7. Hafta: Galatasaray-Besiktas 2-1 (H. Balta, Nonda)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Macin ozetini Mehmet Marsan mactan once yazmis zaten
Mehmet Marsan wrote:Biraz nostalji yapalim.

Seneler once rahmetli Gunduz Kilic bir GS-FB maci oncesi Metin Oktay'i kadrodan cikarmisti. Sebebini hatirlayamayacagim. Maca takimin en teknik oyuncusu Ayhan'i santrafora surerek baslamisti.

Sonuc 2-0. Goller Ayhan.
:wink:

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote: Valla helal olsun, Saglam da Engin de hakeme hic suc atmadilar.
.
Saglami bilmem ama Sinan yine agzina geleni soyluyor hakem BJK kar$i cok kolay kiyim yapiyorlar diye. Bakmiyor musun LigTV'ye
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Cengiz Akgun wrote:
Tolga Girici wrote: Valla helal olsun, Saglam da Engin de hakeme hic suc atmadilar.
.
Saglami bilmem ama Sinan yine agzina geleni soyluyor hakem BJK kar$i cok kolay kiyim yapiyorlar diye. Bakmiyor musun LigTV'ye
ILk once iyi basladi, ben acele ettim. Sonra acti agzini yumdu gozunu.

Neyse, garip macti. Insallah bir daha boyle kadro disi birakmalar olmaz.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

süper oldu rakiplerimizle puan farkını daha da açtık.

Helal olsun tüm futbolcu ve teknik adamlarımıza.

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

macin icinde tartisilacak tek pozisyon penalti.. eger 2. Besiktasli (serdar) mudahale etmese kesinlikle I.Toraman'in hareketinde birsey yok.. topu cekmis ve almis..ancak Arda'nin ikinci besiktas'li ile birlikte topa 2. kez dokunmasina mudahale edemeyecek sekilde önünü faullu kapattilar ve penalti oldu...degisik bir pozisyon oldugu icin yorumlanmasi bu nedenle zor oldu yorumcular icin.. bence dogru karar, pozisyon penalti...

oynanan oyuna bakarsak yaratici oyuncumuz Lincoln olmayinca hucum yonunde iyi organize olamadik.. ama sahanin heryerinde topa 2-3 kisi basan bir savunma anlayisiyla, ikili mucadelelerle maci aldigimiz bir durum var.....

Nonda cok yararli bir oyuncu... Linderoth'ta bu takimda unutulmayan oyuncular arasina girecek...

yedigimiz golde bazi arkadaslarin aksine ben Orkun'u cok hatali gormuyorum... yani mutlaka bu golu kurtaracak kaleciler var ama Orkun onlardan degil, cok kolay da kurtarilacak bir sut degildi...

Macta Kalli'nin taktigi geregi kanatlari ozellikle cok iyi kapatmamiz nedeniyle Besiktas'in aliskin oldugumuz kanat aksiyonlari da olmadi allahtan....

Hakem bekledigimiz gibi cok buyuk bir sorun olmadi....sonuc bizim icin cok iyi oldu... takimdan 2 kisinin disiplin nedeniyle tribune yollanmasina ragmen bu maci almak bizi daha da guclu hale getirdi diye dusunuyorum...

hepimize bu sonuc hayirli ugurlu olsun......
Last edited by Ercan Arslan on Sat Sep 29, 2007 11:27 pm, edited 1 time in total.

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

kaleci hakanla bizim baris'in bir pozisyonu var hava topuna ciktiklari. kaleciye sarj faul oldugundan barisin hareketi faul, hakem de veriyor faulu zaten. ancak, hakan'in topu alip yere dustukten sonra baris'a savurdugu bir tekme var ki, hakem bunu nasil atladi, anlamak mumkun degil. direkt kirmizi kart olmasi lazim. ayrica, ibrahim'in taban girmelerine, koray'in kayarak yaptigi faullere kart cikmamasi da enteresan.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Yalniz cok belli bir taktik anlayisimiz var. Baskin hucumlar yapiyoruz. Rakibi uzerimize cektigimiz anda 2-3 defa ciddi kontrataklar bulduk, ve rakibi hataya zorlayacak baskilar yapiyoruz donem donem. Ersun Yanal in macta once rakamlarla bahsettigi gibi ikinci toplari iyi kovaliyoruz. \Oyun cok zevksiz olsa da ben teknik direktorun takima belli bir anlayis, felsefe yerlestirdigini gordum bu macta. Ayrica boyle defansif oynayinca Servet de goruldugu gibi macin yildizi oluyor.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Hasan Tezcan nın uyarılarını dikkate alır U. Karan nı seyrederseniz gercekten adamı cileden cıkarıyor. Ben inanın olumlu bir pasını, olumlu bir deparını olumlu bir presini hatırlamıyorum. Yada gormedim. Kosmak icin kosuyor, olumlu bir hareketi yok. Sayesinde 10 kisi oynadık. Arda ya bir tek topuk pası yaptı o kadar.

Arda icin yapılan elestiriler var, cogunda haklılık payı var. Butun bunlara ragmen takımda Lincoln olmadıgı zaman yegane yaratıcı oyuncu. Ilk golde topu kovaladı, korner kazandık. Iyi orta ve Balta dan gol. 2. yarı penaltıyı yaptırdı. Ben Lincoln e kelepce vuruldugunda Arda nın sol acık pozisyonunda daha yararlı olacagını dusunuyorum.

Hakan Balta ve Volkan ilk kez oynadılar. Biribirlerini iyi kapadılar. Bu artımız. Ugur ve Barıs gorev adamı huviyetinde. Ilk golde Tello yu kacırdılar. ben bu adamı sevemedim. Golu Serkan atsaydı memnun olurdum.

Linderoth inanılmaz oynuyor. Hem sezgisi hem hamleleri cok iyi.

Cok degerli bir 3 puan aldık. Lincoln nun takıma ve oyuna katkısı tartısılmaz.

7. hafta sonunda Kalli nin bu oyun sisteminde ısrar edecegi anlasıldı. Derbiler olsun Avrupa macları olsun fark etmeyecek. Iki forvet arkalarında Arda yada Lincoln oynayacak. Ben formda bir Arda nın sol acıkta oynamasını tekrar yeglerim.

Ileride bana gore ideal forvet hattı bu sezon bası izledigimiz performansındaki Sukur ve Nonda dır. Arkalarında Lincoln. Eger Arda formda olur solda Hakan Balta yada Volkan ile kanadı defansif yonden kapatırsa bu takım bence bircok rakibin iceride dısarıda canını yakar.

Defans sıkıstıgı zman ister Sukur yada Nonda ya sisirsinler. Yada Lincoln markajdayken Arda ya yada Barıs a oynasınlar.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Bekledigimden dusuk tempoda gecti mac. Kazasiz atlattik.
3 puan. farki aciyoruz. Devami gelir insallah.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ercan Arslan wrote:macin icinde tartisilacak tek pozisyon penalti.. eger 2. Besiktasli (serdar) mudahale etmese kesinlikle I.Toraman'in hareketinde birsey yok.. topu cekmis ve almis..ancak Arda'nin ikinci besiktas'li ile birlikte topa 2. kez dokunmasina mudahale edemeyecek sekilde önünü faullu kapattilar ve penalti oldu...degisik bir pozisyon oldugu icin yorumlanmasi bu nedenle zor oldu yorumcular icin.. bence dogru karar, pozisyon penalti...
......
Bakiyorum Erman hocanin (ne hoca ama) yerine oturmu$sun. O da boyle acikladi. Ben ozetlerde iki kare git uc kare gel demeden onden ve arkadan gorduklerimle penaltiyi verirdim. Arda'yi tamamen makasa almi$lar hala ne var yahu bunda diye bagiriyorladi. Ali$mi$ kudurmu$tan beterdir. Sen adami makasa al ondan sonra topa once biz degdik degin sabaha kadar. Ulan $ansal sen de adam degilmi$sin be utanmadan Toraman topa ilk degdi filan diye parmak atiyorsun gozun kor gibi. Ayip birader. Eee ne de olsa Fb'lik var kaninda olura iki puan kapanr diye bekledin bugun
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Evet Erman'da oyle degerlendirdi ama kesin penalti diyemedi... bence kesin penalti..onunu Serdar kesmeseydi pozisyon cok da tehlikeli olabilirdi... Serdar tarafindan yapilan ve Arda'yi engelleyen hareket faullu oldugu icin bence penalti... topa degip degmeme olayi penaltilarda cok onemli ama bu asla ceza sahasindaki topsuz oyunda yapilan hareketlere faul verilemez, calinamaz anlamina gelmiyor... bunu bence oyle degerlendirmek lazim..

Erdem Ozdemir

Post by Erdem Ozdemir »

Tolga Girici wrote: Ayrica boyle defansif oynayinca Servet de goruldugu gibi macin yildizi oluyor.
Bence servetin iyi olmasinin nedeni Nobre'de Bobo da cok hizli adamlar degiller
Bence en cok parlayan adam Nonda oldu adam her atakta her topta vardi ve oldukca guclu ve yirtici bir forvet ilerde cok daha iyi olur sanirim

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:
Cengiz Akgun wrote:Bahce de adam cali$iyor. Macla alakali olamadim. $oyle hizli bir baktim penalti ile yenmi$iz. Hayirli olsun. Kalli dede disiplinle filan bunlari adam edecek galiba. Bu kadar eksikle stajyer Ertugrul abondone olmu$. Iyi ki yine son dakikalarda filan bir golle durumu kurtaramami$ bu sefer.

TRT macin ozetlerine verirse gorecegim. Zaten gollerden ba$ka bir $ey yok demi$siniz.
Cengiz abi goller de gol olsa. Sen en iyisi bu maci unut tamam mi ;-)
Tello'nun golu guzeldi. Lincroln gibi burmu$ topun geli$ine. Bu arada Umit penalti atmasini Nonda dan ogrense ya. Adam gelip bakmi$ kaleciye nereye atladi ise tersine vuruvermi$. Ama elbette bunu ayagina hakim olan yapar. Unit de boyle ikiye bir rove$ataya kalkar. 20 tane de biri gol olur sonra ben kimdenim diye gezer. Kac kere onun yuzunden Nonda offside du$mu$. Insan geriye cikar filan. Kalecinin onunde pasifi filan olmuyor artik. Bele$ciliginde bir raconu var.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Bende tam aciyi yakalayamadim ama gole giden Arda'ya (Ibrahim'in degilde) arkadan gelen BJK'linin mudahalesi PK gibi gozuktu...

Tam olarak gozukmuyor ama...

Image

Birde Sion maci oncesi bu kareyi gormesek cok iyi olacakti...

Image

BJK'nin golu ondan sonra soyle gelisiyor...

Image

Image

Son olarak Umit Karan adama kiziyorsun tek haraket yapiyor kazancli cikiyoruz...Yinede bir turlu isinamadim itici karakterine ve futbol sitiline...[/url]

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Fatih Mutlu wrote:kaleci hakanla bizim baris'in bir pozisyonu var hava topuna ciktiklari. kaleciye sarj faul oldugundan barisin hareketi faul, hakem de veriyor faulu zaten. ancak, hakan'in topu alip yere dustukten sonra baris'a savurdugu bir tekme var ki, hakem bunu nasil atladi, anlamak mumkun degil. direkt kirmizi kart olmasi lazim. ayrica, ibrahim'in taban girmelerine, koray'in kayarak yaptigi faullere kart cikmamasi da enteresan.
evet bu pozisyon Fatih'in de dedigi gibi kesinlikle kart gerektiriyordu...

Post Reply