2006 Dunya Kupasi - Almanya

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Siteler arasi istatistiklerin farkliligindan bahsetmistik daha once bu baslik altinda. Simdi gecmisine dalip, bulmadim onu ama, resmi FIFA sitesinden ilgimi ceken birseyi de sormadan edemedim. Simdiye kadar bu "MatchCast" kismindaki istatistiklerde, hem "Fouls Suffered", hem de "Fouls Commited" satirlari olurdu, ve dikkat ettigim maclarda, bekledigim gibi, bu rakamlar hep birbirinin tersi olurdu haliyle, ve iki ayri satir ayirmalarinin gereksizligini dusunurdum.

Ancaaak, Mehmet'in yukardaki mac post'larinda eksik biraktigi bir kac seyi tamamlayayim derken, dikkat ettim ki, bugunki B Grubu maclarinda, benim "haliyle" dedigim sayilar birbirini tutmamis!?! :)

SWE - ENG: MatchCast - Official Match Report
PAR- TRI: MatchCast - Official Match Report

Isvec mesela, 18 faul yapmis (commited), ama Ingiltere 17 faula maruz kalmis (suffered). Ingiltere 13 faul yapmis, ama, Isvec 11 faula maruz kalmis!!!

Ayni sekilde diger macta da, esit olmasi gereken sayilar: 21'e 19, ve 18'e 16.

Bu yapilan, ama maruz kalinmayan fauller, kale direklerine, ya da hakeme filan mi yapilmis allahaskina?!?! :D :?
Özgür

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozgur Huseyinoglu wrote:Siteler arasi istatistiklerin farkliligindan bahsetmistik daha once bu baslik altinda. Simdi gecmisine dalip, bulmadim onu ama, resmi FIFA sitesinden ilgimi ceken birseyi de sormadan edemedim. Simdiye kadar bu "MatchCast" kismindaki istatistiklerde, hem "Fouls Suffered", hem de "Fouls Commited" satirlari olurdu, ve dikkat ettigim maclarda, bekledigim gibi, bu rakamlar hep birbirinin tersi olurdu haliyle, ve iki ayri satir ayirmalarinin gereksizligini dusunurdum.

Ancaaak, Mehmet'in yukardaki mac post'larinda eksik biraktigi bir kac seyi tamamlayayim derken, dikkat ettim ki, bugunki B Grubu maclarinda, benim "haliyle" dedigim sayilar birbirini tutmamis!?! :)

SWE - ENG: MatchCast - Official Match Report
PAR- TRI: MatchCast - Official Match Report

Isvec mesela, 18 faul yapmis (commited), ama Ingiltere 17 faula maruz kalmis (suffered). Ingiltere 13 faul yapmis, ama, Isvec 11 faula maruz kalmis!!!

Ayni sekilde diger macta da, esit olmasi gereken sayilar: 21'e 19, ve 18'e 16.

Bu yapilan, ama maruz kalinmayan fauller, kale direklerine, ya da hakeme filan mi yapilmis allahaskina?!?! :D :?
Ozgur Abi, benim de dikkatimi cekti, belki soyledir: Elle oynamalar "suffer" edilen faullerden sayilmiyor olabilir. Yani direk rakibe yapilan nizami olmayan sarjlar "fouls suffered" sinifina giriyor belki de.

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Ozan Ersoy wrote:
Tan Erten wrote:İngiltere böyle goller yerse, Almanya harcar bunlari, harcar ....: :D
Oyle bir sey olmayacak Tan. Ingiltere Ekvator'la Isvec Almanya ile eslesti. Artik finale kadar karsilasamazlar.
Ozan, sagol uyarin icin. Ingilizlerin yedigi gollerdeki sakarliklari gorunce aklima Almanya geldi. Ama verdigin linkten baktim, karsilarinda Brezilya'yi bulma ihtimalleri var. Bu da pek acici degil tabi Ingilizler icin...

Bugunku Arjantin-Hollanda maci bu iki takimin icine dusecekleri eleme grubunu belirleyecek. Grup birincisi senin dedigin gibi Almanya, italya... gibi gidecek. Diger tarafta ise Brezilya var. Tabi artik kolay mac yok ama guzel bir mac bekliyorum.
Tan Erten

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cemal_Sarici wrote: Bu arada sunu belirteyim : 'Guzel futbol' tabi hos bir sey ama mesela benim icin onemli olan sey sonuctur...guzel futbol da onun bonusu olmalidir sadece. Tabi sonuca giderken asiri sansli olunursa veya lehinize fair play'e aykiri seyler olmussa, bu, sonucun gozumdeki degerini azaltir (mesela G.Kore'nin 4 seneki onceki saibeli Dunya Kupasi yari finalistligi).

Sevgiler,

Cemal
Yahu Cemal, bir tas attim tam senin kafaya isabet etmis. Gecenin bir yarisi berbat futbola isyan edip once ne yazilmis diye bakmadan dosendim yaziyi. Neyse Isvec ve diger bahsettigim takimlara ben de mutesekkirim. Ozellikle Norvec olsa daha da iyi olurdu. Zira benim uyku sorunumu $ip diye cözduler. 1998'de Norvec TD'u Drillo'ya mail attim ve kendisine tesekkur edip narkozdan bile daha etkili bir uyutma ilacina sahip oldugunu belirttim. Keza Isvec de oyle. Bu iskandinav ulkeleri arasinda futbol olarak hayranligimi kazanan ve her macini zevkle izledigim hatta Avrupa'da tuttugum yegane takim Danimarka. Ama dedim ya digerleri uyku sorunumu cozuyor. Bence sen de bu yuzden tutuyor olmalisin :D Bilinc altinda yatan nedene iyi bir bak bence :lol:
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Owen 6 ay yok... Yürü Crouch :)

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Bu arada Cemal'e sormadan edemeyecegim. Bu sartlardan gelen http://www.hurriyet.com.tr/spor/4621309 ... 3047&oid=1 Ekvator'a karsi insan nasil olur da simarik bir yigin futbolcudan olusan, taraftarinin buyuk bölumu fasist Ingiltere'yi tutup God Save the Queen'i dinlerken heyecanlanir merak etmiyor degilim. Elbette kimsenin tercihlerine karismak bana dusmez ama hem futbol acisindan hem de diger acilardan insanin Ekvator'u tutmamasi cok zor. Ustelik guzel de oynuyorlar. Haydi bastir Ekvator diyorum.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ismail Gezer wrote:Owen 6 ay yok...
Yazik... Sansizliklar bu sene yakasini birakmadi Owen'in. ACL koparmis sag dizinde... 5 ay yok diyorlar ki bence iyimser

Acaba iyi calismiyorlar mi nedir bu oyuncular antrenmanda :)

Burasi tabii Cengiz abiye takilmaca. Cengiz abi Turkiye'de kebap yaparken bizim foruma ugrayamaz oldu ama ben takilmadan edemeyecegim, belki bir ses verir. Umit Karan diz baglarini kopardiginda benimle tartismisti, "yok efendim bu bag dedigin sey esnermis, bizimkiler calismiyormus iyi vs vs". O zamandan beri ACL koparan futbolcu sayisini ben unuttum. Her hafta birilerinin bagi kopuyor.

Yasli, genc, kisa, uzun futbol oynayan herkes bu ciddi sakatlik riskiyle karsi karsiya. Yanlis aci, yanlis yuklenme, yanlis basma, ayagin cime takilmasi ya da birisini darbesi. Bir saniyede olan bir sey. Yapilacak da cok az sey var onlemek icin.

Aslinda Ozan Ersoy ACL basligi acmak lazim, insanlari bu konuda daha cok bilinclendirmek icin. Yoksa Cengiz Akgun ACL basligi mi koysak adini :) Hadi vazgectim, Cengiz abiye tatli tatilinde siesta yaparken bu kadar bulasmak haksizlik :)

Ozan Ersoy

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Angola'nin orta saha oyuncusu, 83 dogumlu Ze Kalanga da transfer icin dusunulebilir. Bu macta macin adami secilmis.

Ergün Simsek

Post by Ergün Simsek »

Ismail Gezer wrote:Owen 6 ay yok... Yürü Crouch :)
Newcastle chairman Freddy Shepherd added: "We've been informed by the FA that Michael has suffered a ruptured anterior cruciate ligament, but at this stage it's too early to say how long he will be out for, although it is a serious injury. He'll come home and back into our care and will be assessed by our club medical staff at some point in the next couple of days following his return."
Ergun Simsek

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

SASA ILIC bugun ilk 11'de...sanirim tek forvet oynuyor Sirbistan, forvet arkasinda Ilic ve Stankovic, sol kanat P Djordjevic sag kanat Duljaj...ilk defa bu kupa'da bir Galatasaray'li izliyecez...

Yarin TOMAS Hirvatlarin kritik Avustralya macinda oynayacakmis kesin (R Kovac kart cezalisi), ve belki Italya karsisinda HEINZ'i bile goruruz Ceklerdeki forvet sikintisindan dolayi...

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ilic gol atmis!!!!!!!!!

Bizim bir ara guya almayi dusundugumuz on libero Nadj, sonradan girdigi oyunda 30 dakika icinde iki sari kart almayi basarmis.

Sirbistan 10 kisi daha fazla koruyamadi skoru. 3-2 oldu.
Last edited by Tolga Girici on Wed Jun 21, 2006 11:44 pm, edited 2 times in total.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

fildişi defansının büyük hatasını daha doğrusu asistini kabul eden iliç çalım atıp golünü attı
2-0

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İliç kendisini ilk 2 maçta oynatmayan TD bozuntusundan intikamını acı aldı! Milli takım için ne derece önemli bir oyuncu olduğunu attığı nefis golle ispatladı! Böyle TD olmaz, istifa etsin! Bu adamın niyeti Galatasarayı karıştırmak olabilir :lol:
Mehmet Gorgen wrote:fildişi defansının büyük hatasını daha doğrusu asistini kabul eden iliç çalım atıp golünü attı
2-0

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Kerem Tezic wrote: Haydi bastir Ekvator diyorum.
Forza Ecuador! (Bunun Turkcesi Ekvator mu sahi, Ekvator dinyanin ortasindaki gunes isinlarinin her mevsim dik geldigi kusak degil mi?)

3-0 Almanya'ya yenildikleri macta bile bana gore kisilikli ve goze hos gelen futbol oynadilar, pozisyon yaratamasalarda. Bence guclerini bildikleri icin Almanya'ya karsi kasmadilar, ama cok kaliteli olduklarini gosterdiler.

Su ana kadar en cok Ispanya, Ecuador ve Almanya'nin futbolunu izlemekten zevk aldim. (Almanya'nin futbolunun zevkli oldugunu soyledim ya, artik kiyamet gunu yakindir)
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Tolga Girici wrote:Ozgur Abi, benim de dikkatimi cekti, belki soyledir: Elle oynamalar "suffer" edilen faullerden sayilmiyor olabilir. Yani direk rakibe yapilan nizami olmayan sarjlar "fouls suffered" sinifina giriyor belki de.
Tolgacigim,

Hakli gorunuyorsun. Simdi CIV-SCG macinin text yayinina bakarken farkettim. Sirbistan aleyhine olan penalti icin "palmed" ifadesi kullanilmis, ve penalti oncesi, kirmizi duduklu bir de "FOUL" bilgisi eklenmis mac yorumuna. Elle oynamalar, "committed" sayisini arttirip suffered'a haliyle dokunmuyormus. Aslinda "foul play" ifadesi cercevesinde mantikli tabii de, ben onca yil burda olmama ragmen, Turkce'de kullandigimiz anlamda "faul"e daha yakin dusunuyormusum anlasilan! :oops:

Hoscakalin,
Özgür

Post Reply