2006 Dunya Kupasi - Almanya

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

15.06.2006 18. dünya kupası A GRUBU 2. MAÇLAR (Maç No: 18/64)

Hakem: Coffi Codjia (Benin).

Fifa man of the match: Agustin

Seyirci sayısı: 50.000

EKVATOR:3

[img]http://mm.servifutbol.com/Español/Depor ... cuador.jpg[/img]
12 C Mora
04 U De la Cruz
18 N Reasco
17 G Espinoza (68 J Guagua )
03 I Hurtado
14 S Castillo
16 L Valencia (73 P Urrutia )
20 E Tenorio
08 E Mendez
21 C Tenorio (45 I Kaviedes )
11 A Delgado

KOSTARİKA: 0
[img]http://mm.servifutbol.com/Español/Depor ... a-once.jpg[/img]
18 J Porras
12 L Gonzalez (56 C Hernandez )
04 M Umana
15 H Wallace
03 L Marin
06 D Fonseca (29 A Saborio )
10 W Centeno (84 K Bernard )
08 M Solis
20 D Sequeira
09 P Wanchope
11 R Gomez

ÖNEMLİ NOT: RESİMLERDEKİ KADROLAR MAÇTAN ÖNCEKİ TAHMİNİ KADROLAR. Kesin maç kadrosu aşağıda yazılmıştır.

Goller:
1-0 Tenorio 8'
2-0 Delgado 54'
3-0 Kaviedes 92'

İSTATİSTİKLER:
Ecuador Stats box Costa Rica
51 Possession 49
3 Goals 0
14 Shots 14
8 Shots on target 6
27 Headers 28
5 Saves 5
9 Goalkeeper off his line 3
3 Corners 4
16 Fouls committed 21
3 Offsides 2
3 Yellow cards 2
0 Red cards 0
39 Balls lost 40
4 Successful tackles 5
14 Interceptions 25
58 Long balls 58
282 Short passes 243
7 Assists 7
7 Successful crosses 4

Bana göre maçta iyi performans gösteren oyuncular:
Maçı seyredemedim..

Futbolcu ratingleri:
http://home.skysports.com/worldcup/matc ... 1&clid=830

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tolga Girici wrote:
Uzun boylu oyuncularin yukselisini ben de farkediyorum. Artik butun takimlar cok dikkatli oldugu icin Jan Koller, Crouch, Borowski gibi adamlarin boy farki devreye giriyor.

Bundan en cok memnun olan Omer Urundul'dur herhalde :) "Hakan Sukur tipinde kaleye sirti donuk oynayabilen forvet" diye diye dilinde tuy bitmisti. Milli takima 190 civarinda iyi kafa topu alanm bir adam lazim gercekten. Ersen Martin'i denediler ama o da olmadi.
Turk futbolundan Crouch gibi bir oyuncu gecti. Saffet Sancakli. Fizigi ayagina hakimiyeti, kafa toplarina cikisi kopyasi gibi. Hatta GS'da da oynamis ikiz kuleler sacmaligina yol acmisti. Turkiye'de Beckham gibi orta yapan olmadigi icin Saffet gibi adamlarin fazla etkisi olmaz. Crouch'u TR ye transfer et pek bir verim alamazsiniz. Bir tek uzun boyla olsaydi bu is, sirik cok bizde de.

Erikson'un taktigi kolayciliga kacmak, madem elimde Beckham gibi servis yapan ve de Crouch gibi bir kule var, ben de bol bol orta yaparim diyor ama bu taktikle cok fazla goturemeyecek, bugun Ingiltere bence kotuydu. Halbuki bu takim uzun topu birakip, topu yere indirse daha basarili olabilir. Iki hizli adami, boga gibi forveti, beckhami, iki tane super cigerli orta saha oyuncusu var.

Bugun ben begenmedim Crouch'u. Beckham'in ortasina penalti noktasinda bombos durumda yapmaya kalktigi vole kendi kapasitesini bilmedigini kaniti sanki.

Su ana kadar santraforlar arasinda en cok Luca Toni'yi begendim. Buradan Italya ligini cok fazla izleyemiyorum. Yillar sonra ilk defa 30 golun ustune gol atip gol krali olan bir oyuncuymus o kadarini biliyordum, fizigini gorunce bir baska kazma diye dusundum (193 cm boyu var) Inanilmaz bir oyuncu. Cok kuvvetli, cok hizli, iki ayagini da kullanabiliyor. Top surusu, calimlari kivrak orta saha oyuncularini andiriyor. Uzaktan sut, kafa topu her sey var. Birebirde yakaladi mi affetmiyor. Gana defansini tek basina hirpaladi. 10 uzerinden bir not ver deseler, 11 verirdim. Idealimdeki santrafor.

Kisacasi hayran oldum, muhtesem bir oyuncu. Ilk mac gol atamamasi sansizlik. Italya turnuvada en az bir yari final oynarsa, gol krali olabilir.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Thu Jun 15, 2006 9:55 pm, edited 1 time in total.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

15.06.2006 18. dünya kupası B GRUBU 2. MAÇLAR (Maç No: 19/64)

Hakem: Toru Kamikawa (Japan)

Fifa man of the match: David Beckham

Seyirci sayısı: 41.000

İNGİLTERE:2
[img]http://mm.servifutbol.com/Español/Depor ... rra(1).jpg[/img]
01 P Robinson
15 J Carragher (58 A Lennon )
06 J Terry
05 R Ferdinand
03 A Cole
07 D Beckham
08 F Lampard
04 S Gerrard
11 J Cole (75 S Downing )
10 M Owen (58 W Rooney )
21 P Crouch

TRINIDAD TOBAGO: 0
[img]http://mm.servifutbol.com/Español/Depor ... dad(1).jpg[/img]
01 S Hislop
11 C Edwards
05 B Sancho
06 D Lawrence
08 C Gray
07 C Birchall
09 A Whitley
19 D Yorke
18 D Theobald (85 E Wise )
14 S John
15 K Jones (70 C Glen )

ÖNEMLİ NOT: RESİMLERDEKİ KADROLAR MAÇTAN ÖNCEKİ TAHMİNİ KADROLAR. Kesin maç kadrosu aşağıda yazılmıştır.

Goller:
1-0 Crouch 83'
2-0 Gerrard 91'

İSTATİSTİKLER:

England Stats box Trinidad and Tobago
61 Possession 39
2 Goals 0
23 Shots 6
8 Shots on target 3
38 Headers 34
2 Saves 6
6 Goalkeeper off his line 2
7 Corners 3
14 Fouls committed 19
2 Offsides 1
1 Yellow cards 5
0 Red cards 0
40 Balls lost 33
18 Successful tackles 13
19 Interceptions 19
56 Long balls 35
325 Short passes 129
4 Assists 0
14 Successful crosses 4

Bana göre maçta iyi performans gösteren oyuncular: Maçı seyredemedim.. Arabadan radyodan dinledim.

Futbolcu ratingleri:
http://home.skysports.com/worldcup/matc ... 2&clid=114

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

15.06.2006 18. dünya kupası B GRUBU 2. MAÇLAR (Maç No: 20/64)

Hakem: Lubos Michel (Slovakia)

Fifa man of the match: Freddie Ljungberg

Seyirci sayısı: 72.000

İSVEÇ:0
[img]http://mm.servifutbol.com/Español/Depor ... cia(1).jpg[/img]
01 A Isaksson
04 T Lucic
03 O Mellberg
06 T Linderoth
05 E Edman
09 F Ljungberg
07 N Alexandersson
16 K Kallstrom
21 C Wilhelmsson
10 Z Ibrahimovic
11 H Larsson

PARAGUAY: 0
[img]http://mm.servifutbol.com/Español/Depor ... raguay.gif[/img]

22 A Bobadilla
04 C Gamarra
02 J Nunez
05 J Caceres
21 D Caniza
06 C Bonet
10 R Acuna
13 C Paredes
16 C Riveros
09 R Santa Cruz
18 N Valdez

Goller:
1-0 Ljungberg 89'

İSTATİSTİKLER:

Sweden Stats box Paraguay
52 Possession 48
1 Goals 0
15 Shots 15
9 Shots on target 5
64 Headers 62
3 Saves 7
5 Goalkeeper off his line 9
6 Corners 3
19 Fouls committed 15
3 Offsides 1
3 Yellow cards 4
0 Red cards 0
31 Balls lost 47
47 Successful tackles 26
20 Interceptions 26
57 Long balls 50
173 Short passes 149
4 Assists 2
11 Successful crosses 6

Bana göre maçta iyi performans gösteren oyuncular:
Kallström, Allback,Ljunberg

Futbolcu ratingleri:
http://home.skysports.com/worldcup/matc ... 3&clid=361
Last edited by Mehmet Gorgen on Fri Jun 16, 2006 7:38 am, edited 1 time in total.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

İSVEÇ'TE orta sahada SOL AYAKLI KALSSTRÖM'Ü SEYREDİN. Ben bu oyuncuyu Fransa liginden çok tutuyorum. Hem de genç.1982 doğumlu. Sanırım bu sene Lyon'a transfer olacak.
Last edited by Mehmet Gorgen on Thu Jun 15, 2006 10:35 pm, edited 1 time in total.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mehmet Gorgen wrote:İSVEÇ'TE orta sahada SOL AYAKLI KALSSTRÖM'Ü SEYREDİN. Ben bu oyuncuyu Fransa liginden çok tutuyorum. Hem de genç.1982 doğumlu. Sanırım bu sene Lyon'a transfer olacak.
Bu oyuncu ozellikle futbol menajerlik oyunlarinda cok populermis. (Championship Manager gibi)

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İsveç 89'da golü atıp 3 puanı alıyor, banada 5 puan yolluyor :)
Şu yarışmada olmasa hiç heyecan duymayacam, gerçi durum vahim ama olsun atağa geçtik, az daha 3'te 3 yapacaktık bugün ah o Kosta Rika ah... :)

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Halil Ozer wrote: En basit golleri rahatlıkla kaçırabiliyor, ama her gol pozisyonunda mutlaka orada oluyor. Kolay pozisyonları komikçe kaçırıyor, zoru hiç atamaz diye düşünüyorsunuz, olmayacak topu filelere gönderiyor. Vuruş tekniği zayıf diye yorumu yapıştırıyorsunuz ama adamı yine pişman ediyor. Bu nasıl bir oyuncu diye eleştiriye hazırlanıyorsunuz ince verkaçlar yapıyor, orta alandan top alıyor, pres yapıyor ve adam kovalıyor. Gel de şimdi bu oyuncuya kötü ya da iyi yorumunu yap. Bitti denilen maçı döndüren adam oldu. Bu kadar tezatlarla dolu bir santraforu bugüne kadar hiç görmemiştik. Bu çocuğa herkes sallıyor ama kulübünde de, milli takımda da hocaları banko oynatıyor. Bu hocalar bu kadar saftirik değil herhalde.
su yorumlari halil ozer crouch icin yapmis. yanildigi bir yer var yalniz. bu kadar tezatlarla dolu bir sanrtaforu biz bugune daha once gorduk. 15 yildir da seyrediyoruz :) gozumuzun onunde hem de :)

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Görkem KIRGIZ wrote:
Tolga Girici wrote:
Mehmet Gorgen wrote:İSVEÇ'TE orta sahada SOL AYAKLI KALSSTRÖM'Ü SEYREDİN. Ben bu oyuncuyu Fransa liginden çok tutuyorum. Hem de genç.1982 doğumlu. Sanırım bu sene Lyon'a transfer olacak.
Bu oyuncu ozellikle futbol menajerlik oyunlarinda cok populermis. (Championship Manager gibi)
menajerlik oyunlarında(özellikle cm - yeni adıyla fm) oyuncuların özelliklerini neye göre belirliyorlar çok merak ediyorum. sanırım bu adamların hepsi iyi birer scout seviyesinde futbol anlayışını sahipler. menajerlik oyunu oynayanlar bilir, genç bir adam bulursunuz, bu oyuncu oyunda bütün takımları darmadağın eder, aradan 2 sene geçer bir bakarsınız oyuncu gerçekte de başarılı bir futbolcu oluvermiş.
Kallstrom 82 dogumlu , eksi sozluk sitesinde hakkinda baslik acilmis 2002 yilinda, yani taa en az 4 sene once bu oyuncu 20 yasinda bile degilken CM'de buyuk bir genc yetenek olarak gozukmus, ve o sene buyuk kulube transfer olmus.

Herhalde adamlar scoutlarla anlasmislar, belli bir para karsiliginda her ulkeden 18-19 yasindaki yetenekleri ogreniyorlar.

Bundan 5 sene once Isvec'in Hammarby takiminda Kennedy Bakircioglu adinda Turk asilli bir orta saha oyuncusu vardi. Ben bu oyununu sadece bir kere oynadim, ama forumlarda adini cok duydum Bakircioglu'nun. Iste o zaman genc yetenek olarak CM'de cok sivrilmisti, ligde de gayet iyiydi, ama CM'de ozellikle cok iyi gozukuyordu. Forumlarda cok konusulduktan sonra Besiktas ve GS yoneticilerinin de ilgilendigi haberleri cikti basinda.

Lakin, aradan gecen 5 senede performansi giderek dustu, bir ara Yunan takimina gitmisti, simdi Twente'de. Arada gol falan atiyormus, 9 gol atmis bu sene, ama CM'deki parlak gunlerini aratiyor.

Ergün Simsek

Post by Ergün Simsek »

Tolga Girici wrote:
Herhalde adamlar scoutlarla anlasmislar, belli bir para karsiliginda her ulkeden 18-19 yasindaki yetenekleri ogreniyorlar.
Scoutlarla isleri yok adamlarin. Zaten olamaz da, kime para yetistirecekler.

CM (ya da yeni adiyla FM) her ulkeden 3-5 ya da 10 neyse futbol delisi, futboldan anlayan genc eleman buluyorlar (mesela bi Murat Kosova bi zamanlar bu insanlardan biriydi http://www.verkac.org/?p=175). Bu adamlar liglerin buyukluklerine gore ya kendi baslarina ya da bulabilecekleri adamlarla, istatistikere bagli olaraktan verileri topluyorlar. Nihayetinde de CM son bi suzgecten geciriyor.
Ismi aklima gelmiyor su anda yine bu verkac camiasindan biri bu isin basinda (TC sorumlusu olarak)
Ergun Simsek

Cemal_Sarici

Post by Cemal_Sarici »

Koyu bir EPL takipcisi olarak Ingiliz Milli takimina sempati duymamam cok zor. Gec oldu ama guzel oldu dun gece :)

Bu arada, Crouch, o golle butun kendini elestirenlere de golu atmis oldu.

Umarim Ingiltere sampiyon olur !

Inadina Ingiltere !!!

Sevgiler,

Cemal

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Görkem KIRGIZ wrote: Sayın Fahri Mutlu,
:)

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Arjantinin 2. golünü kaçırmamak lazım :) Acaip organize nefis bir gol..

Bu Arjantinliler futbolcularına hayvansal isimler takmayı seviyorlar galiba.. Kaleciye 'ördek' diyorlarmış.. Ortegayada 'küçük eşşek' diyorlardı... :)

Ve Arjantin 3.yü attı, maç tahminimde yattı :)

Bu Saviola keratasının ayağı topu çekiyor, yapışıyor sanki, o ne biçim bir top tekniğidir :)

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Arjantin 6-0 yapmis. Ilic yedek kulubesinin arkasina saklansin ve tehlike gecene kadar cikmasin bence :)

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Aman arkadaslar Arjantin vagonunda bana da yer ayirin --- Brezilya'ya guzel bir mesaj yolladilar bugun...

Yanliz ben Riquelme'ye takmis durumdayim... Bazilari beni haksiz buluyor bu konu da ama ben hala onun oyunu yavaslattigini ve karsi defansin yerlesmesine firsat verdigini dusunuyorum... bugun herkesin gordugu Messi gibi ve hala yedekte oturan Aimar gibi hareketli adamlar varken Riquelme gereksiz... Alternatifi olmasa tek hareketle oyunu degistiren adam savini kabul edicem ama yerine daha iyi alternatifler varken Riquelme gibi durarak oynayan adama hayir diyorum... Hatta daha da ileri gidip Saviola yerine Tevez baslamali diye de dusundum macin sonlarinda...

Post Reply