2006 Dunya Kupasi - Almanya

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cemal_Sarici

Post by Cemal_Sarici »

Ismail Gezer wrote:Tunus-Arabistan maçı güzeldi... 2-2 bitti..
Evet....seyir zevki olarak guzeldi....ama Ispanya ve Ukrayna bu iki takimi da rahatca yenerler bence. Ben Tunus'tan cok daha iyi seyler bekliyordum bu macta.

Bu arada, Afrika, 5 macta 4 yenilgi 1 beraberlik almis oldu ilk maclar sonunda. Korkarim Afrika takimi goremeyecegiz ikinci turda.

Sevgiler,

Cemal

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

14.06.2006 18. dünya kupası A GRUBU 2. MAÇLAR (Maç No: 17/64)

Hakem: Luis Medina Cantalejo (Spain).

Seyirci sayısı: 65.982

ALMANYA:1
[img]http://mm.servifutbol.com/Español/Depor ... nia(2).jpg[/img]
01 J Lehmann
03 A Friedrich
17 P Mertesacker
21 C Metzelder
16 P Lahm
07 B Schweinsteiger
13 M Ballack
08 T Frings
19 B Schneider
20 L Podolski
11 M Klose

POLONYA: 0
[img]http://mm.servifutbol.com/Español/Depor ... olonia.jpg[/img]

01 A Boruc
19 B Bosacki
04 M Baszczynski
06 J Bak
14 M Zewlakow
07 R Sobolewski
08 J Krzynowek
15 E Smolarek
16 A Radomski
09 M Zurawski
21 I Jelen

ÖNEMLİ NOT: RESİMLERDEKİ KADROLAR MAÇTAN ÖNCEKİ TAHMİNİ KADROLAR. Kesin maç kadrosu aşağıda yazılmıştır.

Goller:
1-0 OLİVER NEUVILLE (90+1')

İSTATİSTİKLER:

Germany Stats box Poland
55 Possession 45
1 Goals 0
17 Shots 4
9 Shots on target 3
25 Headers 11
3 Saves 6
4 Goalkeeper off his line 8
10 Corners 4
21 Fouls committed 15
6 Offsides 1
3 Yellow cards 3
0 Red cards 1
29 Balls lost 26
17 Successful tackles 14
32 Interceptions 38
53 Long balls 39
292 Short passes 137
8 Assists 0
13 Successful crosses 5

Bana göre maçta iyi performans gösteren oyuncular:
Almanlar çok iyi oynadı. Polonya 10 kişi kalınca maç Polonya sahasında geçti.Polonya'da en iyi adam kaleci Boruc ile kaptan Bak'tı.

Futbolcu ratingleri:
http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/footbal ... 058924.stm
Last edited by Mehmet Gorgen on Wed Jun 14, 2006 11:55 pm, edited 1 time in total.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Almanya-Polonya macinin ilk 30 dakikasini izleyebildim. Almanya gercekten cok guzel oynuyor. Takimlar icerisinde ne yapmak istedigini bilenlerin basinda geliyorlar. Oyunu Polonya yari sahasina yiktilar. Hem de oyle yan paslarla degil direk kanatlardan ikiser kisiyle cok guzel geliyorlar. Her an gol atabilirlerdi, olmadi. Ilk yari 0-0 bitti.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Alamanlar pek şansız bugün...

10 kişiyi 15 dakkada yenebilecekler mi bakalım :)

Almanya hakettiği galibiyeti uzatmalarda tek golle aldı..

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

bu kadar istahli bir almanya seyretmemistim epey bir zamandir.

bu arada, lahm'i da ayrica tebrik etmek gerekir. bir sol bekten ne bekleniyorsa, fazlasiyla yapiyor.

Can Baysan

Post by Can Baysan »

"Futbolun adaleti yoktur" diyenleri haksız çıkaracak iki kafiyeli tarih:

14 Mayıs ve 14 Haziran...

Benim gibi, Dünya Kupası'nın şu ana kadar olan safhasından hayal kırıklığıyla ayrılan yüreklere ferah bir deniz havası üfledi bu maç...

Almanya, -herkes Sambacılardan beklerken- turnuvanın en iyi futbolunu oynadı. Cantona'nın reklamına çıktığı "Joga Bonito" reklamına yakışır her türlü atraksiyon mevcuttu Panzerlerde.

Bir defa çiçeği burnunda hoca Klinsmann müthiş enerjik, savaşan, baskı kuran, kanının son damlasına kadar çaba harcayan bir takım yaratmış... Lüzumsuz yan ve geri paslarla zaman kaybetmeden, bir, bilemedin iki pasla hücuma çıkan, geriden gelen bekleriyle rakip savunmanın düzenini bozan, hızlı ve tempolu oyun anlayışı, gerektiğinde duvar pasları ve verkaçlarla rakibin dengesini alt üst eden, kanatları da göbeği de etkili kullanan ve mümkün olduğu kadar fazla ceza sahası içine/yakınına orta-pasla rakip savunmayı hataya zorlayan bir takım... Öte yandan karşı taraftayken 10 oyuncuyla birden nefes aldırmayan bir pres... Herkes can havliyle tekmeye kafa sokuyor, zaman zaman bir rakip hücumcuyu üç savunma oyuncusu kapana kıstırıyor...

Böyle bir sistem takımına karşı bırakın oyun kurmayı, ayakta durmak bile çok zor.

Bugünkü kadar sayısız pozisyona giren bir Alman Milli Takımı'na futbolseverler tarihte çok az şahit olmuştur. Seyirciyi nefes nefese bırakan bir top oynadılar.

Almanya Almanya değildi...
Almanya Fransa'ydı, Hollanda'ydı sanki...

Genç Jürgen Klinsmann, kafasındaki "modern hücum futbolu" şablonunu Alman takımına cuk oturtmuş. Biraz daha yaratıcı, teknik kapasitesi yüksek oyunculara sahip olsaydı dünya yerinden oynardı herhalde.

Almanya -olur ha- kazara 2. turda elense bile, Alman Federasyonu Klinsmann'ın görevine son verirse çok büyük bir hata yapar.

Turnuvanın en iyi futbolu... En iyi taraftarı...
Şampiyonluk yakışır!

(Yöneticilere burdan sesleniyorum: Odonkor'u Galatasaray'a alın!)
Liseli vardı ya ah o liseli...

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kovac: Ronaldo'yu marke etmek kolaydı

Brezilya'ya 1-0 mağlup olan Hırvatistan'ın defans oyuncusu Robert Kovac, Ronaldo'yu bu kadar kolay savunabileceğini tahmin etmediğini söyledi.

Kovac, "Ona ne olduğunu bilmiyorum. Koşmadı ve önümüzde kalmayı tercih etti. Topa bile az dokundu. Sadece bir pas verdi. Onu savunmak bu maçta çok kolaydı." dedi.
ZAMAN

Şişko Ronaldo istemiyoruz :) Brezilya milli takımı dünya kamuoyuna malolmuştur, Ronaldo gbi topçu istemiyoruz! Parreira bana hikaye anlatmasın, zaten hoca falan değil :)

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Dün Tunus-Arabia maçıyla ilgili skor tahminim uzatmalarda ziyan oldu..

Bugünde Ekvator-K.Rika maçı tahminim uzatmalarda çöpe gitti :)

Bi siftah edemedik, batsın bu dünya kupası :)

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Seninle ayni tahminleri yapmisiz demek ki Ismail. Ben de son dakika gollerinden sikayetciyim.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Ergün Simsek

Post by Ergün Simsek »

Duran toptan degil, adam gibi top oynayarak birbirinden guzel 3 gol atan Ekvator'u tebrik ediyor, basarilarinin devamini diliyorum.

E. Mendez denen adam da tadindan yenmiyor.. (LDU Quito diye yerel bi takim da oynuyormus... 79'lu)
Delgado zaten muhtesem...
Yuruyun bre, kim tutar sizi...

Peter Goldstein diye birinin Ekvator hakkinda yazdigi yazidan....
On the right side is Edison Mendez (LDU Quito), a classy all-rounder: intelligent, quick, a good dribbler and precise passer. He plays defense, can cover the whole field if necessary, and often moves into the middle to drive his powerful long-distance shot.
Ergun Simsek

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ingiltere macini seyredemiyorum maalesef, ama 17 tane sut atmislar, iyi bir rakam, ama bunun 4 tanesi kaleyi bulmus. Crouch denen balta yuzunden sanirim.

Trinidan 5 sari kartla oynuyor, bu da ilginc bir durum. Ingiltere bu maci alamazsa Erikson'u tefe koyarlar.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Trinidat 11 kişiyle savunma yapıp 2 kişiyle hücum ediyor.. Az önce gol atabilirlerdi ama adamların forveti İngiliz kalesine gelene kadar tüm gücünü tüketiyor.. Takımın yarısıda sarı kart gördü, Japon hakem kimseye acımıyor..
Tolga Girici wrote:Ingiltere macini seyredemiyorum maalesef, ama 17 tane sut atmislar, iyi bir rakam, ama bunun 4 tanesi kaleyi bulmus. Crouch denen balta yuzunden sanirim.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Dakika 75..

Skor 0-0

77' Lampard karşı karşıya kaçırdı, çok net bir pozisyon...

78' Lampard sağ çaprazdan vurdu, direği sıyırdı auta çıktı top..

79' Asly Cole soldan karşı karşıya kaçırdı..

80' Trinidat yine ceza sahasından cılız bir şut attı..

82' Rooneyi ceza sahası içinde döndürmediler, dönse gol!

83' Couch attı.. İngiltere 1-0 önde, Beckham manyak ortalar yaptı bugün

Birtane daha atında skor tahminimiz tutsun bari :)

Ve Gerard nefis bir gol attı.. 2-0.. Lütfen başka gol olmasın :)

Trinidat güzel bir gol attı; topukla kalecinin bacakları arasından.. ama ofsaytmış... Kazansınlar isterdim ama artık çok geç :)

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Görkem KIRGIZ wrote:
Tolga Girici wrote:Ingiltere macini seyredemiyorum maalesef, ama 17 tane sut atmislar, iyi bir rakam, ama bunun 4 tanesi kaleyi bulmus. Crouch denen balta yuzunden sanirim.

Trinidan 5 sari kartla oynuyor, bu da ilginc bir durum. Ingiltere bu maci alamazsa Erikson'u tefe koyarlar.

Tolga abi, maçı izlesen kimin balta olduğu konusunda fikirlerin alt üst olurdu :)
...

bu arada, normalin üstünde boya sahip oyuncular artık daha çok boy göstermeye başladı sahalarda bilmem farkındamısınız? özellikle hücüm yapan takımlar için çok faydalı tabi.
Tabi izlemeden yorum yapmak pek dogru degil :)

Uzun boylu oyuncularin yukselisini ben de farkediyorum. Artik butun takimlar cok dikkatli oldugu icin Jan Koller, Crouch, Borowski gibi adamlarin boy farki devreye giriyor.

Bundan en cok memnun olan Omer Urundul'dur herhalde :) "Hakan Sukur tipinde kaleye sirti donuk oynayabilen forvet" diye diye dilinde tuy bitmisti. Milli takima 190 civarinda iyi kafa topu alanm bir adam lazim gercekten. Ersen Martin'i denediler ama o da olmadi.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yunanistanın şampiyon olmasıyla oluşan cerahat bu dünya kupasıyla temizleniyor gibi.. İtalyanlar bile gayet güzel hücum ediyor.. Hücum futbolunun, daha doğrusu futbolun geleceği adına umut verici bir durum.. Trinidat gibi takımlar, yada kendini Trinidat gibi gören, küçük olduğunu bilen takımlar savunma oynamaya devam etsin, onlara sözümüz yok :)

Post Reply