2007/08--Turkcell Süper Lig Maçları/Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:
Kimse bana senede milyon dolar vermiyor ama bence Volkan'i oynatmak dogrusu. Stoper konusunda problem var ama Hiddink 3-5-2 sever, belki de ona bakmak lazim tandem oynayacak Egemen, Erdinc falan olmuyorsa.

Ali
Sana dogru gelebilir ama Volkan sol bek santrafor veya oyun kurucu degil. Oyuna katkisi bir yere kadar olacakti. Kaldi ki Ibrahim'in cok abarti hatasi olmadi macta ve milli takim 90 dakika boyunca sol kanattan geldi. Yani Ibrahim de cok calisti. Asil sorun sag kanattaydi. Kendi takiminda sag bek ve sag acik oynamayan adamlari oynatinca ve bunlar birbiriyle uyumlu olmayinca sag kanadimiz hic calismadi. Tek motor giden ucak gibi sisirdik durduk.

Sorun derin, cozumu uzun vadede gelebilir ancak. Iyilesmesi GS'a bakiyor en cok cunku oburlerinin bir gram faydasi zaten olmamis. Ama sirf GS da cozum olamaz.

Ozan Ersoy

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Görkem KIRGIZ wrote: İbrahim'in çok abartı hatası olmadı mı? Yediğimiz golde en büyük hata onun. Aynı maça izlemedim galiba ben.. Yer tutmasını pozisyon almasını bilmeyen, sadece ciğeri el verdikçe deli danalar gibi koşan bir adam.. Koştuğu da bir işe yarasaydı keşke. Rakiple birebirde girdiği gereksiz çalımlar, yoğun bölgeye attığı anlamsız paslar, adam kaçırmaları, ilk yarı üstüste bir çok pozisyonu o ve Gökhan Zan yüzünden gördük kalemizde. Bunu daha önce de yazdım. Rezalet bir futbol oynadı, hep oynuyor zaten.
Bilmem hakemin hatasini Ibrahim'e yuklemek ne kadar dogru. Volkan da Sion maclarinda buyuk hatalar yapti. Ben cok severim, Antalya'dan ilk istedigim oyuncu Volkan'di. Ali Bilgin'i dusunmedim bile ama Volkan'in daha cok gidecek yolu var. Bir Volkan'in Yunanistan macini cevirebilecegini veya cok buyuk fark yaratacagini dusunmek bana biraz zorlama geliyor. Maksat Terim'i elestirmekse sag kanadi nasil harcadigi, Gokhan'i besleyecek tek oyuncu Topuz'un kenarda neden oturdugu, Gokdeniz'in orta sahada forvet arkasi neden oynatilmadigi, hazir olmayan mac eksigi olan Tumer'i neden oyuna aldigi, Nihat'i neden sakat diye Ispanya'ya yolladigi sorgulanmali.

Konu Turk futbolunda cok buyuk sorunlar oldugudur. 3 buyuklerin genc Turk oyuncularinin takimlarinda yeterince firsat bulamayip curudukleri, ilk yaptiklari hatada yerden yere vurulduklari, alt yapida da yeterince iyi temel egitimden gecmedikleridir.

Hiddink gelsin Terim gitsin, ondan sonra olmadi Ahmet gelsin Mehmet gelsin yuzeysel cozumler bana gore.

Ozan Ersoy

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Bursa'da Bulent Korkmaz gorevden alinmis.

"Timsah, Bülent'i de yedi

Bursaspor'un sezon başında göreve getirdiği Bülent Korkmaz ile yollarını ayırdığı belirtildi.

22.10.2007 16:10
Bursaspor sezon başında takımın başına geçen Bülent Korkmaz ile yollarını ayırdı. Lig Tv'den son dakika alt yazısıyla geçilen haberde Bursaspor'un Bülent Korkmaz'ın yerine Samet Aybaba ile anlaştığı ifade edildi."

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=4 ... 2007/10/22

Bulent cok agresif gidiyor, gereksiz konusmalari, yonetimle erken dalasmalari onu kamuoyunda yipratti. Daha hazmederek ilerlemesi lazim yoksa yeni bir Riza Calimbay olacak.

Samet kaliteli ve dengeli bir hoca, dibe vurmus Trabzon'u yeniden yapilandirmisti, bu sene gereksiz bir Rizespor macerasi yasadi. Bursa'da onun dinamizmine uygun oyuncular var, basarili olacaktir.

Bursa taraftari da takimin Ulker'le anlasma olasiligindan cok rahatsiz bu arada.

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Bulent gergin bir kisilik yapisi ciziyor, en neseli gorundugu anlarda bile içten içe bir gerginlik ve hırs hissediyorsunuz. Pozitif değil, Ufuk'un yazdığı gibi polemiklere giriyor sebepsiz yere. Süper bir taktik deha olduğu da söylenemez? Öyleyse niye çeksinler? Bir oyuncu olsaydım kendisiyle çalışmak istermiydim, emin değilim?

Bülent Kaptan'ı çok sevdiğim halde bunları yazdım.
Tan Erten

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Sivasspor 1-0 Vestel Manisaspor

Yeni lider Sivasspor. Tebrikler. Umarim sonuna kadar uste oynarlar.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Trabzonspor'da Ersun Yanal iddiası
23 Ekim 2007 12:15

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, hem yönetim, hem camianın beklentilerine cevap verecek hoca arayışını sürdürdüklerini söyledi...

Bordo-Mavili ekibin Asbaşkanı Sayitoğlu, yaptığı açıklamada, teknik direktör Ziya Doğan'ın görevden ayrılmasının ardından çalışmalara başladıkları belirtti.

Yerli ve yabancı gibi bir ayrımlarının olmadığını, şu ana dek de yoğunlaştıkları bir isim olmadığını ifade eden Sayitoğlu, ''Yaptığımız çalışmalar sonrasındaki bilgileri toparlayarak değerlendirme yapacağız. Bu konudaki görüşmelerimiz sürüyor'' dedi.

Yönetim kurulu olarak ani bir karar vermek istemediklerini ifade eden Sayitoğlu, ''Tercihimizi sağlıklı bir şekilde ortaya koymaya çalışıyoruz. Hem yönetim, hem camianın beklentilerine cevap verecek bir hoca arayışı devam ediyor'' dedi.

ERSUN YANAL İDDİALARI
Sayitoğlu, Ersun Yanal'ın gündemdeki isimlerinden biri olduğunu belirterek, ''Ersun Yanal, konuşulanlardan bir tanesi, ancak şu ana dek yoğunlaşılan bir isim yok'' dedi.

Sayitoğlu, Özkan Sümer'in takımın başına geçeceği şeklindeki söylentilerin de doğru olmadığını kaydetti.
Hadi insAllah.. Boylelikle bizle isi olmayacaktir heralde..Bu adama ozel bir kinim var.. Sebebi de H.Sukur falan degil.. Samimiyetsiz bir tipi var.. Haketmedigi bir konuma getirildigini Vestel de ispatladi.. Dusme potasina girince nasil kactigini herkes gordu ama hala cikmis herseyi cozmus edasiyla program yapiyor.. Bir gitsin bakalim da gorelim Trabzon a.. Neymis ne degilmis..
Bir tartışma sırasında, kızdığımız anda gerçek için uğraşmayı bırakır, kendimiz için uğraşmaya başlarız. (Goethe)

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ali Erdogan wrote:
Trabzonspor'da Ersun Yanal iddiası
23 Ekim 2007 12:15

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, hem yönetim, hem camianın beklentilerine cevap verecek hoca arayışını sürdürdüklerini söyledi...

Bordo-Mavili ekibin Asbaşkanı Sayitoğlu, yaptığı açıklamada, teknik direktör Ziya Doğan'ın görevden ayrılmasının ardından çalışmalara başladıkları belirtti.

Yerli ve yabancı gibi bir ayrımlarının olmadığını, şu ana dek de yoğunlaştıkları bir isim olmadığını ifade eden Sayitoğlu, ''Yaptığımız çalışmalar sonrasındaki bilgileri toparlayarak değerlendirme yapacağız. Bu konudaki görüşmelerimiz sürüyor'' dedi.

Yönetim kurulu olarak ani bir karar vermek istemediklerini ifade eden Sayitoğlu, ''Tercihimizi sağlıklı bir şekilde ortaya koymaya çalışıyoruz. Hem yönetim, hem camianın beklentilerine cevap verecek bir hoca arayışı devam ediyor'' dedi.

ERSUN YANAL İDDİALARI
Sayitoğlu, Ersun Yanal'ın gündemdeki isimlerinden biri olduğunu belirterek, ''Ersun Yanal, konuşulanlardan bir tanesi, ancak şu ana dek yoğunlaşılan bir isim yok'' dedi.

Sayitoğlu, Özkan Sümer'in takımın başına geçeceği şeklindeki söylentilerin de doğru olmadığını kaydetti.
Hadi insAllah.. Boylelikle bizle isi olmayacaktir heralde..Bu adama ozel bir kinim var.. Sebebi de H.Sukur falan degil.. Samimiyetsiz bir tipi var.. Haketmedigi bir konuma getirildigini Vestel de ispatladi.. Dusme potasina girince nasil kactigini herkes gordu ama hala cikmis herseyi cozmus edasiyla program yapiyor.. Bir gitsin bakalim da gorelim Trabzon a.. Neymis ne degilmis..
Akli olan hoca su anda Trabzon'a gitmez. Aralik'ta kongreleri var, Albayrak kalsa da gitrse de durum kotu orada. Beklentiler gercekci degil, bir suru yabanci kontenjani kullanilmis ama adamlarin yarisi Trabzon'u birak Turkiye'ye ugramiyorlar, takimda olanlar arasinda da Yattara haricinde 3-4 mactan fazla oynamis olan yok. Bunda Ziya Dogan'in da sucu var ama yeni gelen hocanin bunu degistirmeye zamani olmayacaktir, iki puan kaybindan sonra kellesi istenir, arada yeni baskan gelir hocayi yollar vesaire.

Zaten sene basindaki sahaya dalma olayi ile moraller bozulmus. Tabii sahaya giren zeka kupleri ve de maci tekrarlatabilmek amaciyla Sivas'a da ceza vermeyelim kafasina giden TFF yuzunden de Sivas lider (hos olsunlar, iyidir), BJK'a kaybedis sekli iyice havayi bozmustur Trabzon'da.

Once Avrupa'da kotu elenis, ardindan gayri gercekci sampiyonluk beklentilerinin yerini bir sezon daha siradan olmaya birakmasi ile Trabzon'da tablo iyi degil. Bu acidan tam Ersun'luk yer, bir sezon tamamlamadan ayrilir oradan ama akli varsa hic gitmez.

Ali

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ali Erdogan wrote: Hadi insAllah.. Boylelikle bizle isi olmayacaktir heralde..Bu adama ozel bir kinim var.. Sebebi de H.Sukur falan degil.. Samimiyetsiz bir tipi var.. Haketmedigi bir konuma getirildigini Vestel de ispatladi.. Dusme potasina girince nasil kactigini herkes gordu ama hala cikmis herseyi cozmus edasiyla program yapiyor.. Bir gitsin bakalim da gorelim Trabzon a.. Neymis ne degilmis..
Ersun Yanal hakkinda benim net bir kanaatim olusamadi. Calistirdigi takimlari iyi oynattigini dusunuyorum. Lig TV'de yaptigi programi da seviyorum. Istatistik verilerden yararlanmaya calismasini kucumsememek lazim, bu bilimsel bir bakis acisidir.

Diger yandan ben Ersun'un milli takimda Hakan'i keserek forvet yapilanmasini degistirmesini ta o zamandan beri dogru buldum, nitekim bugun milli takimin sorunlarin biri de luzumsuz kazanilmaya calisilan bir Hakan Sukur oldugu kadar, aslinda onun ugruna kaybedilmis bir Fatih Tekke'dir.

Ne var ki Ersun bu sorunu zamaninda durust bir sekilde anlatmadi. Sacma sapan teknik nedenler uydurdu. Adam gibi cikip Hakan'i kesmesinin nedenlerini anlatsaydi, bu kadar celiskiye dusurmezdi medya onu.

Ersun'un Genclerbirligini lig sampiyonluguna oynattigi, son 9-10 haftaya kadar lider oldugu; FB tarafindan yapildigi basinca iddia edilen balon bir teklifle basi dondugu icin ligi o donemde kaybettigi; UEFA'da ceyrek final oynattigi, bu arada Blackburn, S.Lizbon ve Parma gibi takimlari eledigi unutulmasin. Bunlar yok sayilamaz.

Diger taraftan bugun Turk hocalarinin tumu -kendi hatalari nedeniyle- ciddi bir kariyer bunalimi yasiyorlar bana gore. En mantiklisi bile su 3 buyuk calistirma saplantisindan kurtulamiyor. Onu bulamayinca da sacma sapan, hedefsiz takimlarda kisa devre yapiyorlar.

Iste, Samet Aybaba. Cok iyi bir hoca ama, o da bu sene 3 haftalik bir Rize bozgunu yasadi. Aykut Kocaman olmayacak duaya amin dedi, inat etti, Ankarasporu adam edemeden ayrildi.

Cunku idealleri yanlis. Hepsinin kafasinda 3 buyukler var (bu saplantinin oncusu de Yilmaz Vural). Ornegin hicbiri gidip Almanya 2.liginde bir takim alip onu yukseltmeyi ve onunla yukselmeyi denemiyorlar. Hicbiri Avrupa kariyeri hedeflemiyor. Dunya uzerinde orta karar bir milli takimla ilerlemeyi dusunmuyorlar. Akillari, Genclerbirligi gibi bir takimda calisip, sonra 3 buyuklere ziplamak.

Sonrasinda Riza Calimbay gibi bunalima giriyorlar.

Ersun konusuna donersek, onun basarisizliklarina nispet, daha basarisiz hocalar var, ama medya onlari sakiniyor.

Mustafa Denizli, Vestel Manisa'yi, eline her turlu imkan verildigi ve neredeyse sinirsiz butce kullandigi halde, 2.ligden cikaramadi. Ama 3 gun sonra, Ertugrul Saglam veya Terim gidince Hincal lobisi onu pazarlamaya baslayacaktir emin olun.

Ben Ersun'un Trabzona gelmesini cok isterim. Onun kisiligini degil ama teknik bilgisini seviyorum. Trabzon onun icin mukemmel bir test olur; adamligi tartisilir belki ama iyi bir hoca olup olmadigi futbolu anlayanlar tarafindan burada olculur, anlasilir...

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Diger yandan ben Ersun'un milli takimda Hakan'i keserek forvet yapilanmasini degistirmesini ta o zamandan beri dogru buldum, nitekim bugun milli takimin sorunlarin biri de luzumsuz kazanilmaya calisilan bir Hakan Sukur oldugu kadar, aslinda onun ugruna kaybedilmis bir Fatih Tekke'dir.

Ne var ki Ersun bu sorunu zamaninda durust bir sekilde anlatmadi. Sacma sapan teknik nedenler uydurdu. Adam gibi cikip Hakan'i kesmesinin nedenlerini anlatsaydi, bu kadar celiskiye dusurmezdi medya onu.
Ben Ersun un hicbir konuda samimi davrandigini gormedim zaten.. Tesvik dagitimi da bunlardan bir tanesidir.. Fatih Tekke yeteri kadar sansi her seferinde bulmustur milli takimda.. Cok kotu oynamasa da iyi performansi sayilidir.. Bir de sakatlik sorunu hep olmustur.. Yoksa Hakan in yerine degilde yaninda da oynayabilirdi..

Ozellikle milli takim zamani tum kontrolunu kaybetti.. Bir Hakan konusunu adam gibi halledemedi.. Takim top oynasaydi kimse Hakan in H sini anmazdi.. Takim berbatti..

Bir cok celiskili hareketleri de vardi.. "Hakan sistemime uymuyor" dedi, takim doldur bosalta devam etti, ustune bir de Ersen Martin i cagirdi.. Sanirim Yildiray in sakat oldugu hafta Almanya ya 2onu izlemeye gidiyorum" dedi..
Ben Ersun'un Trabzona gelmesini cok isterim. Onun kisiligini degil ama teknik bilgisini seviyorum. Trabzon onun icin mukemmel bir test olur; adamligi tartisilir belki ama iyi bir hoca olup olmadigi futbolu anlayanlar tarafindan burada olculur, anlasilir...
Aynen bende bunu soyluyorum, ekran basinda ileri geri suslu kelimelerle maci anlatmak kolay.. Sahaya yansitmasi oyle kolay olmuyor..
Bir tartışma sırasında, kızdığımız anda gerçek için uğraşmayı bırakır, kendimiz için uğraşmaya başlarız. (Goethe)

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Dun ve bugun St. Louis'deyim. Is seyahati kavga gurultu derken Bulent'in issiz kaldigini ancak okudum. Ziya Dogan'i bekliyordum zaten. Turkiye liginde donme baba donelim hacilara gidelim babindan Turk hocalarin donme dolabi donmege erken basladi.

Amanin bana Yilmaz Vural demeyin. Sahtekarin biri de o zaten. O yuzden de hayat boyu buyuk takim yuzu goremez. Hele Antalyada olanlardan sonra. TS filan dusunmez herhaldebu adamin arkasindaki ize bakarak.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

http://www.milliyet.com.tr/2007/10/24/spor/spo11.html

Gel de Buyukanit'a nasil helal olsun demez simdiiz. Onca isinin arasinda iki tasin arasinda mi derlerdi iki eli kanda bile olsa futbolu takip edip Sivas'lilari kutlamis. Duygulanmis ustelik.

Kolay degil elbette ikiye bir sizan teroristler siniri yol gecen hanina cevirdikleri halde sis var bu gece birsey olmaz diyen karakoldaki komuta zincirine firca cekecek degildi ya. Adama sonra sen ne gibi tedbirer aldirdin diye sorarlarsa ne diyecek Ben FB'nin macini seyrediyordum sonra GS'yin macina baktim diyecek hali yok ya.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Ersun Yanal uzun süredir Lig TV'de yorumculuk yapıyordu.
Bugün en sonunda kendine bir kulüp bulmuş.
Hem de hedefleriyle paralel bir kulüp. Öyle Anadolu asansörü değil.
Trabzonspor basın sözcüsü, Yanal ile prensipte anlaştıklarını açıklamış.

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Sivas maglup. Besiktas evinde berabere. Maclar bitmis.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Suat Kaya nın calıstırdıgı Orduspor 10. haftada deplasmanda Boluspor a 3-1 kaybetti. Orduspor da ozellikle kaleci cok elestiriliyor.
Bu yenilgi ile takım 1.Lig de 9. sirada, 13 puanı var. Lider Sakarya nın 23 puanı bulunuyor.

10. hafta sonunda Cafercan iki iyi mac cıkarmıs, digerlerinde vasat bir performansı var. Ne yazık ki kadro devamlılıgı yok. Kimi maclarda yedek soyunmus, kimi maclarda oyundan alınmıs. Erkan Ferin pek sans bulamadı. Bir yada iki mac oynayabildi.

En istikrarlı ve kadro devamlılıgı olan oyuncu benim GS PAF larda sag bekte begendigim Ugur Akdemir "Ates". Tahmin ediyorum bir mac haric butun maclarda gorev aldı. 8. haftada Antalyaspor ile evlerinde oynadıkları ve 3-3 biten macta 90. dk da son golu atarak takımına bir puan kazandırmıs.

Haftaya evlerinde Elazıg ile oynuyorlar. Mutlaka almaları gereken bir mac.
Orduspor cok genc bir ekip, oyuncuların yas ortalaması 20 yada altında.

16. hafta Kartalspor deplasmanına geliyorlar. Ist da olursam gidip seyretmek istiyorum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Suat Kaya Orduspor daki TD gorevinden ayrıldı. Ozellikle son haftalarda kotu sonuclar aldılar.

Ben GS PAF takımından goturdugu oyuncular ile en az bir senelik zaman dilimi icinde basarılı olacagını tahmin ediyordum. Kısa vadeli dusunce ve bakıs acısı bence kararda etkili oldu. Bilgisi ve birikimi olan bir TD, GS PAF alra oynattıgı oyunu biliyoruz. Turkiye nin en iyi altyapısından duzgun ve yetenekli oyuncuları Orduspor a katmaga calısıyordu.

Istifa sonrası Orduspor a Super Lig seruveninde basarılar dilerim. Umarım GS PAF lardan aldıkları yetenekleri akıllıca degerlendiriler.

Bu arada Bulent Korkmaz da Genclerbirligi ile antlasmıs. Evimizdeki ilk macı Buyuk Kaptan a karsı oynuyoruz. Gene zor bir mac olacak.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Post Reply