S.lig 22. hafta: GS-Denizlispor 1-1 (H. Sas)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

3 hafta üst üste maç kazanalım şampiyon olmazsak ne olayım :)

Kalan maçlar arasında, kazanılanmı, kaybedilenmi daha çok olacak o bile çok belirsiz. Azıcık istikrarlı giden malı götürür..
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Bende Besiktasi merak ettigim icin Trabzon macini izlemistim. Ikinci yarida ne oldu ise Trabzon biraz hizli oynayinca BJK takim olarak nedense coktu.

Takim olarak diyorum cunku ben onlarin oyuncularini bireysel olarak begeniyorum (DelGado? filan...) Ama Trabzonun ucuncu golunu gorunce e pes dedim. Trabzonlu o golu be ayagi nede bilegi ile atti adam resmen baldiri ile topu oylesine yonledirdi. Resmen hayret ettim. BJK'nin kalecisi o kadar kotu bir kaleci degil aslinda...

Ama Ozan nin burada Turk futbolu ne kadar asagida ne kadar geri kaldigini hep yazardi. Ona bu ve bizim maclari izleyince cok hak veriyourm. Rize Antep filan o maclardan mutlaka puan ile cikmamiz lazimdi. Onlari asagilamiyorum galip geldikleri icin ama bizim oynumuza takimimizi bir kac yetersizin ustune birakanlara kiztigim icin icimi dokuyorum...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Gokcigdem wrote: ...
Takim olarak diyorum cunku ben onlarin oyuncularini bireysel olarak begeniyorum (DelGado? filan...) Ama Trabzonun ucuncu golunu gorunce e pes dedim. Trabzonlu o golu be ayagi nede bilegi ile atti adam resmen baldiri ile topu oylesine yonledirdi. Resmen hayret ettim. BJK'nin kalecisi o kadar kotu bir kaleci degil aslinda...
...
Alma mazlumun ahini cikar aheste aheste demi$ler Murat. Cordobayi mac satti diye yollayanlar Runje Munje filan gibilere mustehaklar. Iyi olmu$ cok ama cok iyi olmu$ baldirdan kalcadan popadan gol yemeleri.
Bakalim gelecek hafta bakalim bizim Aslan parcalari ne yapacak BJK onunde.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Ismail Gezer wrote:3 hafta üst üste maç kazanalım şampiyon olmazsak ne olayım :)

Kalan maçlar arasında, kazanılanmı, kaybedilenmi daha çok olacak o bile çok belirsiz. Azıcık istikrarlı giden malı götürür..

Fenerbahce panik havasina girmezse , sampiyonluk icin fikstur avantajini verecegini sanmiyorum. Tek opsiyonda Galatasarayin uc maci arka arkaya alabilmesi. Gecen senenin etkileri 20:45 sendromu belki dengelerini dagitabilir. Onumuzdeki derbi cok kritik, her iki takimda varini yogunu ortaya koyucak, ben kazanacagimizi tahmin ediyorum.
Kemal Bakircioglu
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:Sevgili Murat,

FB ne kadar kotu olursa olsun SS'da pek puan kaybetmiyor. Yani 3 x 7 = 21 puanlari var, eder 65. Bizim yakalamak icin 12 macta 27 puan almamiz gerekir. Gorursem inanirim. Yani FB o 5 deplasman macini da 5-0 kaybetse bir numara olmaz. Bizim icin ilk iki diye birsey yok, FB sampiyon oldu sayilir, herkesi bu haftayi karli kapattik diyor, ama evimizde ligin son siralarinda bir takimdan bir puan alarak kapattik. Arayi bir puan kapadik, uc ya da iki kapamamiz gerekirken, yani haftayi karli da kapamadik. Eger bugun FB'yi o zor deplasman maclarindan puan almaya zorlayacak konumda olsaydik (mesela son iki haftada 5 puan kaybetmeyerek), o zaman ilk iki konusurduk, simdi nafile.

Ozan, Ali Bilgin defansin tutmasi gereken bir noktada bos top aldi, kalecinin cikamayacagi kadar uzakta yani, vurdugu sut da yan aglarin icine carpti. O ole hangi kaleci ne yapabilirdi, uzanman mumkun degil, adama o sutu o kadar bos attirmamasi gereken defans da isini yapmamis, sence cidden Volkan'in bir hatasi var mi orada?

Ali
Ali, cidden hatasi var. Goruntulerde kale arkasindan cekilen aci tam topun filelerle bulustugu aci. Top Volkan'in oyle 5 metre otesinden gecmiyor en fazla 2, 2 bucuk metre. Zaten matematiksel olarak uzanamayacagi uzakliktan gecemez, gecse disari cikar top. Ali Bilgin epey carprazdan vuruyor, topun gittigi yol yaklasik 25 metre. Volkan da cizgisinde degil, 2-3 metre one cikmis durumda. Ucsa eline deger en azindan. Kurtarir kurtaramaz baska. Ama gozune fener tutulmus gibi donup kaliyor, sonra is isten gecmis oluyor tabii. Ben ust duzey hic bir kaleci gormedim bu toplari seyreden. Bu kalecilik hatasi degil pek. Topu iskaladi, topu elinden kacirdi gibisinden. Bu aslinda iyi calismadigini, konsantrasyonunu tamamen kaybettigini gosteriyor.

Defansin hatasi ayri bir konu. Ali topu durdurdu, duzeltti, kafayi kaldirdi, kararini verdi, vurusunu yapti, hala yanina birisi gelmemisti. Ama yani Ali de kaleyi karsidan goren bir yerden, 3 metreden vurmadi.

Ayrica Fener'in kadikoyde puan kaybetmeyecegini de nerden cikardin? FB'de cok ciddi sorunlar var. Sakarya gecen hafta Kadikoy'de tek kale oynadi. Sandik ki Sakarya muhtesem bir takim. O Sakarya dun ligin dibine yerlesti. 90 dakika yuruyen oyuncular var, 90 dakikayi cikaramayan oyuncular var, oyunun belli anlarinda konsantrasyonunu kaybedip, ciddi hatalar yapan oyuncular var, golculer formsuz, defansin felaket hatalari var, kart gorup takimini eksik birakan oyuncular var. Kanatlar islemiyor. Dogru durust yerini bulan orta yok. Duran toplar eskisi gibi etkili degil. 3-4 pas yapilamiyor ustuste.

Hafta ici Genclerbirliginin Fener'i kupada elemesi de surpriz olmaz.

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: Ali, cidden hatasi var. Goruntulerde kale arkasindan cekilen aci tam topun filelerle bulustugu aci. Top Volkan'in oyle 5 metre otesinden gecmiyor en fazla 2, 2 bucuk metre. Zaten matematiksel olarak uzanamayacagi uzakliktan gecemez, gecse disari cikar top. Ali Bilgin epey carprazdan vuruyor, topun gittigi yol yaklasik 25 metre. Volkan da cizgisinde degil, 2-3 metre one cikmis durumda. Ucsa eline deger en azindan. Kurtarir kurtaramaz baska. Ama gozune fener tutulmus gibi donup kaliyor, sonra is isten gecmis oluyor tabii. Ben ust duzey hic bir kaleci gormedim bu toplari seyreden. Bu kalecilik hatasi degil pek. Topu iskaladi, topu elinden kacirdi gibisinden. Bu aslinda iyi calismadigini, konsantrasyonunu tamamen kaybettigini gosteriyor.
...
Ligtv'den gordum golu ben de. Kale arkasindan cekilen video'da topa ayak koymak isteyen biri $a$irtiyor o yuzden nereye atlayacagini kestirememi$. Kontripiye dedikleri ters ko$e olurum diye adamin ayak koyup koyamayacagini beklemi$. Ondan sonrada yapacagi pek bir $ey yok. Refleksleri zayif oldugu ortada. Belki kendine guveni olsa o kisacik zamanda kendini toparlayip atlardi topa. Ama adami gunah kecisi yaparlarsa boyle eli ayagi dola$ir. kendine guven konsantrasyon filan kalmaz. Yazik artik iflah olmaz havalaninda olanlardan sonra. Hep destek al bu da kostek olmu$. Bu firsattan yararlanmak lazim ama bizimkilerin halide ortada.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Feb 26, 2007 7:44 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:
Ligtv'den gordum golu ben de. Kale arkasindan cekilen video'da topa ayak koymak isteyen biri $a$irtiyor o yuzden nereye atlayacagini kestirememi$. Kontripiye dedikleri ters ko$e olurum diye adamin ayak koyup koyamayacagini beklemi$. Ondan sonrada yapacagi pek bir $ey yok. Refleksleri zayif oldugu ortada. Belki kendine guveni olsa o kisacik zamanda kendini toparlayip atlardi topa. Ama adami gunah kecisi yaparlarsa boyle eli ayagi dola$ir. kendine guven konsantrasyon filan kalmaz. Yazik artik iflah olmaz havalaninda olanlardan sonra. Hep destek al bu da kostek olmu$. Bu firsattan yararlanmak lazim ama bizimkilerin halide ortada.
Bu bana gecen hafta yedigimiz golu hatirlatti. Veysel cok daha yakindan 13-14 metreden kaleyi karsidan goren bir yerden vurdu. Mondragon'un onu kapaliydi. Vurus yerdendi. O top ilk once Tomas'in sonra Orhan'in bacak arasindan gecti. Ona ragmen Mondragon 190kusur 90 kiloluk vucudunu yere paralel yapip yatirdi ama top parmaklarina carpti yeterli olmadi. Seyredilen bir sey yok. Kimse Mondragonu suclamadi, adam yine de elinden geleni yapti.

Ki Mondragon, Lehmanlar, Kahnlar, Buffonlar, Casillas'lar dunyasinda vasat bir kaleci.

Gunah kecisi konusunda haklisin. Bu kadar baskiyi kaldiramiyor Volkan anlasilan. Elleri ayaklari dolanmis durumda.

Milli takimda alternatifi olsa, umrumda olmaz ama malesef yok ve Yunanistan, Norvec maclarina bir kac hafta var.

Ozan Ersoy
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote: Ayrica Fener'in kadikoyde puan kaybetmeyecegini de nerden cikardin? FB'de cok ciddi sorunlar var. Sakarya gecen hafta Kadikoy'de tek kale oynadi. Sandik ki Sakarya muhtesem bir takim. O Sakarya dun ligin dibine yerlesti. 90 dakika yuruyen oyuncular var, 90 dakikayi cikaramayan oyuncular var, oyunun belli anlarinda konsantrasyonunu kaybedip, ciddi hatalar yapan oyuncular var, golculer formsuz, defansin felaket hatalari var, kart gorup takimini eksik birakan oyuncular var. Kanatlar islemiyor. Dogru durust yerini bulan orta yok. Duran toplar eskisi gibi etkili degil. 3-4 pas yapilamiyor ustuste.

Hafta ici Genclerbirliginin Fener'i kupada elemesi de surpriz olmaz.

Ozan Ersoy
Ozancigim,

FB iceride 10 mac oynayip sekiz galibiyet, bir beraberlik bir yenilgi almis. Biz sekiz galibiyet icin 12 mac yapmisiz iceride.

Bunlar FB Kadikoy'de puan kaybetmeyecek demek degil tabii, ama ic saha avantajini bizim,ligde en cok yasayan FB, ve de bizim bes ic saha macimiz kalmis, onlarin yedi.

Hepsini bir tarafa biraktim Ozan, alti puan gerideyiz, hocanin seneye gidecegi belli olmus, bir suru problemi olan bir takim bu farki kapatabilir mi cidden?

Biz gecen hafta ya da bu hafta bir galibiyet alsaydik cok farkli dusunurdum, is bir GS-FB macina kalirdi, ama buradan cidden cok cok zor, hatta imkansiz diye dusunuyorum.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:
Biz gecen hafta ya da bu hafta bir galibiyet alsaydik cok farkli dusunurdum, is bir GS-FB macina kalirdi, ama buradan cidden cok cok zor, hatta imkansiz diye dusunuyorum.
Gecen seneden daha cok imkanli. Gecen sene oyuncu olarak daha iyi, oyun olarak da en azindan kotu oynamayan bir takim vardi. Su anki FB gecen seneyi birak bu senenin ilk yarisindan bile kotu durumda. Devre arasinda yattilar. Bir suru oyuncu sakatlandi. Her mac her hafta daha kotulesiyorlar. Daha yol uzun, 12 hafta yani 3 ay var. Bunlar GS'in sansini arttiriyor.

Bizim futbolcular cahil. Nazara, ugura, lanete, muskaya, her turlu sacmaliga inaniyorlar. Gecen sene Tanri onlari sampiyon yapti, bu sene de toplar bir turlu girmiyor, vardir bir hikmet. Her direkten donen toptan sonra gozlerinden okuyorum bunu.

Ilk once bu sacmaligin kafalardan silinmesi gerekiyor. Bunu da kulupte yapabilecek ve yapmaya calisan bir tek Adnan Polat var. Ne diger yoneticilerde ne de hocalarda boyle bir potansiyel var.

Ikincisi GS'in panik havasindan cikmasi gerekiyor. Fiziksel olarak iyi durumdalar. Ilic falan bile kosuyor. 90 dakika boyunca sahada formasini islatmayan kimse yok. Gol gelmeyince sacmalamaya basliyorlar, oyun planindan disari cikiyorlar, sisiriyorlar vs.

Ornek olarak Denizli macinda Denizli ceza sahasina 6-7 + kaleciyle yigildiydi. Bizimkiler surekli Hakanin kafasina sisirdiler. Hadi sisiriyorsun donen topu da takip eden yok. Hasan'in golunden sonra kafa calismaya basladi. Sabrinin sutu direkten dondu, Arda gobekten girip macin bence en guzel sutunu cekti, kaleci doksandan cikardi. Ama ondan sonra sisirmeye devam.

Yani bilincli oynayan yok. Ama GS'in bunlari duzeltip, cikisa gecmesi daha buyuk bir olasilik.

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bunu fikra diye anlatabilirdim. Cakar'in cakmagi hikayesi.

Ahmet Cakar tipta okurken okuldan ciktim sahil yolunda yururken yaninda bir Amerikan arabasi durmu$ icinde de 40 ya$larinda frapan dedi (biraz acik giyimli) guzel bir kadin arabayi durdurmu$ Cakar'a nereye gidiyorsun demi$. O da Sirkeci'ye deyince atla gotureyim demi$ kadin. Ahmet elim ayagim dola$ti 21 ya$indayim cok heyecanlandim dedi. Yava$ yava$ giderken kadin sigar iciyor musun demi$ seninki heyecanim yati$sin diye icerim demi$. kadin buna bir de sigara tutmu$. Baktim ustumde kibrit filan yok cakmaga bastim sigarayi yaktim diyor. Biraz sonra kadin ben de bir tane yakayim demi$. Cakar ulen bir baktim cakmak yerinde yok. $oyle bir arandim o da bakindi yahu cakmagi sen en son kullandin ne yaptin demi$. Sonra "Allah kahretsin sen cakmagi kibrit diye camdan attin galiba" diye frene basmi$. "In len a$agiya" demi$ indirmi$ Ahmeti. O gun bugundur bir daha hicbir arabanin cakmagini ellememi$. Ahmet Cakar ve Mrs. Robinson hikayesi .

Kolay degil. Istanbul da buyusen bile boyle hic akilda olmayan i$ler adami $a$irtirir.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply