Emre'nin Kolu ve Güzel Spor Basınım

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Fatih Mutlu wrote:haber milliyetten. satir arasinda kendini ele vermis haberi yazan kisi :D
...Sunucu Acun Ilıcalı, yarışma öncesi Evren'e bir sürpriz yaptı. Ilıcalı Evren'e İstanbul Üniversitesi'nin Avcılar Kampüsü'nde Portekiz Dili ve Edebiyatı bölümüne gittiklerini söyledi ama Evren'i Vestel Manisaspor maçına hazırlanan Fenerbahçe'nin Samandıra'daki Kamp Merkezi'ne götürdü. Evren'in bir yanında Roberto Carlos bir yanında Alex vardı. Roberto Carlos Portekizce konuştuğunda da yabancı öğrencilerden olduğu söylendi. Evren başta ne olduğunu anlayamadı ama antremanda olduğunu hissetmesi uzun sürmedi. Fenerbahçe Samandıra Kamp Merkezi'nde A takımımızın idmanında olduğunu öğrenen Evren büyük bir sevinç yaşadı. Evren, oyuncularla uzun süre sohbet etti, fotoğraf çektirdi.
:D Iyi yakalamissin Sevgili Fatih. Yuzleri tutmamis, degistirmisler ama, "guncellenme zamani" hala kimbilir haberin ilk asilma zamani olan 7:17 gorunuyor, "Basinda Guven", orda da yalan soylemis gorunuyor.
'Basinda Guven'sizlik, kivirarak wrote:Türkiye bu yarışmaya kilitlendi

Acun Ilıcalı "Var mısın yok musun"nun görme engelli yarışmacısı Evren'i, sevince boğdu

"Var mısın yok musun" yarışması 11 Mart'ta engelliler için özel bir bölüm hazırladı. Yarışmacılardan görme özürlü Evren sempatikliği ile dikkatleri üzerine çekti. Evren yarışmanın başında ödüllü kutuları açtırdı ancak daha sonra şansı yaver gitmedi ve kendisene 46 bin YTL'lik teklif yapıldı. Stüdyoda bulunanlar teklifi kabul etmesini söyledi ancak Evren teklif 50 bin YTL'ye yükseltildiği halde kabul etmedi. Oysa teklif yükseltme ilk kez yapılıyordu.

İzleyicilerin gönlüne taht kuran Evren kutusunu açmaya karar verdi ve 100 bin YTL'lik büyük ikramiyeyi kazandı.

Sunucu Acun Ilıcalı, yarışma öncesi Evren'e bir sürpriz yaptı. Ilıcalı Evren'e İstanbul Üniversitesi'nin Avcılar Kampüsü'nde Portekiz Dili ve Edebiyatı bölümüne gittiklerini söyledi ama Evren'i Vestel Manisaspor maçına hazırlanan Fenerbahçe'nin Samandıra'daki Kamp Merkezi'ne götürdü. Evren'in bir yanında Roberto Carlos bir yanında Alex vardı. Roberto Carlos Portekizce konuştuğunda da yabancı öğrencilerden olduğu söylendi. Evren başta ne olduğunu anlayamadı ama antremanda olduğunu hissetmesi uzun sürmedi. Fenerbahçe Samandıra tesislerinde takımın idmanında olduğunu öğrenen Evren büyük bir sevinç yaşadı. Evren, oyuncularla uzun süre sohbet etti, fotoğraf çektirdi.
Evren'e, İdari Menajer Volkan Ballı Roberto Carlos'un formasını hediye etti. Evren, oyunculara ve kendisine bu sürprizi yapan herkese teşekkür etti ve çok mutlu olduğunu söyledi. Daha sonra Roberto Carlos ve Alex'in omuzlarına aldığı Evren Fenerbahçeli futbolcuların "Evren" tezahüratlarıyla Fenerbahçe Kulübü'nden uğurlandı.
Özgür

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Fatih Terim'in menajerleri yaman vallahi.
Eski Anadolu mahallelerinde bohçacı kadınlar bohçalarını yüklenip avaz avaz çığırarak, mahalle mahalle, kapı kapı gezerlerdi. Bu adamcağızlar da Fatih Terim'i aynen böyle pazarlıyorlar.
Galatasaray'ı en son mahvedip ayrıldığında, bizim basına birileri tarafından "Hoca'yı Inter istiyor" haberleri sızdırılmıştı.
Böylesi bir dedikodu Inter Başkanı'nın kulağına gittiyse, adamın gülmekten karnına ağrılar girmiştir.
Fatih Terim, Avrupa nazarında çok gözde bir hocadır. Inter'ler, Benfica'lar, B. Dortmund'lar, Olimpiakos'lar kendisini başa geçirmek için sırada beklerler.
Geçenlerde gazetede ne göreyim.
Chelsea Başkanı Abramovich, Hoca'yla anlaşıp işi bitirmiş.
Ona, "You're my man, Fatih" bile demiş.
Bizim gazetelerin yalancısıyım.
Anlatılanlara bakılırsa, Daily Mirror gazetesi ortalığa böyle bir palavra salıveriyor. Bizimkiler de habere inanıp, "Terim Chalsea'de" başlıklarını atıveriyorlar.
Tabii ki işin aslı böyle değil.
Daily Mirror'ı takip etmek gibi bir alışkanlığım yok. Ama bizim gazetelerin ne kadar namussuz olduklarını biliyorum.
Kendi yazdıklarına Daily Mirror süsü uydurmayı iyi bilirler.
Olay, menajerlerinin Fatih Hoca'nın piyasasını kızıştırma oyunudur.
Söylenilenlere göre Chelsea yönetimi hızlı davranıp, "Terim'le ilgilenmediklerini" kamuoyuna duyurmuş.
Bu da diğeri gibi palavra mı? Bana sorarsanız öyle.
.............
Doğruları söylemek lazım.
Değil Chelsea; Avrupa'nın herhangi bir takımı Fatih Hoca'yı ne yapsın?
Burunlarını mı silecekler onunla?
İşte, Fiorentina'daki üstün performansını (!) gördünüz. Ancak bir devre dayanabildi oraya.
Milan'daki perişan haline hiç girmiyorum bile.
Kimseyi kandırmamak gerekir... Terim'in Avrupa piyasasında değeri sıfırın bile altındadır.
Hiçbir üst düzey takım, kariyeri istikrarlı biçimde inişte olan bir hocayı başına sarmaz.
Adam geçimsiz. Ne oldum'cu. Kavgacı, hırçın. Ayrıca, şapkadan tavşan çıkarma meraklısı.
Milli takım'ı, dünyanın en kolay grubundan son nefeste çıkarttı.
Avrupalıyı dünyadan bihaber, kör, sersem, gerizekalı mı sanırsınız?
Menajerler boşuna uğraşmasın.
Terim turnuva sonunda ya Milli takım'da tıpış tıpış yoluna devam eder, ya da tıpkı Daum gibi üçüncü sınıf asansör Avrupa kulüplerinin yolunu tutar.
Dikkat etsin: Avrupa Şampiyonası'nda ikinci kez sıfır çektirmeyi başarırsa, tutunacak o dalı bile bulamaz.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Bizim yonetim, basina kendi ilkelerini hatirlatmis?! Yuz olsa biraz utanirlardi herhalde ama, farketmeyecek tabii, ciddi yaptirim olmadikca...
Resmi Site wrote:Değerli Basın Mensupları
...
Öte yandan, değerli basın mensuplarının, kamuoyuna aktardıkları haberleri evrensel basın ilkeleri çerçevesinde gerçekleştirdiklerine bütün açık yürekliliğimizle inanmayı istemekteyiz.

Geçmiş deneyimlerimizde, spor insanları ve spor medyası mensupları arasında genel etik ve basın ilkeleri sınırlarının dışına çıkılarak kamuoyunun yanlış ve sağlıksız mesajlarla bilgilendirildiğine üzüntü ile tanıklık ettiğimiz durumlar olmuştur. Bu yanlış bilgilendirmeler kimi zaman haber konusu kişilerin “kişilik haklarına” kadar uzanmıştır.

Ülke sporuna ve spor yoluyla, ülke barışına da katkıda bulunacağına inandığımız bu yeni ve sağlıklı iletişim oluşumuna yapıcı bir tavırla yaklaşacağınıza inanıyoruz. Galatasaray Spor Kulübü yetkilileri geçmişteki nahoş tecrübeleri hiçbir koşul altında gündeme getirmemekte fayda görmektedir. Ancak bundan sonrası için ilkelerimize sıkı sıkıya bağlı kalacağız. Bu noktada sizlerden beklediğimiz özen, bizlerin Galatasaray geleneklerine gösterdiğimiz hassasiyete saygı duyulmasıdır.

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu, değerli basın mensuplarımızı evrensel basın ilkelerine daha sıkı bağlanmaya davet eder, sizlere ulaştırdığımız bu yazının yeni bir dönemi açacak karşılıklı bir iyi niyet taahhüdü olarak değerlendirilmesini rica ederiz.

Saygılarımızla,

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu

BASIN MESLEK İLKELERİ
...
EDIT: Iki de "Zorunlu Açıklama" var, Sabah ve Fanatik icin. Biraz daha ciddi tonlarda gibi uyarilar. Bakalim birseyler cikacak mi altindan.
Özgür

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ozgur Huseyinoglu wrote:Bizim yonetim, basina kendi ilkelerini hatirlatmis?! Yuz olsa biraz utanirlardi herhalde ama, farketmeyecek tabii, ciddi yaptirim olmadikca...
Resmi Site wrote:Değerli Basın Mensupları
...
Öte yandan, değerli basın mensuplarının, kamuoyuna aktardıkları haberleri evrensel basın ilkeleri çerçevesinde gerçekleştirdiklerine bütün açık yürekliliğimizle inanmayı istemekteyiz.

Geçmiş deneyimlerimizde, spor insanları ve spor medyası mensupları arasında genel etik ve basın ilkeleri sınırlarının dışına çıkılarak kamuoyunun yanlış ve sağlıksız mesajlarla bilgilendirildiğine üzüntü ile tanıklık ettiğimiz durumlar olmuştur. Bu yanlış bilgilendirmeler kimi zaman haber konusu kişilerin “kişilik haklarına” kadar uzanmıştır.

Ülke sporuna ve spor yoluyla, ülke barışına da katkıda bulunacağına inandığımız bu yeni ve sağlıklı iletişim oluşumuna yapıcı bir tavırla yaklaşacağınıza inanıyoruz. Galatasaray Spor Kulübü yetkilileri geçmişteki nahoş tecrübeleri hiçbir koşul altında gündeme getirmemekte fayda görmektedir. Ancak bundan sonrası için ilkelerimize sıkı sıkıya bağlı kalacağız. Bu noktada sizlerden beklediğimiz özen, bizlerin Galatasaray geleneklerine gösterdiğimiz hassasiyete saygı duyulmasıdır.

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu, değerli basın mensuplarımızı evrensel basın ilkelerine daha sıkı bağlanmaya davet eder, sizlere ulaştırdığımız bu yazının yeni bir dönemi açacak karşılıklı bir iyi niyet taahhüdü olarak değerlendirilmesini rica ederiz.

Saygılarımızla,

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu

BASIN MESLEK İLKELERİ
...
EDIT: Iki de "Zorunlu Açıklama" var, Sabah ve Fanatik icin. Biraz daha ciddi tonlarda gibi uyarilar. Bakalim birseyler cikacak mi altindan.
Yahu basin "evrensel basin ilkelerine" uydugu icin durum boyle ya! Bizimkiler hangi gezegende yasiyor? Basin ya da degil, gunumuzun evrensel ilkeleri sinekten yag cikarma ilkeleri. Basin da bu ilkeleri cok guzel uyguluyor.

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

:D

http://www.milliyet.com.tr/default.aspx ... 008&ver=49

SLEYKO odulunden sonra, bir venezuali, bir amerikali, bir singaporlu, ve de bir guney afrikali sporseverin destekleriyle seyretmesi en zevkli takim odulunu de fenerbahce'ye veriyoruz :D

mbghug1: abi daha cl maclari biteli uc gun ancak oldu, bugun de fener;i ovecek bi haber bulmaliyiz

mbghug2: haber yok ama soyle bi forum varmis, bak ordan bir-iki cumle alsak, yaglasak-parlatsak biseyler cikaririz.

mbghug1: hmmmm, guzelmis bu, evet.

mbghug: masa basinda g(k)icindan haber uyduran gazeteci

Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Bu haberi bile doğru düzgün girememişler dangalak herifler :D

http://www.omuz.net/yeni/index.php?s=&s ... ost&p=9086

Ugur

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

:D

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Gecenlerde bir haber bulteninde Amerika'da dukkan soymaya giren silahli bir adam gosteriyordu. Silahini tezgaha koyuyor, dukkan sahibi silahi alip herifi kovalamay basliyor. Saka falan degil, dukkanin guvenlik kamerasi goruntulemis.

Simdi Milliyet'in haberini gorunce bu aklima geldi. Eskiden nisbeten duzgun insanlarin fikir yazarak tiraj yapmaya calistigi bu gazete, Turk basininin cogu gibi artik satislar konusunda umudun 30 kupona cay takimi, 50 kupona Tarihte Kahraman Turk Geyikleri Ansiklopedisi verip, bu arada spor haberlerinde uc buyuklerin taraftarini dolmusa bindirme ve gazetenin kalaninda mumkun olan her sayfada ciplak kadin resmi basma (Helga Bogaz'in Soguk Sularina Hayran Kaldi basligiyla tabii) gibi yontemlerle gazete satmaya calisan, tum bunlari yaparken de calisanlarinin kalitesini en aza indirmeye ozenle ugrasan bir kurum olmus.

Yani bizim soyguncu misali, adamlar sacma sapan haber yapmaya calisiyorlar, onu dahi ellerine yuzlerine bulastiriyorlar.

Sonra da basin odulleri dagitip birbirlerine odul verip bir karsilikli agirlamalar var ki, korler sagirlar ibret alir. Ama basininin yildizlari kim, hic bir moktan anlamayip ahkam kesen Hincal, futbol otoriteleri sevgi adami Sansal, dogrucu Davut Erman falan.

Bir gun bu mezbelede yolunan kaz (yani vatandas) ulan beni duzuyorlar diye kendine gelecek ama biz o gunu gorur muyuz bilmem.

Aklima biraz acik oldugu ve de gecen gun bayan okurlarimiz oldugu icin uyarildigimizdan (onlar ki, hepsi birer cicektir) yazamadigim bir fikra geldi, hani iki Karadenizli tipiye yakalanip magaraya girerler de biri isinmak icin bir yol biliyordur. Ayni onun gibi, bir gun bizim millet diyecek ki, ulan gazete satiyorsaniz eywallah ama duzuyorsaniz cok ayip ediyorsunuz. :D

Ali

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Aman aklimdayken sunu da yazayim: Chelsea macinin hemen ardindan Zico ile roportaj, soruyu aynen yaziyorum:

Sayin Zico, bugun pek cok onemli eksikle oynadiniz (ben burada Allah Allah, hayirdir diyorum) ama yine de Chelsea sizi zor eledi. Mesela Appiah (ne bugunu lan, adam sezon basindan beri yok), Kezman (herif maca yedek baslayip sonradan oyuna girmis, bu nasil eksik), Tumer, takimdan ayrilmak zorunda kaldi (burada oha artik dedim, evet, hatta Anelka da eksik bugun, bir de rakip takima gecmis) ve Deniz Baris.

Dort adam saydi, iclerinden bir tanesi FB kadrosunda, bu sezon oynamis ve gercekten eksik, cunku biri yedek, eksik falan degil. Yani Nisan ayinda mac yapiyor FB, bu sezon oynayip da eksik tek adami sezon boyunca anca marjinal faydasi olmus Deniz Baris. Her hocanin teklif edilse opup basina koyacagi bir durum.

Spikerin yorum bugun pek cok onemli eksige ragmen Chelsea sizi zor eledi. Bir odun alacaksin eline, say ulan bir daha bugununku onemli eksikleri diye. :lol:

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Duydugumda inanmadim, gittim gazeteyi kendim kontrol ettim ve gordum.

Hurriyet tin Ptesi baskisinda sol ust kosede haber verilmis:

"Galatasaray a 5, Fenerbahce ye 1 puan kazandiran hakem hatalari"
Yarin Hurriyet Spor da

Ugursuzlugun, ikiyuzlulugun, basitligin boylesi az gorulmustur. Luciano nun AOS de elle Sukur un kafasi ustunden topu aldigi donem, Anelka ve Nobre nin ellerini sikinmadan kullandilari donem nerdeydiniz? Hurriyet Spor basligi neden kullaniliyor? Sporseverleri bu kadar ahmak, aptal, saskin, bilgisiz, enayi yerine nasil koyabilirler?

Fenerbahce & Fenerasyon Spor sayfasinda hakem hatalari ile ilgili bir dizi hazirlaniyor, Yarin Fenerbahce & Fenerasyon Spor da deyin gecin.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Agbi, ben daha once Hurriyet Hasan Sas'tan ne ister deye topic acmistim. Adamlar 1998 yilindan dosya actilar durup durduk yerde, daha ne yapsinlar. Iddia ediyorum, D-Smart ile ilgili bir sopa gostermece oyunu oynaniyor, cunku akla yakin bir aciklamasi yok bunun.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Bu tavırları yüzünden Hurriyet almaktan uzun süre önce vazgeçtim.Bu ilk değil son olmayacaktır da,bir basın kuruluşunun taraf olması ve rengini bu kadar belli etmesi hem etik değil hem de akılsızlık.

Bu hırsla yolumuza devam ettikçe bu terbiyesizlere de bir gol atacağız.

Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Passat sen nelere kadirsin?

Ugur

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Fener’i baltalama harekatı G.Saray’ın büyük avantajı
Image
Can Bartu - 15 Nisan 2008, Hürriyet
...
Karşı ittifak!
Bugün Türkiye’de her kulüp Fenerbahçe’ye karşı bir ittifak içinde. Bu durum da Galatasaray’ın en büyük avantajlarından biri. Fenerbahçe kazanınca, her galibiyeti hakeme bağlıyorlar.
Diğerleri kazanınca hakem hatalarıyla ilgili çıt çıkmıyor. Fenerbahçe’nin son dönemlerdeki atakları ve özellikle de Avrupa’daki başarıları sonrası bu üstünlüğü kabul edemedikleri için oluyor bunlar. Fenerbahçe’ye karşı olan birleşmedeki baltalama harekatı, Galatasaray’ın önünde kalan 4 maçta en büyük gücü olacak.
...

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Fanatik'ten M.Çağrı DAVRAN :
- acab ne kadar ingilizce biliyor ?
- Kullandigi arabanin markasi ne acaba ? (Passat olabilir mi)

bugünkü (17.04.2008) Fanatik'te icinde kalanlari kusmus zavalli :
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Gerrard Cim Bom'u unutmadı!

Liverpool´un yıldızı Steven Gerrard, hayatını anlattığı ve satış rekorları kıran kitabında Galatasaray´ı da es geçmemiş!: 2003'te oynadığımız hazırlık maçı vahşi batı filmlerinden farksızdı. Kendimi kanlı bir boksör gibi hissediyordum.

>>>>>>>>>>>>>>
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....

Post Reply