Takımlarımızın Avrupa Maçları [AZ ALKMAAR-FB 2-2]

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Turun verilmesinin iki ana sebebi.

1) zayif kondisyon
2) kotu kaleci degil ama oyun kurtaramayan kaleci

Tabii buna Zico'nun da mudahele edememesi eklenince buraya kadar oldu seruven ama mucadele ettiler, inanmislardi ve o kadar posisyonu bulup da atamayinca da olan oldu.

Uzuldum tabii bence Newcastle'da gecebilseydik olmayacak duaya amin denilebilirdi.Ama FB hakettigi yerde elendi.

UEFA'da daha fazla ileri gidemenenin nedeni bu sene transferlerde isabetin tutturulamamsinin da etkisi var.

Lugano macin kahramaniydi.Tuncay iyidi.Tumer-Alex'de bence gayet iyidi.
Deniz cok kotuydu, Edu daginik ve Onder'de henuz toparlananmis haldeydi.Ikinci yari Kemal ve Yozgatli hatta Olcan oyuna girmeliydi.Adamlar bekleri ile birlikte sagli sollu cok sakin ve etkili geldiler, aldiklarin riskin rewardi TUR oldu ve FB'de kullanamadi aciklari cunku Tuncay'in disinda mecali kalmadi kimsenin.

3-1'den 3-3 gelen macin rovansi da boyle olmaliydi aslinda.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Aksam kurstan ciktim 9 gibi. Bindim otobuse. Arkamda bir amca habire skor aliyor telefonla, 2-1 galipmis o sirada FB. Kafami yola cevirdim, 2 araba FBli. Kapilara oturmus tur atiyor, vay canina dedim! Heralde elediler. Derken arkadaki amcanin telefonu caldi, sonra amca kuculdu ufacik oldu koltukta kayboldu! Meger daha mac bitmemismis :shock: Ben biran sevinsem de FBnin lige donmesinden de haz etmedim. 4 ileri, 7 geri devam eder bizim domestik hikayemiz...
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Sevindim dersem yalan olur ama üzüldüm de diyemeyeceğim. Yalan dolan haberlerle bir Avrupa kupası maçını bile Galatasaray'a saldırmak, tartışamanın içine çekmek için fırsat sayan bir zihniyete nasıl üzülebilirm ki? Ama bir tane aklı başında adam yok mu bu klübün içinde bu yönetime aklı selim olun sakin davranın, insanları provoke etmeyin diyebilecek? Olsaydı kalkıp Murat Özaydınlı Galatasaray klübü başkanına "ilk maçta Fenerbahçe taraftarının yaptıklarıyla ilgili yorum yapmaya hakkınız yok" gibi aslı astarı olmayan ithamlarda bulunmayı kendine yakıştıramazdı. Demek ki her klüp başkanını Ali Şen ya da Aziz Yıldırım kapasitesinde zannediyorlar. Bir de artık Fenerbahçe taraftarı kendisine yutturulan zokaları çıkartmaya başlasa iyi olur artık. Gazetelere baktım da hala herkes suçlu Zico'dur diyor, oysaki tek suçlu Fenerbahçelilere söylediği yalanlarla , verdiği boş vaatlerle düpedüz Aziz Yıldırımdır. Ama bir tane Fenerbahçeli gazeteci çıkıpta "Başkanım hani Uefa kupasını alıyorduk, şimdi nerelerdeyiz?" diye niye soramıyor? Çünkü Fenerbahçeli toz pembe yalanlarla kandırılmaya o kadar alışmış ki..Sonuç nedir peki? Tarihinde yaptıklarının üzerine tek bir taş bile koyamayan bir Fenerbahçe. Fakat öbür taraftan sahada takımına birşeyler vermek için mücadele eden tüm futbolcuları bize güzel bir futbol seyrettirdikleri için kutlamak gerekir diye düşünüyorum. Ellerinden gelenin en iyisini yaptılar.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kanal D'nin ve İlker Yasin'in uğursuzluğunuda unutmayalım :D
Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Ülke puanı ve FB'nin lige iyice konsantre olması açısından kötü oldu. Ama sevinmedim dersem yalan olur. :roll:

Bu arada malum sitenin giriş sayfasındaki 100. yıl yemini gerçekten görülmeye değer, her seferinde daha fazla bir şey yapamazlar diyorum ama şaşırtmaya devam ediyorlar.

FB'li arkadaşların hoşgörüsüne sığınarak ufak bir espri;

Soru: Uefa kupasını kazanan bir FB'li ne yapar?

Cevap: Playstation'ını kapatır.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Zayıf kondisyon konusunu zaten bas bas ''Koch gitti, en buyuk kayip''
diye bagiriyorduk. Kaleciye baglamak ise kolaylik olur,
adamlar 3. kalecileriyle oynadilar,rakibin yedigi Tumerin attigi golu ise Volkan yeseydi
kapinin onune konmustu. Kemalden artik birsey olmaz, Yildirima yag cekerek 3 yildir oturdugu yerden paralari aliyor.

Bunlarin yanisira klasik olarak FB kollektif oynamiyor, takim oyununa sahip degil, son derece yetenekli ve pahali yildizlarin becerileriyle gidiyor.
Olusms kulturlerinde kollektif oyun icin gerekli olan yetenegi kisitli fakat takim oyunu oynayan oyuncuya ve de takim oyunu yerlestirmek icin dogal olan patinaj sureclerine tahammul ve sabir yok.
Bagdat Caddesi sov ister, yeni yuz ister, paralarin sacilmasini ister
ve de hemen ister.
Lejyonerlerle bu kadar olur. Van Hoijdonk, Uche gibi kalpten oynayan lejyonerde cok az.

Transfer yanlisliklari derken bir tek Edu hatali gibi duruyor. 6 yabancida 1 hata gayet dogal. Tumer mac kurtardi, Ugur Boral gayet iyi.
Daha ne olsun.
Ama yildiz tranfer etme saplantisi FB'ye yaramiyor. Her yil 50-60 milyon dolar harcamak zorundalar. 150-160 milyon dolar borca dayandilar.

FB'nin tur atlamasini istedim. Ama mac 2-0'ken bile , FB'nin elenecegine tahmin ediyordum. FB ve Avrupa , olmuyor iste.
Ama Turkiye'nin huzuru icin bu yil sampiyon olmalilar.
Savas Macun wrote:Turun verilmesinin iki ana sebebi.

1) zayif kondisyon
2) kotu kaleci degil ama oyun kurtaramayan kaleci

Tabii buna Zico'nun da mudahele edememesi eklenince buraya kadar oldu seruven ama mucadele ettiler, inanmislardi ve o kadar posisyonu bulup da atamayinca da olan oldu.

Uzuldum tabii bence Newcastle'da gecebilseydik olmayacak duaya amin denilebilirdi.Ama FB hakettigi yerde elendi.

UEFA'da daha fazla ileri gidemenenin nedeni bu sene transferlerde isabetin tutturulamamsinin da etkisi var.

Lugano macin kahramaniydi.Tuncay iyidi.Tumer-Alex'de bence gayet iyidi.
Deniz cok kotuydu, Edu daginik ve Onder'de henuz toparlananmis haldeydi.Ikinci yari Kemal ve Yozgatli hatta Olcan oyuna girmeliydi.Adamlar bekleri ile birlikte sagli sollu cok sakin ve etkili geldiler, aldiklarin riskin rewardi TUR oldu ve FB'de kullanamadi aciklari cunku Tuncay'in disinda mecali kalmadi kimsenin.

3-1'den 3-3 gelen macin rovansi da boyle olmaliydi aslinda.

Selamlar
Savas
NO ADNANS, NO CRY !!
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ismail Gezer wrote:Kanal D'nin ve İlker Yasin'in uğursuzluğunuda unutmayalım :D
valla bende maçı ilker yasin anlatırken anlatırken fener kesin elenir dedim. :lol:

Fener'in durumunu daima totemle açıklamak lazım.Çünkü mantığın bittiği yerde hep fener oluyor.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

HAKKI YALÇIN: CENNETTEN CİNNETE (TAKVİM)

Avrupa'da Fenerbahçe'nin yakasına yapışan talihsizlik, dün gece de sarı lacivertlileri bırakmadı.
Bir üst tura gölgesi kadar yakınken, galibiyet mumunu söndüren rüzgar, biraz beceriksizlik, çokça Zico'ya ait.

Fenerbahçe'ye, yine hayalleri ertelemek düştü.
Tur gitti ama Türkiye'deki mücadele için iyimser düşünceler kaldı.
İkinci yarıdaki gerçekleri göremeyen Zico'ya bir çift sözüm var.
"Affedersiniz beyim!

Bu adamın Galatasaraylılığı nasıl birşey anlamadım :D

Bütün yazıları Fenere güzelleme, Galatasaraya taşlama kabilinde..

Objektif ayaklarına yatsa falan hadi neysede, Galatasaraylıyım deyip, bariz şekilde feneri desteklemenin mantığı nedir, benim aklım almıyor :D

Adam Fenerin lig mücadelesi içinde çok umutlanmış, heralde şampiyonluğa inancı arttı :D

Spor camiasında ne mal olduğunu,ne yapmaya çalıştığını anlayamadığım tek adam..
Post Reply