2006 Dunya Kupasi - Almanya

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Dün gece Portekiz - İran maçının tekrarı veriliyordu. Baktım spikerin ilginç yorumları var, maçı izlemeye başladım, izledikçe de bu ilginç sözlerini yakaladım spikerin Bizzat kendi emeğimdir, beğenmeniz dileğiyle..

---

İran'lı bi futbolcu ayağını fazla kaldırıyor, ayakkabısı Figo'nun yüzüne geliyor. Spikerden yorumlar;
" Hani deriz ya, ayağı ağzına girdi adamın. "
- Kim ne zaman demiş böyle bir şey acaba?:lol:

" Kameralar da o kadar yakına girdi ki doktor evinden tedavi eder. Tomografi gibi oldu tomografi.. "
- Biraz abartmış sanki :lol:

" Sağlık görevlileri o Figo'nun yüzündeki kramponu çıkardılar ama daha izi kalır onun. En az iki ay traş olamaz o olamaz.. "
- Yok yok, hayatta olamaz :lol:

" Figo sinirlendi.. Nası sinirlenmesin ki tabanı yüzüne yedi biraz önce. "
- Figo'nun pozisyon ilk yarıda olmuştu, bu yorum ikinci yarı geldi, adam unutamamış galiba o anı :lol:

" Miguel sert bi darbe aldı.. Yüzündeki ifadeden ben 'bile' devam edemeyeceğini anlıyorum.. "
- 'Bile' :lol:

" Miguel'in bakışları imdat istiyor.. "
- İstek ilginçmiş valla :lol:

" Bu kez de Miguel'in içinden geçtiler.. "
- Beşlik yedi demek istedi spiker.. :lol:

" Figo.. Yavaş bir şut. Öylesine vurdu.. "
- Figo o kadar stres yapmış, şut vurmuş olmamış, bu öylesine diyo ya :lol:

" Figo'nun bir bileği İran'dan pahalı. "
- Alakasız bir penaltı pozisyonunda dedi bunu :lol:

" Çok dengesiz hareketleri var bugün hakemin.. "
- Oh oh, ez daha sen hakemi ez :lol:

" Mükemmel bir gol attı Ronaldo..
Öyle bir yere attı ki 6 tane kaleci koyun oraya, çıkaramazlar..
Deco'nun golündeki yere daha da güzel attı.. "
- Bu yorumlar Ronaldo'nun penaltı golünden sonra geldi, Deco'nunkiyse 25 metreden müthiş bi şut, nasıl bir karşılaştırmaysa :lol:

Cemal_Sarici

Post by Cemal_Sarici »

Kerem Tezic wrote:Bu arada Cemal'e sormadan edemeyecegim. Bu sartlardan gelen http://www.hurriyet.com.tr/spor/4621309 ... 3047&oid=1 Ekvator'a karsi insan nasil olur da simarik bir yigin futbolcudan olusan, taraftarinin buyuk bölumu fasist Ingiltere'yi tutup God Save the Queen'i dinlerken heyecanlanir merak etmiyor degilim. Elbette kimsenin tercihlerine karismak bana dusmez ama hem futbol acisindan hem de diger acilardan insanin Ekvator'u tutmamasi cok zor. Ustelik guzel de oynuyorlar. Haydi bastir Ekvator diyorum.
Offfff yaaa, Kerem :)

Ekvator'u takdir edenlerdenim ben de...gruptan cikmalarina sevindim. Ama Ingiltere karsisinda yenilgilerini dileyecegim ve oyle olacagini tahmin ediyorum, pardon :)

'Taraftarinin buyuk bir bolumu fasist' demek, bence agir ve abes olmus. Tabi ki oylesi var, irkcisi var, holigani var (bu arada Ingiliz devletinin yakin gecmiste etkili onlemlerle holiganizm problemini mimimuma indirmesini takdir etmeliyiz...darisi holiganizm problemi su an belki Avrupa'da bir numara olan baska bir ulkeye...acaba hangi ulkeyi kastediyorum ?) ama buyuk cogunlugu tabi ki oyle degil....hatta buyuk azinlik bunlar bence.

Ayrica ben Ingiliz seyircileri genel anlamda cok takdir ediyorum.....dunyanin en saglam/etkili 'visiting supporters' grubu onlar.

Bence dunyanin en iyi ligi olan EPL, en cok begenerek takip ettigim lig. Su an Ingiliz milli takimini olusturan oyuncularin Beckham ve Hargreaves hepsi EPL'de oynuyor (Becks de, bildigin gibi yakin zamana kadar EPL'deydi ve zaten onu da yeterince izliyoruz Ispanyol ligi ve CL maclarinda) ve EPL ile icli disli olan bir insan olarak, tabi ki bu oyunu grubuna sempatim var Dunya Kupasi'nda.

'God save the Queen' meselesine gelince....'Taraftarlar onu soylerken, Ingiltere'nin ikinci golunu atmasi ilginc oldu' gibi yazmistim sadece....yoksa, royalist filan degilim :)

Neyse.....'Kerem'e selam; yola devam' diyecek Ingiltere, Ekvator maci bitiminde :)

Sevgiler,

Cemal

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

US sacma bir penalti ile elendi... Gana'nin cikmasina sevindim cunku hakettiler ama ikinci yari 1-1 baslasa ne olurdu merak ediyorum...

Bu dunya kupasi sari kartlari ile akillarda kalicak galiba - hakemler basrolu oynuyor... Sari kartsiz faul yapilmiyor neredeyse... Biraz sertlikte olsun artik - herseye faul herseye sari kart --- oyun o kadar cok duruyor ve soguyor ki zevki kaciyor... Starlari koruma adina cikarilan sari kart kurallari oyunu daha da zevksiz hale getirdi... Herkes kendini yerlere atiyor, yerlerde yuvarlanmalar - hepsi rakip sari gorsun diye.... ote yandan, herkes bir de eliyle baliklama dalma isareti ogrenmis :roll: - global "hocam o kendini yere atti" isareti... her faulden sonra dalma isareti... baydi artik...

Bu arada Appiah cok ama cok iyi... Essien'den eksigi yok fazlasi var... FB cok kar edecek bu adamdan...

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Yine uzaktan bir gol..Bu dünya kupasında çokça olan bir şey.

HIRVATLAR SIRNA'NIN SERBEST ATIŞTAN KÖŞEYE ATTIĞI GOLLE AVUSTRALYA ÖNÜNDE 1-0 ÖNDELER.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ronaldo OUT!

Ve japonya takar :)

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Tomas cezalanında smaca kalkınca avustralya penaltı kazandı.Gerçi Tomasın elinin değdiği biraz şüpheli. Tomas hırvatistanı yaktı........

1-1 oldu.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ronaldoya gol attırmak için kastılar ve attırdılar :)
Brezilyanın Hakan Şükürü... :)

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ismail Gezer wrote:Ronaldoya gol attırmak için kastılar ve attırdılar :)
Brezilyanın Hakan Şükürü... :)
öyle böyle adam dünya kupası tarihine adını yazdırdı.

Seneye de Hakan şükür Tanju'nun gol rekorunu kırmak için kasacak..

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

yine uzaktan mükemmel bir gol

bravo juninho

2-1 brezilya önde

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Off Juninho offf! O nasıl bir goldür öyle!

Nihayet brezilya top oynamaya başladı..

Brezilya hala hayatta, endişelenmeye başlamıştım :)
Last edited by Ismail Gezer on Thu Jun 22, 2006 11:16 pm, edited 1 time in total.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

yine cezalanı dışından bir gol hırvatlar avustralya karşısında 2-1 öne geçti.

Gol niko kovac'ran. Avustralya kalecisi de biraz yumurtladı gibi. :lol:

Harry Kewell avustralya dına beraberlik golünü attı.

2-2
Last edited by Mehmet Gorgen on Thu Jun 22, 2006 11:37 pm, edited 1 time in total.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ronaldinho asist .

Gilberto sol kanattan gelip golünü attı.

3-1

Ronaldo dünya kupalarında 14. golünü mükemmel şekilde attı
4-1

brezilyada kaleye serbest atışlardan mükemmel goller atan Rogerio ceni geçti..
Last edited by Mehmet Gorgen on Thu Jun 22, 2006 11:40 pm, edited 1 time in total.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ronaldo da mı kendine geliyor ne :) Nefis goldü..

Avustralya beraberliği sağlamış.. Tomasın katkısı yoktur umarım :)

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote:Ronaldo da mı kendine geliyor ne :) Nefis goldü..

Avustralya beraberliği sağlamış.. Tomasın katkısı yoktur umarım :)
Tomas'in penalti pozisyonunu izledim, aslinda eli degmemis, ama niyeti belli :) . Hirvatistan'in Alpay'i olmak istemis.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Hırvatlar 2. kırmızıyıyı yediler srna ve simunic atıldılar.

Post Reply