagivari bir gol atti. Ceza sahasi cevresinde faulsuz oynamaya ozen gostermek lazim. Altan'in golu
Last edited by Tolga Girici on Sun Apr 16, 2006 8:18 pm, edited 7 times in total.

Can Baysan

Post by Can Baysan »

Gerets'in, Kadıköy'de sol bek mevkiinde genç Ferhat'ı sahaya sürmeye yüreği yetmeyecek, bu anlaşıldı. İki üç haftadır, formda olan Ferhat'ı kesip, dökülen Ergün'ü takıma koymasının başka bir açıklaması yok. "Genç adamdır, hata yaparsa yakar takımı, oysa Ergün'ün tecrübesi var hiç değilse..." diye düşünüyor olmalı. Bu yüzden de Ç.Rize karşılaşmasında da sahada Ergün olacaktır; -bir ihtimal- oyuna sonradan Ferhat'ı sokarak ona da "not verebilir" ("Ergün kozu tutmazsa, en azından Ferhat elimde kalsın" hesabı).

Herkes "Alt tarafı Rize işte!" diye adamları küçümsüyor ama son haftalarda bir istim yakaladılar, üst üste galibiyetler alıyorlar. Saraçoğlu'ndan 1 puanla çıktıklarını da unutmamalı.

Geri dörtlünün ortasında Song mutlaka kullanılmalı, orta göbekte Ayhan-Volkan ikilisi görev yapmalı. Gerisi bildik sıralama...

Bu arada: Where is Saidou?
Liseli vardı ya ah o liseli...

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Rizespor Galatasaray'ı gözüne kestirdi: Yenilmeyecek bir takım değil

Çaykur Rizespor Kulübü İkinci Başkanı Erol Yıldırım, Galatasaray'ın yenilmeyecek bir takım olmadığını söyledi.
Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son haftalarda yükselen bir form grafiği yakaladıklarını belirterek, ''Önümüzde 2 tane zorlu karşılaşma var. Deplasmanda Galatasaray maçının ardından kendi sahamızda Trabzonspor ile karşılaşacağız. Bu maçlarda futbol kalitemizi ortaya koyarak iyi sonuçlar alıp ligde adımızdan daha çok söz ettirmek istiyoruz'' dedi.
Galatasaray'ın gücünü bildiklerini kaydeden Yıldırım, ''Ama yenilmeyecek bir takım değil. Çaykur Rizespor, her takımı yenebilecek güce sahip. Son haftalarda iyi bir çıkış yakaladık ve bunu bu hafta da devam ettirmek istiyoruz. Rakibimizin Galatasaray veya bir başka takım olması önemli değil. İyi futbol oynuyoruz. Futbolcularımıza güveniyoruz. Hafta boyunca yapacağımız çalışmalarla en iyi şekilde hazırlanıp sahadan üç puan ile ayrılmak istiyoruz'' diye konuştu.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ayhanın sakatlığı kötü oldu. İnşallah maça yetişir. Çaykur Rize son haftalarda formda görünüyor. Bizse tam tersine..

Erturk Turker

Post by Erturk Turker »

Umarım Rize maçında, ne taraftarın ne de takımın aklı Kadıköy'de olmaz. Şu sıra her maç gol yiyoruz, demek ki bol gol gerek bize.
Orta Hasan, kafa Hakan'ların devam etmesi dileğiyle..

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bizimkiler sıkı çalışıyor. Baksanıza, Ergün Ayhan ve Hasan topa nasıl saldırıyor :)

Image

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote:Bizimkiler sıkı çalışıyor. Baksanıza, Ergün Ayhan ve Hasan topa nasıl saldırıyor :)
Sonra da antrenmanda niye sakatlik oluyor diye soruyoruz. :)

Necati kaval kemigine tekme yemis bu sefer de.
Last edited by Tolga Girici on Wed Apr 12, 2006 5:41 pm, edited 1 time in total.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hakan Şükür'ün ayağı büyüdü

İlhan SÖYLER

Kral, "Her maça iğne ile çıkıyorum. 43 numara giyiyordum. Ama şimdi 44 numara giyiyorum. Şurada az maç kaldı. Maçlar biter bitmez hemen hastaneye yatacağım, ameliyat olacağım" dedi.

Türk futbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük yıldızı Hakan Şükür. Attığı gollerle kırılması zor rekorların sahibi olan yıldız oyuncu, Ümit Karan’ın yokluğuyla birlikte sahneye çıktı. Performansıyla G.Saray’ın şampiyonluk yarışını sürdürmesinde önemli rol üstlendi. Hakan golleri atıyor ama sıkıntısı çok büyük. Sakat sakat oynayan Kral, haftalarca maçlara kırık parmağıyla çıktığını açıkladı. İğne ile oynadığını söyledi.

Şükür kırık olan ayak parmağının büyüdüğünü ve sezon sonunda ameliyat olacağını belirtirken, "Her maça iğne ile çıkıyorum. 43 numara giyiyordum. Ama şimdi 44 numara giyiyorum. Şurada az maç kaldı. Maçlar biter bitmez hemen hastaneye yatacağım, ameliyat olacağım" dedi. Kral, kendisiyle ilgili son durumu böyle özetlerken, şube sorumlusu Adnan Polat’a da övgüler yağdırdı. Hakan, ’Adnan Polat babam gibidir’ dedi ve şunları söyledi:

Layık olacağız

"Yıllarca beraber bu yola baş koyduk. Sevgimiz hiçbir zaman kopmadı. İçimizden biri olduğu için sevgi saygı hiç eksik olmamıştı. Biz küçüklüğümüzü o da bize her zaman büyüklüğünü gösterdi. Bize gönülden değer verdi. Onu tekrar aramızda görmek bizi gururlandırdı. Onlara layık olmak zorundayız. Bunun için sonuna kadar işin takipçisi olmak zorundayız. Bu hava da zaten bizde var. Şimdi bu şampiyonluk havamız ikiye katlandı."

Zafer Yazici

bU ARADA

Post by Zafer Yazici »

Ismail Gezer wrote:Hakan Şükür'ün ayağı büyüdü

İlhan SÖYLER

Kral, "Her maça iğne ile çıkıyorum. 43 numara giyiyordum. Ama şimdi 44 numara giyiyorum. Şurada az maç kaldı. Maçlar biter bitmez hemen hastaneye yatacağım, ameliyat olacağım" dedi.

Türk futbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük yıldızı Hakan Şükür. Attığı gollerle kırılması zor rekorların sahibi olan yıldız oyuncu, Ümit Karan’ın yokluğuyla birlikte sahneye çıktı. Performansıyla G.Saray’ın şampiyonluk yarışını sürdürmesinde önemli rol üstlendi. Hakan golleri atıyor ama sıkıntısı çok büyük. Sakat sakat oynayan Kral, haftalarca maçlara kırık parmağıyla çıktığını açıkladı. İğne ile oynadığını söyledi.

Şükür kırık olan ayak parmağının büyüdüğünü ve sezon sonunda ameliyat olacağını belirtirken, "Her maça iğne ile çıkıyorum. 43 numara giyiyordum. Ama şimdi 44 numara giyiyorum. Şurada az maç kaldı. Maçlar biter bitmez hemen hastaneye yatacağım, ameliyat olacağım" dedi. Kral, kendisiyle ilgili son durumu böyle özetlerken, şube sorumlusu Adnan Polat’a da övgüler yağdırdı. Hakan, ’Adnan Polat babam gibidir’ dedi ve şunları söyledi:

Layık olacağız

"Yıllarca beraber bu yola baş koyduk. Sevgimiz hiçbir zaman kopmadı. İçimizden biri olduğu için sevgi saygı hiç eksik olmamıştı. Biz küçüklüğümüzü o da bize her zaman büyüklüğünü gösterdi. Bize gönülden değer verdi. Onu tekrar aramızda görmek bizi gururlandırdı. Onlara layık olmak zorundayız. Bunun için sonuna kadar işin takipçisi olmak zorundayız. Bu hava da zaten bizde var. Şimdi bu şampiyonluk havamız ikiye katlandı."

vestel feneri dağıttı
umarım bizimkiler stress olmazda rize maçını alırlar o zaman kadıköyde maçın seri değişik olur
hadi bu sene olmadıkşeyler oldu kopmadınız ha gayret
Galatasaray bir yasam bicimidir..
Galatasaray sabrın sembolüdür.

Can Baysan

Post by Can Baysan »

2005-06 sezonu, Gerets'le Daum'un şampiyonluk apoletini sırayla birbirlerine sundukları sezon olarak yazılacaktır tarih sayfalarına.

Bugün de Daum ikram etti Gerets'e. Fener'in Ç.Rize ve Ankaraspor ikramlarına karşı, biz de Malatya ve Sivas ile iade-i ikram yapmıştık. Bu iki maçın aksine, yarınki müsabakanın kendi sahamızda oynanacak olması bizim için kaydadeğer bir avantaj.

Yarınki maçta Gerets şapkasından yine ölü bir tavşan çıkarmazsa, Kadıköy'e çok büyük bir avantajla gideriz. Orada alacağımız bir galibiyetle de şampiyonluğumuzu ilan ederiz.

2000-01 sezonunun 31. haftasında da 3 puan önde ayak basmıştık Kadıköy'e; o gün kaybedip fırsatı teptik.

Bu kez tarih tekerrür etmemeli!

Hoş; tarihten ders alınırsa niye tekerrür etsin ki?..

Yüreğimiz ve dualarımız sizinle Aslanlarımız!
Liseli vardı ya ah o liseli...

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu maç hayati derecede önemli! Kalan maçlar açısından, fener ve bjk ile beraber kalmak bile yeter. Kendi sahamızda Ankara ve Kayseriyi yeneriz heralde. Amma velakin bu Rize maçının havasına girdik mi? Tartışılır! Rize maçı fener maçı kadar konuşulmuyor! Futbolcularun psikolojiside ne kadar farklı olabilir ki? Fener 5 yemiş, yarınki maçı aldınmı 3 puan fark takıyorsun, alemin kralı sen olacaksın, ama rakibin kaç haftadır çatır çatır top oynuyor, İstanbula gezmeye gemlediler, farkında mısın?
Farkındalar mı?
Umarım yarın tribünler dolar..

Adettendir ilk 11 tahminimizide yapalım:

..................Mondi.................
Cihan...Song..Tomas..Ergün (Hata yaparsa Geretse küfür hakkım mahfuzdur)
........Volkan...İliç..Ayhan.......
Hagisan...............................
........Necati....Hakan............

Serhan Aktaş

Post by Serhan Aktaş »

Sezon başından beri fenerin kaybettiği tüm haftalarda istisnasız bizde kaybettik, bir türlü avantajı elimize alamadık.

fener yenildiğine göre ben bugun Rizespor'a yenileceğimizi tahmin ediyorum.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

.................Mondi..............
Cihan..Song..Tomas..Ergün
Hasan..İliç...Saidou..Ayhan
.........Necati....Hakan........

İlk 11..

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

5' Mondragon mukemmel kurtardi, ardindan Hakan Sukur un sutu direkten dondu.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sarı kartsız bir galibiyet temennisiyle...

5' Hakan karşı karşıya vurdu, top direğe çarptı dışarı çıktı..

Post Reply