Fortis Kupasi:Galatasaray-Fenerbahce 2-1 (Sukur, karan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:E tabi gazetelerde kosesi olan abiler para alip koselerine yaziyorlar milyonlara okutuyorlar biz yazilarimizin sonuna gulucuk :) koyuyoruz ve kendimiz okuyoruz.

Alin size basindan inciler.
Mehmet, ben en cok bunu begendim:

Erman Toroglu - Hurriyet.

(...)

Ben olsam Kalli’yi yollarım

G.Saray yönetiminde yetkili olsam, artık bu Kalli’ye, turu geçtiği günde Almanya biletini veririm. Rakip iki kişi eksik oynuyor, G.Saray takımı oyundan düşmüş durumda. Her an gol yiyeceğim diye bağırıyor. Tribünde en cahil futbol seyircisi bile bunu görüyor. Sarı kırmızılılarda acil değişiklik lazım. Ama Kalli seyrediyor. Kalesinde de golü görüyor.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/833 ... 1&sz=61053
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ufuk Sezekkaplan wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote:E tabi gazetelerde kosesi olan abiler para alip koselerine yaziyorlar milyonlara okutuyorlar biz yazilarimizin sonuna gulucuk :) koyuyoruz ve kendimiz okuyoruz.

Alin size basindan inciler.
Mehmet, ben en cok bunu begendim:

Erman Toroglu - Hurriyet.

(...)

Ben olsam Kalli’yi yollarım

G.Saray yönetiminde yetkili olsam, artık bu Kalli’ye, turu geçtiği günde Almanya biletini veririm. Rakip iki kişi eksik oynuyor, G.Saray takımı oyundan düşmüş durumda. Her an gol yiyeceğim diye bağırıyor. Tribünde en cahil futbol seyircisi bile bunu görüyor. Sarı kırmızılılarda acil değişiklik lazım. Ama Kalli seyrediyor. Kalesinde de golü görüyor.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/833 ... 1&sz=61053
Bu hakikaten ayıp, bu isten eşşek yüküyle para kazanıyorsun, bari yazılarını birine okut da gol olduğunda sahada kim kaç kişiydi o kadarını doğru yaz. Cidden ayıp. Hıncallaşmaya başlamaz inşallah, en azından stada gidiyor diye arada bir dinliyorum kendilerini.

Ali
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

dun geceki mactaki, muhtemelen gs altyapisindan olan, top toplayici cocuk gunah kecisi ilan edilmeye calisiliyor:
http://www.milliyet.com.tr/2008/02/28/s ... =0,4203369

gokhan'in cocuktan birkac defa topu istediginin uzerinde, gokhan da bunu soylemesine ragmen, hic durulmuyor; yok sayiliyor.

gs yonetiminin, fblilerin, sanki hakem sadece bunlari yakmis gibi hezeyanlarina karsi bir durus sergilemesi, ve bu durus cercevesinde alt yapidaki bu gencin de gunah kecisi ilan edilmesinin onune gecmesi gerekir.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ulusoy'larida gitti. Simdi kimi istifaya cagiracaklar merak ediyorum.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:Ali ben su haliyle oynamamasi gerekiyordu diyorum. Maca bir daha baktim, yapilan hatalar cok. Ikinci yari Selcuk cikana kadar oyuna bakarsan, adam fazlamiz olmasina ragmen Fener bizden daha iyi oynuyor daha fazla top ceviriyor. Gol bas bas bagiriyor geliyorum diye. Forvetlere top atiliyor top donuyor hic yurumuyorlar bile. Lincoln oyundan dusmus, pas hatalari artmis. Arda ilerde kaliyor. Bunu birakin yaratici bir sey de yok. Attigimiz toplarin cogu FB defansi arasinda eriyor. Topal'la Baris da garibim donen toplar icin savasiyorlar da savasiyorlar.

Ozan Ersoy
Ozan, hepsini kotelemedim ama bence Lincoln'e itirazının cevabı daha sonra hoca ile ilgili yazdıklarında saklı.

Adam fazlamıza ragmen FB bizden iyi top çevirip fazla gözüktü çünkü bizim tek bir oyun planımız var, deli danalar gibi saldırmak.

4. dakikadaki golden sonra Alex takım arkadaslarına elleri ve ağzıyla sakin olun diyordu yani hem jestlerle hem de sözlerle. Alex'in kafasında değilim ama futbol kafasının iyi çalıştığını düşünüyorum. Sakin olun derken aklından geçen "bu adamlar daha ne kadar böyle koşabilir" idi. Yani biraz bekle, top çevir, adamlar şişer biz sahneye çıkarız diye.

FB'nin bizden eksik olduğu halde bizden iyi top çevirmesinin sebebi Lincoln değil, bizim takımda top çevirmek nedir, ne zaman yapılır gibi şeyleri bilen olmaması, daha da önemlisi hocanın bunu takımdan talep etmemesi.

Lincoln hoca koşmasını istediği için koşuyor ve de herkes gibiyoruluyor. Lincoln top çevirebilir ama kimle, Sabri ve Barış'la mı top çevirecek? Verirsin geri gelmez, bir de üstüne hocadan fırça yer yedek kalırsın. Lincoln de hocanın istediğini yapıp ileriye doğru sürekli gidiyor. Hem takım hem kendi yorgun olunca da pas hataları artıyor.

Bu yüzden forum olarak ve de klüp olarak bir karar verelim: bu yüksek tempolu GS ile mi başarı bekliyoruz, en az iki üç sene böyle oynamak lazım ve deli gibi koşmak lazım, o zaman dahi belli değil sonuç.

Yok yüksek tempolu ama yeri gelince oyunu kontrol edebilen takım mı istiyoruz (senin bahsettiğin Hakan Balta değişikliği aslında o istek). O zaman acı haberim var, Kalli ile olmaz. Felsefesi değil, kontrol umurunda da değil. Senin hata dediğin şey Kalli'nin oyun anlayışı, o değişiklikleri ondan yapmıyor.

Rize'ye, Manisa'ya basarsın, hatta Sıvas'a, BJK'a bile basarsın, maç da kazanırsın. Ama FB bu sezon bilmem kaç kere Avrupa ayarı takım olduğunu gösterdi, CL'de ilk 16'ya kaldı. Onlara bir basarsın, ikinci de adamlar eksik dahi olsa bağıra bağıra gelip gol atarlar.

Bunun kabahati Lincoln'de değil. Lincoln hocasının istediğini yapıyor, elinden geldiğince. Daha da fazla yapar, ama ben GS'ın iyi takım olması için en az Lincoln'ün koşması kadar takımın zaman zaman durmayı bilmesi gerektiğini de düşünüyorum.

Ali
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Resmi siteye asilan aciklama

Açıklama: Cassio de Souza Soares Lincoln

Dün akşam oynadığımız maçta rakip takım kalecisi bana yönelik saldırısına gerekçe olarak ailesine küfür etmiş olmamı bahane etmiştir. Ancak bu iddiası doğru değildir. Aile olgusu benim için futboldan bile daha önemli olduğundan; bu şekilde suçlanmış olmam beni derinden üzmektedir.

Portekizce ve Almanca lisanları dışında bildiğim başka lisan yoktur.

Bununla birlikte, dün gece maçın uzatma dakikalarında rakip takım kalecisinin şahsıma karşı yaptığı talihsiz davranış ve maç sonrasında verdiği demecin sportmenliğe yakışmadığının bilinmesini istiyorum.

Saygılarımla

Cassio de Souza Soares Lincoln
Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı Oyuncusu
TRUST GALATASARAY
MGC
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Fatih Mutlu wrote:bu arada dun gece canli yayinda ridva dilmen'in kudurusuna da sahit oldum.

belli, "kisiyle fener galatasaray'i nasil eledi ama, ayagimi s. ahahahah" muhabbeti yapmaya cok hazirlamis kendini. ama son dakikada gelen gol volkan gibi onu da soka sokmus. verdi veristirdi, hakemden girdi, kalli'ye ugradi, fener'in efsaneliginden cikiversdi neticede.

neymis efendim fenerbahce disinda hicbir takim 10 kisi 9 kisiyle bunu basaramazmis. ridvan bey'e hatirlatma. kadikoy'de 7 kisi kalmasina ragmen gol yemeyen bir galatasaray izledi bu ulke. ustelik de, bu iki takimin sampiyonluk yarisi yaptigi ve olasi bir ikili averaj durumunda galatasaray'i sampiyon yapmaya yetecek bir skorla.

Ridvan son senelerde zaten yaptigi bir bok yok. Gol olur deyince gol olunca demek ki karin doymuyormus. Kendi calistirdigi takimlari da gorduk. Son bir senedir FB'ye bir sekilde tekrar kapak atmak icin AY'nin yalamadigi yeri kalmadi.

Lincoln kondusyonunu toparlarsa bu takima cok faydali olur. Onun yasinda ne "yildiz" futbolcular gordu bu alem, hepsi birbirinden cirkef. Hagi cok mu efendi futbolcuydu Lincoln'un yasinda? Acaba FB 3-0 onde olsa Volkan'a tekrar "Kusura bakma kocalik gorevimi yerine getiremedim bugun. dese acaba Volkan bu kadar dellenirmiydi? Cikmis TV'ye bir de milliyetcilik yapiyor (Napsin zaten, kendi takiminda kendi ulkesini ozluyor).
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Resmi siteye asilan aciklama

Açıklama: Cassio de Souza Soares Lincoln

Dün akşam oynadığımız maçta rakip takım kalecisi bana yönelik saldırısına gerekçe olarak ailesine küfür etmiş olmamı bahane etmiştir. Ancak bu iddiası doğru değildir. Aile olgusu benim için futboldan bile daha önemli olduğundan; bu şekilde suçlanmış olmam beni derinden üzmektedir.

Portekizce ve Almanca lisanları dışında bildiğim başka lisan yoktur.

Bununla birlikte, dün gece maçın uzatma dakikalarında rakip takım kalecisinin şahsıma karşı yaptığı talihsiz davranış ve maç sonrasında verdiği demecin sportmenliğe yakışmadığının bilinmesini istiyorum.

Saygılarımla

Cassio de Souza Soares Lincoln
Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı Oyuncusu
şaşırdm bu kadar resmi yazıyı Lincoln mü yoksa resmi site editörü kafasından mı yazmış. :lol:

Ya volkan Almanca yada brezilyalı arkadaşlarından portekizce öğrenmişse.
Enazından birkaç küfür öğrenmesi normal gibime geliyor.Takımda 6-7 tane brezilyalı(ki2 tanesi türkçe de biliyor) olursa küfür öğrenmek te zor olmasa gerek.
Mehmet Gurdal Cetin

Benim oglan bile masallah 3 dilde ana dili gibi kufredebiliyor.
Lincoln'un ingilizce bilmemesine OK de kufur bilmemesi imkansiz.
Ha "ben terbiyeli bir aileden geliyorum kufretmem"derse baska hikaye
Ama beni inandiramaz , TV goruntulerinde Lincoln saydiriyordu.Bu gurultuye Volkan'in "ciksana lan disari erkeksen " nidalari karisiyordu.

Bu arada fotografa dikiz. :)

Yukaridan asagiya 8. resim
http://homepage.ntlworld.com/mgcetin/LJC.htm

Benimkide ne ongoruymus be pes yani

Sene 99-00 felan olmali
Aradim sipami galibiyeti haber verdim.
HASAN SAS GOL ATTI MI DIYE SORDU :)

Ne cevap vereyim cocuguma :cry:
Atti dedim hepsini o atti.

Hasan hadi bir an once iyiles te su oglumu sevindir, 3 hafta sonra geliyor, ASY de seyretsin seni.
TRUST GALATASARAY
MGC
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Mehmet Gorgen wrote:şaşırdm bu kadar resmi yazıyı Lincoln mü yoksa resmi site editörü kafasından mı yazmış. :lol:

Enazından birkaç küfür öğrenmesi normal gibime geliyor.Takımda 6-7 tane brezilyalı(ki2 tanesi türkçe de biliyor) olursa küfür öğrenmek te zor olmasa gerek.
Volkan dun canli yayinda, Lincoln'un Ingilizce olarak annesine, kizkardesine, avradina -bu kelimeyi kullandi- kufur ettigini soyledi. Resmi sitede vurgu o yuzden Almanca ve Portekizce'ye yapilmis...
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ufuk Sezekkaplan wrote:
Mehmet Gorgen wrote:şaşırdm bu kadar resmi yazıyı Lincoln mü yoksa resmi site editörü kafasından mı yazmış. :lol:

Volkan dun canli yayinda, Lincoln'un Ingilizce olarak annesine, kizkardesine, avradina -bu kelimeyi kullandi- kufur ettigini soyledi. Resmi sitede vurgu o yuzden Almanca ve Portekizce'ye yapilmis...
Bence deli sacmasi bunlari konusmak ama delilere ben de katilayim. Volkan o kadar cildirdigina gore fuck your mother falan dedigi belli. Goruntulerde de agzi durmuyor Lincoln'un, car car otup duruyor. Ingilizce mingilizce bilmem ne demek, uyduruk bir savunma. Portekizce, Almanca bilen adamin 3 kelime edememesi kadar sacma bir sey olamaz. Yine de butun bunlar Volkan'in yaptigini dogrulamaz.

Federasyon'un cezasi agir olmali. Lincoln iki sari karttan atildi, otomatik ceza birdir, sportmenlik disi soylemde bulundugu icin ikiye cikarmalilar. Volkan ilk once saldirdi sonra direk rakibe bel alti diz atti. 4 mac ceza olmali. Avrupa'da bu tip pozisyonlara (yumruk, kafa, tekme) 5 mac ceza veriyorlar.

Lugano'nun cezasi 2 mac olmali atildiktan sonra bir suru kiyamet kopardigi , hakeme saldirdigi ve sahadan ayrilmamakta israr ettigi icin.

Gokhan Gonul'un cezasi dusmeli haftaya maca cikabilmeli. Ben olsam bu cezalari verir, tahkim mahkimle de indirmem.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Thu Feb 28, 2008 7:59 pm, edited 1 time in total.
Mehmet Gurdal Cetin

Ozan Ersoy wrote:
Ufuk Sezekkaplan wrote:

Bence deli sacmasi bunlari konusmak. Volkan o kadar cildirdigina gore fuck your mother falan dedigi belli. Goruntulerde de agzi durmuyor Lincoln'un, car car otup duruyor. Ingilizce mingilizce bilmem ne demek, uyduruk bir savunma. Portekizce, Almanca bilen adamin 3 kelime edememesi kadar sacma bir sey olamaz. Yine de butun bunlar Volkan'in yaptigini dogrulamaz.Federasyon'un cezasi agir olmali. Lincoln iki sari karttan atildi, otomatik ceza birdir, sportmenlik disi soylemde bulundugu icin ikiye cikarmalilar. Volkan ilk once saldirdi sonra direk rakibe bel alti diz atti. 4 mac ceza olmali. Avrupa'da bu tip pozisyonlara (yumruk, kafa, tekme) 5 mac ceza veriyorlar.Lugano'nun cezasi 2 mac olmali atildiktan sonra bir suru kiyamet kopardigi , hakeme saldirdigi ve sahadan ayrilmamakta israr ettigi icin.Gokhan Gonul'un cezasi dusmeli haftaya maca cikabilmeli. Ben olsam bu cezalari verir, tahkim mahkimle de indirmem.Ozan Ersoy
nokta imza muhur
biz ikiz miyiz ayni seyleri dusunuyoruz
saclar benziyor ama .. :)
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Ozan Ersoy wrote:Gokhan Gonul'un cezasi dusmeli haftaya maca cikabilmeli. Ben olsam bu cezalari verir, tahkim mahkimle de indirmem.

Ozan Ersoy
Hepsi iyide Gokhan'in cezasini indirmek zor. Ceza kurulu yarin toplanamazsa otamatikman ilk mac olan Ankaragucu macini oynayamayacak ve cezasi her halukarda bitmis olacak.

Bizim Volkan'in basi kelmi? 60 dakika 2. sari kart korkusuyla sol kanadimizin koridor olmasina seyirci kalmak mecburiyetinde kaldi. Onunda sari karti siline.

Ayrica TVde oyuncularin onceki maclara gore, Volkan vs Lincoln olayi haric, cok iyi niyetli olduklari soylendi. Bence dogru degil. Sadece hakem Lugano'yu atarak pesinden zart zurt kart cikararak iki takim oyuncularinida sindirdi. Hele bizimkiler Lincoln kartindan sonra tamamen tirsip saldirmakdan vaz gectiler.
Last edited by Mehmet Marsan on Thu Feb 28, 2008 8:17 pm, edited 1 time in total.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Neden indirilsinmis cezalar, veya dusuk verilmeliymis? Gökhan'in hakem kararinda
sonra yaptigini görmediniz mi? O topu kime dogru attigi belli.

Ben asil Volkan'in, maco Volkan'in cezasini merak ile bekliyorum. Ha Souness
bayrak dikmis ha Volkan onu yapmis, ustelik ASY'de...yediremiyorum
kendime, yakistiramiyorum takim arkadasligina. Adam gibi adam olsaydi
sahada buna dur demesini bilirdi. Yaziklar olsun sana Baris. Bir angut ile bas
edemediniz. Yaziklar olsun duyarsiz GS taraftari.
Mehmet Gurdal Cetin

O kart gecekten cok basitti be Hasan ayni bizim Volkan'a cikan gibi.Volkan'in kini atlamisiz bak.Ikisi de gencecik oyuncu.Hadi Volkan'in ki ki hakemden habersiz top degistirmek sari kart gerektiriyor mu boyle bir kural var mi bilmiyorum ,Gokhan'in ki terbiyesizlik vakit calma ne dersen de.

Bence ikisi de yanlis karar vicdanen.(benim gozumde) Kaleci Volkan'in ozru de kabahati de ayni.Lugano'nun bir suru macta yaptigi gozluk hareketi en sonunda cezasini buldu.

Belki daha once gosterilmeyen musamaha gosterilen basit seyler artik onem kazanir.Daha dikkatli davranilir.Tabi diger hakemlerin standardi korumasi da gerekir.Neresinden bakarsan bak kotu bir hakemlik sergiledi Cuneyt CAKIR.Demoklesin kilici bu sefer Fener'in ustune indi.

Bir suru takimin PAF oyuncusu bu maci seyretti.Umarim bu mactan bazi dersler cikarmislardir.
TRUST GALATASARAY
MGC
Post Reply