7. Hafta: Galatasaray-Besiktas 2-1 (H. Balta, Nonda)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mehmet Topal hazirlaniyor.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Allah rızası icin su Karan ı al artık dısarı. Tactan gelen toptan korkuyor. oyunu karsı alana yıkmıssın. biraz gayret be Umit yetti artık!
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

2 kisiden fiziksel temas var, penaltiyi vermesi lazim. Biz kotuyuz, anladim ama BJK nasil bu kadar beter olabilir.

Tupgaz baskanlari her sene avuc avuc eurolari dokuyor, geldikleri durum 9.haftada hoca degistirmek rekoru kirmaktan ibaret. Bir de her sene kural hatasi uydurup en az 1 macin tekrarini istemek var.

Son hukuki dehalari sayesinde Del Bosgue icin odemeleri gereken tazminati ek sureye ragmen 15 gun geciktirdiler, galiba 1 milyon Euro civari gecikme faiz odeyeceklermis sadece bu gecikmeye.

Mactan koptuk bu arada. Son 6-7 dakika, topa sahip olan ve oyunu kontrol eden taraf biziz. Aslinda mac icinde BJK'nin kismen bile ustun oldugu bir kesit olmadi. Futbol olarak kotu olmamiza ragmen sanirim defans disiplini ile bu maci yirttik.

Son 5 dakika. Higuain girdi, Serdar Ozkan cikti...Bizde de Arda cikti, Mehmet girdi.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Kalli'nin bu uzatmada savunma adami sokma olayi yanlis bence.

Neyse mac bitti. Buyuk avantaj yakaladik, ama icimiz rahat degil. Kalli pek guven vermemeye basladi, ama skor acisindan isi iyi goturuyor. Kasim'a kadar sure vermistik, o yuzden cok telaslanacak bir durum yok.

Macin en guzel tarafi savunmamizin neredeyse kusursuz olmasiydi. Kalli'nin konusmalari ise yaramis. Macin yildizlarindan biri Servet'ti

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Murat Biricik wrote:Allah rızası icin su Karan ı al artık dısarı. Tactan gelen toptan korkuyor. oyunu karsı alana yıkmıssın. biraz gayret be Umit yetti artık!
Ikinci yari, yine 2-3 pozisyonda birakti kendini ama, bayagi gayretlice gorunmustu bana, sagda solda filan, degisik yerlerde top aliyordu.

Gerci Karan'in dusmesi ne kadar kolaysa, Nonda'ninki de o kada zor. Elemanin dusmesiyle kalkmasi arasi yarim saniye surmuyor. Boga gibin masallah zaten dusmesi de zor oluyor!... :)

Bakalim Erman efendi neler buyuracak bizim goller oncesindeki korner ve penalti icin...
Özgür

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kalli'nin zaferi diye ilan etsinler bakalim...

2 gol, ikisi de tesadufen atilmis goller.

Penalti tartisilir ama bana göre penalti, BJK'li arkadaslar kusura bakmasinlar.

Umit Karan ve Arda haric oyuncular gayretliydiler. Arda'ya bakiyorum,
bende FB'li oyuncu görunumunu veriyor, bilmem anlatabiliyormuyum. 70
lerde olsaydi FB onu kacirip takimin superstari ederdi. Arda bir firin ekmek
yemesi gerekiyor...solundan sagina alip orta hareketleri onun zaafini
gösteriyor. Dusuncede cevik olmali, kendisi agir olsa bile...topuk paslari
yetersiz kardesim.

Neyse bir BJK maci böylelikle sona ermis oldu. Fitik oldum mu evet oldum
arkadaslar. Umit Karan'in oynadigi her mac insani fitik eder. Macta yaptigi
son hareket, faul yani, son derece gereksiz ve aptalcaydi...ama Umit bu
iste...Allah yardimcisi olsun, Allah zeka versin bu cocuga...hele bir ofsayda
dustugu pozisyon vardi görmeliydiniz...
Last edited by Hasan Tezcan on Sat Sep 29, 2007 10:42 pm, edited 1 time in total.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ertugrul Saglam: GS bizden daha cok istedi. Bizde anlasilmaz bir tutukluk vardi. Carsamba gunku maca hazirlanmamiz lazim.

Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Penaltida tartışılacak bir şey yok, iki Beşiktaşlı kazma şekilde Ardaya girdiler. Skor ya 0-0 ya da 2-1 olur demiştim (Allahtan yarışmada 2-1 oynadım) 2-1 bitti :)

Galatasaray'ın pozitif yönü rakibini sürekli basması ve de oynatmaması. Arda'nın goldeki katkısı dışında fazla etkisi olmadı, Arda'da düşüş sürüyor. Ümit Karan da Hasan'ın dediği komiklikleri yaptı ya ofsayta düştü ya da yere düşüp ağlayıp durdu. Nonda bence bu yılın en iyi üçüncü transferi. Adam her gelen topu tutuyor ve arkadaşlarına kazandırıyor ve de fizik olarak çok kuvvetli, ayağından kolay top alınmıyor.

Sinan
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

guzel bir mac olmamasina ve cok cok iyi olmamamiza ragmen, galibiyeti daha cok hakeden taraftik ve kazandik. bu uc puan cok guzel oldu ve bize ilerleyen haftalar icin kredi sagladi. bu moralle sion'u da eleriz insallah.

ikinci yarida arda takimi hareketlendirdi. sakatliktan yeni donen, ve hatta ilk sakatlandigindaki cikan haberlere bakarsak sakatliktan erken donen, ustune ustluk oynayacagini veya bu pozisyonda oynayacagini mac gunu ogrenen bir oyuncu icin bence yeterli bir performans ortaya koydu. linderoth macin yildiziydi bence. galatasaray orta sahasi, baris, hakan ve ikinci yarinin sonlarina dogru hakanla yer degisen volkna daha cok yardimci olmalilar kendisine. linderoth bir kez ileriye cikti (o da pres yapmak icin) bosalttigi alandan serdar ozkan yaklasik 30-40 metre boyunca yakinina hicbir galatasarayli oyuncu gelmeden top surdu.

savunmada genel anlamda iyiydik. ancak, sunu eklemeden gecmeyelim: ozellikle kanat oyunculari hava toplarini yere dusmeden karsilamalilar. burada yavas davranip topun sekmesine izin vererek rakibe avantaj sagliyorlar.

nonda, guclu fizigi ve iyi pozisyon almasiyla rakip defansa karsi ustunluk kurdu. ancak, bir volkan'in ortasinda bir de umit karan'in pasinda son vuruslari cok kotuydu. umit karan, sahadaki en kotu oyuncuydu galatasaray adina. ancak, ikinci yarida biraz daha olumlu oynadi, arkadaslarina pozisyonlar hazirladi. yigide vururken hakkini da teslim etmeli.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bahce de adam cali$iyor. Macla alakali olamadim. $oyle hizli bir baktim penalti ile yenmi$iz. Hayirli olsun. Kalli dede disiplinle filan bunlari adam edecek galiba. Bu kadar eksikle stajyer Ertugrul abondone olmu$. Iyi ki yine son dakikalarda filan bir golle durumu kurtaramami$ bu sefer.

TRT macin ozetlerine verirse gorecegim. Zaten gollerden ba$ka bir $ey yok demi$siniz.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ufuk Sezekkaplan

Kalli mac sonrasi aciklama yapiyor. Macin kazanilmasini "ozellikle Nonda ve Umit Karan'in onde basmalarina ve defansa bu sekilde yaptiklari katkiya" bagladi. Cok ilginc. Samimi mi hala mesaj mi veriyor anlamadim.

Sinan da aciklama yapiyor. O da soyunmaya odasina girmis, "hakeme soyleneceginize futbolunuza bakin" demis. Onu anlatiyor.
Last edited by Ufuk Sezekkaplan on Sat Sep 29, 2007 10:55 pm, edited 1 time in total.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Kalli mac sonrasi aciklamaya yapiyor. Macin kazanilmasini "ozellikle Nonda ve Umit Karan'in onde basmalarina ve defansa bu sekilde yaptiklari katkiya" bagladi. Cok ilginc. Samimi mi hala mesaj mi veriyor anlamadim.

Sinan da aciklama yapiyor. O da soyunmaya odasina girmis, "hakeme soyleneceginize futbolunuza bakin" demis. Onu anlatiyor.
Valla helal olsun, Saglam da Engin de hakeme hic suc atmadilar.

Kalli UMit Karan'in mac boyunca sacmalasa bile bir gol atma ihtimali oldugu icin ona guvenip sahada tutmus olabilir, ama Umit de baya sinir etme katsayisina sahip.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:Bahce de adam cali$iyor. Macla alakali olamadim. $oyle hizli bir baktim penalti ile yenmi$iz. Hayirli olsun. Kalli dede disiplinle filan bunlari adam edecek galiba. Bu kadar eksikle stajyer Ertugrul abondone olmu$. Iyi ki yine son dakikalarda filan bir golle durumu kurtaramami$ bu sefer.

TRT macin ozetlerine verirse gorecegim. Zaten gollerden ba$ka bir $ey yok demi$siniz.
Cengiz abi goller de gol olsa. Sen en iyisi bu maci unut tamam mi ;-)

Ufuk Sezekkaplan

Acele etme Tolga. Sinan simdi hakemlere soylenmeye basladi. once Erman'dan poziyonlari istedi. 2 gole de itirazi var...Erman penalti diyor, Sansal degil diyor, Sinan "adam gibi penalti mi" diye soruyor. Tam kayikci kavgasi...
Last edited by Ufuk Sezekkaplan on Sat Sep 29, 2007 10:59 pm, edited 1 time in total.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Acele etme Tolga. Sinan simdi hakemlere soylenmeye basladi. once Erman'dan poziyonlari istedi. 2 gole de itirazi var...
Evet, Erman'dan hemen bakip soylemesini istedi.

Post Reply