Türkiye dışındaki maçlar oyuncular 07-08

Türkiye dışındaki ligler, takımlar ve oyuncular hakkında bilgilerin paylaşıldığı, fikirlerin tartışıldığı forumumuz.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Oguzhan Basyigit wrote:
Ercan Arslan wrote:ben şahsım adına bu işten bir beklenti içinde degilim.. cunku bunun için extra bir şey yapmiyorum... maçlari severek izliyorum, istedigim icin..
evet bu siteyi kurmakta hiç bir çıkarımız yada popülist kaygımız olmadı,ropörtaj teklifine bile çok geç cevap vermemizden belli belki de bu..açıkçası amatör ruhla ama profesyonelce bir işe girdik,ben kendi adıma diyebilirimki önümüzdeki yıl izleyeceğim adamları u-20 ve u-17 den belirledim bile..sadece eleme yapacağım

sevgili Mehmet Gorgen,

Brezilya ile ilgili çalışmanızdan çok etkilendim emeğinize sağlık.Acaba size birkaç oyuncu hakkında soru sorabilirmiyim?

Öncelikle corinthianstan willian..mücadeleci bir 10 numara olarak dikkatimi baya bir çekti,ikinic olarak santostan Marcos Aurelio,çok kıvrak teknik bir adam bu adamları izleme fırsatı buldun mu? bir de u-17 den 2 oyuncu sormak istiyorum biri tiago silva hani şu MANU ya transfer olan çocuk,diğeri ise LULA yani Luiz Marcelo Morais dos Rei..müthiş bir yetenek u-17 kore de brezilyanın en önemli silahı olacak..bu 2 oyuncu hakkında bir şey duydun mu?

özellikle lulayı izleyeceğim de
Sevgili Oğuzgan, Morais, Willian, carlos alberto hatta bunlara renato agusto, guilherme, tiago neves gibi genç oyuncularıda ilave edebilirsin.bu oyuncuları defalarca seyrettim. Teknikleri çok iyi ama fiziki olarak avrupada oynayacak durumda değiller. fiziklerini güçlerini geliştirmeleri lazım. Şimdi 2 haftalık tatile çıkıyorum 2 hafta sonra daha detaylı yazabilirim.

Gerçi 2 haftalık tatilde uydu sistemimi taşıyamadığımdan sadece türk ve bazı yunan tv'lerinin verdiği maçları seyredebileceğim.

Dolayısıyla Brezilya ligi haftalık değerlendirmeye 2 haftalık ara vereceğim.

Oguzhan Basyigit

Post by Oguzhan Basyigit »

renato ve guilerme yi nispeten tanındıkları için yazmadım yalnız bunlardan willian fizik olarak güçlü geldi bana boyu falanda iyi..asıl sorun belkide tempo..

aslına bakarsan lula ve u-19 arjantin takımının yıldızı maxi moralez belkide gelecek 15 yıla damgasını vuracak adamlar ama dediğin çok doğru fiziksel yetersizlikleri var mesela bu iki adamda 1.70 in altında

yunan kanallarını dediğine göre sanırım ayvalık civarına giiyorsun ben de işim sebebiyle sürekli 2 haftada bir oradan geçiyorum iyi tatiller :)

Oguzhan Basyigit

ve bir de pedro silva var figuerense den..arsen wengerin son gözdesi..

Buarada eski arsenalli ve şuan birmingham ın listesinde olan Quincy Owusu-Abeyie nin bedeli 3 milyon sterlin..Ne dersiniz ?

neyse kendimce sağ beklerden bir derleme yapmak isterim(Tabi Galatasaray da görmekten mutluluk duyacağım oyuncular bunlar,ekonomik açıdan vs..)

Avrupadan kaliteli sağ bekler
1-Trabelsi(Boşta)
2-Degen(B.Dortmund)
3-Mendy(PSG)( şuan celtic in gündeminde)
4-Ebondo(toulusse)
5-Cheikh Gueye(metz) (Portsmouth un takibinde henüz 20 yaşında)

Bu arada LULA ile ilgili ilginç gelişmeler oldu..
Şimdi de Lulinha savaşı!

Chelsea ve Liverpool uzun süre transfer etmek için çaba harcadıkları Brezilyalı harika çocuk Alexandre Pato'yu Milan'a kaptırınca şimdi de bir başka süper yetenek 17 yaşındaki Brezilyalı Lulinha için çekişmeye başladı
http://www.ajansspor.com/futbol/ingilte ... avasi.html

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Merhabalar,

Ercan vasitasiyla forumla tanisanlardanim, bir muddet okuyup katilmaya karar verdim..

InsAllah dogru yere yaziyorumdur..
Brésil-Algérie: Avec Ronaldinho et Kaka...
07/08/2007 - 23:10
Du grand spectacle en perspective le 22 août prochain à la Mosson. Le sélectionneur du Brésil, Carlos Dunga, a en effet décidé de retenir ses meilleurs joueurs disponibles pour la rencontre amicale prévue à Montpellier face à l'Algérie. Les vainqueurs de la dernière Copa America seront notamment renforcés par les retours de Ronaldinho et Kakà en attaque. Fernando (Bordeaux) est l'unique joueur de Ligue 1 retenu.
La sélection:
Gardiens: Julio Cesar (Inter Milan), Doni (AS Roma)
Défenseurs: Daniel Alves (FC Séville), Alex Silva (Sao Paulo), Gilberto (Hertha Berlin), Juan (AS Rome), Kleber (Santos), Lucio (Bayern Munich), Maicon (Inter Milan)
Milieu: Diego (Werder Brême), Lucas (Liverpool), Elano (Manchester City), Kaka (AC Milan), Naldo (Werder Brême), Julio Baptista (Real Madrid), Mineiro (Hertha Berlin), Josue (Sao Paulo), Fernando (Girondins Bordeaux),
Attaquants: Robinho (Real Madrid), Ronaldinho (FC Barcelone), Rafeal Sobis (Betis Séville), Vagner Love (CSKA Moscou)
22 agustosta Brezilya - Cezayir maci var Marsilya da... Brezilya tam kadro.. Bouzidi izlemek icin sabirsizlaniyorum.. Umarim iyi oynarda piyasasi olur..

Sevgili Oguzhan formdasin yine :)

Edit: Mac Montpellier de imis...
Last edited by Ali Erdogan on Wed Aug 08, 2007 2:18 pm, edited 1 time in total.

Oguzhan Basyigit

Hoşgeldin Ali :)

maç kesinleşti demek , bouzidi bırak da cezayirden LAZHAR HADJ AISSA yı yani cezayirin ronaldinhosunu izle :) umarım kadroda yeralır

bu arada kadroda kleber de yeralıyor..üzerinde durduğumuz bir isimdi

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Sagol,

Bouzidi ligde izleyemeyecegiz heralde, bari burda izleyelim.. Daha izleyemedim ama Servet canavar gibiymis anlatilanlara gore..

LAZHAR HADJ AISSA yida dikkatli izleyecegiz tabii.. O kadar yazdin :) ...

Bende uydu yok umarim digiturkteki kanallardan biri verir..

Oguzhan Basyigit

servet gerçekten çok iyi şuanda :) maç fransada olunca muhtemelen şifreli yayına girecektir uyduda canal algeria belki verebilir şifresiz,tek umudum rakip brezilya olduğundan diğer kanalların da vermesi :)türkiye den ise maçı vermesi muhtemel kanal ya kanal a ya da kanal 1 olur..

Hadj aissa umarım kadroya seçilir en azından gözümüzün pasını alır :) bouzid 4-4-2 de pek oynayamayacak gibi malesef..doğru en azından milli takımda izleyelim

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Drenthe 13 milyona realde Oguzhan....
http://www.skysports.com/story/0,19528, ... 46,00.html

Seckin Tascioglu

Post by Seckin Tascioglu »

Ercan Arslan wrote:Drenthe 13 milyona realde Oguzhan....
Sadece ve sadece 26 mac oynadi Feyenoord icin, Avrupa Gencler sampiyonasindaki performansi ile Real e gitti, 13 milyon Euro, 5 seneligine.

Oguzhan Basyigit

Ercan Arslan wrote:Drenthe 13 milyona realde Oguzhan....
oyuncun gitmek için mahkemeye bile gidecek kadar vefasızsa istemediğin rakamlara düşmek zorunda kalabiliryosun

Turan Solak

Post by Turan Solak »

Hemen hemen her transfer dönemi gündemimize gelen İnsua, Meksika ligine hızlı bir giriş yaptı diyebiliriz. Geçen hafta sonu oynanan Jaguares maçında 4 asist 1 gole imza attı. Ayrıca klas hareketleri ve oyuna hükmetmesiyle de dikkat çekti. Gerçi Jagures maçı ölçü olmaz, kadro olarak biraz zayıf maalesef Jaguares.

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Turan seni yakalamisken Meksika ligindeki sorulari sorayim..

-Bofo ne durumda?
-"El Tripa" Manuel Perez'de Atlas'tan ayrilmisti en son..yeni takiminda durumu nasil?
-Walter Gaitan aynen devam mi?
-Torrado'yu takimi elinde tutabildi mi?
-Tressor Moreno nasil?
-Suazo icin hazirlik maclarinda golleri siraliyor diye bir yazi okumustum..ligte nasil basladi?
-sampiyonluk icin kimler iddiali..
-maclar yine azteca'da mi?
-ve tabii, bu senenin yeni Guardado'lari kimler olabilir..

biraz bilgi aktarirsan sevinirim...

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Mehmet Gorgen ve diger dunya futbolunu bilen /takib eden arkadaslar.

Su isme ne derseniz?

Ousman Jallow, forvet, Gambia, 18 yas. Galiba Fasta oynuyor.

Bence yabancinin +1'ni boyle gelecek vaadeden oyuncular icin degerlendirmeliyiz.
NO ADNANS, NO CRY !!

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

NICE Isvec milli takiminda oynayan gurbetci futbolcumuz Erkan Zengin ile ilgileniyormus.. Asagida futbolcu hakkinda cikan haberler ve daha once onu taniyan bir arkadasimizin yaptigi bilgilendirmeyi okuyabilirsiniz..

Forumdan bilen taniyan varsa bilgi verirse sevinirim..

Ercan,

Ne dersin?.. scoutgs icin uygun olabilir mi?
Nice aurait inscrit quatre milieux suédois sur ses tablettes : Stefan Ishizaki et Samuel Holmén (Elfsborg), Louay Chanko et Erkan Zengin (Hammarby)
İsveç Süper Ligi'nde Hammarby forması giyen Türk asıllı genç futbolcu Erkan Zengin haftanın futbolcusu seçildi.

İsveç Süper Ligi'nde 3 hafta geride kalırken, Hammarby Takımı'nda forma giyen orta saha oyuncusu Erkan Zengin oynadığı başarılı futbol nedeniyle haftanın oyuncusu seçildi. Hammarby'nin deplasmanda AIK Solna'yla oynadığı ve 1-0 yenildiği maçta orta sahanın sağında görev yapan Erkan, hızı ve müthiş top tekniği sayesinde haftanın en iyi ismi seçildi.

Henüz 17 yaşındayken Türkiye 18 Yaş Altı Milli Takımı'nda top koşturan Erkan Zengin milli takımla sekiz maça çıkmıştı. Ancak daha sonra İsveç Milli Takımı'nı tercih eden Zengin, İsveç milli formalarıyla 22 maça çıktı.

5 Ağustos 1985 tarihinde doğan Erkan Zengin, 1 metre 80 santimetre boyunda ve 72 kilogram ağırlığında.
Çok yetenekli bir futbolcu,geçen hafta kendisiyle görüştük özel bir konu sebebiyle,gelecek sezon TR'de oynamak istediğini söylüyor ,kulüp farketmez profum paramı alırım futbolumu oynarım diyor.Hammarby Kennedy'yi satınca onun yerini aldı ve ülke genelinde çok beğenilen bir futbolcu,Kappa'nın reklam filminde oynadı ve İsveç'te birçok yerde afişleri var.Maalesef Türk milli takımnda oynamasını çok istemesine rağmen davet edilmedi,artık İsveç için oynayacak.

Mehmet Gurdal Cetin

ALVES ==> CHELSEA

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=99515

BBC'de daha kesin bir sey yok ama ingiliz tabloid basini yazmis.

Chelsea are close to a £24.5m deal for Sevilla defender Daniel Alves. (Sun)

Dunku haberde adam mac kadrosuna alinmamis bu yolculuk var demektir.

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/footbal ... 946263.stm
TRUST GALATASARAY
MGC

Locked