2006 Dunya Kupasi - Almanya

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

19.06.2006 18. dünya kupası G GRUBU 2. MAÇLAR (Maç No: 30/64)

Hakem: Carlos Amarilla (Paraguay).

Fifa man of the match: Alex Frei

Seyirci sayısı: 65.000

Image

TOGO: 0-2 İSVİÇRE

Goller:
0-1 Frei 17'
0-2 Barnetta 88'

İSTATİSTİKLER:

Togo Stats box Switzerland
49 Possession 51
0 Goals 2
9 Shots 13
6 Shots on target 8
25 Headers 23
6 Saves 5
7 Goalkeeper off his line 7
4 Corners 8
17 Fouls committed 14
6 Offsides 6
3 Yellow cards 1
0 Red cards 0
46 Balls lost 61
15 Successful tackles 11
24 Interceptions 14
39 Long balls 39
245 Short passes 288
0 Assists 4
14 Successful crosses 9

Bana göre maçta iyi performans gösteren oyuncular:
Maçı seyredemedim.

Futbolcu ratingleri:
http://home.skysports.com/worldcup/matc ... &clid=1223

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

19.06.2006 18. dünya kupası H GRUBU 2. MAÇLAR (Maç No: 31/64)

Hakem: Graham Poll (iNGİLTERE)

Fifa man of the match: KALINICHENKO Maksym

Seyirci sayısı: 50.000

Image

S.ARABİSTAN: 0-4 UKRAYNA

Goller:
0-1 Rusol 4' (ASİST KALİNİÇENKO)
0-2 Rebrov 36' (CEZA ALANI DIŞINDAN ŞUTLA ATTI)
0-3 ŞEVKİ ABİ 46' KAFA İLE ATTI. ( KALİNİÇENKO ASİST)
0-4 kALİNİÇENKO 84' ( ASİST ŞEVKİ ABİ'DEN)

İSTATİSTİKLER:

KSA 0-4 UKR
47 Possession 53
0 Goals 4
5 Shots 15
0 Shots on target 10
10 Headers 14
4 Saves 0
12 Goalkeeper off his line 3
2 Corners 6
20 Fouls committed 16
0 Offsides 0
3 Yellow cards 3
0 Red cards 0
37 Balls lost 33
12 Successful tackles 10
22 Interceptions 21
30 Long balls 29
239 Short passes 231
0 Assists 5
4 Successful crosses 4

Orta sahada Timoschuk ve Kaliniçenko harika oynadılar.Timoschuk'u transfer edelim. :lol:

Futbolcu ratingleri:

http://home.skysports.com/worldcup/matc ... &clid=1264
Last edited by Mehmet Gorgen on Mon Jun 19, 2006 9:03 pm, edited 3 times in total.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Deniz Selman wrote:
Ozgur Huseyinoglu wrote:Turnuvanin kurallarinda da (PDF) ilginc birsey dikkatimi cekti. Son zamandaki "trend" puan esitliklerinde hep karsilikli maclara bakilmasi seklinde diye dusunmekteydim. Ama grup maclarinda, once genel gol averajina bakilip, o esitse takimlarin aralarinda oynadigi mac(lar)a bakilacakmis...
Turnuvada ikili averajlara degil de gol averajina bakilacak olmasi maclarin daha gollu gecmesini sagliyor sanirim. BU da guzel bir sey.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Sevgili Ozan,

Ze Roberto'yu GS'a ben de cok isterim ve gerekli bir transfer olarak goruyorum hem sola katkisi olur hem DM olarak. Ikinci paragrafin olasi senaryo tabii eger Ze Roberto ile ilgileniyorlarsa. Simdi yönetimde Adnan Polat var. Futbolu bilen biri ve tek umudum, bu koca yönetimde inandigim tek isim o. Ama gazetelerde baskanin transfer konusunda Polat'i devre disi biraktigini ve dizginleri eline aldigini yaziyor ki eyvah ki eyvah derim. Kacan kurtulsun diyorum. Marsan'in dedigi gibi ne maclari izliyordur ne de Ronaldo, Ronaldinho, Zidane disinda futbolcu ismi biliyordur bu kupadan. Yakinda bu haberleri okuayn menacerler klubu yolmak icin kan kokusu almis akbaba gibi klbun saglam kalan iki uc disini yani parasini emmek icin Florya'nin etrafinda turlayip Bahia plajlarinda topu dizinde 300 kere sektiren oyuncunun kasedini izletip 2-3 milyon dolara yeni bir Kukunku veya ne bileyim iste Pinto, Petre, Almaguer falan kakalarlar. Korkum bu. Cunku dort senedir gelen giden 60 kusur oyuncudan sonra baska tahmin yapamiyorum.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

19.06.2006 18. dünya kupası H GRUBU 2. MAÇLAR (Maç No: 32/64)

Hakem: Carlos Eugenio Simon (BREZİLYA)

Fifa man of the match: XABI ALONSO

Seyirci sayısı: 52.000

Image

İSPANYA: 3-1 TUNUS

Goller:
0-1 Mnari 8' (asist Jaziri)
1-1 RAUL 72' (kaleciden dönen topu tamamladı)
2-1 TORRES 77'(Asist fabregas)
3-1 Torres 90' (penaltı)

İSTATİSTİKLER:

Spain Stats box Tunisia
62 Possession 38
3 Goals 1
23 Shots 4
9 Shots on target 3
16 Headers 28
2 Saves 7
2 Goalkeeper off his line 8
12 Corners 1
11 Fouls committed 21
1 Offsides 4
1 Yellow cards 6
0 Red cards 0
48 Balls lost 49
22 Successful tackles 31
33 Interceptions 21
41 Long balls 41
387 Short passes 134
5 Assists 1
18 Successful crosses 3

Fabregas, Torres, Puyol ve Xabi alonso hakikaten çok iyi oynadılar.

Futbolcu ratingleri:

http://home.skysports.com/worldcup/matc ... 4&clid=118
Last edited by Mehmet Gorgen on Mon Jun 19, 2006 11:58 pm, edited 3 times in total.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Kerem Tezic wrote:Sevgili Ozan,

...

Simdi yönetimde Adnan Polat var. Futbolu bilen biri ve tek umudum, bu koca yönetimde inandigim tek isim o. Ama gazetelerde baskanin transfer konusunda Polat'i devre disi biraktigini ve dizginleri eline aldigini yaziyor ki eyvah ki eyvah derim...
Kerem'cim gazetelere, duyumlara, soylentilere, hatta demeclere degil eylemlere bakacaksin. Oyle olsaydi, coktan Robert transferi gerceklesmis olur, Tulun da gorevde kalirdi. Robert'e "yedin ictin, gezdin gordun, hadi gule gule" dediler, Sezgin'i getirdiler, Tulun'u da ortak demec falan duzenleyip "Asil olan Galatasaray'dir, sari kirmizi akar kanimiz falan fismekan" deyip gayet yakisikli bir sekilde yolladilar.

Ipler tamamen Polat'in elinde. Rahat olun. Yakinda Polat Haim Fresco'yu da guzel bir demecle ("bir daha kulubun kapisindan iceri giremez" gibi mesela) benzetir.

Polat'in parayi akilli harcamasi gerekiyor. Gerets'in istedigi Gravesen iyi ama fiyati korkunc. Daha genc biri ama Real'den aldigi maas cildirmis bir seviyede. GS yarisini bile veremez ona, vermesin zaten.

Ze Roberto GS'in buyuk eksikliklerini kapatacak bir oyuncu. Ama tekrar ediyorum flash bir transfer degil. Flash transfer, Crespo, Carlos, Morientes, Rui Costa, Figo, Zidane falan filan. Hatta isimleri gecen Emre Belezoglu, Yildiray bile daha flash kalir Ze Roberto yaninda. Cunku gencler, cunku bonservis bedelleri var, yani bosta degiller. Ze Roberto gorev adami ama Bayern'den daha kucuk bir takimda insiyatif de alir. Leverkusen'deyken Ballack'in yaninda muhtesem oynuyordu. Lazim bir adam, isi bitirsinler.

Ozan Ersoy

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ispanya macini izleyemiyorum ama teknik direktoru begendim. Devre arasinda Raul ve fabregas'i aldi oyuna ve sonucu degistiren adam oldular.

Tabi "o zaman bu adamlari niye en bastan oynatmadi" diye sorulacak olursa boynumu bukerim.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

İspanya maçı ile dünya kupasındaki maçlarrın yarısını tamamladık.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Dunya nufusunun herhalde yarisindan fazlasi dunya kupasina kenetlenmisken acaba USA'de kac kisi maclari seyrediyordur diye merak edenlere....

How Many People Watched?

The opening game of the 2006 FIFA World Cup, where Germany defeated Cost Rica, 4 to 2, had an average of 1.4 million U.S. viewers on ESPN2 and 2.1 million viewers on Univision. ESPN2 had 1.7 million viewers compared to Univision’s 1.9 million for game 2, as Ecuador triumphed over Poland 1 to 0. The ratings data were provided by Nielsen Media Research.

ABC's first three games averaged 2.2% of U.S. households — down slightly from ABC's first three 1998 games, but those included one U.S. game. ESPN2 is averaging 1.4% of cable TV households, up from 0.6% at this point in 1998.

Says ESPN senior vice president Artie Bulgrin, "I'm amazed at the interest."

Adamlar gunduz vakti %2'lerle memnun oluyor... Ah ah... o seyreden 2 milyonun buyuk kismi da zaten gocmenler ve yabanci ogrencilerdir...

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Almanya'daki havayi ve futbolun siyaset icersindeki yerini yine wsws yazmis. Bu adamlar enternasyonalist acidan yaziyorlar ve ilginc bir resim cikmis ortaya.

Cemal_Sarici

Post by Cemal_Sarici »

Murat Kara wrote:Almanya'daki havayi ve futbolun siyaset icersindeki yerini yine wsws yazmis. Bu adamlar enternasyonalist acidan yaziyorlar ve ilginc bir resim cikmis ortaya.
Sagol, Murat. Gercekten guzel ve de aslinda dusundurucu bir yazi. Sevdigim bir parti olan Alman Yesiller'inin ust duzey politikacilariyla ilgili bilgiler beni sasirtti ve de uzdu aslinda. Roth, asiri sag bir kisiye/anlayisa tavir koyayim derken aslinda baska asiri sag bir kisiyle/anlayisla guc birligi yapmis resmen.

Bu arada Turkiye'yi dusunuyorum. Bizdeki nasyonalistler ve fanatikler, boyle bir enternasyonal atmosfere ne derece katilirlardi Dunya Kupasi ulkemizde duzenlense......haydi katilmayi birakalim, tolerans bile gostereceklerini sanmiyorum mesela bazi ulke taraftarlarina karsi...kesin uzucu olaylar da cikardi bircok kez. Ya, daha, rakip milli marslari isliklayan ve bunu zevkle yapan bir guruh var bizde.

Sevgiler,

Cemal

Can Baysan

Post by Can Baysan »

Saat sabahın 5'inde Güney Kore halkı Dünya Kupası seyretmek için meydanlara akın etmiş...

http://img213.imageshack.us/img213/9877/h7sx.png
Liseli vardı ya ah o liseli...

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Cemal_Sarici wrote:Bu arada Turkiye'yi dusunuyorum. Bizdeki nasyonalistler ve fanatikler, boyle bir enternasyonal atmosfere ne derece katilirlardi Dunya Kupasi ulkemizde duzenlense......
Aslinda Turkiye'de de bu milliyetcilerin konumu epeyce zayifladi. Kuresellesme her yerde enternasyonel kaynasmanin ekonomik olarak gerceklesmesini sagladi/sagliyor. Sorun artik ekonomik degil, siyasi tamamen.

Elbette Turkiye'de milliyetciler yine de oldukca guclu ve son zamanlardaki cikislariyla neler yapabileceklerini gosterdiler. Ama akintiya kurek cekiyorlar bu yeni dunya duzeninde.

Futbol taraftarlari arasinda ise bunlarin orani eminim daha fazladir. Ozelikle fanatikler arasinda. O nedenle senin dusunduklerinin gerceklesmesi oldukca mumkun.

Herseyin bir sureci ve bedeli var. Turkiye'ye ilerici kavramlarin gelip yerlesmesi icin de bir cok tecrubeden gecilmesi gerekiyor. Bu tecrubelerin verimli bir sekilde kullanilmasi Turk halki icin daha yararli olur ama verimli olmasa da, yavas yavas da olsa bu tecrubelerden kacis yok. Diger irklarla, milletlerle kaynasmasi kacinilmaz.

Gecende fasist bir Alman arkadasimla muhabbet ederken bana (ki kendisi cok buyuk bir sirketin Asya satis muduru), Cin'deki ofisinde calisirken, pencereden gordugu, sokaktaki maymun gorunuslu, geri zakali, soysuz insanlardan dem vurdu. Ben de, aaa ne guzel senin gibi egitimli bir Alman'in taa Cin'lere kadar gidip oradaki insanlara liderlik ederek, onlara yol yontem ogretmesi cok duygulandirici bir durum dedim. Salak salak bakti yuzume! Elbette oraya onlarin kanini emmek icin gittiginin cok fazla bilincindeydi ama bozuntuya vermedi.

Bu isler biraz boyle iste!

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Dünya kupası gibi, hala futbolun en gözde platformu olarak olarak değerlendirilebilecek bir organizasyonu Kanal 1 gibi yeniyetme bir kanalın elinde piç olmasını üzüntüyle izliyoruz.. En azından ben üzülüyorum :)

Maçlar çifter çifter oynanırsa Atv'den de maç yayını yaparlar sandım ama nerdee? Dandik dizilerin tekrarını yayınlamayı tercih ettiler.. Belki K.Rika-Polonya maçının bir önemi yok diye böyle yapılmıştır bilemiyorum..

Kaliteli spor adamlarıyla kaliteli spor programları yaparsın, maç aralarına güzel kaliteli diziler-programlar koyarsın, milleti kanalına alıştırır, tv kumandasında ilk 10 içinde bir yere kolayca yerleşirsin! Sanki maçlar başlamadan 3 gün önce yayın hakkını satın almış gibiler..

Yarı çıplak hatun görüntüleriyle günü kurtarma çabalarıda ayrı bir facia! Çok bayağılar çook!

Turgay Cineri kınıyorum.. Kanal 1'i kınıyorum.. İşte konuyla ilgili kim varsa topunu kınıyorum... :)

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

20.06.2006 18. dünya kupası A GRUBU 3. MAÇLAR (Maç No: 33/64)

Hakem: Valentin Ivanov (Russia).

Fifa man of the match: Michael Ballack

Seyirci sayısı: 72.000

Image

ALMANYA: 3-0 EKVATOR

Goller:
1-0 Klose 4'
2-0 Klose 44'
3-0 Podolski 57'

İSTATİSTİKLER:

Ecuador Stats box Germany
50 Possession 50
0 Goals 3
7 Shots 15
2 Shots on target 8
28 Headers 18
5 Saves 2
6 Goalkeeper off his line 6
5 Corners 2
21 Fouls committed 19
0 Offsides 3
1 Yellow cards 1
0 Red cards 0
59 Balls lost 52
21 Successful tackles 21
20 Interceptions 27
41 Long balls 38
333 Short passes 319
0 Assists 7
4 Successful crosses 8

Maçın son 20 dakikasını seyredebildim.O yüzden kim iyiydi anlayamadım.

Futbolcu ratingleri:
http://home.skysports.com/worldcup/matc ... 6&clid=830

Post Reply