TSL 32.hafta:GS - FB 1-0 (Nonda)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Lincoln kadrodan çıkarılmış....Sistemde bir değişiklik olacak büyük ihtimalle ama yine de içim çok rahat . Bugün çok güzel olacak...
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Bu arada yarinki maci seyretmek uzere Feldkamp gelmis. Ne alaka?
Davet edildi tum eski teknik direktor ve baskanlar gibi. Gelmesi Kalli'nin ne kadar adam gibi adam oldugunu gosteriyor bence. Hocanin istifasi hakkinda biraz icerden bilgi almistim. Onun icin birakip gitmesinde ona kizamiyorum. Bugun bu takimin buralara gelmesindeki en buyuk pay onundur. Birakmadilar isini yapsin.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Celal Gürcüoglu

Soner Özaltındere wrote:Lincoln kadrodan çıkarılmış....
Sonrada deniyor ki gitmesin bu adam kalsin. Sen Ronaldinho'yu almissin takimina ama adam dogru durust mac oynayamamis. Ne yapiyim ben boyle adami Allah askina!
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Bence idman yontemlerinde ve saglik ekibinde bir sakatlik var. Bu kadar olmaz.
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

O zaman herhalde şöyle çıkarız:

Code: Select all

Aykut
Öfff Emre Servet Volkan
Barış M. Topal Ayhan Arda
    Nonda  Pöfff
Hiç umutlu değilim...

Benim fantazi kadrom:

Aykut
   Song   Emre   Servet   Volkan
(Barusso) 
            M. Topal
   Barış   Hasan  Ayhan    Arda
            Nonda  
Eğer Hasan'ın da sakatlığı tam geçmediyse:

Aykut
   Song   Emre   Servet   H. Balta
(Barusso) 
            M. Topal
   Barış   Ayhan   Arda   Volkan
            Nonda  
Last edited by Eray Tunç on Sun Apr 27, 2008 1:58 pm, edited 1 time in total.
Ufuk Sezekkaplan

Senin kadrodaki öfff bence oynar da Hasan yerine Barrusso surprizi bekliyorum. Pöfff ise muhtemelen ikinci yarida girer, dakika 65 falan.

Bir de Hakan Balta - Volkan'i sol cizgide, Arda'yi forvet arkasi deneyebilirler.

Lincoln oynasaydi kazanma sansimiz fazlaydi, simdi azaldi. Bu sene hicbir ciddi macta kullanamadik. Bir maca bile adami hazirlayamiyoruz. Ya da adamda Ridvan Dilmen sendromu var, buyuk maclardan kaciyor. Yaziklar olsun.
Celal Gürcüoglu

Ufuk, Kalli geldi ya, ondan oldu. Antreman falan hikaye. Bu kadar olmaz sahiden. Sen adama milyonlar dok, oda ciksin her buyuk maci tribunden senin benim gibi izlesin. Oh ne guzel valla.
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Bu durumda muhtemelen Volkan ve H. Balta beraber oynar. Arda forvet arkası
olur. İnşallah tek forvetli sistemden vazgeçilmez.

Ali Kaya
Ufuk Sezekkaplan

Görkem KIRGIZ wrote: Galatasaray’da sevindirici haber ise Ümit Karan’ın bu karşılaşmada oynayacak olması.
Bu daha da kotu. 2 forvetle oynayacagiz ve Arda da solda degil forvet arkasinda oynayacak. Onceki maclar Arda'nin sagda veya solda, cizgiye kacma aliskanligi ile oynadigini gosterdi. Forvet arkasinda sut atamadigi gibi top ezme orani daha fazla.

Bence erken gol yiyerek baslariz, sonra Karan geriye top almaya gelmeye, Arda da sola kacmaya baslar. 2.golden sonra HS oyuna girer. Sisirme baslar. 70'te Baris cikar Hasan Sas girer. 3-0 biter.

Belki de hakkimizda hayirlisi bu olur.
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

İki forvet oynarsak Arda muhtemelen solda oynar. Aslında görünen Arda'nın
sol kanatta forvet arkasına göre daha başarılı olduğu. Fakat ben olsam H.
Balta ve Volkan ile başlar Arda'yı sertbest oynatırdım. Bu maçta Arda için
özel önlem alacaklarını düşünüyorum. Sol kanada sıkışırsa etkili olamayabilir.

Ali Kaya
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Inanilmaz... Butun planlar gecen hafta tutan ve bence cok rahat mac izlememize sebeb olacak Lincoln'lu 4-5-1 idi. Simdi butun hepsi tuzla buz olmus durumda. Bu macta oynamayacaksan hangi macta oynayacaksin be adam? Inanilir gibi degil. Cevat hoca da kondisyoner. Bu mactan once agir antrenmanlar yaptirip takima guc mu kazandirmaya calisti nedir? Bu Lincoln agir calismaya gelmiyor. Yaz kampinda da patladi, takima ne zaman yuklenilirse bir yeri atiyor. Ulan Alex koca senedir kasigindaki sakatligi tedavi ettire ettire oynuyor. Arda'yi biciyorlar, cocugun bilegi sis, bir hafta revirde ondan sonra cikiyor takimini kurtariyor. Insan utanir be.

Kadroyu da begenmedim. Madem boyle son dakikada degisiklik oldu, koy sola Volkan'la Balta'yi Ardayi ilerde serbest oynat. Kisir bir mac olsun kime ne? Ne diye 4-4-2'ye donuyorsun? Hem Umit bir haftadir takimla calisamadi dogru durust.

GS'in kazanma sansi bana gore %60-70'lerden %20-30'lara dustu bir anda. 11 oyuncudan muhtesem mucadele, son derece kontrollu oyun, en ufak hataya izin vermeme, kalesini kapamis Aykut, korkunc taraftar destegi, bolca da sans lazim. Bakarsiniz 5-1'lik kupa macindaki gibi 4 kere gelir ucunu atariz.

Ozan Ersoy
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Zaten Nonda orta saha gibi bir şey oynuyor.
Oynadığı maçlarda Nonda'yı izleyin. Forvet arkası oyuncusu gibi. Devamlı gerilere gelip top çıkartma, oyun kurma gayreti veriyor.
Lincoln ile 4-5-1 miydik? Nonda ile 4-4-2 miyiz?
Nonda'nın takım savunmasına katkısı daha fazladır.
Lincoln yoksa, Nonda var. Lincoln'ün yaratıcılığı fazlaydı ama top kayıpları da fazla. Ya top kayıpları başımıza bela açsaydı?
Arda solda oynar.
Ayhan ve Arda'lı orta sahanın oyun kurmakta ve forvetleri topla buluşturmada güçlük çekeceğini zannetmiyorum.
Beckenbauer Servet de var.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Salih Bora wrote:Zaten Nonda orta saha gibi bir şey oynuyor.
Oynadığı maçlarda Nonda'yı izleyin. Forvet arkası oyuncusu gibi. Devamlı gerilere gelip top çıkartma, oyun kurma gayreti veriyor.
Sevgili Salih o Kalli'nin 4-4-2 oynamasi nedeniyle forvetlerinden ozellikle de Nonda'dan istedigi bir seydir. Nonda forvet arkasi oyuncusu degil. Nonda sakatlanmadan bir sene once Fransa'da 26 gol atip gol krali olan bir golcudur. Fransa ligine soyle bir bakin senede 20 golun uzerine cikmis adam azdir. Nonda'nin sahadaki mutsuzlugunun belki de bir sebebi budur. Boyle orta saha oyuncusu gibi kosturmasini sonra da gol atmasini bekliyoruz. Gelmiyor tabii 31 yasina gelmis, dizi tamamen darmadigin edilmis, 2 sene dogru durust top oynamamis adamdan.

Ozan Ersoy
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bu mac facia olacak. Kadroya bakin hele :D Kimse mac sonrasi neden böyle
oldu diye sormasin.

Butun yuk gene Mehmet'imin, Baris'in ustunde. Defansta Emre ve Servet'in
isi zordur. Arda 20-30 dakika oynar sonra yatar. Umit ukubeti birseyler
yapiyor gibi gözukup, takimi baltalar. Kadroda denge yok, takimin oyun
sistemi ortada, varyasyona musait degil zaten.

Nonda bocalar benden söylemesi, cunku verilecek görevi anlamaz. Akabinde
medya tarafindan yerden yere vurulu. Yönetimde nasibini alir.

Evet Lincoln cok ayip etmis...ama bu ne ilk ne son. Sirada baskalari var.
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Sanki bu sene Lincoln tüm sene takımı sırtlayıp da müthiş top oynadı da mı sanki bu maçta yokluğu bize üç tane beş tane yedirecek... Bırakın Allahaşkına yaaa. Bu ne korkudur, paniktir.. Kadıköyde saha da mıydı sanki Lincoln, şimdi olmayınca çok şey değişecek... Bence sakin oynarsak çıkar yeneriz...
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....
Post Reply