Nobre de T.C Vatandaşı!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Nobre de T.C Vatandaşı!

Post by Ismail Gezer »

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer Beşiktaşlı oyuncu Nobre'nin Türk vatandaşlığını onayladı...
HABERTÜRK

Hadi Aurelio'yu anladık. 5 sene falan filan mantıksız birşey yok! Bu turşuluk acur nerden Türk oluyor? Densizlik, terbiyesizlik, menfaatperestlik, karaktersizlik! Umarım bizim yönetim böyle bir üçkağıtçılığa yeltenmez!
Last edited by Ismail Gezer on Tue Aug 15, 2006 7:35 pm, edited 1 time in total.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Adasim FBnin agzina calinmis bir baldi. Mert (marcio?) BJK ya verilen sus payi.

Ulusoy federasyonu bahsis dagitmakdan, her keze guzel gorunmeye calismakdan ne yapacagini sasirdi. Gerci Nobre ve Yatara vatandaslik muracaatlari Bicakci Federasyonun hatasi demeyi unutmamislar. Sira bizde ne istesek yapar.

federasyon bir alem. Dun gece Domabahce Sarayinda gozterisli bir parti daha vermisler. Daha iki hafta once buyuk bir davet yapmislardi. Idareciliklerinde is yok da eglenmesini iyi biliyorlar.

Can Baysan

Post by Can Baysan »

"Dün dündür, bugün bugündür" sözü, yakın zamana kadar cumhurbaşkanlığı yapan meşhur bir siyaset adamının ağzından siyasi literatürümüze yazılmıştı.

Düne kadar "yabancı sayısının artması"na kesin bir dille "hayır" tepkisi veren kişilerin, şimdi yabancı kontenjanını açmak adına bu tür ucuz dalaverelere sarıldıkları görülüyor. Hatırlarsanız; bu konunun tartışıldığı günlerde başını GS ve BJK'nin çektiği kulüpler, sayının 6'da kalmasında ısrarcı olmuş, TFF Başkanı Haluk Ulusoy da bu yönde fikir belirtmiş; Fenerbahçe tandanslı medya ve kamuoyu yapıcılar "FB'nin güçlenmesini istemedikleri için artışa karşı çıkıyorlar" şeklinde bir savunma tezi geliştirmişlerdi. O günlerde epeyce veryansın ettik ama, BJK Başkanı Demirören'in cin zekasından çıkan kontenjan boşaltma projesi, Aziz Yıldırım'ın emrindeki neferlerin ekmeğine yağ sürdü, "Biz haklıymışız; bakın, Beşiktaş da fırsatını bulunca yabancıları takıma doldurdu!" diyerek bir adım öne geçme fırsatı geçti ellerine.

Bir ayağı çokuluslu holding medyamız zaten bu kepazeliğe habire alkış tutuyor...
AB ufukları adı altında ülkedeki bilumum "sınırları" kaldırmayı "entegrasyon" hamlesi sayan mevcut hükümetin, bu başvuruyu reddetmesi düşünülemezdi bile...
Fakat görevde olduğu 6 yıldan beri vatansever ve ulusalcı bir kimlik sergileyen Sayın Cumhurbaşkanımız bu ihanet belgesinin altına imza atmayı nasıl içine sindirdi acaba?

Türk Telekom Başkanı'nın yabancı dille basın toplantısı yaptığı bir ülkenin milli takımının yakın geleceğinde, Nuh'un gemisi gibi on bir milletten on bir ayrı ay-yıldız formalı oyuncu görülmesi olası mıdır?

Biz Türkler, kendimizden başka herşeye değer veriyoruz...
Liseli vardı ya ah o liseli...

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Kupayla bosuna kosmadi HU babasinin yanina...
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..

Can Baysan

Post by Can Baysan »

Savas Macun wrote:Kupayla bosuna kosmadi HU babasinin yanina...
Maşallahınız var; pusuya yatmış bekliyorsunuz Ulusoy'a vurmak için...

Nobre'yi, ve belki de ilerde Yattara ve Tita'yı Türk vatandaşı yapacak düzenleme Bıçakçı federasyonu tarafından çıkarıldı.

Haluk Ulusoy'un bir icadı/kabahati varsa; o da Brezilyalı Marco'nun önadının Türk Mehmet olmasını sağlayan değişikliği çıkarıp, Fenerli yöneticilere sus payı verme karaktersizliğine düşmüş olmasıdır.
Liseli vardı ya ah o liseli...

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sırada Yattara varmış! Bu üçkağıtçılığın hukuki temeli nedir? Neye dayanarak böyle alicengiz oyunları oynuyor hıyartolar? Bu işlerden anlayan varsa anlatsın da öğrenelim, lütfen :)

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Insallah bizimkiler boyle seyler yapmaya kalkmaz. Bizimkiler de hic sutten cikmis ak kasik degil, 80lerde hewm basketbol, hem de futbolda (Didier Six) boyle uckagitlar yapmistik. Didier Six 2-3 gol atip gerisin geri donmustu.

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Can Baysan wrote:
Savas Macun wrote:Kupayla bosuna kosmadi HU babasinin yanina...
Maşallahınız var; pusuya yatmış bekliyorsunuz Ulusoy'a vurmak için...

Nobre'yi, ve belki de ilerde Yattara ve Tita'yı Türk vatandaşı yapacak düzenleme Bıçakçı federasyonu tarafından çıkarıldı.

Haluk Ulusoy'un bir icadı/kabahati varsa; o da Brezilyalı Marco'nun önadının Türk Mehmet olmasını sağlayan değişikliği çıkarıp, Fenerli yöneticilere sus payı verme karaktersizliğine düşmüş olmasıdır.

Bicakci'nin yururluge koydugu yonetmelik nedir?

Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..

Oguzhan__Gurses

Post by Oguzhan__Gurses »

kusura bakmayın ama işin bokunu çıkardılar artık ..

yakında milli takım 7-8 tane zenci görürseniz şaşırmayın ..
Bu Aşk Bitmez ..

İsmail Cem İZGİ

Post by İsmail Cem İZGİ »

İlk önce herkese selamlar..

Bir süredir forumları takip etmeme rağmen ancak üye oldum ve bu ilk mesajım olacak.Keşke daha hayırlı bir konuya yazsaydım diyorum ama sabah sabah karşıma bu konu çıktı.Neyse konuya geçersek...

Geçen sene AY sayesinde başlayan yabancı kısıtlama(ma)sı tartışması, bir çok fikir doğurdu her kafadan başka bir ses çıktı ve en sonunda böyle bir serbestliğin futbolumuza ve ligimize şimdilik zarar vereceğine karar verilip 6 yabancı kısıtlaması devam etti.

Esas önemli olan buradan sonra bu sene yaşanan komedi.Sezon başlamadan önce birden bir jeton düştü ve 5 yıldır Türkiye'de futbol oynayanların türk statüsünde oynayabilecekleri iddası ortaya atıldı, federasyon bunun böyle olmayacağını, vatandaşlığa geçildikten sonra bir 5 yıl daha burada oynanması gerektiği gibi bir şey geveledi.

Şimdi ortaya çıkıyorku AY peşkeşçisi eski federasyon bunlar istediği adamı Türk yapabilsin diye küçücük bir "milli takımda oynayabilitesi varsa Türk statüsünde oynayabilir" maddesi yaratmış.

Şimdi bu durumda yurdumda ne kadar kalitesiz seviyesiz yabancı varsa ligimizde Türk olarak oynama hakkını kazanabiliyor.Yani böyle saçma, bukadar mantıksız, seviyesiz bir karar anca bizim gibi bir ülkede alınabilir herhalde.

Ligin kalitesi bozulmasın diye yabancı hakkını kısıtla, sonra da kalitesiz bütün yabancılara (yani öyle bir maddeki özellikle kalitesiz milli takım seviyesne çıkamayan çakma adamlara peşkeş çekiliyor allam çıldırcam yazarken sinirden :x :evil: )

Neyse Ulusoy'da canım şimdi açıklama yapıyor sanki olay dün patlak verdi de sanki yeni göreve geldilerde bu maddeden haberleri yokta.alla alla ya..

Şimdi bu rezilliğin altından nasıl kalkılacak bütün bu kendi takımlarında ilk 11 şansı dahi bulamayan bi ton dandik adamın türk olması nasıl engellenecek buna kim dor diyecek merak ediyorum.

Ben bizim milli takım için endişelenmiyorum zaten Aurelio'da başka kimse milli takıma düşünülmez bile, ama ligimizin sağlığı ve kalitesi açısından allah bize sabır versin diyorum.

Keşke federasyon sınırlamayı kaldırıp çeşitli (özellikle milli olmak gibi) kriterler koysaydı diyorum.Şu an bence bir çok takımda daha az yabancı olurdu gibi geliyor bana.

Neyse sinirden çok yazdım kusuruma bakmatın artık..

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Dünyanın hangi ülkesinde bir yabancını milli takıma girme işi bizdeki kadar kolay oldu? Hatam varsa düzeltin lütfen ama Almanya,İngiltere ve Fransa da oynayan tüm derisi,dili, ırkı, soyu,sopu farklı adamlar ya bir şekilde o ülkenin anne veya baba tarafıdan kanını taşırlar; ki buna örnek Almanyadır ya da o ülkenin sömürgelerinden gelmiş ve kendini herşeyiyle o ülkenin MALI gibi gören büyük dedesi oraya köle olarak getirilmiş ve zorla o ülkenin vatandaşı yapılmış insanların çocuklarıdırlar. Bizdeki gibi bir milli takıma çağrılma ne gördüm ne duydum? Madem bunu yapacaktınız onbeş sene önce yapsaydınız da Fani Madidaları, Koseckileri elimizden kaçırmasaydık bari...Aurelio onların ancak kramponlarının çivilerini temizleyebilir.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Aurelio'nun TC vatandaşı olması anlaşılır ve mantıklı bir şey! Ama diğerleri hep "istisnai vatandaşlık" olarak adlandırılan bir zımbırtıdan yararlanıyor. Bu vatandaşlık türü içinde Türkçe konuşabilme şartı var. Nobre Türkçe konuşabiliyor diyen varmı? Bunun bir yeterlilik sınavı olması gerekmez mi? Madem yasa, Türkçe konuşabilmeyi gerektiriyor, bunun bir kıstası olmalı!

İpini koparan bu üçkağıttan faydalanmaya koşuyor. 10 klüp sırada bekliyor!
Bu durum bizimkiler için kötü oldu. Yabancı transferi için Heinz'ı göndermemiz gerekiyor diyorlardı, isteseler onlarda bizimkilerden bitini T:C vatandaşı yapar ama işlerine gelmez :) Zaten şahsen, bu rezalete ortak olmalarını istemem, onların yeterince vukuatı var!

İsmail Cem İZGİ

Post by İsmail Cem İZGİ »

- SÜPER LİG'DEKİ KULÜPLER, YABANCI OYUNCULARI TÜRK VATANDAŞI YAPMAK İÇİN HAREKETE GEÇTİ

İSTANBUL (İHA) - Fenerbahçeli futbolcu Mehmet Aurelio'nun Türk vatandaşı olmasının ve milli takıma seçilmesinin ardından Turkcell Süper Ligi'ndeki tüm kulüpler yabancı oyuncularını Türk vatandaşı yapmak için kolları sıvadı.
Beşiktaşlı futbolcu Nobre'nin de Bakanlar Kurulu Kararı ve Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in onayı ile Türk vatandaşı olmasının ardından ligdeki diğer takımlar da şartları uygun olan futbolcuları için harekete geçti. Ankaraspor Tita, Wedderson ve Jaba'yı, Gençlerbirliği Isaac ve Ayman'ı, Trabzonspor Yattara'yı, Sakaryaspor M'bayo'yu, Bursaspor Frasineanu'yu, Kayseri Erciyesspor Agali'yi, Gaziantepspor Krita'yı, Çaykur Rizespor Santos'u ve Sivasspor Anderson'u Türk vatandaşı yapmak için girişimlere başladı.
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), takımların bu talepleri karşısında hemen harekete geçti. TFF eski başkanı Levent Bıçakçı döneminde yolun açıldığını belirten federasyon yetkilileri, ilk toplantıda bunun önlemini almak için kolları sıvadı. Yönetim, Hukuk Kurulu'nun yapacağı çalışmalar sonrasında karar alacak ve uygulamaya koyacak.

e buyrun buradan yakın bakalım.şimdi ne olacak çok merak ediyorum vallahi.

Federasyon bunu engellerse şu ana kadar bu hakkı kazanan Nobre ve Aurelio ne olacak peki.Haksız rekabet olmaması için onlarında türk statüsü haklarının geri alınması lazım bence.Eğer alınmazsa çok büyük olay olur.E bide aurelio bugün milli formayı da giyecek.Türkiye liginde yabancı olarak oynayan adamın milli takımda işi ne?

Neyse ben daha kafa patlamayayım federasyon kendi pisliğini kendisi temizlesin.

Allahta hepimize akıl, fikir, sabır versin diyorum..

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Beyler neyi tarti$iyorsunuz anlamiyorum? Kanunda degi$iklik yapmi$lar bu adamlarin vatanda$lik ba$vurulari yapilmi$ meclis komisyonu ya da bakanlar kurulundan gecip Cumhurba$kanligi onune cikmi$ ve Sezer gibi kanun ve yol yordamdan anlayan ve Anayasa mahkemesi hakimliginden gelen Cumhurba$kani tarafindan imzalanmi$. Yani yapilan her $ey kitabina uygun. Ortada bir bokluk olsa bu adam iki paralik klupler ve top oyunu icin $erefini karalayip oraya imzasini atmaz.

Burada klup hizipciligi yapacam diye kafa utuluyorsunuz. Varsa bir sorununuz Dunyada medeni yerlerde yapildigi gibi milletvekilinizi bulup olaydan duydugunuz uzuntuyu belirtip kanunda yapilmasi gereken degi$ikligi yaptirma yolunu secin. Hem bu turlu pu$tluklari (af edersiniz) ba$latanlarin GS oldugunu soyleyenler cok ve bunlari bildiginizde ortada iken FB boyle yapti demenin bir anlami yok. FB yabanci coplugu olmak istiyorsa olur. I$te getirdigi adamlar ve aldiklari verim ortada. En fazla Turkiye ligi $ampiyonu oluyorlar. Bundan otesi yok cunku ba$ka bildikleri bir bok yok. Madem bu yol cok elveri$li ve avantajli, GS da istese Mondragonu vatanda$ yapardi ve hala da yapar. Bakin bugun gazetede Heinz hadi ulan bir yere gitmem boyle sogu$leyebildigim ba$ka enayi bir kapi yok demi$ken kalkip ba$ka Heinz getirmenin bir anlami yok.

Bunlari unutup bugun yok Turkce konu$muyor diye bok atilan Aurelio'ya (biraz once adam milli kampta catir catir konu$uyordu. Sadece sahada degil oturup ho$ sohbet edilecek kadar Turkce biliyor) yapilanlar ayip. Adami milli takima cagirmi$lar cagrilmamasi icin hicbir sebeb yok. Kimi kesmi$ Aurelio. Ayiptir ya bu konuda bu kadar hizipcilik yapmaniz. Nobreye de ihtiyac olursa madem vatanda$ olmu$ cagrilir. Madem bu kadar du$kunsunuz milli degerlerinize buralara yazip zaman kaybedeceginize elinize bir kalem kagit alip bolgenizden secilen milletvekiline bir mektup yazin da bo$una patinaj yapmayin.
Last edited by Cengiz Akgun on Wed Aug 16, 2006 7:11 pm, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz'in dediklerine katilmakla beraber son cumlesi cok Amerikanca olmus. Turkiye'de secim sistemine gore milletvekillerinin secildikleri bolgelere bagli olmalari diye bir durum yok. Erdogan istedigini listeye koyuyor, sectiriyor. Vekillerin gorevi basbakani yaglamak, gozune girmek. Yazilacak biri varsa sayin basbakan ve yakin cevresi.

Mehmet'in rengi biraz acik olsaydi bu soylenelerin yarisi gundeme bile gelmezdi.

Post Reply