Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ferhat icin bende uzuldum ama Aydin icin icin iyi olmus bence 2 yil kendini gosterme sansi bulmus bence.
Genc oyunculari oynatamiyorsan veya takimda yer ayiramiyorsan oyuncunun kiralanmasi taraftariyim.
Kucuk takimlar daha mucadeleci top oynadiklari icin (Feldkampli GS haric)daha yararli olur diye dusunuyorum en azindan paf takimindan daha yararli oldugu kesin.
Geçen sene bu çocukları Gerets az oynatıyor diye kıyamet kopuyordu, şimdi birer ikişer yolluyoruz. Demek hiç şans vermeden yollamak lazım eleştirilmemek için. Ferhat için çok üzüldüm, Aydın sakatlık probleminden kurtulursa gerçekten yerli Figo olur.
Eger dogruysa, Ferhat ın Vestel ile kac senelik antlasma yaptıgına bakmak lazım. Buraya yazıyorum; antlasması bittiginde bonservisi elinde ya bedavaya GS a donecektir yada Avrupa ya transfer olacaktır. Antlasmasının bitiminden once Manisaspor kume duser ve kotu performans gosterirse, gene dusuk bir ucret karsılıgı bonservisini alırız.

Bu cocukların ozde GS lı olmadıgını kulahıma anlatın. Aydın 2 senelik kiralık, Ferhat ı da bonservisi eline gecene kadar kiralık olarak gorun. Ve bunlara ek H. Balta icin 750K. Bence iyi antlasma yapılmıs, cok basarılı bir transfer hamlesi olmus.

Ferhat ın bonservisi ile verilmesi, 2. Orkun operasyonunun ilk fazıdır. Basarılı sekilde yurutulen bu hamleden oturu yonetimi tebrik ederim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Murat Biricik wrote:
Ferhat icin bende uzuldum ama Aydin icin icin iyi olmus bence 2 yil kendini gosterme sansi bulmus bence.
Genc oyunculari oynatamiyorsan veya takimda yer ayiramiyorsan oyuncunun kiralanmasi taraftariyim.
Kucuk takimlar daha mucadeleci top oynadiklari icin (Feldkampli GS haric)daha yararli olur diye dusunuyorum en azindan paf takimindan daha yararli oldugu kesin.
Geçen sene bu çocukları Gerets az oynatıyor diye kıyamet kopuyordu, şimdi birer ikişer yolluyoruz. Demek hiç şans vermeden yollamak lazım eleştirilmemek için. Ferhat için çok üzüldüm, Aydın sakatlık probleminden kurtulursa gerçekten yerli Figo olur.
Eger dogruysa, Ferhat ın Vestel ile kac senelik antlasma yaptıgına bakmak lazım. Buraya yazıyorum; antlasması bittiginde bonservisi elinde ya bedavaya GS a donecektir yada Avrupa ya transfer olacaktır. Antlasmasının bitiminden once Manisaspor kume duser ve kotu performans gosterirse, gene dusuk bir ucret karsılıgı bonservisini alırız.

Bu cocukların ozde GS lı olmadıgını kulahıma anlatın. Aydın 2 senelik kiralık, Ferhat ı da bonservisi eline gecene kadar kiralık olarak gorun. Ve bunlara ek H. Balta icin 750K. Bence iyi antlasma yapılmıs, cok basarılı bir transfer hamlesi olmus.

Ferhat ın bonservisi ile verilmesi, 2. Orkun operasyonunun ilk fazıdır. Basarılı sekilde yurutulen bu hamleden oturu yonetimi tebrik ederim.
Hakan Balta kim Allah aşkına. GS'a gelecek volkan'ın arkasında kulübede oturacak. Şans gelecek de oynayacak.

Onun yerine başka acil ihtiyaç olan mevkilere adam alınsaydı daha iyi olurdu.Takımda hala gerçek bir sağbek yok. Devşirme sağbeklerle oynuyoruz.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Gorgen nin gozlemleri ve soyledikleri zaman akıp gidip, surec devam ettikce buyuk bir oran ile dogrulanıyor. Ben Bouzid konusunda kendisine katılmıyordum, gel gor ki eleman daha yedek kulubesinden burnunu dısarı cıkaramadı. Benim asıl hayal kırıklıgına ugradıgım/yanıldıgım oyuncu Serkan oldu. Serkan ilk antremanlarda cok iyi performans gosterdi. Bir sakatlık sureci gecirdi, haber almaz olduk. Bu cocuga ne oldu bilemiyorum.

Hakan Balta icin iyidir kotudur soyleminden ziyade, transferde kullanılan yontem acısından ben yonetimi basarılı goruyorum. Gectigimiz sene Orhan Ak a verilen para kadar bir ucrete Hakan Balta yı transfer ediyoruz. Benim gozumde Ferhat ın bonservisi ile verilmesi GS dan kopması anlamına gelmiyor. Manisa ile yaptıgı antlasma nın suresine gore bence bonservisi eline gecince GS a donecektir.

Sag bek icin iceride arayıs hala devam ediyor. Ben hem Ugur Ucar dan hem PAF tan Orduspor a kiraya verilen Ates ten cok daha iyi performans bekliyorum. Suat Kaya Orduspor da bu hafta da Ugur Akdemir e ("Ates") 90 dk. sans vermis. Ilk hafta Altay a karsı da 90dk oynadı. Orta vadede cozum bu genci sag beke monte etmek. Erkan Ferin de Es-es ler ile natlasmasını fes edip Orduspor a transfer oldu. Bu ikiliyi takip edecegiz.

Kısa vade icin: 3 Eylul 07 gunune kadar gelen surec icerisinde sag bekte istenilen verim alınamadıgı/sorun oldugu teshisi dogru. Kısa vade icin cozum onerim oncelikle Carrusca dan kurtulup devre arasında yapabilirsek iceriden/dısarıdan bir takviye yapmamız. 07-08 ilk devre suresince sag beke takviye olacagını tahmin etmiyorum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Necati'yi Ankaraspor'a kiralamisiz. Cok isabetli oldu. Kendisinin isini ne kadar ciddiye aldigi Milli Takim kampindayken bile "pimp"iyle konustugu ortaya ciktiginda anlasilmisti. Gecen sezon kilolu govdesiyle sahada gezinmekten baska bir halt yapmadi. Umarim Ankara'da aklini basina toplar, kariyerini duzeltir.

Ankaraspor, Orhan Ak'i da kiralamak istiyormus. Bu da hem Ankaraspor hem de bizim icin iyi olur.

Haberin linki:

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... 0&a=570818
Tan Erten

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

bu basligin bir önceki sayfasinda Ozer Hurmaci'yi versinler bize o zaman demistim...
Ankaraspor ile büyük takas!

Galatasaray ile Ankaraspor arasında transferin son gününde büyük bir takas yaşandı.

Ankaraspor, Galatasaray tarafından kadro dışı bırakılan Necati Ateş, Orhan Ak ve Emre Aşık'ı sezon sonuna kadar kiraladı. Mavi-beyazlı yönetim, bu oyunculara karşılık olarak sezon sonunda genç yıldızı Özer Hurmacı'yı 1.5 milyon Euro karşılığında Galatasaray'a verecek...

Galatasaray ile Ankaraspor arasında yapılan protokole göre Necati Ateş sezon sonunda Ankaraspor'da kalmak isterse, Mavi-beyazlı kulüp Özer'in transferinden alacağı 1.5 milyon Euro'nun 500 bin Euro'sunu iade edecek.

Kaynak: http://www.webaslan.com/haberler/23997.php
bence gayet iyi olmus...

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Tan Erten wrote:Kendisinin isini ne kadar ciddiye aldigi Milli Takim kampindayken bile "pimp"iyle konustugu ortaya ciktiginda anlasilmisti.
Sen git birde "soyle yanlis yapildi bana, boyle oldu, hakkim yendi cart curt" de. Bunlari hic demiyor ama; "Ben pimp ile konustum, onunla bununla beraber oldum. Cok yedim ictim, sistim, davul oldum. Sahada yurudum". Herkes istedigi gibi konusuyor.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Turan Solak

Post by Turan Solak »

Ercan Arslan wrote:bu basligin bir önceki sayfasinda Ozer Hurmaci'yi versinler bize o zaman demistim...
Ankaraspor ile büyük takas!

Galatasaray ile Ankaraspor arasında transferin son gününde büyük bir takas yaşandı.

Ankaraspor, Galatasaray tarafından kadro dışı bırakılan Necati Ateş, Orhan Ak ve Emre Aşık'ı sezon sonuna kadar kiraladı. Mavi-beyazlı yönetim, bu oyunculara karşılık olarak sezon sonunda genç yıldızı Özer Hurmacı'yı 1.5 milyon Euro karşılığında Galatasaray'a verecek...

Galatasaray ile Ankaraspor arasında yapılan protokole göre Necati Ateş sezon sonunda Ankaraspor'da kalmak isterse, Mavi-beyazlı kulüp Özer'in transferinden alacağı 1.5 milyon Euro'nun 500 bin Euro'sunu iade edecek.

Kaynak: http://www.webaslan.com/haberler/23997.php
bence gayet iyi olmus...
Ankaraspor'a çok büyük gıcığım var. Hem İ. Melih yüzünden hem de Vederson transferinde bizden dünyaları isteyip fenere bedava vermeleri yüzünden. Transfer şartları olarak iyi anlaşmışız ama bu transferlerle Ankaraspor kümede kalacağı için üzüldüm.

Yalnız bir noktaya dikkat çekmek istiyorum, bu konu şu ana kadar kimse tarafından dile getirilmedi galiba medyada. Bu sene Afrika uluslar kupası var. Kamerun katılmayı garantiledi, Cezayir ise Gine ile çekişiyor. Eğer Cezayir'de katılırsa Song'un yanı sıra Bouzid'de çağırılacak ve birkaç maç o da kaçıracak-ki bu maçların içinde Uefa maçları da var-. Emre'de gönderildiğine göre bu dönemde Servet'in yanında kim oynayacak çok merak ediyorum.

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Hakan Balta sanirim stoperde de oynuyormus...ben hic gormedim ama bir kac yerde Almanya'da stoper oynadigi soyleniyor..Turkiye'de solak oyuncu azligi nedeniyle sol bek ve orta sol mevkilerinde oynatilmis genelde.....

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Resmi Siteden:
Galatasaray Futbol A.Ş., Hakan Balta ile üç senelik sözleşme imzalamıştır. Oyuncunun kulübüyle yapılan anlaşma gereği Ferhat Öztorun bonservisiyle, Aydın Yılmaz ve Anıl Karaer ise birer yıllık kiralık olarak Vestel Manisaspor Kulübü’ne verilmiştir.

Necati Ateş, Orhan Ak ve Emre Aşık ise bir yıllığına Ankaraspor’a kiralanmıştır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Galatasaray Futbol AŞ

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Ferhat sol bek... Anıl ise sol ayaklı stoper, solbekte oynayabiliyor.....demek ki Hakan Balta daha cok sol taraf icin bir alternatif olacak..

Turan Solak

Post by Turan Solak »

Sol taraf için alındı ama ilk etapta Uefa maçlarında oynayamayacak. Ferhat ve Anıl'da gittiğine göre, Volkan'a birşey olmasın diye nazar boncuğu takmak lazım. :D

Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Turan Solak wrote:Sol taraf için alındı ama ilk etapta Uefa maçlarında oynayamayacak. Ferhat ve Anıl'da gittiğine göre, Volkan'a birşey olmasın diye nazar boncuğu takmak lazım. :D
İlk etapta değil Ocak ayına kadar oynayamayacak... Volkan'a bir şey olursa veya cezalı duruma düşerse yine Hasan Şaş sol bek oynar sanırım Uefa maçlarında...

Turan Solak

Post by Turan Solak »

Ersin Taner wrote:
Turan Solak wrote:Sol taraf için alındı ama ilk etapta Uefa maçlarında oynayamayacak. Ferhat ve Anıl'da gittiğine göre, Volkan'a birşey olmasın diye nazar boncuğu takmak lazım. :D
İlk etapta değil Ocak ayına kadar oynayamayacak... Volkan'a bir şey olursa veya cezalı duruma düşerse yine Hasan Şaş sol bek oynar sanırım Uefa maçlarında...
İlk etaptan kastım ilk tur değildi benimde zaten. Hatta bilerek ilk etapta oynayamayacak diye yazdım, direkt Uefa'da oynayamayacak demek yerine. Ancak gruplardan sonra Ocak'ta mı, Şubat'ta mı olacak maçlar bilemediğimden kesin bir tarih yazmak istemedim. :wink:

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Turan Solak wrote:Bu sene Afrika uluslar kupası var. Kamerun katılmayı garantiledi, Cezayir ise Gine ile çekişiyor. Eğer Cezayir'de katılırsa Song'un yanı sıra Bouzid'de çağırılacak ve birkaç maç o da kaçıracak-ki bu maçların içinde Uefa maçları da var-. Emre'de gönderildiğine göre bu dönemde Servet'in yanında kim oynayacak çok merak ediyorum.
Bu cok guzel yakalanmis ve bir o kadar da onemli bir konu... Bence kimsenin hesabinda da yok...

Stoper oynayacak diger bir oyuncu olan Anil da Manisa'ya gitti... Aklima birtek PAF'ta bir sure stoper oynayan Ugur Ucar geliyor... O donem icinde Servet'te cezali duruma duserse - ki ustune o kadar yuk binince kartlari gorecektir - artik Hasan Sas'i stoper yapariz... yada birilerinin Hakan Sukur'u stopere cekme fantezisi gerceklesebilir :wink:

==============================================

Simdi baktim Afrika kupasinin tarihlerine 20 Ocak-10 Subat tarihleri arasinda... Bu tarihler arasinda:
TR Ligi : 19 (Ocak 20 yani Afrika kupasinin ilk gunu), 20 (Ocak 13) ve 21 (Subat 10 yani Afrika kupasinin son gunu) hafta maclari
TR kupasi: grubun son maci (23 Ocak) ve ceyrek final maci (3 Ocak) oynanacak.

Bu donem icerisinde UEFA kupasi maci yok :D

Yani Kamerun ve Cezayir finale kalmadiklari surece Song ve Bouzid tahmini iki lig ve iki TR kupasi maci kaciriyorlar... Kaciracaklari 19. hafta ASY'de Bursa ile ki cok zor mac, 20. hafta deplasman da Ankaragucu ile oynayacagiz ki bu da zor mac... bu iki macta da defansa cok is dusecek...

UEFA kupasi olmamasi tabii ki cok cok iyi...

Cezayir bu haftasonu grubunun son macini Gambia ile oynayacak ve finale kalip kalmayacagi belli olacak - kalirlarsa buyuk ihtimal Bouzid'de finallere gider - en azindan yedek olarak...

Kamerun ise Turan'in belirttigi gibi 5 macta 5 galibiyetle finali garantilemis durumda ve son maclarini oylesine oynayacaklar... Yani Song 20 Ocak - 10 Subat arasi 2 lig macinda kesin gidici... finale kalirlarsa bu 3 maca da cikabilir...

Ilgilenenler icin:http://www.sportscheduler.co.sz/afnationscup.htm[/url]

Cihan Serbetcioglu

Post by Cihan Serbetcioglu »

cezayir zaten basarili olmaz bouzid gelirde..kamerun iyi is yapar..Nondada milli takimda degilmi yahu?

Locked