2007/08--Turkcell Süper Lig Maçları/Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Yalniz Carlos bugun resmen ortalikta takildi. Ne tam savunma yapiyor, ne tam hucum yapiyor. Burasini Katar zannediyorsa bugun kendine gelir belki.

BJK biraz daha hakimdi oyuna ama gol atamazlarsa Fener bir baskinla golu atip maci alir .

Dedigim oldu, bir kontratakta Kezman tandemin arasina atilan topta golu buldu. Asisti Deniz yapti.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Son dakkada olay çıktı. Üzülmez kırmızıyla dışarı. Kezman'dan nefret ediyorum, ne antipatik bir pisliktir! Kendisi sahayı sedyede terketti..

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Macin GS adina cidden cok iyi buldum. BJK'in zamana ihtiyaci var, FB ise saldirarak Anadolu takimlarini yener, her ciddi rakip defanslarini dagitir. FB defansininda zamana ihtiyaci var derdim ama hocalarinin o niyette oldugunu sanmam, 1980lerin futbolundan guzel ornekler gosteriyor bizlere.

GS Kalli'nin gittigini umdugum yonde giderse savunmasi saglam bir takim olacak, ki bence ciddi basarinin tek yolu bu su anda (forveti |Messi, Eto'o, Ronaldinho ve Henry'den olusan takimlari haric tutuyorum).

BJK'ta bir de Saglam'in otoritesini gormek lazim, son dakikalarda bir suru kart gordu oyuncular. Bunlarin lige etkisi var mi?

Ali

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ali Gursel wrote:
BJK'ta bir de Saglam'in otoritesini gormek lazim, son dakikalarda bir suru kart gordu oyuncular. Bunlarin lige etkisi var mi?

Ali
Olması lazım. Çünkü önceki sezon ligte alınan cezaların bu maça etkisi oldu (Tümer).

Bakalım FB kupa törenine katılacak mı bu sefer :D

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Macın ozeti: Bize bu sene ekmek var.

BJK nın defansı ortada. FB nin defansı ise bugun pek test edilmedi. Ondeki onliberolar sonucu kotardı.

Tek forvet Bobo 75 ten sonra bayagı yoruldu. BJK iyi bir santrafor yada bizim Necati ile daha etkili oynar.

Ilk yarı BJK FB nin sag kanadını hic zorlamdı. 2.yarı Tello nun ben FB nin sag kanadını Uzulmez ile zorlamasını bekliyordum. Ne sıfıra indiler ne iyi bir bindirme yaptılar. Yozgatlı nın cıkısı BJK yı bence etkiledi.

Uc buyukler arasında bana gore tartısmasız defansta gobekte oynayan en iyi ikili GS da. Bunların onunde oynayan en iyi ikili icin su asamada karar vermek zor, bekleyip gorecegiz. Kalli kanat adamlarımızı adam eder, averaj ustu verim alabilirse bu sene icin favori GS dır.

Karsıyaka macına gidenler Sukur den cok olumlu bahsediyorlar. GS da gecmis yonetimdeki bir tanıdıgımız Sukur ve devamlılıgı icin "ahtapot gibidir vur vur, kopurur ama olmez" diye takılmıstı. Belli ki Sukur un bu sene morali yerinde, bu kadro ile gole daha da yakın olacak. 07-08 de Sukur den hepimizi utandıracak bir performans sergilemesini bekliyorum.

GS ın bu sezon basında kazandıgı ivmeyi percinleyecek yegane oge HUZUR! Taraftarın ve yonetimin el ele HUZUR ortamı saglaması basarı icin yeterli olacaktır.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Kezman icin soylenebileck tek soz. Pic Serhat gitti, pic Kezman geldi.

Bunlar bir yana Zico nun Kazım dan sag acık yapmasına ne demeli? Gerets e Kabze yi sag acıga attıgı icin kızıyorduk, bakın beterin beteri varmıs. Kazım sag acık!

Daha ilginci Carlos ileri cıktıgı ve geri donmedigi zman FB defansı Edu, kırmız karta yatkın Lugano ve Stoper den devsirme sag bek oynayan Onder e kalıyor. Biraz akıllı bir TD bu adamları madara eder.

Forumda kim yazd hatırlamıyorum, FB nin on liberoları sakatlanırsa performasnlarını seyredin seklinde uyarmsıtı. Resmen bu gece butun cıplaklıgı ile ortada.

Terim 4 te 4 devam ederiz seklindeki demecine ragmen, Avrupa Kupaları icin ben gercekten endiseliyim. Ne BJK ne FB nin defansları guven veriyor.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

BJK'ya bakıyorum İbrahim Kaş'lar, Serdar Kurtuluş'lar, Serdar Özkan'lar hatta İbrahim Akın'larla gencecik bir takım. Gencecik bir Türk takımı diyelim. Ben şahsen BJK yabancı bir takımla mücadele ediyor hissine kapılmak üzereydim :)

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ben de bir iki gozlemimi ve kehanetimi yazayim, sene icinde tutar mi test ederim sonra.

- Roberto Carlos kilolu geldi bana. Frikik disinda takima nasil katki saglayacagini bu maca bakarak ben anlamadim.

- 36.dakikada frikik oldu. Carlos gerildi, Alex topun basindan ayrilmadi ve atisi Alex kullandi. Bakalim sene icinde de bu celiski yasanacak mi ?

- Bana gore Kazim cok iyi top tutan ve pas atan bir oyuncu, ayrica cok direncli. FB'nin bu sene en iyi transferi olabilir.

- Alex ve ekibi Kezman'a top atmiyor. Alex cikinca Kezman daha cok top aldi. Yine bana gore Kezman, Alex'ten de Carlos'tan da etkili bir oyuncu. Takim onun uzerine kurulursa cok gol atabilir (neyse ki oyle bir ihtimal yok).

- Deivid'i yasatmak uzerine basinda sanki gizli bir kampanya var. Herkes onun idmanlarda ne kadar formda oldugunu yaziyor. Herhalde Zico'nun kesin tavri anlasildi ve buna gore konumlaniyorlar. Aksam'dan Alaettin Metin gibi. http://www.aksam.com.tr/yazar.asp?a=86770,10,36

- TC liginde sampiyonu forvetlerden cok defans, libero ve kosan orta saha belirliyor. Fener'e hucum oynayacak orta-iyi duzeyde bir takim, cok pozisyon bulur en az 2 gol atar. Biz defans ve forvet arkasi yonunden daha guclendik. Kalli genc oyunculari oynatmayi sevdigi gibi forvete, yasli ama efektif birini alabilir, yeter ki gozu tutsun. 90'lardaki Gutschow gibi.

- Roberto Carlos teknik olarak yanlis transferdir. Forma ve reklam geliri saglar, bir sure sonra o da biter. Hele, Turk futbolu hakkinda bir bilgisi yoksa, burada rahat oynayacagini dusunurse, madara bile olabilir.

- Besiktas'in bu maca fazla onemsememesi gerekiyordu, bunun acisi Sheriff rovansinda cikabilir. Sadece Galatasaray'in degil, BJK ve FB'nin de bu sene forvet sikintisi var.

Sevgiler,

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ufuk Sezekkaplan wrote: - Alex ve ekibi Kezman'a top atmiyor. Alex cikinca Kezman daha cok top aldi. Yine bana gore Kezman, Alex'ten de Carlos'tan da etkili bir oyuncu. Takim onun uzerine kurulursa cok gol atabilir (neyse ki oyle bir ihtimal yok).

Sevgiler,
Bunu ben de farkettim, Kezman biraz da bu yuzden agresifti bence. Topu aldigi zaman pek kimseye bakmadan calim atmaya calisti. Kesinlikle cok iyi forvet, uzerine oynansa 25 golu bulur. Ama oyle olmayacak muhtemelen. Sorun cikarmaya meyilli bir adam. Yalniz Deivid'i de baya begendim bu macta.

Kezman'i gondermek isteseler biz alabilir miyiz acaba? Cok mu pahali? Tam bize gereken adam.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Görkem KIRGIZ wrote:Bir de Deniz hakkında konuşmak lazım. Şu Deniz Barış'ı beğenen bir tane adam tanımadım daha ama bence kesinlikle kötü futbolcu değil,
Bizim Cihan gibi...

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Murat Biricik wrote:Kezman icin soylenebileck tek soz. Pic Serhat gitti, pic Kezman geldi.

Bunlar bir yana Zico nun Kazım dan sag acık yapmasına ne demeli? Gerets e Kabze yi sag acıga attıgı icin kızıyorduk, bakın beterin beteri varmıs. Kazım sag acık!

Daha ilginci Carlos ileri cıktıgı ve geri donmedigi zman FB defansı Edu, kırmız karta yatkın Lugano ve Stoper den devsirme sag bek oynayan Onder e kalıyor. Biraz akıllı bir TD bu adamları madara eder.

Forumda kim yazd hatırlamıyorum, FB nin on liberoları sakatlanırsa performasnlarını seyredin seklinde uyarmsıtı. :twisted: Resmen bu gece butun cıplaklıgı ile ortada.

Terim 4 te 4 devam ederiz seklindeki demecine ragmen, Avrupa Kupaları icin ben gercekten endiseliyim. Ne BJK ne FB nin defansları guven veriyor.
Daha once FB ile soyledigim seylerin ortaya ciktigini gordum:

1-) RC defans isini tamamen tandeme birakmis. Filozof cocuk , felsefesine uygun davraniyor. Keske o roportaji internetten falan izleseniz. Cok ipucu vardi. Realdeki basari baskisindan cok bunaldim diyordu. Bak artik kendi zevki icin oynuyor.

2-) Aurelio sakatlanirsa FB biter. Hep yazdim, yaziyorumda.

3-)Deniz Baris gecen yil basina gelen talihsizlikten oturu biraz sempati ve kredi kazanmisti. Ama bu yil , Sukru Saracoglunda kotu giden maclarin gunah kecisi olacak ayni Cihan gibi. Umit Ozatta gitti, seyirci tepkisi tamamen onda. Ne kadar dayanir bilmem.

4-) Brezilyaspor ilk once Kezmani yollamaya calisacak. Ufukta bir gurbetciler(kadrrosunda ender bir iki Turkun barınabildigi)-Brezilyaspor
karsilasmasi gozukuyor.

5-) Kaleci Serdar cizgide iyi fakat biraz telasli. Her topa ayni hizda pozisyon aliyor. Hizla sutta iyi (sekerse kontrpiye olur o baska) fakat vole ve kafa vuruslarinin pozisyon hizi vurana bakarak alinmali.Bobonun o sutu cok sert degildi. Mesela Tafarel zamanlamasi ile o topu tel elle fala dahi tutardi.

6-)O defanstan Can cikip, Lugano girecek. Edu-LUgano pigme,
Serdarin yan topu zayif. Hava toplarinda biraz problemleri var. Yalniz oyunu kitleyip hava ustunlugu kuran Anadolu takimi maci alir.

6-)Onder-Aurelio- Alex takimin temel direkleri. eskiden Appiah ve Tuncay da vardi.

Tabii bu kadar olumsuzluktan sonra cok paralar dokuldugu icin kadro kalitesi var. Ama bu yilda kolektiviteden uzak oynayacaklar. Anderlecht'i hafife alirlarsa, yanilirlar.
NO ADNANS, NO CRY !!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Burada forumda a$agi yukari 3 buyuklerin transferlerini takip ettik. TS dahil pek Anadolu takimlarinda ne olup bittigi konusunda hicbir bilgim yok. O yuzden de ilk hafta yari$masinda cogunu atmak zorunda kaldim. Gorgen tatilde biliyorum. Foruma son zamanda katilan arkada$lar yurt di$indaki takimlari ve oyunculari iyi takip ediyor. Acaba iclerinde Turkiye ligindeki takimlar hakkinda ilk maclar oynanamadan durum hakkinda bilgisi olanlar var mi? Benim GB'ginin karde$ takiminin bile Turkcell ligine ciktigindan dahi haberim yoktu. Kasimpa$a takiminin nasil kume ciktigini da a$agi yukari tahmin edebiliyorum. Gencler biraz bilgi verin bakalim Turkiye Super liginde bu sene surpriz filan yapabilecekler var mi? Manisa Vestel ve Kayseri ne durumdalar falan filan.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Cengiz Akgun wrote:Gencler biraz bilgi verin bakalim Turkiye Super liginde bu sene surpriz filan yapabilecekler var mi? Manisa Vestel ve Kayseri ne durumdalar falan filan.
Ben de bu yaz hic takip edemedim maalesef. Ama en son TSYD kupasinda Genclerbirligi OFTAS finalde agabeyi Genclerbirligi'ni 3-2 yenerek kupayi aldi. Bu sene surpriz yapabilirler. Onun disinda Denizlispor yaz boyunca maddi sorunlar ve yonetim krizleriyle ugrasti. 20 milyon dolar borc var, Ali Ipek birakmak istedi, ama aday cikmadi. Sonra belediye baskanindan yardim istediler. O da AKPli , Ali Ipek de Ulusoycu oldugu icin sanirim, yanasmadi. Ama en son Ali IPek Belediye baskani'nin da destegini alarak tekrar baskan oldu, sular duruldu. Bu sene de bu halle kumede kalirlarsa sasiririm. Iki Brezilyaliyi gonderip iki tane yeni Brezilyali aldilar. Giden Brezilyalilardan biri Adriano, gecen sene 7 gol atmisti, Istanbul IBB aldi.

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

-Kayserispor malum oyuncularini satmadigi gibi Cangele'yi filan aldi.. bence iyi olacaklardir..

-G.antepspor'da gayet iyi durumda..Ugur Yildirim transferiylede guclendiler..

-Bursaspor'un potansiyeli belki Buyuk Kaptanla ortaya cikabilir..

-istanbul B.B.'de iyi transferler yapti.. Abdullah Avci dün Lig TV'de oldukca emindi..

G.Birligi'de gecen yil genc kadrosuna bu yil 2-3 iyi isim ekledi.. bunlarin icinde sadece videolarindan izledigim Avustralya'li Nick Carle eger beklendigi gibi cikarsa ilk 5 icin oynarlar...

Trabzon bu sene de sampiyon olamaz.. ama gecen yilin basinda ki gibi bir travma yasamazlar..

öte yandan basari ihtimali düsük olanlar ise..

-Kasimpasa cok zayif gozukuyor.. bu yilin sakaryasporu olmaya adaylar..

-Denizli bu kez yirtamayabilir cunku gecen yildan daha zayiflar..

-G.Birligi OFTAS'in ise ne yapacagi bir soru isareti..

-Ankaraspor'da bu sene problemler yasayacaktir.. sattiklari adamlarin yerine is yapacak pek kimse gelmedi..

-Ankaragücü'nün de kadrosu vasatin altinda ama onlar duserse kanunla tekrar cikiyorlar.. :)

Sivas, Konya, Vestel ortalarda rahat takimlar olurlar..

benim tahminim bu sekilde..

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

C. Rize yi atlamisin..

Rize kapali kutu.. 7-8 yeni transfer varmis ama Altan ayriliyormus, bizim icin iyi haber..
InsAllah guzel bir baslangic yapariz..

Birde icimden bir ses fenerin ilk hafta Belediye ye takilacagini soyluyor.. Belediye olimpiyata aliskin, takimda tecrubeli birbirini taniyan oyuncular var ve yabancilari iyi cikarsa Avci ile bir surpriz yapabilirler.. Fenerin akli Anderlecht te olacak ve muhtemelen nasilolsa kazaniriz diye cikacaklar... Tatli bir surprize hazir olun...
Last edited by Ali Erdogan on Thu Aug 09, 2007 12:41 pm, edited 2 times in total.

Post Reply