Adnan Polat 33. Başkanımız

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Alpay i 5 maddelik mukemmel analizi icin tebrik ederim. Bir kucuk not ilave etmek istiyorum.

Oyumu kullanmak icin gec gidebildim, Tevfik Fikret salonundaki konusmalari kacirdim. Benim edindigim izlenim bundan iki sene once doruk noktasina ulasan kamplasmanin, ayırisimin genel kurul uyeleri arasinda hemen hemen yok oldugu. Sn. Adnan Polat in kazanacagini buyuk olcude tahmın etmemız, Sn. Yigit Sardan ve 06 secımınde Sn. Canaydın a muhalefet eden genel kurul uyelerınden bir kisminin 08 listesıne girmesi bu ayirisimin ve kutuplasmanin cozumunde onemli faktorlerdir. Bunlarin otesinde ister duayenler ister genel kurul uyeleri deyin ortak dusunce, akil ve mantigin geregi secim oncesi iyi dillendirilmis. Bu hava secıme ve genel kurul uyelerıne yansımıs. En azından benım konustugum genel kurul uyelerı bu gorus ve gozlem ıcerısınde. Tahmin ediyorum istenilen ve arzu edilen birliktelik yakalanacak. Bunun hem klup ıcerısındekı ılıskılere, hem taraftar boyutuna hem sportıf branslarındakı performansa olumlu yansımaları olacaktır.

Sn. Canaydın a saglıklı, neselı, sevdıklerı ıle her dakıkasını doya doya yasayacagı uzun bır omur dılıyorum. Yaptıkları ıcın tesekkur ederım. Hatalarını, yapamadıklarını kendısı bizzat ıfade edıyor. Taraftar ıle kırgın ayrılması son derece uzucudur. Zaman umarım her ıkı kesım ıcın ılac olur. Klubun gunluk problemlerı ıle bogusmaktan arınmıs, klube bundan sonra taraftar gozuyle bakabılme sansına sahıp olacak Sn. Canaydın nın, taraftarı daha farklı degerlendırebılme fırsatı bulacagını dusunuyorum. Keza taraftarında Sn. Canaydın nın nasıl bır surec ıcınde bogustugu ve mucadele ettıgını daha aklı selım degerlendırme sansı olacaktır.

Baskanlıgının ilk ıkı donemınde kendısını destekledım. Altı sene boyunca GS Baskanı sıfatıyla yaptıgı hızmetleri, Baskanlıgı oncesinde yaptıkları ve bundan sonrakı katkıları ıcın Sn. Canaydın a tekrar saygı ve hurmetlerımı sunarım.

Listeyi kendimize gore analiz edelim.

1-) Liselilerin orani daha az ve olan liselilerin bazisi ise daha cok disari
acilmaktan yana. Buna karsi degilim fakat bunda dogru bir filtrasyon/seleksiyon/kontrol mekanizmasi bulmalari gerekiyor. Ozellikle eski sporculara oncelik taninmali. Klubun temel diregi onlar.

2-) GS 2,5 adamla yonetilir denir. Fakat galiba be sefer bir is bolumu olacak cunku gelen adamlarin bazilari icraci, geyikci degil. Otur oglum su kenara saksi gibiyi kaldiramayacak adamlar var.Yani yonetim kurulu toplantisinda geyik yaparim, havam olur, cebimden para cikmazcilardan degil. Olasi Ego catismasini asmalari lazim cunku catismalar olacak. Adnan Polat bu isi nasil becerecek bilemiyorum.Diger Kurullara da bakmak lazim.

3-) Isın Celebi, Faruk Bil stad isini goturecek. Ahmet Dedehayir Baskete bakacak. Doktorlar su saglik ekibini adam etsinler fakat ortopedist yok.
Mehmet Helvaci federasyonla iliskiler. Haldun Ustunele futbol hafif gelir , Adnan Polatta el atar. Yigit Sardanin eski listesindeki olmayacak adamlardan kurtulupta gelmesi iyi olmus. Yigit Sardan cok aktif ve is yapan bir yoneticidir. Butun diger isleri ona yigacaklar. PR da duzelme bekliyorum. Tunca Hazinedaroglu, Mumtaz Tahincioglu, Nejat Uygur (Selcuk Uygur vardi bir zamanlar onun oglu olmasi lazim), Adil Emecan ne yapar bilemem.

4-)Yas ortalamasi oldukca genc bir ekip. Bu isin artisi ve eksisi var. FB ve diger olaylara karsi daha cok bagiracaklar gibime geliyor.Daha tribunden gelme bir ekip. Biraz ic kontrol saglanmali, ofkeyle kalkan zararla oturun.

5-) Listede gorebildigim kadariyla klub formasini aktif olarak gitmis eski sporcu yok. Bu bir eksiklik. Bu amator ruhtan kaybedilenin profesyonel yonetim ustaligiyla tamamlanmasini dilerim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Gercek suki cok Aci bir 6 yil gecirdik...

Avrupa kupalari sonrasi zaten paylasilmasi zor olan basariyi, Canaydin'in koltuk sevdasi yuzunden klup ici ayriliklara donustu.
Canaydin; Kendi icinde bulundugu yonetimlerde stat projesinin basinda idi, ya bilerek yada bilmiyerek cok buyuk hatalar yapti.
Faruk Suren'i Mehmet Cansun'u klupten uzaklastirdi.
Icraat icin degil oy icin yonetim yapti. Klup icinde sevgiyi bitirdi.
Fatih Terim'i getirmesini ve Lucescuyu gondermesinin sonucu cok zararli olsada kendisini suclayamiyorum, cunku o donemde taraftara sorsan takimin basinda Capello olsa Terim icin gonderilirdi. Ama tabii yonetimin bakis acisinin daha genis olmasi lazim.
Ribery gibi bir dunya yildizini eliden kacirdi.
Ben abiyim yapari, sozumu dinleyin diyim herkezi sustrudu. Sonra Galatasaray'in en onemli ozelligi olan VEFA'yi oldurdu. Galatasaray lisesinin etiklerini isine geldigi gibi kullandi isene geldigi gibi ezdi.
Sonra hastalandi, bunu acitasyon icin kullandi. Buyuk Kaptan'i, Arif'i, Hakan Unsal'i ve onlar gibi efsaneyi yaratan insanlari klupten atti. Faruk Suren'in dedigi gibi sanki Kupa hic alinmasin istedi.
Cok calistim herseyimi GS icin kullandim dedi, ama icraat yoktu. Onemli olan her gun her saat calismak degil, yarali ve etkin calismak.
Giderken bile kaos yaratti, kendi adamini yonetime koymak icin Polat, Ozturk birlesmesini engelledi.
Ama bir kahraman edalariyla ayrildi, ve kimse yasi buyuk diye ve hasta diye tek kelime edemedi.
Ozhan canaydin 180 yasinda ve hem kanser, hem aids, hemde multiple Sikrosis olabilir(Allah korusun). Ama bu onun GSye yaptigi akil almaz kotulukleri ortmez. Ben Canaydin Demiroren gibi kotu transfer yapti, cok para kaybettirdi, kotu yoneticilik yapti demiyorum.
Farkindaysaniz yukarda borclardan bahsetmedim. Canaydin Demirorenden cok daha fazla GS parasi kaybetmistir ve Demiroren aksine butun verdigi parayi geri almistir.
Hayir...
Canaydin kotu yoneticilikten daha kotusunu yapmistir. Milyonlara mal olan bir klubu sirf kendi ihtiraslari icin 4 duvar ve bir grankur'a hapsetmistir. Cunku Canaydinin taktikleri ancak orda gecer.

Yarin yeni bir donem basliyor. Artik canaydin yonetimde en azindan isim olarak yok. Polat'in ne oldugunu asil simdi anliyacagiz. Camia daha fazla yikimi kaldirmaz.Unutmayin, galatasaray'i liseciler yonetmis olabilir ama, galatasaray bom bos tribunlere oynarsa okuldaki siralari satmak para etmez.

EDIT:

Basketbol takiminin kume dusmesini atlamisim. Ayrica merak edenler icin bende Galatasaray Lisesindenim, babamda liseden, onun babasida. GS gorugusu ile buyudum, ama Murat Biricik bey gibi davranamiyorum, cunku canaydin ne bana tarftar olarak neden liseden biri olarak GS gorgusu ile davranmadi...
Last edited by Ozgur A. Boztepe on Sat Mar 22, 2008 7:31 pm, edited 1 time in total.

Ozgur A. Boztepe

Murat Biricik wrote:Alpay i 5 maddelik mukemmel analizi icin tebrik ederim. Bir kucuk not ilave etmek istiyorum.

Oyumu kullanmak icin gec gidebildim, Tevfik Fikret salonundaki konusmalari kacirdim. Benim edindigim izlenim bundan iki sene once doruk noktasina ulasan kamplasmanin, ayırisimin genel kurul uyeleri arasinda hemen hemen yok oldugu. Sn. Adnan Polat in kazanacagini buyuk olcude tahmın etmemız, Sn. Yigit Sardan ve 06 secımınde Sn. Canaydın a muhalefet eden genel kurul uyelerınden bir kisminin 08 listesıne girmesi bu ayirisimin ve kutuplasmanin cozumunde onemli faktorlerdir. Bunlarin otesinde ister duayenler ister genel kurul uyeleri deyin ortak dusunce, akil ve mantigin geregi secim oncesi iyi dillendirilmis. Bu hava secıme ve genel kurul uyelerıne yansımıs. En azından benım konustugum genel kurul uyelerı bu gorus ve gozlem ıcerısınde. Tahmin ediyorum istenilen ve arzu edilen birliktelik yakalanacak. Bunun hem klup ıcerısındekı ılıskılere, hem taraftar boyutuna hem sportıf branslarındakı performansa olumlu yansımaları olacaktır.
Agzindan bal damliyor... :D

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Agzindan bal damliyor...
Sevgili Ozgur Boztepe,
Bal damlamasi bir yana, asagida aciklanan sonuclara bak. Bu secimde 2006 secimlerden daha az oy kullanildi. Gel gor ki ilk dort sandikta Sn. Durak, Sn. Turgay Kiran nin 06 da aldigi toplam oy oranina yaklasti. Hatta 06 da Sn. Alp Yalman nin aldigi toplam oya dogru ilerliyor. Vay canina sayin seyirciler.

Bendeniz 2006 da Sn. Alp Yalman a oy atmis bir uyeyim. 2006 da Alp Yalman nin soylediklerini cok olumlu bulmustum. Gelin gorun ki Sn. Tanriyar ve Sn. Beyazit in kemiklerinin sizlayacagini beyan eden aday, Sn. Alp Yalman nin son secimde aldigi oyu tarihe gomebilir. Valla beni ve soylediklerimi pek dikkate almayin isterseniz.

1. SANDIK
131 Adnan Polat
7 Nazım Durak
6 Beyaz Liste

2.SANDIK
178 Adnan Polat
20 Nazım Durak

4.SANDIK
161 Adnan Polat
30 Nazım Durak

5.SANDIK
171 Adnan Polat
17 Nazım Durak

6.SANDIK
157 Adnan Polat
25 Nazım Durak

7.SANDIK
155 Adnan Polat
13 Nazık Durak

Toplam
1147 Adnan Polat
133 Nazım Durak
6 Beyaz Liste
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Biraz sakin olurmusun? Sen agzina liseyi bu kadar dolarsan,
tribündeki adam ne yapar? Zaten bazilari herseyin suclusu olarak gostermeye calisiyor.
Burada hepimiz Canaydin donemini yazdik, yuzlerce yazi yazdik, birsurude okuduk. Konuda evelallah bilgiliyiz.. Canaydindan nefret edecek bircok insandan fazla
meselem varken, gecis donemiydi, futbolda basarisizdi , diyorum , kapatiyorum. Murat Biricik harika noktalandirmis.

Bir donem bitti, Polattan umutluyuz , kamplasmalari yok etsin
birlestirsin, duze cikarsin diyoruz, o zaman ne luzum var boyle bir yaziya.
GS gorgusu o yazdiklarinla ters dusuyor. Okul siralari satmayla baslayan
cumleni bir babana , birde dedene okut bakalim ne diyecekler. ? Hic kutsallik ve saygi nosyonu veremedik diyecekler herhalde?. Cemiyette ve pilavda geyik yapmiyorsun, kamuya acik bir forumda yaziyorsun.

Simdi Polat basarisiz olursa , ''Lisesiz ondan, yol yordam bilmiyor''
muhabbetimi yapacagiz yani? Birakalim artik bu abuk sabuk sunni ayirimlari.

Ozgur A. Boztepe wrote:Gercek suki cok Aci bir 6 yil gecirdik...

Canaydin kotu yoneticilikten daha kotusunu yapmistir. Milyonlara mal olan bir klubu sirf kendi ihtiraslari icin 4 duvar ve bir grankur'a hapsetmistir. Cunku Canaydinin taktikleri ancak orda gecer.

. Camia daha fazla yikimi kaldirmaz.Unutmayin, galatasaray'i liseciler yonetmis olabilir ama, galatasaray bom bos tribunlere oynarsa okuldaki siralari satmak para etmez.EDIT:
Basketbol takiminin kume dusmesini atlamisim. Ayrica merak edenler icin bende Galatasaray Lisesindenim, babamda liseden, onun babasida. GS gorugusu ile buyudum, ama Murat Biricik bey gibi davranamiyorum, cunku canaydin ne bana tarftar olarak neden liseden biri olarak GS gorgusu ile davranmadi...
NO ADNANS, NO CRY !!

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ulen bugün şey vardı değilmi, seçim :D

Neyse bjk maçını veren bir link aramam lazım, bu daha önemli :D

Ozgur A. Boztepe

Alpay Dedeoglu wrote:Biraz sakin olurmusun? Sen agzina liseyi bu kadar dolarsan,
tribündeki adam ne yapar? Zaten bazilari herseyin suclusu olarak gostermeye calisiyor.
Burada hepimiz Canaydin donemini yazdik, yuzlerce yazi yazdik, birsurude okuduk. Konuda evelallah bilgiliyiz.. Canaydindan nefret edecek bircok insandan fazla
meselem varken, gecis donemiydi, futbolda basarisizdi , diyorum , kapatiyorum. Murat Biricik harika noktalandirmis.

Bir donem bitti, Polattan umutluyuz , kamplasmalari yok etsin
birlestirsin, duze cikarsin diyoruz, o zaman ne luzum var boyle bir yaziya.
GS gorgusu o yazdiklarinla ters dusuyor. Okul siralari satmayla baslayan
cumleni bir babana , birde dedene okut bakalim ne diyecekler. ? Hic kutsallik ve saygi nosyonu veremedik diyecekler herhalde?. Cemiyette ve pilavda geyik yapmiyorsun, kamuya acik bir forumda yaziyorsun.

Simdi Polat basarisiz olursa , ''Lisesiz ondan, yol yordam bilmiyor''
muhabbetimi yapacagiz yani? Birakalim artik bu abuk sabuk sunni ayirimlari.

Ozgur A. Boztepe wrote:Gercek suki cok Aci bir 6 yil gecirdik...

. Camia daha fazla yikimi kaldirmaz.Unutmayin, galatasaray'i liseciler yonetmis olabilir ama, galatasaray bom bos tribunlere oynarsa okuldaki siralari satmak para etmez.EDIT:

Dogru soyluyorsun...

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Galatasaray Galatasaray olalı Nazım Durak gibi bir başkan adayı görmemiştir.
2010'da Aydemir Akbaş başkan adayı olursa daha da güleriz.
Aidatını yatırmadığı için oy kullanamayan bir başkan adayı olur mu hiç?
Bugün onu da gördük.
Tam bir mizah şaheseri.
Yılmaz Vural vaadinin ve toplam üç dakikalık kürsü konuşmasının ardından üçüncü bomba.
Fakat dünya güldürü tarihine geçti.
Bu da ona teselli ikramiyesi olur.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

2148 oy ile Sn. Adnan Polat Baskan secildi. Arkasindaki oy destegi buyuktur. Ortak dusunce, akil, ve mantigin geregi bir secim sureci, secim sonucu ve yonetim kurulu olustu. Klup icindeki bu havayi ve firsatlari iyi degerlendirip aksiyon aldigimiz ve GS mizin basaridan basariya kostugu bir surec olmasi dilegiyle. Yeni yonetim kuruluna tekrar basarilar dilerim.

Resmi Siteden:

Galatasaray Spor Kulübü'nün 33. Başkanı: Adnan Polat

Tüzüğümüzün 25 maddesi ve Yönetim Kurulu’nun 18 Aralık 2007 tarih ve 058 sayılı kararı gereğince, Kulübümüzün SEÇİM GENEL KURUL TOPLANTISI bugün Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda yapıldı. Oylama sonucunda Adnan Polat 2148 oyla başkan seçildi. Diğer başkan adayı Nazım Durak 230 oy aldı.

Adnan Polat (7708): Polat Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı olan Adnan Polat, 1953 yılında Erzurum’da doğdu. 1971 yılında Işık Lisesi’nden, 1976 yılında New York Long Island Üniversitesi İş İdaresi Bölümü’nden mezun oldu.

1976 yılında Polat Holding’e bağlı Polat İnşaat Anonim Şirketi’nin şantiyelerinde çalışma hayatına başlayan Galatasaray Spor Kulübü Başkan Adayı Polat, 1981 yılından itibaren Polat Holding’in Sanayi Grubu’nun yönetimini üstlendi. Polat bu süre içinde Sanayi Grubu’nu uluslararası boyuta getirdi.

1992-1996 yıllarında 4 yıl süre ile Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcılığı ve Futbol Komitesi Başkanlığı yapan Adnan Polat, 7 Mart 1997 yılında Tayland Fahri Konsolosluk görevini üstendi.

Adnan Polat, 1999 yılında CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu. İki yıl sonra da Serkap (Seramik Kaplama Malzemeleri Üreticileri Birliği) Başkanlığı’na getirildi. 2002 yılında da Seramik Federasyonu Başkanı seçildi.

Halen bu görevini sürdüren Adnan Polat, 2006 Mart ayında Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı görevine getirildi.

Evli ve iki çocuk babası olan Adnan Polat, TÜSİAD, İKV ve İTO üyesi.

Faruk Bil (5336): 1956 İstanbul’da doğdu. 1975’de Galatasaray Lisesi'ni, 1979’da İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'ni bitirdikten sonra, yüksek lisansını University of North Texas’ta yaptı. Stinnes Intercoal Türkiye temsilciliği ve Toplu Konut Kamu Ortaklığı İdaresi'nde başkan danışmanlığı görevinden sonra reklam sektörüne girdi. 1994’te Kangaroo İletişim ve Danışmanlık Reklam ve Pazarlama İletişim AŞ’yi kurdu. Fransızca ve İngilizce bilen Faruk Bil, evli ve bir çocuk babası.

Mehmet Helvacı (5555): 1960 doğumlu olan Mehmet Helvacı Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde bitirdi. Aynı fakültenin ticaret hukuku ana bilim dalında doktorasını tamamladıktan sonra aynı kürsüde profesörlüğe yükseldi. Evli ve iki çocuk babası olan Prof. Dr. Mehmet Helvacı Fransızca ve İngilizce biliyor.

Işın Çelebi (8023): 1950 doğumlu olan Işın Çelebi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Metalurji Mühendisliğini bitirdikten sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde aynı alanda yüksek lisans derecesi aldı. Doktorasını ise Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde ekonomi alanında tamamladı. 1975-1982 yılları arasında, Devlet Planlama Teşkilatı İktisadi Planlama Dairesi’nde Uzman ve İmalat Sanayi Grup Başkanı olarak çalışan Çelebi, 1987 yılında İzmir Milletvekili seçilerek TBMM’ye girdi. 1989-1991 yılları arasında Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı ve Para ve Kredi Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. 1997-1998 yıllarında ikinci kez Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı görevini yürüten Çelebi, 2002 yılında Çelebi Stratejik Danışmanlık AŞ’yi kurdu. İngilizce bilen Çelebi, evli ve üç çocuk babası.

Sinan Kılıç (8283): 1948 doğumlu olan Sinan Kılıç, Ankara Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. İhtisasını gastroentereloji ana bilim dalında tamamlayan Dr. Kılıç, evli ve 2 çocuk babası. Dr. Sinan Kılıç, İngilizce ve Almanca biliyor.

Haldun Üstünel (9313): 1967 İstanbul doğumlu olan Haldun Üstünel, orta öğrenimini Saint Benoit Lisesi, lise öğrenimini Suadiye Lisesi’nde, yükek öğrenimini ise A.B.D. San Francisco Dominican College Üniversitesi’nde Uluslararası İş İdaresi Bölümü’nde tamamladı. Üstünel, 1992 yılından bu yana İstanbul Tela Sanayi Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor. İngilizce ve Fransızca bilen Üstünel, evli ve iki çocuk babası.

Yiğit Şardan (9798): 1963 doğumlu Yiğit Şardan, ortaöğretimi Galatasaray Lisesi’nde, liseyi ise Robert Kolej’de tamamladı. Ardından İTÜ İşletme Fakültesi’ni bitirdi. Reklamcılık sektöründe faaliyet gösteren Saatchi & Saatchi’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüten Şardan, iki çocuk babası ve Fransızca, İngilizce biliyor.

Ali Haşhaş (9959): 1953 doğumlu olan Ali Haşhaş İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. Emlak, yatırım, inşaat ve ticaret alanlarında faaliyet gösteren Extensa AŞ’de Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen Ali Haşhaş İngilizce biliyor. Haşhaş, evli ve üç cocuk babası.

Mümtaz Tahincioğlu (10617): 1952'de Mardin'de doğan Mümtaz Tahincioğlu Londra Üniversitesi’ni bitirdi. Mümtaz Tahincioğlu, İngiltere'de "Fomula 4" kursuna katılarak bu sporla tanıştı. Türkiye'ye döndükten sonra 1989'dan itibaren "karting" sporunun gelişmesi için çalıştı. İstanbul'un ikinci Otomobil Spor Kulübü'nü (İMK) kurdu. 1989-1992 yılları arasında 3 kez Türkiye Karting Şampiyonu oldu ve Dünya Karting Şampiyonası'nda da Türkiye'yi ilk kez temsil etti. 1997'de Otomobil Federasyonu Başkanlığı'na seçildi. Halen TOMSFED’in Başkanı olan Tahincioğlu evli ve 2 çocuk babası. Sanayici olan Tahincioğlu, İngilizce biliyor.

Murat Yalçındağ (10963): 1970 doğumlu olan Murat Yalçındağ lise mezunu. Aile şirketinde görev yapan Yalçındağ, nakliyat sektöründe faaliyet gösteriyor. Murat Yalçındağ İngilizce biliyor.

Cemal Özgörkey (11076): 1959 doğumlu olan Cemal Özgörkey Galatasaray Lisesi’nden 1979 yılında mezun olduktan sonra lisansını ABD Oglethorpe Üniversitesi’nde tamamladı. Halen Etap Endüstri ve Yatırım Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olan Özgörkey İngilizce ve Fransızca konuşuyor.

Ahmet Dedehayır (7173): 1963 İstanbul doğumlu olan Ahmet Dedehayır, 1982 yılında İstanbul Özel Alman Lisesi’nden, 1986 yılında Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 1992-1994 yılları arasında ortağı olduğu Tezal Menkul Değerler AŞ’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Dedehayır, 1994-1996 yılları arasında Med Menkul Değerler AŞ’de Genel Müdürlük görevinde bulundu. Dedehayır 1996 yılından beri bir danışmanlık şirketinde görev yapıyor. Evli ve üç çocuk babası olan Dedehayır, İngilizce, Almanca ve Fransızca biliyor.

Metin Karakaya (8754): 1955 doğumlu olan Metin Karakaya lise mezunu. Aile şirketi olan Karakaya Deri’yi yöneten Metin Karakaya İtalyanca ve İngilizce biliyor. Karakaya evli ve 2 çocuk babası.

Nejat Uygur (8844): 1972 doğumlu olan Nejat Uygur yüksek tahlisini ABD Syracuse Üniversitesi’nde tamamladı. Halen, inşaat, turizm, yiyecek, içecek, tarım ve hayvancılık alanlarında faaliyet gösteren SEL Group A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Nejat Uygur, İngilizce biliyor.

Tunca Hazinedaroğlu (10627): 1967 yılında Ankara'da doğan Tunca Hazinedaroğlu, orta ve lise öğrenimini Saint-Benoit Lisesi’nde yaptı. Yüksek öğrenimini Viyana Webster Üniversitesi’nde tamamlayan Hazinedaroğlu, bu üniversitesinin İş İdaresi Bölümü’nden mezun oldu. 1992 yılından bu yana Hazinedaroğlu İnşaat Yönetim kurulu üyesi olan Hazinedaroğlu, 2002-2005 yılları arasında 2 dönem CHP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği, 2003-2005 yılları arasında ise Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. İngilizce, Fransızca ve Almanca bilen Tunca Hazinedaroğlu evli ve iki çocuk babası.

Adil Emecan (11285): 1961 doğumlu olan Adil Emecan, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. İhtisasını göğüs hastalıkları ana bilim dalında tamamlayan Adil Emecan evli ve iki çocuk babası. Dr. Emecan İngilizce biliyor.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hayıtlı olsun..

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

http://www.spor3.com/haber.php?haber_id=353344

bjk'yı yenen istanbul büyükşehir belediye spor başkanı da bugünkü seçimde oy kullanmış.

İlginç.. :roll:

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote:http://www.spor3.com/haber.php?haber_id=353344

bjk'yı yenen istanbul büyükşehir belediye spor başkanı da bugünkü seçimde oy kullanmış.

Ne var bunda. IBB takimi daha dun kuruldu. Bugun birinci ligde yarin ne olur belli degil. GS ise asirlik bir klup. Almanyadaki Turk vatandaslari icin Turkiyede oy kullanmasinlar der gibi bir sey olmus. yoksa vela deli vela akilli BJK taraftarlari carsi ve pazarcilari adamin ustune salmak gibi bir niyetleri mi var bu turlu seylerden medet umanlar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Mehmet Gorgen wrote:http://www.spor3.com/haber.php?haber_id=353344

LigTV'de Bilgin Gokberk'in programina konuk oldugunda gormustum kendisini - progroma Arif, Avci ve Ilyas ile birlikte katilmislardi.

IBB baskani genc ve zamaninda Arif, Unsal ve Emre Belozoglu ile ayni evi paylasiyorlarmis - o donemlerden Emre ile ilgili birkac da komik hikaye anlattilar.

Kendsinin koyu bir GS'li oldugu sakli gizli degil ama sunu da unutmamak lazim sadece BJK degil 3 buyuklerden hicbiri - GS da dahil olmak uzere - su ana kadar IBB'yi yenmeyi beceremedi.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Murat Biricik wrote:
Agzindan bal damliyor...
Sevgili Ozgur Boztepe,
Bal damlamasi bir yana, asagida aciklanan sonuclara bak. Bu secimde 2006 secimlerden daha az oy kullanildi. Gel gor ki ilk dort sandikta Sn. Durak, Sn. Turgay Kiran nin 06 da aldigi toplam oy oranina yaklasti. Hatta 06 da Sn. Alp Yalman nin aldigi toplam oya dogru ilerliyor. Vay canina sayin seyirciler.

Bendeniz 2006 da Sn. Alp Yalman a oy atmis bir uyeyim. 2006 da Alp Yalman nin soylediklerini cok olumlu bulmustum. Gelin gorun ki Sn. Tanriyar ve Sn. Beyazit in kemiklerinin sizlayacagini beyan eden aday, Sn. Alp Yalman nin son secimde aldigi oyu tarihe gomebilir. Valla beni ve soylediklerimi pek dikkate almayin isterseniz.

1. SANDIK
131 Adnan Polat
7 Nazım Durak
6 Beyaz Liste

2.SANDIK
178 Adnan Polat
20 Nazım Durak

4.SANDIK
161 Adnan Polat
30 Nazım Durak

5.SANDIK
171 Adnan Polat
17 Nazım Durak

6.SANDIK
157 Adnan Polat
25 Nazım Durak

7.SANDIK
155 Adnan Polat
13 Nazık Durak

Toplam
1147 Adnan Polat
133 Nazım Durak
6 Beyaz Liste
Murat Selam,

Secimlere hicbir yonuyle iyi hazirlanmayan Nazim Durak'in bu kadar oy almasi sasirtici hakikaten.Bu secimde oy kullanamadim,ama kullansaydim oyum Sn.Polat'a giderdi.Hayirli olsun.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ne secim ama, göstermelik. Önceden yazilmis senaryo. Herkes bir adim
geri adim atarsa baskan Adnan Polat olur. GS bu hususta da kimlere emanet
diye sorabilirsiniz.

Post Reply